Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki yüklediğin programları sd karta mı kurdun,tablete mi?
    Mesela Settings>Uygulamalar>Uygulamaları yönet yapıp sonra tek tek uygulamalara bakıp, "SD karta taşı" yaptın mı?
    Bende de birçok program var ama telefon hafızası 215 MB görünüyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Hafıza kartında mı 30 mb boş yer var?

Yok tabletin hafızada 30 mb boş var :) digerinde silmek kolay zaten , yanlış bir dosyayı silmeyim diye soruyum dedim temizlik yapan varsa diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roccopolo

arkadaşlar, ürün bugün elime ulaştı deniyorum. genel itibariyle güzel cihaz ancak bazı arkadaşlar o kadar göğe çıkarmışlar ki anlatılmaz görülür yahu. demogoji yapan bi sürü arkadaş var, yapmayın. gerçek ne ise onu söyleyin ki herkes ne alacağını bilsin, parası boşa gitmesin.
    bi arkadaş da beğenmeyen varsa yazmasın demiş, yok öyle bir dünya, bu konu tablet için açılmış ve alanlar görüşünü yazacak olarak belirtilmişse hiç kusura bakma arkadaşım ben yazarım.
    gelelim benim problemime, bir arkadaş oyunların süper akıcı oynandığından bahsetmiş, daha ilk oyunda patladı yahu nasıl akıcılık bu? ninja fruit oyunundan hareketi algılamıyor cihaz. talking tom oyununda tom ekranın önünde değil de duvarda duruyormuş gibi görünüyor.
    test ettikçe görüşlerimi yazmaya devam edeceğim.

Asıl sen biraz daha dikkatli ol bence insanları zan altında bırakmak hoş birşey değil.

Aynı oyun bende de yüklü ve çok keyif alıyorum. Bence senin makinada bir problem olabilir. Ben multitouch olarak oynuyorum ve son derece hızlı hiçbir takılma olmadan oynayabiliyorum.

Sizce ben ve diğer arkadaşlar ilk kez mi bilgisayar veya taşınabilir aygıt kullanıyor. Bu benim 1999 yılından beri kullandığım bilmem kaçıncı taşınabilir aygıt.(PDA Cep telefonu Vs.) Yada kötü bir aleti överek başkalarına zarar vermeye mi çalışıyoruz. Lütfen Asphalt 5, Dungeon Hunter ve Hawx gibi birkaç tane oyun yükleyiniz ve ondan sonra yorumlarınızı iletiniz. Hala problem varsa cihazda yada mevcut yazılımda probleminiz olabilir.

Sevgiler

• arkadaslar yeni rom güncellemesini yaptıktan sonra asphalt 5 oyununu yükleyemedi ve 'yüklenemedi' hatası verdi. güncellemeden önce kurup oynamıştım. acaba sorun ne olabilir? bir de yapı kredi android uygulaması indirip kurmayı denedim onda da yükleme başarısız oldu dedi. bankaların android uygulamaları easy pad de kullanılabiliyor mu? deneyeniniz var mı?
    bu arada başka uygulamaları kurabiliyorum, angry birds, ezpdf reader, rockplayer vs..
    sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: neredennereye

arkadaslar yeni rom güncellemesini yaptıktan sonra asphalt 5 oyununu yükleyemedi ve 'yüklenemedi' hatası verdi. güncellemeden önce kurup oynamıştım. acaba sorun ne olabilir? bir de yapı kredi android uygulaması indirip kurmayı denedim onda da yükleme başarısız oldu dedi. bankaların android uygulamaları easy pad de kullanılabiliyor mu? deneyeniniz var mı?
    bu arada başka uygulamaları kurabiliyorum, angry birds, ezpdf reader, rockplayer vs..
    sağolun

Android tabanlı tüm uygulamaları kurabilirsin..

Linkte tüm oyun ve programlar var.. inceleyebilirsin..

..Tıklayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asparuh -- 18 Şubat 2011; 19:06:32 >

• quote:

Peki yüklediğin programları sd karta mı kurdun,tablete mi?
    Mesela Settings>Uygulamalar>Uygulamaları yönet yapıp sonra tek tek uygulamalara bakıp, "SD karta taşı" yaptın mı?
    Bende de birçok program var ama telefon hafızası 215 MB görünüyor.
    quote:

quote:

Hafıza kartında mı 30 mb boş yer var?

Yok tabletin hafızada 30 mb boş var :) digerinde silmek kolay zaten , yanlış bir dosyayı silmeyim diye soruyum dedim temizlik yapan varsa diye.

Tamam bugün yüklediklerimi taşımayı unutmuşum :) firefox , opera falan 15 -20 mb yer kaplıyormuş , ama yinede 97 mb'a çıktı boş alan , bir yerlerde birşeyleri silmeyi unuttum heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: neredennereye

arkadaslar yeni rom güncellemesini yaptıktan sonra asphalt 5 oyununu yükleyemedi ve 'yüklenemedi' hatası verdi. güncellemeden önce kurup oynamıştım. acaba sorun ne olabilir? bir de yapı kredi android uygulaması indirip kurmayı denedim onda da yükleme başarısız oldu dedi. bankaların android uygulamaları easy pad de kullanılabiliyor mu? deneyeniniz var mı?
    sağolun

ben 7nci sayfada @siradan arkadaşımızın verdiği linkten yükledim ve gayet iyi çalışıyor.

Orayı bir dene istersen
  • Applanet programından bu ismi arayın ve ;

App 2 SD (move apps to SD)

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

Bu programı kesin kurun , tablet hafızasındaki programları kolaylıkla sd karta taşıyor , tek tek girmenize gerek kalmıyor , bu arada nerde ne yüklü tek arayüzde rahatça görüyorsunuz , yine 10 inç ekrana tam boy sıgıyor. Çok iyi bir program.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 18 Şubat 2011; 19:51:14 >
  • quote:

Bu Türkçe klavye güzel olmuş.Teşekkürler @bakieryigit.
    @Pıncır arkadaşımızın da artık ilk mesajı biraz güncel bilgi,ipucu,video,resim vs dökümanlarla destekleme vakti geldi.Sayfalar arttıkça yardım ve bilgi isteyenlerin bunları bulması zorlaşacak.
    Hadi @Pıncır şöyle tabletimize yakışır bir giriş bekliyoruz senden.Bir de kullanıcı listesi hazırlarsan tam olur.

Evet bu konuda aklımda, ilk fırsatta bunu yapacağım, bu arada yeni bilgilerde biraz otursun ve doğruluğuna emin olalım.

Cihaza kurulan programları SD karta taşımak için SDMOVE isimli yazılımı kullanabilirsiniz. Renkli olarak taşınan ve taşınabilecek yazılımları görebiliyorsunuz (herseferinde uygulamalardan programlara bakmanız gerekmiyor)

Bu arada net üzerinden canlı tv izlemek için applanet'te SPB yazın arama yapın. Aramada üstten 6. olan SPB TV (3,5 yıldızlı) olanı kurun. Bununla tam ekran izleme yapabilirsiniz. Diğer tv kanalları içinde başka bir program olan TV Flash'ı applanetten indirin kurun. TV Flash birçok tv kanalını (spb tvde olmayan) izlemenizi sağlıyor.

• öncelikle cihazlar tum kullanıcılara hayırlı olsun.

Cihazı yeni yeni kurcalamaya başladım. Henüz rom yükleme ve appmarkete girmek bize şimdilik uzak. Ben RAR uzantılı dosyaları açamıyorum.Bu konuda yardım rica ediyorum.
  • Arkadaşlar merhaba

Bugün bayağı bir uğraştım sırasıyla Advent Veganın 1.08, 1.09 versiyonlarını sonra da Point Of View 1.09 versitonunu yükledim. Arada 3G için Paul üstadın Custom romlarınını ve Higgs in custom romunu yükledim. İzlenimlerim;

- Hepsinin performansları benzeş sayılır (1.09 olduğundan kaynaklanıyor herhalde)

- 3G için VINN modeme modifikasyon yapmak gerekiyor. (İngilterede Advent kullanan bir eleman ile yazıştım ve aynı model (Huawei 176G) modemi O2
    operatörü ile kullanıyor ve hiç bir değişiklik yapmadan Higgs in Custom romundan internete bağlanabiliyormuş) Ben 4 saat boyunca uğraştım ama modem operatör bulamadı.

- Advent Vega nın Ofiical 1.09 romunu yükleyince USB flash diskleri görmemeye başladı ancak Flash default olarak yüklü idi. Point Of View flash diskleri normal olarak görüyor ama Flash yüklü değil.

- Bana göre Easypad'in Romu Point Of View ile aynı onda da Market ve flash yok Zroot ile yükledim.

- Poin Of View'ın sayfasında 3G modemler için çalıştıklarını test aşamasında olduklarını ve bir sonraki güncellemede muhtemelen bu özelliğin ekleneceğini belirtmişler

- Sonuç olarak bence Experin Romundan çok extrem farklılıkları yok. Ancak Paul amcanın geliştirdiği özel romlarda bazı farklılıklar var Google maps, Contacts, vs. Ancak o romların oficcial sayfalarında bile bir sürü bug dan bahsediliyor. ben gerek duymadığım ve üşendiğim için en son Point of View Romunda karar kıldım.

Sevgilerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillaca -- 18 Şubat 2011; 20:58:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

öncelikle cihazlar tum kullanıcılara hayırlı olsun.

Cihazı yeni yeni kurcalamaya başladım. Henüz rom yükleme ve appmarkete girmek bize şimdilik uzak. Ben RAR uzantılı dosyaları açamıyorum.Bu konuda yardım rica ediyorum.

Rar uzantıları açabilmen icin proğram. Rar indir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetufo -- 18 Şubat 2011; 21:29:33 >
  • quote:

Bu arada Exper ürüne resmi olarak Türkçe Klavye desteğide saglamış , Bu çok iyi bir haber hemen kuruyorum.

Buyrun Ftp linki :

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/EASYPAD/Android%20APK/TR%20Soft%20Keyboard%20v0.10.apk

Türkçe klavyeyi Exper değil nerdeyse 2 yıl önce başlananan Bahadır Yağan'a ait klavye programıdır...
    Aslında Exper etik olarak programın sahibi Bahadır Yağan olduğu belirtilmeliydi... Bu programda emek sahibi ve Exper değil Bahadır Yağan a aittir... Exper in kendi yazılımsal ürünü gibi imasında bulunmak haksızlık ve çirkindir...

Bende bile çalışıyor... (Android 2.2.1 ) Yani Türkçe Klavye programı tüm markalarda çalışıyor.. Zaten Android 1.5 ve yukarısı her marka ile uyumlu ...

Resmi sitesi :
    http://www.taypo.com/blog/yazilim-duyurulari/

Google Market adresinden de kolaycana indirilebilir :

https://market.android.com/details?id=com.taypo.android.trskb

• Turkcell 3g modemi olan şunu deneyebilirmi acaba

1-3G Modemin pin doğrulamasını kapatın.Pin doğrulama açık iken bağlanmaz.
    2-Gsm internet ayarlarını yapınen.Turkcell wınn ayarları

Apn:internet
    Tel no:*99#
    Kullanıcı adı:gprs
    Name:gprs
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

Bu arada Exper ürüne resmi olarak Türkçe Klavye desteğide saglamış , Bu çok iyi bir haber hemen kuruyorum.

Buyrun Ftp linki :

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/EASYPAD/Android%20APK/TR%20Soft%20Keyboard%20v0.10.apk

Türkçe klavyeyi Exper değil nerdeyse 2 yıl önce başlananan Bahadır Yağan'a ait klavye programıdır...
    Aslında Exper etik olarak programın sahibi Bahadır Yağan olduğu belirtilmeliydi... Bu programda emek sahibi ve Exper değil Bahadır Yağan a aittir... Exper in kendi yazılımsal ürünü gibi imasında bulunmak haksızlık ve çirkindir...

Bende bile çalışıyor... (Android 2.2.1 ) Yani Türkçe Klavye programı tüm markalarda çalışıyor.. Zaten Android 1.5 ve yukarısı her marka ile uyumlu ...

Resmi sitesi :

Evet sonradan gördüm ama yazma geregi duymadım , sonuçta yapılmış bir yazılım ve kurduk oldu , demekki extradan yaptırmaya gerek yokmuş , takır takır çalışıyor. Bu arada hadi biz bilmiyorduk da türkçe klavye diye siz söylenirken ve bu klavyeden haberdarken niye yazma geregi duymadınız , experi kötülemek için bilgilerinizi kullanmaya çalışırken , var olan bir programı paylaşsaydınız çok daha iyi olurdu. Sonuçta benim işimi gördü. Arkadaşlarında işini gördü. Siz ürün hakkında atıp tutarken almanlar aynı ürünü 1000 TL ye satıyormuş onuda ögrendik , böyle ufak şeyler çokta önemli degil , sen gelip burda bu programı bizimle paylaşsaydın teşekkür ederdik ama ürünün açıgını kapatmak içinde böyle bir paylaşım yaptıgını görmedik bunlar bize yeter.

• Arkadaşlar yüklediğim 2-3 oyunu ekran ile kontrol edemedim, sizde de böylemi.

Oyunlar; Raging Thunder 2 - Labyrinth ve Asphalt 5

Bu ekranı sola çevirmeme rağmen (arabalı oyunlarda) sola gitmiyor ancak öne ve geriye eğdiğimde sağa ve sola gidiyor.

Bu sorunu yaşayanlar varmı ?
  • Exper EasyPad’e MoDaCo custom ROM yükleme

Bu makalemizde Exper’in KDV Dahil 599 TL gibi süper bir fiyata satışa çıkardığı Android 2.2 İşletim Sistemli EasyPad adlı tablet bilgisayara MoDaCo tarafından hazırlanan ve son derece başarılı bulduğumuz ROM’u yüklemeyi anlatacağız.

Öncelikli olarak söylenmesi gereken bazı konulara açıklık getirelim, bu açıklama maddelerini mutlaka okuyunuz ve YÜKLEME bölümüne gelene kadar EasyPad’e hiç bir şey yapmayınız:

1) Bu makalede anlatılan çalışmayı yapmanız halinde cihazınız garanti dışı kalabilir, anlatılan konular 64 bit Windows 7 üzerinde pekçok kere denenmiştir.

2) Exper EasyPad aslında Nvidia Tegra Tablet olarak bilinen bir ürün. Advent ve Point Of View gibi bazı şirketler tarafından kendi markalarıyla satışa sunulmuş.
    Çift çekirdekli 1 GHz hızında çok güçlü bir işlemcisi, 512 MB RAM’i var. Hediye olarak verilen 16 GB SD Kart fiyata dahil (599 TL). Kutudan EasyPad ve şarj cihazı dışında bir şey çıkmıyor bu da Exper’in eksi hanesine yazılması gereken bir konu. Oysa kulaklık ve USB kablo verilebilirdi. Cihazın GPS’i ve pusulası yok dönüşleri algılayan Accelerometer var. İnternet tarayıcısı korkunç hızlı, Wifi ve Bluetooth var, 3G yok. Yazılım olarak Google’ın Market, Gmail, Maps gibi çok önemli yazılımlarının hiçbiri bulunmuyor, Türk girişimi olan Android Pazarı ile uygulama indirilebiliyor.

3) Exper EasyPad için Advent Şirketinin hazırladığı orijinal ve güncel ROM var ama bunda da Google uygulamalarının hiçbiri yok. Son derece çıplak bir Android ile karşı karşıyayız.

4) Advent’in Orijinal ROM’unu yüklemek için bir exe dosyasını çalıştırmak yeterli ama o aşamaya gelmek için cihazın çift taraflı USB ile bilgisayara bağlanması gerekiyor. Bu kablodan sizde yoksa bu ROM yükleme işi de olmayacak demektir.

5) USB ile bilgisayarınıza bağladığınız EasyPad tablet bilgisayarınızı BACK ve POWER tuşlarına aynı anda öyle basmalısınız ki bu cihaz açılmadan EasyPad’e taktığınız bilgisayarınızdan bir donanım olarak görünsün. Aşağıdaki resimde bu tuşlar görünüyor.

Back ve Power tuşlarına TAM BASILMASI GEREKTİĞİ GİBİ BASAMAZSANIZ EASYPAD AÇILIR VE BURADA ANLATILAN İŞLEMLERİ YAPAMAZSINIZ. EasyPad açılırsa kapatmanız ve yeniden denemeniz gerekecektir. Aşağıdaki şekilde APX aygıtı bilgisayarınız tarafından görününceye kadar bu işlemi denemeniz yani EasyPad kapalıyken BACK ve POWER tuşlarına aynı anda basmanız gerekebilir.

6) EasyPad’e MoDaCo ROM yüklemek için cihazınız açıkken bilgisayarınız tarafından Bir Android Phone (Android Composite ADB Interface) cihazı olarak görünmesi gerekiyor ama bu işlemi EasyPad’in ROM’u ile yapamıyoruz. Yani önce Advent’in Orijinal (ve çıplak) ROM’unu yüklememiz gerekiyor. Bu yükleme asıl MoDaCo ROM’a geçiş ROM’u olacak. Advent’in original ROM’unu yükleyip kullanmayacağız ama isterseniz bunu da kullanabilirsiniz tabi.

7) EasyPad’in APX cihazı olarak tanıtılması başka bir olay, Android Phone olarak tanıtılması başka bir olay. APX Cihazı tanıtma işlemi sadece EasyPad kapalı ve USB’den bilgisayara takılıysa BACK ve POWER tuşlarına aynı anda basarak yapılabilen bir tanıtma işlemi. EasyPad açıkken böyle bir tanıma – tanıtma işlemi olmaz. EasyPad açıkken Android Phone cihazı olarak tanıtabiliriz. Fakat Exper’in ROM’u ile böyle bir tanıma – tanıtma işlemi olmuyor. Exper’in ROM’u USB girişini sadece USB Flash Belleklerin kullanılması için kısıtlamış durumda.

EasyPad kapalıyken USB kablosuyla bilgisayara bağlanmış BACK ve POWER tuşlarına aynı anda basılarak APX cihazı olarak yüklemesi yapılmış hali aşağıda. APX Cihazının adı NVIDIA USB Boot-recovery driver for Mobile devices.

EasyPad açılmış, USB kablo ile bilgisayara bağlanmış ve EasyPad ayarlar kısmından USB Hata Ayıklama (USB Debuging) aktive edilmiş hali aşağıda.

8) MoDaCo ROM nedir, ne işe yarar diye sorarsanız şöyle bir yanıt verilebilir : MoDaCo, Paul O’Brien tarafından mobil platformlar için kurulmuş son derece başarılı bir topluluktur. Çeşitli işletim sistemleri için ve tabii Android için cihazlara özelleşmiş Android ROM’ları yapmalarıyla tanınmışlardır. HTC, Samsung, Motorola,LG, SonyEriccson gibi cihazların yanında Advent Vega için de güzel bir ROM hazırlamışlar ve çok ciddi dökümantasyon yapmışlar.

Advent Vega İlgili foruma şuradan ulaşabilirsiniz :http://goo.gl/3tYyh

Advent Vega’nın ROM’u için forum sayfası :http://goo.gl/KLkjR

MoDaCo ROM’un özellikleri kısaca şöyle:
    • Bu ROM’da Google’ın Android için hazırladığı tüm önemli araçlar mevcuttur. Market, Gmail, Maps, Youtube,
    • Root için gerekli ayarlamalar yapılmış, Superuser yüklenmiştir,
    • Titanium BackUp adlı yedekleme yazılımı vardır,
    • EasyPad’in USB girişini isterseniz Flash Bellekler için isterseniz bilgisayarınıza USB cihazı olarak bağlamak için kullanabilirsiniz, bunun için Vega USB Mode yazılımı yüklenmiştir,
    • Bazı hatalar giderilmiştir ve performansı çok iyi durumdadır

9) Bu makalede anlatılan yükleme işlemini yaparsanız yeni çıkacak Android’in asıl Tablet Bilgisayar versiyonu olan Android 3.0 Honeycomb ROM’unu da yükleyebilirsiniz.

10) Yükleme işlemi için ;

APX USB Driver adresi :http://gomobil.in/easypad/FlashUSB.zip

Advent Vega ROM exe adresi :http://gomobil.in/easypad/softwareImage_v1.09_Vega_Final.exe

Android Phone USB Driver adresi :

http://gomobil.in/easypad/tegrausbdrivers-modaco.zip

MoDaCo ROM adresi :http://gomobil.in/easypad/r8-vega-update-modacocustomrom-unsigned.zip

11) YÜKLEME kısmında ayrıntılarıyla anlatacağız ancak yükleme sıralaması kabaca nasıl derseniz şöyle anlatabiliriz:
    EasyPad kapalıyken bilgisayara tak -> Back ve Power tuşlarına aynı anda basarak APX cihazı olarak bilgisayara tanıt-> Advent Vega ROM yükle (sadece bir exe çalıştırarak 1 dakikalık bir işlem)-> Advent Vega ROM yüklüyken ve EasyTab açıkken ve bilgisayara takılıyken USB Hata Ayıklama (USB Debugging aç) -> Bilgisayarınız cihazı donanım olarak görünce driverlardan Android Phone olarak tanıt -> MoDaCo Custom ROM zipini bir yere aç ve içindeki install-windows.bat’ı çalıştır.

YÜKLEME

EasyPad’i bilgisayarımıza çift taraflı USB Kablosu ile kapalı konumda bağlıyoruz. Çift taraflı USB kablosu aşağıdadır:

EasyPad kapalı ve bilgisayarımıza takılıyken BACK ve POWER butonlarına aynı anda basıyoruz. Bu işlem esnasında EasyPad bilgisayarımız tarafından APX cihazı olarak algılanmalı. Aksi taktirde Advent Vega’nın orijinal ROM’u yüklenmeyecektir. APX Cihazı olarak algılandığında bilgisayarımızda çıkan görüntü aşağıdaki gibidir:

Bu donanım bilgisayarımız tarafından göründüğünde USB Driver yüklemeliyiz. Yükleme işlemi için gereken USB Driver adresi :

http://gomobil.in/easypad/FlashUSB.zip

APX Cihazını yükleme aşamaları ekran görüntüleriyle şöyle :

Yükleme tamamlanıca bilgisayarımızın aygıt yöneticisinde görünüm şöyle olacak

EasyPad bu konumdayken yani Boot-recovery modda iken softwareImage_v1.09_Vega_Final.exe yazılımını çalıştırıyoruz. Bu yazılımı şu adresten indirebilirsiniz :

http://gomobil.in/easypad/softwareImage_v1.09_Vega_Final.exe

Advent’in orijinal ROM’u yükleme işlemi aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir:

Bir dakika kadar süren bu yükleme ile cihazımız Advent’in Orijinal ROM’una kavuşuyor. Bu ROM güncel ve original ROM’dur ama içerisinde Google uygulamaları ve Root gibi işlemler yoktur.

Advent Vega ROM açıldığı zaman normal ayarların yapılması gerekiyor. Yani anlaşma Kabul edilmesi, saat ayarları gibi. Ama buradaki asıl olay EasyPad’e Advent Vega ROM’unu kurunca ve çift taraflı USB kablosu ile bağlayınca gelen bir değişiklik. EasyPad’i ilk aldığımızda yani Exper ROM’u ile çift taraflı USB kablosuyla bilgisayarımıza bağadıktan sonra bir değişiklik olmuyordu ama Advent ROM’unu yükledikten sonra bazı değişiklikler oluyor. Mesela “USB Depolama Birimini Aç” kısmı aktive oluyor. Bu aslında şu anlama gelir : Advent Orijinal ROM kurduysanız EasyPad bilgisayarınıza çift taraflı USB kablo ile bağlıyken artık bilgisayarınızdan EasyPad’e dosya aktarabilirsiniz. Ya da tam tersi, EasyPad’den bilgisayarıza dosya aktarabilirsiniz. Tabi bu durumda bilgisayardan EasyPad’e komutlar da gönderebilirsiniz fakat ayarlar kısmından USB Hata ayıklama (USB Debugging) aktif etmeniz gerekiyor. Bu yetenek aslında Android cihazlarının tamamında vardır. Fakat Exper EasyPad’de USB yuvası sadece Flash Bellek takmak için düşünülmüş.

Advent Vega Orijial ROM yükledikten sonra USB Hata ayıklamayı aktifleştirmemiz gerekiyor. Bu içlem için Masaüstinde bulunan Settings -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB hata ayıklama yolunu izliyoruz. Ekran görüntüleri aşağıdaki gibi:

EasyPad’e Advent Vega ROM’u yükleyip USB Hata ayıklama (USB Debugging) aktifleştirince bilgisayarımız yeni bir donanım algılayacak. Bu algılanan donanım NVIDIA Harmony’dir. Bu cihaz yüklenince aygıt yönetcisinde Android Debug Bridge Interface olarak görünecek.

Android Phone (Android Composite ABD Interface) donanımının da cihazımıza tanıtılması gerekiyor. Bu işlem için gereken driver’ı şu adresten indirebilirsiniz :

http://gomobil.in/easypad/tegrausbdrivers-modaco.zip

Bu cihazı Android Phone olarak tanıtmak için tegrausbdrivers-modaco.zip içinden çıkan driver ile güncelleştirmemiz gerekiyor. Bu aygıt üzerinde sağ tuş ile Update Driver Software diyerek tegrausbdrivers-modaco dizinindeki driverları gösteriyoruz. DİKKAT : Yanlışlıkla önceki driverları göstermeyin tegrausbdrivers-modaco dizinindeki driverları göstermeniz gerekiyor.

Bu driver güncelleştirmesinden sonra bilgisayarınızın aygıt yöneticisinde Android Phone aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi görünecektir:

Bu yükleme de tamamlandıysa artık MoDaCo ROM yükleme işlemine geçilebilir. MoDaCo ROM’u indirmek için şu iki adresten birini kullanabilirsiniz:

http://goo.gl/XXHUY

http://gomobil.in/easypad/r8-vega-update-modacocustomrom-unsigned.zip

Bu indirdiğiniz zip dosyasını bir yere açtıktan sonra tek yapmanız gereken install-windows.bat dosyasını çalıştırmak.

Yükleme ekranları şöyle ilerliyor. Bu esnada EasyPad’e herhangi birşey yapmanıza gerek yok. Yükleme otomatik olarak tamamlanacak ve EasyPad kapanıp açılacaktır.

Yeni ekranlarımız Advent Vega’nın orijinal ROM’undan çok farkı değil. Ama MoDaCo ROM ile gelen çok sayıda özellik bulunuyor.

Dökümanımızı şu adresten pdf olarak indirebilirsiniz:

http://gomobil.in/easypad/EXPER_EASYPAD.pdf

Bu sayfayı Muharrem TAÇ hazırladı.

• Exper EasyPad'e Google uygulamalarını yüklemek için yapılması gerekenler:

Önce z4root.1.3.0.apk'yu yükleyerek permanent root oluyoruz, bu islem esnasinda EasyPad kapanip açilacak.

sonra com.speedsoftware.rootexplorer-1.apk'yi yüklüyoruz,

Bu apk yüklendikten sonra Root Exporer programi ile diger APK'lar yüklenmeyecek sadece su dizine gönderilecek:
    DIKKAT : Google apk'larini kesinlikle install etmeyin (yüklemeyin) sadece asagidaki dizine kopyalayin!!! Yoksa installation esnasinda bu apk'lar baska dizine gider.
    /system/app

Sonra Root Exporer ile /system/app altina geliyoruz. Buraya yeni kopyaladigimiz apk'lardan mesela com.android.vending_2.2.6.apk 'nin üzerinde parmagimizla basip biraz bekleyelim. Bir menü çikacak. Permissions menüsüne basalim. Bir ekran çikacak (permissions.png). Burada diger çalisan uygulamalardakinin aynisini yapalim. O da söyle : User : read write, Group : read, Others : read diger seçili permissionlari iptal ediyoruz. Sadece böyle kalacak. Tüm Google uygulamalarini ayni yapmamiz gerekiyor. Örnek için AndroidPazari.apk'nin izinlerine ayni yöntemle bakabilirsiniz.

Restart atinca hepsi geliyor.

GoogleServicesFramework.apk Google altyapisi
    com.android.vending_2.2.6.apk : yeni Android Market
    com.google.android.apps.maps-1.apk Maps
    com.google.android.gm-1.apk gmail
    com.google.android.youtube-1.apk Youtube
    DrmProvider.apk -> Mp3 dinlemek için müzik telif sistemini yüklüyor
    MediaProvider.apk -> Müzik dosyalarini otomatik olarak tariyor ve müzikçalara ekliyor

ilgili programları burdan indirebilirsiniz:

http://gomobil.in/easypad.zip

Muharrem TAÇ'ın çalışması kendisi denemiş kullanmak isteyenler için bende buraya ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 18 Şubat 2011; 22:52:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

Buyrun Ftp linki :

Resmi sitesi :

Evet sonradan gördüm ama yazma geregi duymadım , sonuçta yapılmış bir yazılım ve kurduk oldu , demekki extradan yaptırmaya gerek yokmuş , takır takır çalışıyor. Bu arada hadi biz bilmiyorduk da türkçe klavye diye siz söylenirken ve bu klavyeden haberdarken niye yazma geregi duymadınız , experi kötülemek için bilgilerinizi kullanmaya çalışırken , var olan bir programı paylaşsaydınız çok daha iyi olurdu. Sonuçta benim işimi gördü. Arkadaşlarında işini gördü. Siz ürün hakkında atıp tutarken almanlar aynı ürünü 1000 TL ye satıyormuş onuda ögrendik , böyle ufak şeyler çokta önemli degil , sen gelip burda bu programı bizimle paylaşsaydın teşekkür ederdik ama ürünün açıgını kapatmak içinde böyle bir paylaşım yaptıgını görmedik bunlar bize yeter.

Ben de sonradan gördüm.. Paylaşılan apk dosyasını kurcaladım program sahibinin adı soyadı çıktı.. Google da aradım resmi sitesini buldum... Yani anlayacağınız bilmiyordum...

Madem kapasatif ekranın keyfini sürmek istiyorsunuz Galaxy S dahil birçok telefondaki "Swype" ile çok daha hızlı Türkçe kelimeler yazılmaktadır Bendeki Galaxy S de gömülüdür.. apk formatında çıkartılan da vardır... Nasıl yapılacağı hakkında kısac bilgilendireyim :

İndirmek için linkim :

Swype 2.9.51.13071 Türkçe Dili dahildir...
    http://www.mediafire.com/?23mj8hlj07cquxd

Vermiş olduğum mediafire linkinde Türkçe dahil birçok dil desteği vardır. Sıkıştırılmış dosyayı winrar gibi programla açılıyor. İçinde apk ve obex uzantılı 2 dosya çıkacak. Bu dosyalar root edilmiş ve system\app klasörüne girebilme izni yani okuma yazma moduyla "Root Explorer" gibi bir program gereklidir... "system\app" klasörüne atılan bu iki dosya ile cihaz kapatılığ açılır.. Tabletteki Ayarlardan "Bölge & metin" den "Giriş Yönetmi SEç" in altında "Swype" olmalı... "Griiş Yönetmi Seç" e tıklanırsa Swype seçilebilir.. ""Swype" e tıklanırsa "Dil ayarlarında Türkçe dahil istenen diğer dilleri de aktifleyebilirsiniz...

Swype den daha hızlısı yok.. Alışkanlıkla alakalı... Swype aktif iken tek tek tuşlanabiliyor ama Türkeç tuşlar FULL Türkçe Klavye de yok... Çokta önemli değil... swype ile sanal tuşlar üzerinden kaydırarak istenen Türkçe kelimeler kolaycana hızlı yazılabilmektedir..

Görüldiği gibi bu program Iphone ve Ipad lerde yok...

Dosyanın asıl sahibi şu sitededir :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=955510

Kolaylık olsun diye bekleme derdi olmadan hızlı indirme için mediafire sitesine upload yaptım...

Kolay gelsin

• @xfacts şimdi oldu en azından dürüstsün , bende kodlardan yapan kişiye ulaşıp sitesinde inceleme yapmıştım , exper yazılımı yapan kişiyle anlaşmış da olabilir tam bilmiyoruz.

Bu arada Swype Nokia betalab tarafından symbian'a düzenlenirken Türkçe dili dahil ettiler , cep telefonum symbian oldugu için kullanmıştım , telefonda pek beğenmedigimden paylaşmadım.

Nokia çalışmaları için:

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian
  • arkadaslar ben de size "rom manager" programını tavsiye ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.