Şimdi Ara

Biyoloji'de en çok çıkan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
16.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar benim ezberim çok kötü ve biyolojide full ezber bildiginiz üzere ygs-lys de biyolojiden en çok çıkan ve benim çalışmam gereken konular hangileri bilen varsa saolsun

• Genelde biyolojiyi eşit dağıtıyorlar diyebilirim. Yani şundan şu kadar çıkar diyemiyorum. En önemli konu hücredir ama sadece hücreye çalışarak hücre sorularını yapamayabilirsin. Biyoloji kültürünün olması lazım. Çünkü diğer konularla bağlantılı şekilde soru sorarlar genelde. O yüzden şu konuya çalış, şunu boşver diyemiyor insan.
  • hocam direk şuradan çıkar demek imkansız, geçen yılların sorularına bakarsan her yerden çıkmış.
  • Az da olsa her konudan bilmek, birkaç konuyu tamamen bilmekten daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Az da olsa her konudan bilmek, birkaç konuyu tamamen bilmekten daha iyidir.

Katılıyorum
  • Enzimler,organik bileşikler,nükleik asitler
    bunlar kolay ve hemen anlaşılabilecek konular.Bunlara çalışıp faydasını görebilirsin
  • YGS hakkında pek yorum yapmak pek mümkün olmasa da lys için sırf sistemleri bilsen tıpı kazanabilme imkanın var
  • biyoloji çok acayip bi ders her konudan bilmek zorundasın bütün konular birbirini etkiliyor ayrıca alakasız yorum sorularıyla resmen insanı çıldırtıyor
  • Kardeş sorun Ygs ise kafaya takılacak durum yok. Ygs de bioloji en kolay derslerden birisi. Ama korkmamak lazım dersden. Forumda bi arkadaş bioloji ders notlarını paylaşmıştı. Onu alıp anlayarak calışırsan emin ol 13 sorudan 8 hatta 10 tanesini yaparsın. Besin, Hücre, Enzimler, Canlılar,Sınıflandırma-Popilasyon, Madde geçişleri , bu konular temeli oluşturur. Önce bunlardan başla. Canını sıkma, ne zaman; bu ders zor bunu yapamam dersen, işte o zaman kaybedersin. Sadece calış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Leopard -- 12 Şubat 2011; 14:32:40 >
  • 2010 YGS biyoloji soruları beni ters köşe yapmıştı, çok arada kalıcı sorular. Hepsi yorum + bilgi istiyor. Bütün sene çözdüğümüz biyo sorularından çok farklıydı, bu sene sanıyorum birazda düzeltecekler soruları.

Şimdi YGS biyolojisi için 12 sorunun en az 6-7sini yorumlayarak yapmak mümkün. Genel kültür olmalı tabi. Diğer sorularda bilgi şart, üstüne yorumlamak gerekece. Canlıların temel bileşenler, fotosentez, nükleik asitler, genler vb. Bu tür konularda biraz birikiminiz olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Kardeş sorun Ygs ise kafaya takılacak durum yok. Ygs de bioloji en kolay derslerden birisi. Ama korkmamak lazım dersden. Forumda bi arkadaş bioloji ders notlarını paylaşmıştı. Onu alıp anlayarak calışırsan emin ol 13 sorudan 8 hatta 10 tanesini yaparsın. Besin, Hücre, Enzimler, Canlılar,Sınıflandırma-Popilasyon, Madde geçişleri , bu konular temeli oluşturur. Önce bunlardan başla. Canını sıkma, ne zaman; bu ders zor bunu yapamam dersen, işte o zaman kaybedersin. Sadece calış

dostum o biyoloji notlarını bulabilirsen ve paylaşırsan çok mutlu olurum.
  • S) Biyolojide en çok çıkan konu nedir ?

C) Biyoloji.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ethem93

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Kardeş sorun Ygs ise kafaya takılacak durum yok. Ygs de bioloji en kolay derslerden birisi. Ama korkmamak lazım dersden. Forumda bi arkadaş bioloji ders notlarını paylaşmıştı. Onu alıp anlayarak calışırsan emin ol 13 sorudan 8 hatta 10 tanesini yaparsın. Besin, Hücre, Enzimler, Canlılar,Sınıflandırma-Popilasyon, Madde geçişleri , bu konular temeli oluşturur. Önce bunlardan başla. Canını sıkma, ne zaman; bu ders zor bunu yapamam dersen, işte o zaman kaybedersin. Sadece calış

dostum o biyoloji notlarını bulabilirsen ve paylaşırsan çok mutlu olurum.

hocam forumda YGS-LYS kısmında araştır burada vardı.

• Ekoloji Konusu Hem Çok Basittir Hemde Heryıl Banko 2 Soru Çıkıyor.
    Besinler ve Enzimler Konusundanda 3 Soru Çıkıyor.(Hücre,Besinler,Enzimler)

ve 2 gün gibi kısa bir sürede öğrenilebilecek konular.
  • arkadaşlarım bana bi yardımcı olur musunuz bekliycem teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemler,Bitkiler en önemli konular
  • sistems
  • hocama sordum zaten sistemler zor ve çok çıkmaz 1 2 tane dedi ne yapcam fizik nasıl yapmam lazım peki

• Biyoloji nankördür. Ben moleküler biyoloji genetik okuyorum şu an.

Bu sene her sene çıkan bitkiler çıkmadı var sen hesap et. Kolay olduğunu ve güncel haberlerden duyduğun şeyleri aklında tutmaya bak.

Mesela kendi etrafında dönen biri neden durunca hala döndüğünü hisseder.

Arılar birbirlerine dönerek çiçek yeri belirtirler neden vs.
  • neyse SISTEMLERDEN NE KADAR GELIR

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.