Şimdi Ara

İshale kesin çözüm!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
86.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğiniz gibi forumda benim gibi birçok ishal arkadaş mevcut.Çözümü forumda aradık sağolsun bir sürü öneri geldi kuru kahve-limon, kola ,leblebi vs.. bazılarını denedim işe yaramadı ve 40 günü aşkındır ishal olduğum için artık gına geldi ve aile hekimine gittim.Zaten sokağımıza da çok yakın ve de pek sıra da olmuyor.Doktor bir ilaç yazdı ishal tozu adı REFLOR 1 kez kullan hemen geçecek dedi geçmezse ertesi gün bir kez daha kullanırsın dedi.Akşam ezanı okunurken 1 kez kullandım ve şuan beton gibi çıkıyo maşallah.İnanamadım ne kadar çabuk etki etti.İlacın kötü yanı ssk karşılamıyor ve 10 lira fazla bişey sayılmaz aslında 1 ishal için 1 lira ödemiş oluyorsunuz.İshali normal yollardan geçmeyen arkadaşlar varsa bu ilacı kullanıp kurtulabilir tabi üşenmeyip aile hekimine gitmek daha doğru olacaktır.İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 11 Şubat 2011; 22:39:23 >

• aynen hapı da var bunun her ishal olduğumda kullanırım kardeşim kullanır süper bi ilaç
  • offfff offf tam geçiyo ertesi gün yine başlıyo ilacı içince anında kesiyo sabah kalktığımda tekrar baştan.Bunun sebebi yüksek ihtimal günde yarım litre süç içmem.Araştırdım ishalken süt içmek doğru değilmiş.Kilo almaya çalışıyorum ve supplement kullanıyorum.Sütle içilmesi gerekiyor ama ishal yapıyor napıcam ben ya kafayı yiycem süt içmesem kilo alımım duracak hatta düşebilir bile devam etsem ishale devam.Şimdi sormak istediğim ishalin uzun süre kalması kötü sonuçlar doğurur mu? internette birinin 10 senelik kronik ishal sonucu kanser olduğunu ve öldüğünü okudum
  • Evet gerçekten harika bir ilaçtır.Çok zor durumlarda kurtardı beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Evet gerçekten harika bir ilaçtır.Çok zor durumlarda kurtardı beni.

beni tam kurtarıyo akşama yine ishal acaba %100 süt mü yapıyo bunu
  • Aspirin kola..Kaldırım taşı gibi çıkarırsın diş kesmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

Zehirlenmiş olabilirsin dostum bu gibi durumlarda ishali kesmekte tehlikeli bir durumdur.Evdeysen içme bir süre derim baktın geçmiyor daya refloru.
  • quote:

quote:

quote:

Zehirlenmiş olabilirsin dostum bu gibi durumlarda ishali kesmekte tehlikeli bir durumdur.Evdeysen içme bir süre derim baktın geçmiyor daya refloru.

işin garip tarafı süte başlamadan önce de 2 haftalık bir ishalim vardı sınav dönemiydi dedik strestir dedik süte başladık yine ishal yani sırf sütle başlamadı süt iyileşmesini engelliyor olabilir yarın içmiycem sütü reflor içip ilk denemde kurıycak yine 2. denemede de kuru çıkarsa süt dokunuyo demektir.Eğer böyle çıkarsa sonuç her süt içtiğimde ishal mi olcam ben
  • ya anında geçince sevindik konu açtık ama şimdi yine başladı ilacı içince iyi akşama yine ishal napıcam bilmiyorum.Bugün denemediğim bir sürü yöntem denedim.Kuru kahveye limon sıktm yedim o iğrenç tada boşu boşuna katlandım bi dünya leblebi yedim ishal tozu içtim kola içtim patates püresi yedim yine yok yine yok hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ya 2 aylık ishal mi olur bıktım usandım resmen.Yarın tekrar aile hekimine gidicem bakalım ne diyecek
    ekleme=Unutmuşum 5 tane de karanfil yuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 15 Şubat 2011; 23:55:26 >
  • quote:

ya anında geçince sevindik konu açtık ama şimdi yine başladı ilacı içince iyi akşama yine ishal napıcam bilmiyorum.Bugün denemediğim bir sürü yöntem denedim.Kuru kahveye limon sıktm yedim o iğrenç tada boşu boşuna katlandım bi dünya leblebi yedim ishal tozu içtim kola içtim patates püresi yedim yine yok yine yok hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ya 2 aylık ishal mi olur bıktım usandım resmen.Yarın tekrar aile hekimine gidicem bakalım ne diyecek
    ekleme=Unutmuşum 5 tane de karanfil yuttum

Geçti mi kardeşim ishalin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 sene olmus. Gecmemisse de ölmüstür :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçti geçti :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Geçti geçti :D

kardes nasıl geçti yav hatırlıyor musun 2 aydır 1 gün bile kesinti olmadan ishalim ilac kullandım doktora gittim gaita kan testleri yapıldı bişey cıkmadı daha gecmezse kolonoskopi yapacaklar ben de ishal baslamadan önce 1.5 ay günde 1 litresüt içtim kilo almak için ama hiç ishal yapmamıstı sütü kestim bi süre sonra basladı geçmiyor çıldıracam artık yemek yediğim an 5 kere tuvalete cıkıyorum hatırlıyosan bi yardımcı ol
  • süslü köseoğlu sucuğu gibi çıkması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Aspirin kola..Kaldırım taşı gibi çıkarırsın diş kesmez..

bunu bilen olduğunu sanmazdım, şaşırttın birader. Bende gazoz aspirin yapıyorum hep cocuklugumdan beri net çözüm yani kolayla denemedim hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Authorized

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Aspirin kola..Kaldırım taşı gibi çıkarırsın diş kesmez..

bunu bilen olduğunu sanmazdım, şaşırttın birader. Bende gazoz aspirin yapıyorum hep cocuklugumdan beri net çözüm yani kolayla denemedim hiç

En sağlamı çamlıcaya iki aspirin salla..Yarım saat içinde göktaşı gibi çıkarırsın..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.