DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İshale kesin çözüm!
15
Cevap
1
Favori
36.766
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İshale kesin çözüm!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2244 Mesaj
      11 Şubat 2011 22:38:54
      Bildiğiniz gibi forumda benim gibi birçok ishal arkadaş mevcut.Çözümü forumda aradık sağolsun bir sürü öneri geldi kuru kahve-limon, kola ,leblebi vs.. bazılarını denedim işe yaramadı ve 40 günü aşkındır ishal olduğum için artık gına geldi ve aile hekimine gittim.Zaten sokağımıza da çok yakın ve de pek sıra da olmuyor.Doktor bir ilaç yazdı ishal tozu adı REFLOR 1 kez kullan hemen geçecek dedi geçmezse ertesi gün bir kez daha kullanırsın dedi.Akşam ezanı okunurken 1 kez kullandım ve şuan beton gibi çıkıyo maşallah.İnanamadım ne kadar çabuk etki etti.İlacın kötü yanı ssk karşılamıyor ve 10 lira fazla bişey sayılmaz aslında 1 ishal için 1 lira ödemiş oluyorsunuz.İshali normal yollardan geçmeyen arkadaşlar varsa bu ilacı kullanıp kurtulabilir tabi üşenmeyip aile hekimine gitmek daha doğru olacaktır.İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 11 Şubat 2011; 22:39:23 >

• 11 Şubat 2011 22:46:33
      aynen hapı da var bunun her ishal olduğumda kullanırım kardeşim kullanır süper bi ilaç

• Yarbay
      2244 Mesaj
      13 Şubat 2011 01:08:13
      offfff offf tam geçiyo ertesi gün yine başlıyo ilacı içince anında kesiyo sabah kalktığımda tekrar baştan.Bunun sebebi yüksek ihtimal günde yarım litre süç içmem.Araştırdım ishalken süt içmek doğru değilmiş.Kilo almaya çalışıyorum ve supplement kullanıyorum.Sütle içilmesi gerekiyor ama ishal yapıyor napıcam ben ya kafayı yiycem süt içmesem kilo alımım duracak hatta düşebilir bile devam etsem ishale devam.Şimdi sormak istediğim ishalin uzun süre kalması kötü sonuçlar doğurur mu? internette birinin 10 senelik kronik ishal sonucu kanser olduğunu ve öldüğünü okudum

• Yarbay
      4399 Mesaj
      13 Şubat 2011 01:10:34
      Evet gerçekten harika bir ilaçtır.Çok zor durumlarda kurtardı beni.

• Yarbay
      2244 Mesaj
      13 Şubat 2011 01:25:32

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Evet gerçekten harika bir ilaçtır.Çok zor durumlarda kurtardı beni.

beni tam kurtarıyo akşama yine ishal acaba %100 süt mü yapıyo bunu

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Şubat 2011 01:30:37
      Aspirin kola..Kaldırım taşı gibi çıkarırsın diş kesmez..

Bu topraklarda bir adam var asla ölmeyecek her 10 Kasım'da yeniden doğacak her sene daha çok sevilecek..Mustafa Kemal askerdir siyasetçidir tarla da çiftçidir fabrika da işçi ya da okulda öğretmendir hastane de doktordur sanatçıdır önderdir kısaca Türkiye'dir..Kadını erkeği yaşlısı genci zengini fakiri işçisi patronu ona çok şey borçluyuz. 135. yaşın kutlu olsun...
      Seni çok seviyoruz..
      Mustafa Kemal'im

• Yarbay
      4399 Mesaj
      13 Şubat 2011 01:36:33

quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Alıntıları Göster

beni tam kurtarıyo akşama yine ishal acaba %100 süt mü yapıyo bunu

Zehirlenmiş olabilirsin dostum bu gibi durumlarda ishali kesmekte tehlikeli bir durumdur.Evdeysen içme bir süre derim baktın geçmiyor daya refloru.

• Yarbay
      2244 Mesaj
      13 Şubat 2011 01:45:27

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Alıntıları Göster

Zehirlenmiş olabilirsin dostum bu gibi durumlarda ishali kesmekte tehlikeli bir durumdur.Evdeysen içme bir süre derim baktın geçmiyor daya refloru.

işin garip tarafı süte başlamadan önce de 2 haftalık bir ishalim vardı sınav dönemiydi dedik strestir dedik süte başladık yine ishal yani sırf sütle başlamadı süt iyileşmesini engelliyor olabilir yarın içmiycem sütü reflor içip ilk denemde kurıycak yine 2. denemede de kuru çıkarsa süt dokunuyo demektir.Eğer böyle çıkarsa sonuç her süt içtiğimde ishal mi olcam ben

• Yarbay
      2244 Mesaj
      15 Şubat 2011 23:52:40
      ya anında geçince sevindik konu açtık ama şimdi yine başladı ilacı içince iyi akşama yine ishal napıcam bilmiyorum.Bugün denemediğim bir sürü yöntem denedim.Kuru kahveye limon sıktm yedim o iğrenç tada boşu boşuna katlandım bi dünya leblebi yedim ishal tozu içtim kola içtim patates püresi yedim yine yok yine yok hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ya 2 aylık ishal mi olur bıktım usandım resmen.Yarın tekrar aile hekimine gidicem bakalım ne diyecek
      ekleme=Unutmuşum 5 tane de karanfil yuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 15 Şubat 2011; 23:55:26 >

• Çavuş
      49 Mesaj
      20 Nisan 2015 08:21:38

quote:

ya anında geçince sevindik konu açtık ama şimdi yine başladı ilacı içince iyi akşama yine ishal napıcam bilmiyorum.Bugün denemediğim bir sürü yöntem denedim.Kuru kahveye limon sıktm yedim o iğrenç tada boşu boşuna katlandım bi dünya leblebi yedim ishal tozu içtim kola içtim patates püresi yedim yine yok yine yok hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ya 2 aylık ishal mi olur bıktım usandım resmen.Yarın tekrar aile hekimine gidicem bakalım ne diyecek
      ekleme=Unutmuşum 5 tane de karanfil yuttum

Geçti mi kardeşim ishalin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      109 Mesaj
      20 Nisan 2015 08:47:05
      4 sene olmus. Gecmemisse de ölmüstür :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2244 Mesaj
      20 Nisan 2015 10:07:55
      Geçti geçti :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      134 Mesaj
      10 Kasım 2015 23:49:51
      quote:

Geçti geçti :D

kardes nasıl geçti yav hatırlıyor musun 2 aydır 1 gün bile kesinti olmadan ishalim ilac kullandım doktora gittim gaita kan testleri yapıldı bişey cıkmadı daha gecmezse kolonoskopi yapacaklar ben de ishal baslamadan önce 1.5 ay günde 1 litresüt içtim kilo almak için ama hiç ishal yapmamıstı sütü kestim bi süre sonra basladı geçmiyor çıldıracam artık yemek yediğim an 5 kere tuvalete cıkıyorum hatırlıyosan bi yardımcı ol

• IOS Beta Tester
      520 Mesaj
      10 Kasım 2015 23:52:53
      süslü köseoğlu sucuğu gibi çıkması lazım

• Yüzbaşı
      813 Mesaj
      11 Kasım 2015 00:00:25
      quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Aspirin kola..Kaldırım taşı gibi çıkarırsın diş kesmez..

bunu bilen olduğunu sanmazdım, şaşırttın birader. Bende gazoz aspirin yapıyorum hep cocuklugumdan beri net çözüm yani kolayla denemedim hiç

Siz Tek Ben Hepiniz
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Kasım 2015 12:21:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Authorized

Alıntıları Göster

bunu bilen olduğunu sanmazdım, şaşırttın birader. Bende gazoz aspirin yapıyorum hep cocuklugumdan beri net çözüm yani kolayla denemedim hiç

En sağlamı çamlıcaya iki aspirin salla..Yarım saat içinde göktaşı gibi çıkarırsın..

Bu topraklarda bir adam var asla ölmeyecek her 10 Kasım'da yeniden doğacak her sene daha çok sevilecek..Mustafa Kemal askerdir siyasetçidir tarla da çiftçidir fabrika da işçi ya da okulda öğretmendir hastane de doktordur sanatçıdır önderdir kısaca Türkiye'dir..Kadını erkeği yaşlısı genci zengini fakiri işçisi patronu ona çok şey borçluyuz. 135. yaşın kutlu olsun...
      Seni çok seviyoruz..
      Mustafa Kemal'im

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İshale kesin çözüm!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.