Şimdi Ara

DVR Kayıt cihazını internetten izlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
4
Favori
210.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apartmana güvenlik kamerası kurduk.
    DVR Kayıt cihazı: Neutron
    İnternet bağlantısını yaptık. Ben evden 192.168.1.200 şeklinde giriyorum. Kullanıcı adı ve şifreyi yazıp evden sorunsuz giriyorum. Görüntüleri izliyorum. Başka yerlerden izleyebilmek için de NAT ayarlarını yaptım. Şu anki IP ile sorunsuz bağlanabiliyorum. Kullanıcı adı ve şifre giriş ekranı çıkıyor. Fakat kullanıcı adı ve şifreyi girince 15-20 saniye sayfa takılıyor. Sonrasında ise "Fail to connect the device in main connection" bu şekilde bir hata veriyor. Tamam diyorum yine kullanıcı adı şifre ekranında kalıyor.Yine tamam diyorum yine aynı hata. Aceba nerede sorun var. Cihazın bağlı olduğu modemden 192.168.1.200 ile giriyorum fakat. Genel IP den girdiğimde dediğim hatayı veriyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Cihazın yanında size bir cd vermis olabilir genelde kendi baglantı programları var onu kurarak deneyin birde.

SAYGILARLA
  • Dışarıdan erişim için birden fazla port açmanız gerekebilir. Kullanım klavuzunda veya ayarlarında network bölümündeki port ayarlarını gözden geçirin.
  • Sanal sunucuları LAN tarafında bir özel IP adresi ile İç sunucusuna WAN tarafına gelen trafiğe doğrudan izin vermemiz gerekir Eğer harici bir bağlantı noktası dönüştürmek için gerekirse bir dahili port girmeniz gerekir.
    NAT ayarınızı yanlış yapmışsınız muhtemelen

192.168.1.200 ip adresinizi modeminiz wan a aktaramıyor veya aktarıyr amar eksik olabilir, gerekli Portlarda bir eksiklik olabilir. DVR sisteminin ihtiyaç duyduğu portları 192.168.1.200 için açmanız gerekir.
    modeminizin markasını yazarsaniz daha net yardımcı olabiliriz inşallah.
  • Makineyi kurup gittiler hiçbir cd veya bir bilgi vermediler.

İlginiz için teşekkürler. Kısa süreli tatile çıktım yorumlarınızı yeni gördüm. dyndns.org ile işimi çözdüm çok şükür. Eski modem TP-Link di onda olmadı veya ben yapamadım. Şimdi airties modemden portu açtım ve ddns ye dyndns.org bilgilerimi girdim. Şimdi sabit IP de ihtiyaç olmadan direk dyndns den bağlanabiliyorum. Modemi kapatıp açsam dahi Değişen IP otomatik güncelleniyor. Sabit IP ye hiç gerek yok. Birde ona vermeyin bence ek ücret. :) Ama TP-Link de yapamadım.

Önerileriniz için tekrar teşekkür ederim.
  • arkadaslar bendede scsi nin 5004 dvr harici kayıt cihazından var. modem olarakta zte 300w modem var bende goruntuleri internetten izlemek istiyorum ... bunun için ne yapmam gerek . modemden virtual serverdan ne yapmalıyım benim harici kayıt cihazında cıkıs portıu 8080 diyor. birde ip si var 170. li bir numara simdi yapmam gereken nedir . 8080 pordunu ip olarak dvr kayır cihazının ip sinimi yonlendirmeliyim ne yapmalıyım... yardımcı olurmusunuz ?
  • Selamlar.

Modemden 80 , 37777, 37778 portlarını açmanız gerekiyor. Modemden Firewall devre dışı bırakın. Sorunu gideremezseniz selimh@netraelektronik.com.tr adresinden ulaşın. Siteye sadece bu cvbı yazmak için üye oldum

Saygılar.
  • kayıt cihazı üzerinde network ayarları bölümünde açılması gereken portlar mutlaka yazar. cihaza WAN ip ile bağlantı yapabilmeniz için cihazın bulunduğu networkde olmamanız gereklidir.
    dışardan başka birine denetmeniz gerekir yada 3g modem varsa bağlanmak istediğiniz bilgisayarı oradan internete çıkarın.
  • Merhaba

Chenova marka DVR kayıt cihazım var. DVR web isimli bir program ile İE üzerinden IP girildiğinde kameralar izlenebiliyor. Aynı ağ üzerinde bulunan evdeki bilgisayardan IP girerek kameraları izliyorum. Fakat başka yerdeki bilgisayarlardan IP girdiğim zaman izleme gerçekleştiremiyorum.

Modemin markası 3Com wirelesss modem. Pot açma işini tam bilmiyorum fakat bir şeyler karıştırarak 9998 nolu portu açtım sanırım. Fakat yinede başka bilgisayarlardan bağlanamıyorum.

DVR kayıt cihazının IP si 192.168.1.3 portlar 9998 birde yine bazı yerlerde 80 olarak başka bir port numarasıda geçiyor.

Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
    Teşekkr ederim.
  • arkadaşım internet bağlantını başka bir modemdnen yapıyorsan ya bağlandığın cihazın o anki IP adresini bilmen gerekir yada telekoma baş vurarak yanılmıyorsam aylık 5 tl karşılığında sabit (değişmeyen) bir IP adresi satın alman gerek. (çünkü IP adresler belli zamanda bir kendiniyeniler sende aynı modemden bağlandığın için bu durum seni etkilemiyor ama modem değişince IP adresini bilmekten başka çare yok) hep aynı adresten girebilmen için...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bilen varsa: arkadaşlar bende kayıtları canlı olarak hem izliyorum hemde dinleyebiliyorum buraya kadar sorun yok. ama geçmiş bir zamanı (videoyu) izlerken ses varmış gibi bi hışırtı var ama ortamın sesi gelmiyor... görüntüyü izleyebiliyorum ama ses yok ....
  • bu arada unutmadan cihazın markası chenova 804
  • Profit Güvenlik sanal mağazasındaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Dvr kayıt cihazları için:http://www.profitguvenlik.com/kategori/dijital-kayit-cihazlari.aspx
    Uygun fiyatlı 4 kanal kayıt cihazı için:http://www.profitguvenlik.com/urun/jn-4104a-4-kanal-dvr-dijital-kayit-cihazi.aspx
    Sitedeki tüm ürünleri peşin fiyatıne 12 aya varan taksitlerle satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaronal -- 28 Ekim 2011; 23:10:48 >

• arkadaşlar bende dvr cihazında network e girdiğimde sadece 80 portunu görüyorum. ve kullanıcı adı şifre vs hiç birşey yok elimde. bırakın interneti aynı ağdan bile izleyemedim. konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
  • İnternetten en kolay en iyi sekilde ve genis acıklamalı bugüne kadar Avenir dvr gördüm ona rastaldım adamlar noktasından virgülüne herseyini kullanma kılavuzuuna yazmışlar avenir diye bir marka kullanıyourm tanıdıgım komsularım da aldı kesinlikle tavsiye edebileceğim ürün bu zaten avenir dvr kayıt cihazını icerisindeki kullanma kılavuzunudaki talimatları birebir uyguladıgın zaman bakıyosunki tak diye internetten gorüntü gelmiş
  • aynı bu üründen bizde de vardı sorunlardan bir türlüm kurtulamadık internetten sürekli düşmeler portu sürekli yeniden girmeler internette ki yavaşlıgı nescafemi yapıp gelene kadar daha aynı yerde kaldıgını gorüyousn gorünütlerin sonradan cihazı değiştirdim su an cok memnunm
  • merhaba admin ya bi sorum olucaktı benim dükkanda güvenlik kamerası var ve dükkanda komple elektirikler kesildi 45 dk boyunca ve bu 45 dk boyunca elektrik olmayınca güvenlik kamerasıda iptal oluyor mu ya :( onu sorucaktım ben kayıtyapıyormu ? lütfen yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lan3tim

merhaba admin ya bi sorum olucaktı benim dükkanda güvenlik kamerası var ve dükkanda komple elektirikler kesildi 45 dk boyunca ve bu 45 dk boyunca elektrik olmayınca güvenlik kamerasıda iptal oluyor mu ya :( onu sorucaktım ben kayıtyapıyormu ? lütfen yardım edin

heralde kayit yapamazz...bunun icin yuksek gucte ups alabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki teşekkürler admin
  • kendım halletımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • arkadaşlar bendede neutron marka kayıt cihazı var işyerinde.merkezden burası izleniyor.ancak merkezdekiler kamerayı internetten bağlanıp bilgisayarda açtıkları anda benim buradaki bilgisayarda internetip inanılmaz yavaşlıyor.bunu nasıl çözebilirim yardım edebilirmisiniz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.