Şimdi Ara

samsung s5620 monte pc bağlantı sorunu ve telefon kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
17.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cep telefonunu kies li ya da kies yüklü değilken pc ye bağlayıp birşey telefondan bilgisayara veri aktarırken telefon kendini kapatıyor. kiesten de aynı sorun mevcut? ne yapmak gerekir?

edit:

yeni sorun: telefon kendi kendine rehberden birilerini arıyor :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arseniCem -- 14 Mart 2011; 22:55:40 >

• yukarı
  • yukarı
  • Usta sende böyle bir şey var, bizdede kiesk'e hiç bağlanamama sorunu var. Son sürüm yüklü, bağlıyorsun ama kayıtlı olmayan bir cihaz bulundu diyor. Senk. yapamıyor, sadece S5620 bağlandı yazıyor o kadar...
  • edit:

yeni sorun: telefon kendi kendine rehberden birilerini arıyor :S
  • Samsung müş. hizmetleri cihazdaki yazılımın eski olduğunu söyledi, sonu jtj2 ile biten sürüm.

Bugün başarıya götürdüm, güncelleme istediğimi söyledim. Yüklendi diye verdiler, gene aynı sürüm. Sordum niye böyle, bizdeki son sürüm bu, samsung daha yenisini vermedi dediler.. Allah allah ilginç... Ama yazılımı tekrar yüklemişler.

Neyse, bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlar kies 1.5 kullansınlar. Kies 2.0'da sıkıntı çıkıyor. Zaten Kies 2.0'da mesajları yedekleyemiyorsunuz, 1.5'da mesaj yedekleme de var. İyi bir şey ;)
  • e kies 2.0 monteyi desteklemiyorki 1.5 kullanmalısınız tabiikide
  • ben kies 1.5.1 yükledim şimdi yine bağlanmıyor. e FW atmak gerekiyorsa ben mesajları falan nasıl nereye yedekleyecem
  • Arkadaşlar Samsung telefonların kendi kendine kapanma sorunu için 128 KB olan telefon hatlarını 64 KB olan hatlarla değiştirmek gerekiyor.Başarı teknik servis de bunu söyledi ve cep telefonu bayisinden de durumu teyit ettirdim.

Hatlar değişince kapanma sorunu sona eriyor.Bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur umarım.

İyi günler...
  • Arkadaşlar ben de monte kullanıyorum, telefonumla bluetooth üzerinden araç kitine sıkıntısız bağlanıyordum fakat birden telefon araç kitine bağlandığında kendi kendine kapanıp açılmaya başladı şu an araç kitine bağlanamıyorum seri bağlantıya geçtiğinde hemen telefon kapanıyor. Hiç bir ayarı ile oynamadım değiştirmedim fakat birden oluşan bu sıkıntıyı servise bildirdim telefonu alıp tekrar yazılım yüklediler oldu diye verdiler denedim yine aynı sıkıntı oldu. Telefon da bana gerekli olduğu için bir daha götürmedim servise açıkçası sorunu çözeceklerinden şüpheliyim çünkü bluetooth çalışıyor başka telefonlara bağlanıyor sadece araç kitinde sıkıntı var işin garip yanı başka telefonları araç kitinde denedim hepsi çalıştı yani araç ile ilgili bir sıkıntı yok.
  • teşekkürler dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Samsung müş. hizmetleri cihazdaki yazılımın eski olduğunu söyledi, sonu jtj2 ile biten sürüm.

Bugün başarıya götürdüm, güncelleme istediğimi söyledim. Yüklendi diye verdiler, gene aynı sürüm. Sordum niye böyle, bizdeki son sürüm bu, samsung daha yenisini vermedi dediler.. Allah allah ilginç... Ama yazılımı tekrar yüklemişler.

Neyse, bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlar kies 1.5 kullansınlar. Kies 2.0'da sıkıntı çıkıyor. Zaten Kies 2.0'da mesajları yedekleyemiyorsunuz, 1.5'da mesaj yedekleme de var. İyi bir şey ;)

Kardeş eyvalah ya bende kies 2.2 ile bağlamaya çalışıyor ve bağlanamıyordum, meğer gerçekten eski sürüm destekli imş nereden bileyim, zaten ben mesajları bilgisayar atmak için yedeklemeye çalışıyordum ve sen tam aradığım bilgiyi vermişsin. Teşekkürler..

KİES 1.5 bu iş için çözüm oldu, LAKİN TAM ÇÖZÜM DEĞİL, çünkü 2li ve daha fazla olan mesajları yedeklemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pecer2001tr

Arkadaşlar Samsung telefonların kendi kendine kapanma sorunu için 128 KB olan telefon hatlarını 64 KB olan hatlarla değiştirmek gerekiyor.Başarı teknik servis de bunu söyledi ve cep telefonu bayisinden de durumu teyit ettirdim.

Hatlar değişince kapanma sorunu sona eriyor.Bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur umarım.

İyi günler...

Bence böyle birşey yok.Çünkü benim 64 KB.Ama yinede günde 3-5 sefer reset atıyor.Bende pin kodunu sorma dedim girişte.Kendi kendine takılıyo artık.
  • yukarı.
  • Yokmu neden reset atttığını bilen??????
  • Sim kartı çıkarttım ve telefon reset atmıyor?Nedir sebebi bilen fikir yürüten yokmu???
  • Ya, bu telefon abuk bir telefon. Ben bir yazılımın bu kadar kısa sürede patladığını hiç görmedim. Tuş kilidi sapıtıyor, sesler garipleşiyor vs.

Bulabildiğim en iyi rom'u yüklüyorum ama sonuç gene aynı. 15 gün içerisinde saçmalıyor.

Şimdilik en büyük problem ise sesinin azalmış olması. Sanki donanımsal olarak bir arıza varmış gibi ses çok az geliyor. Var mı bu tarz şeyler yaşayanlar?

quote:

Orijinalden alıntı: drahmet06

Sim kartı çıkarttım ve telefon reset atmıyor?Nedir sebebi bilen fikir yürüten yokmu???

E hocam yukarda yazmışlar sebebini işte. Sende sim'i çıkartıp denemişsin olmuş. Sorunun cevabı gene kendinde. Bence bu durumu samsung'a kendin telefon açıp sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi side_effect -- 16 Mayıs 2012; 19:13:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Ya, bu telefon abuk bir telefon. Ben bir yazılımın bu kadar kısa sürede patladığını hiç görmedim. Tuş kilidi sapıtıyor, sesler garipleşiyor vs.

Bulabildiğim en iyi rom'u yüklüyorum ama sonuç gene aynı. 15 gün içerisinde saçmalıyor.

Şimdilik en büyük problem ise sesinin azalmış olması. Sanki donanımsal olarak bir arıza varmış gibi ses çok az geliyor. Var mı bu tarz şeyler yaşayanlar?

quote:

Orijinalden alıntı: drahmet06

Sim kartı çıkarttım ve telefon reset atmıyor?Nedir sebebi bilen fikir yürüten yokmu???

E hocam yukarda yazmışlar sebebini işte. Sende sim'i çıkartıp denemişsin olmuş. Sorunun cevabı gene kendinde. Bence bu durumu samsung'a kendin telefon açıp sor.

Ama benim sim kart 64 KB yukarıda yazanla tezat.
  • Benim sorunum Monte ile bluetooth bağlantısı ile Win8 bilgisayardan telefone dosya gönderiyorum fakat telefondan bilgisayarıma gönderemiyorum. Win8 sürücü yükleyemiyor. Win7'de sorun yok.
  • arseniCem kullanıcısına yanıt
    Kies ne?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.