Şimdi Ara

Smile Adsl Hız Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Smile Adsl 4 Mbit Sınırsız paketi kullanıyorum. 1 haftaya kadar böyle bir sorunum olmamıştı. Hızım sabit 4mbit olduğu için hızı düşürme gibi bir işlem de uygulanmıyor. Şu anda hız testlerinde download hızım 0.79 Mbit gözüküyor. Ama upload hızı her zamanki gibi 0.80 Mbit. Modem ayarlarında test yaptırdığımda şunu gördüm.

Smile Adsl Hız Sorunu

Acaba smile adsl'in gateway adresleri mi değişiyor ? Yoksa sorun modemde mi ?

Genel özellikler

Smile Adsl Hız Sorunu

Hat değerleri

Smile Adsl Hız Sorunu

Düzeltme : Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?

Smile Adsl Hız Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebeastmaster -- 14 Şubat 2011; 0:37:13 >

• Servis Sağlayıcını arayıp arıza kaydı açtır.

Hat değerlerinden çok anlamam ama hattında çok fazla kayıp var gibi. Problem hattından kaynaklanıyor olabilir. Aramadan önce ev içindeki tesisatı ve kabloları kontrol etmeyi ihmal etme.
  • ama 1 hafta öncesine kadar böyle bir problemim yoktu. Portla alakalı birşey olabilir mi bu ?
  • sizin eve gelen kabloda da sorun olabilir. mutlaka arıza kaydı açtır.
  • bu arada arkadaşlar ana mesaja da ekleyeyim. Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?
  • O zaman hiç vakit kaybetmeden Servis Sağlayıcını arayıp durumu bildir.
  • o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ümmet Çivi

o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.

hiç ttnet kullanmadım smilede hızdan bende şikayetciyim en son geçen ay resti çektim ya düzeltin yada kapatıcam dedim ertesi gün santral beni aradı hattınızda bi problem gözükmüyor zaten siz smile kullandıgınız için biz sizin hiç bir bilğinizi buradan göremiyoruz ttnet olsa tüm bilğilerinize ulaşırdık dedi bu arada bende acaba ttnet e geçsem dahamı iyi olur dedim tabi dedi sonrada biz bu konuda bişe diyemeyiz dogru olmaz dedi.
    hız sorunu aynen devam 1 mb de bile bağlantı günde 3-5 kez kopuyo okadar yani 150 tl indirimi ödeyip kapatıcam bu ay.

• iyide değişen bir şey olmaz ki :) hepsi aynı dslam 'e bağlı hepsi türk telekom. BİRİ - TTNET - DOPİNG - TURKNET- SMILE - SUPERONLINEADSL HEPSİ TÜRK TELEKOMUN ADSL AL-SATÇISIDIR. Bunları yaza yaza bıktım artık.
  • yarın gönderdikleri formu aps ile gönderip iptal ettiriyorum. 112 lira ücret istediler. Vericez artık ne yapalım. Daha fazla uğraşmak istemiyorum doğan grubuyla.
  • arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?
  • smile adsl den bıktım artık. Bir daha bulaşmayacağım. Mis gibi ttnet varken gidip smile alan kafamı taşlara vurayım.
  • Merhabalar...
    Müşteri hizmetlerini arayın. Biraz konuşup birşeyleri ondan daha iyi bildiğinizi anladıklarında bocalamaya başlıyorlar ve en kısa zamanda çözüm oluşturuyorlar.
    Smile Biri v.s hepsi aynı. kimse kandırmasın kendini birinde hızım su diğerinde bu diye.
    Hız sorununuz sürekli ise ( modemin degerlerine bakın ) müşteri hizmetlerinden portunuzun değiştirilmesini isteyin. Bu 24 saat gibi bir sürede gerçekleşitirilir. Kesin çözümdür.
  • smile iptal talebinde bulundum bu gün aradılar 1 aylık ücret almamayı önerdiler kabul etmedim.insan 3-4 ay önerirdi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: daemon400

quote:

arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daemon400

quote:

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

ben smile 8 mb e kadar hıza 4 mb ile başladım 2-3 ay kullandım kopmalar başladı aradım 2 mb düşürdüler sonra kopmalar yine başladı 1 mb düşürdüler hızı inanırmısınız 1 mb de bile akşamları saatte 1 kez kopuyor.en sonunda çareyi iptal etmekte buldum çünkü hep aynı hikaye modeminize bakın yok kablolarınıza bakın hiç suç kendilerinde olmuyor hep siz ve sizin tesisatınız sorundur smileye göre.kaplumbağa hızında adslye verdim para yazık dedim ve iptal etmelerini istedim 1 ay ücretsiz kullanma önerdiler kabul etmedim 144 tl indirimli kullanma faturası ödeyip kapatıcam yarın aps ile iptal formunu gönderiyorum. başka bi çıkış yolu bulamadım ben.

• benimde sözleşmem olmasa anında kapattıracağım bıktım şu sağlayıcıdan
  • Söyleyin portunuzu değiştirsinler. Bende 2 kere değişti hep olumlu sonuç aldım. ( 1'i 7 diğeri 3 sene önceydi.)
  • arayacağım şimdi kabul edeceklerini hiç sanmıyorum ama sonuna kadar zorlayacağım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.