Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk aldığımda olmayan ama şimdi yaşadığım bi sıkıntı var...normalde g sensör açık , ve ekranı otomatik döndür açıkken masaüstü menüsü hariç diğer menülerde ekran cihazın konumuna göre yatay dikey oluyordu...

Ama kurcalarken bişeyi tıkladım heralde; şuan yine aynen g sensor açık , ekranı otomak döndür seçiliyken , cihaz konumu garketmeksizin, ekran anasayfada yatay , menüde yatay , menüden herhangi birini seçtiğimde dikey , interne tarayıcısında ve diğer mennülerde dikey konuma geçiyo...hangi ayarı bozdum acaba?fabika ayarı gibi bi menüsü varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: udogan44
    Zahmet olmayacaksa ayrıntılı şekilde anlatabilirmisin yedeklemeyi ve tekrar kurmayı Verdiğin linkten dosyayı indirdim ADB mod aldım ama yedekleyemedim .Saygılarımla

Anlatayım.

1) İndirdiğin arşivi çıkart.

2) Tablet "USB Slave" modundayken Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme kısmından Hata ayıklamayı aç.

3) İki ucu erkek usb kabloyla tableti bilgisayara bağla.

4) Çıkarttığın arşivin içindeki "MakeRestorer_Windows.bat" dosyasını çalıştır. Yedek almaya başlayacak, bitince kapanacak. Yedeği hem restorer içine hemde hafıza kartına atıyor. Yedeği saklamak istiyorsan "restorer" klasörünü saklaman yeterli. Geri yükleyecek dosya onun içinde çünkü.

5) Tableti kapat. Şarj cihazını tak. (APX moda geçişte bilgisayarın daha çabuk görmesi için.) Geri ve Power tuşlarına bilgisayardan ses gelinceye kadar basılı tut. (Yaklaşık 2sn)

6) Geri yüklemek için çıkardığın arşivdeki restorer klasöründeki "Restore_Windows.bat" dosyasını çalıştır.

Not: Bu işlem sırasında hafıza kartın takılı olmasın. Hafıza kartına yüklediğin programlar için hafıza kartınında yedeğini (sadece gerekli sistem dosyalarının) almayı unutma. Eğer sadece ram artışı için denemek istiyorsan hafıza kartı yedeği almana gerek yok. Sonuçta aynı romla kullanacaksın.

Tableti slave modda ve hata ayıklama açık iken bağlıyorum, makerestorer.batı açıyorum fakat Device Not Found diyor, sorun ne olabilir? Kablodan desem veri aktarımı için düzgün çalışıyo ve rom yükleme işlemi de yapmıştım kabloyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saraçoğlu
    Arkadaşlar ilk aldığımda olmayan ama şimdi yaşadığım bi sıkıntı var...normalde g sensör açık , ve ekranı otomatik döndür açıkken masaüstü menüsü hariç diğer menülerde ekran cihazın konumuna göre yatay dikey oluyordu...

Ama kurcalarken bişeyi tıkladım heralde; şuan yine aynen g sensor açık , ekranı otomak döndür seçiliyken , cihaz konumu garketmeksizin, ekran anasayfada yatay , menüde yatay , menüden herhangi birini seçtiğimde dikey , interne tarayıcısında ve diğer mennülerde dikey konuma geçiyo...hangi ayarı bozdum acaba?fabika ayarı gibi bi menüsü varmı acaba

Power tuşuyla geri tuşunun arasında bi kilit tuşu var , ondamış , hallettim şimdi.
  • Romu direk sd kartı takıp güncellemek mümkün mü ? Çin malı android tabletlerde açılışta android sisteme girmeden , recovery moda girip , sd karttaki update.zip dosyasını çalıştırarak romu yeniden yüklemek veya güncelleştirmek mümkündü . Böyle bir kurulum hazırlanamaz mı ? Zira Usb kablolarının sorunlu oluşu ve wifi üzerinden güncellemenin çok riskli oluşu ortada diye düşünüyorum.Diyelim sistem hiç açılmıyor veya açılış ekranında takılıp kalıyor ,böyle bir durumda kalırsam ne yapacağımı bilmiyorum . USB kabloyla cihazı Pc ye de tanıtamadığımı göz önüne alarak ,cihazı servise götürmekten başka bir yol kalmıyor.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Şimdi sistemimde Eryigit Rom yüklü ve çok memnunum ama sistem açılmadığı durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cunkurd

Romu direk sd kartı takıp güncellemek mümkün mü ? Çin malı android tabletlerde açılışta android sisteme girmeden , recovery moda girip , sd karttaki update.zip dosyasını çalıştırarak romu yeniden yüklemek veya güncelleştirmek mümkündü . Böyle bir kurulum hazırlanamaz mı ? Zira Usb kablolarının sorunlu oluşu ve wifi üzerinden güncellemenin çok riskli oluşu ortada diye düşünüyorum.Diyelim sistem hiç açılmıyor veya açılış ekranında takılıp kalıyor ,böyle bir durumda kalırsam ne yapacağımı bilmiyorum . USB kabloyla cihazı Pc ye de tanıtamadığımı göz önüne alarak ,cihazı servise götürmekten başka bir yol kalmıyor.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Şimdi sistemimde Eryigit Rom yüklü ve çok memnunum ama sistem açılmadığı durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Aslında bu yolların en tehlikelisi Sd karttan (Recovery mode) yüklemek diye düşünüyorum.bu yolla yüklerken sorun yaşarsan tabletin açamassın. Tableti açamadığın içinde tekrar yükleyemezsin en kolay ve geri alınabilir yol APX yani ara kabloyla (Çok ayrıntılı açıklayan arkadaşlar olduğu için kısaca yazıyorum "Cihaz şarjda ve kapalıyken usb kabloyu bağla geri tuşu 2sn basılı tut ardından aynı anda power tuşuna da pas bilgisayar cıhazı gördükten sonra custom roların birinden USB driver yükle ardınadan kurulumu yap") yapılan yükleme.
    Hiç açılmadığı durumdada kurtarmanın tek yolu APX mode (kabloyla) ile yüklemen gerekiyor.Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udogan44 -- 20 Mayıs 2011; 14:35:09 >

• quote:

Romu direk sd kartı takıp güncellemek mümkün mü ? Çin malı android tabletlerde açılışta android sisteme girmeden , recovery moda girip , sd karttaki update.zip dosyasını çalıştırarak romu yeniden yüklemek veya güncelleştirmek mümkündü . Böyle bir kurulum hazırlanamaz mı ? Zira Usb kablolarının sorunlu oluşu ve wifi üzerinden güncellemenin çok riskli oluşu ortada diye düşünüyorum.Diyelim sistem hiç açılmıyor veya açılış ekranında takılıp kalıyor ,böyle bir durumda kalırsam ne yapacağımı bilmiyorum . USB kabloyla cihazı Pc ye de tanıtamadığımı göz önüne alarak ,cihazı servise götürmekten başka bir yol kalmıyor.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Şimdi sistemimde Eryigit Rom yüklü ve çok memnunum ama sistem açılmadığı durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Brick olmuş cihazı açma modu var.

Cihazınız açık ama boot edilmemiş konumda ve usb kablo ile bilgisayara bağlı iken,

1. Power tuşuna 6 saniye basılı tutup cihazı kapatıyorsunuz.

2. Geri tuşuna başıyorsunuz basılı tutarken şarj kablosunu takıyorsunuz. Şarj ışığı yanınca geri tuşunu bırakıp tekrar basıyorsunuz ve basılı tutuyorsunuz.

3. Geri tuşunu basılı tutarken power tuşuna 2 saniye basılı tutup bırakıyorsunuz.

Cihaz APX yükleme moduna giriyor.

Dün akşam bol bol dendim bu modu.

Benim cihazda var bir problem ama anlamadım. APX modda rom yüklüyor, ADB modda yüklenen romlarda da problem yok. Ancak Clockwork ile kesinlikle yükleme kabul etmiyor. Yazılan ne varsa okudum, aynısını denedim hiç biri fayda vermedi. Kablo bozuk diyecem ama APX ile Exper, Vega filan yüklüyor.. Çıkamadım işin içinden.. APX modda VegaComp yüklemeyi denedim o da yüklenmedi..

• Arkadaşlar, eskiden baki roma tegra zone uygulamasını kuravbilirken su anda market sitesinde yazılımın işletim sistemine uygun olmadığı yazıyor. Tableti yenide romladım da neden boyle bişey olabilşr? Modaco ya göre deilmiş tegra zone uygulaması peki evvelden neden kurabildim. Elinde tegra zone apk dosyası olan varsa paylaşabilirmi acaba. Teşekkürler...
  • quote:

Arkadaşlar ,, simkart yuvası hikayeyse;bu tabletle turkcell avea veya vodafone un usb 3g modemleriyle nete bağlanılabiliyormu?

Wireless harici nete bağlantı mümkünmü

Vınn e176 ve vodem k3765
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: udogan44
    Zahmet olmayacaksa ayrıntılı şekilde anlatabilirmisin yedeklemeyi ve tekrar kurmayı Verdiğin linkten dosyayı indirdim ADB mod aldım ama yedekleyemedim .Saygılarımla

Anlatayım.

1) İndirdiğin arşivi çıkart.

2) Tablet "USB Slave" modundayken Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme kısmından Hata ayıklamayı aç.

3) İki ucu erkek usb kabloyla tableti bilgisayara bağla.

4) Çıkarttığın arşivin içindeki "MakeRestorer_Windows.bat" dosyasını çalıştır. Yedek almaya başlayacak, bitince kapanacak. Yedeği hem restorer içine hemde hafıza kartına atıyor. Yedeği saklamak istiyorsan "restorer" klasörünü saklaman yeterli. Geri yükleyecek dosya onun içinde çünkü.

5) Tableti kapat. Şarj cihazını tak. (APX moda geçişte bilgisayarın daha çabuk görmesi için.) Geri ve Power tuşlarına bilgisayardan ses gelinceye kadar basılı tut. (Yaklaşık 2sn)

6) Geri yüklemek için çıkardığın arşivdeki restorer klasöründeki "Restore_Windows.bat" dosyasını çalıştır.

Not: Bu işlem sırasında hafıza kartın takılı olmasın. Hafıza kartına yüklediğin programlar için hafıza kartınında yedeğini (sadece gerekli sistem dosyalarının) almayı unutma. Eğer sadece ram artışı için denemek istiyorsan hafıza kartı yedeği almana gerek yok. Sonuçta aynı romla kullanacaksın.

Tableti slave modda ve hata ayıklama açık iken bağlıyorum, makerestorer.batı açıyorum fakat Device Not Found diyor, sorun ne olabilir? Kablodan desem veri aktarımı için düzgün çalışıyo ve rom yükleme işlemi de yapmıştım kabloyla.

Yedekleme adb modda, geri yükleme apx modda. Sorununu tam olarak çözemedim. Sen verilen hatanın ekran görüntüsünü ver olmazsa kopyala buraya yazıları. Olmadı teamveawer ile yardım edebilirim.

• quote:

Önceden Flytouch2 kullanırken ,Google Map uygulamasında gps olmadanda haritada bulunduğum yeri görebiliyordum.EasyPad de ise göremiyorum.Bunun nedenini bilen var mı acaba ?

Çalışmaz çünkü gsm konumunu bildiren verilerle yaklaşık olarak hesaplıyor o özellik. Hatta baz istasyonun (telefonun o an bağlı olduğu) yerini gösteriyor da denebilir. Bizim tablette telefon özelliği olmadığından çalışmıyor. 3G modemle bile çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menow

Arkadaşlar, eskiden baki roma tegra zone uygulamasını kuravbilirken su anda market sitesinde yazılımın işletim sistemine uygun olmadığı yazıyor. Tableti yenide romladım da neden boyle bişey olabilşr? Modaco ya göre deilmiş tegra zone uygulaması peki evvelden neden kurabildim. Elinde tegra zone apk dosyası olan varsa paylaşabilirmi acaba. Teşekkürler...

Buyur:
    http://db.tt/14dYptf
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganreis

quote:

Brick olmuş cihazı açma modu var.

Cihazınız açık ama boot edilmemiş konumda ve usb kablo ile bilgisayara bağlı iken,

1. Power tuşuna 6 saniye basılı tutup cihazı kapatıyorsunuz.

2. Geri tuşuna başıyorsunuz basılı tutarken şarj kablosunu takıyorsunuz. Şarj ışığı yanınca geri tuşunu bırakıp tekrar basıyorsunuz ve basılı tutuyorsunuz.

3. Geri tuşunu basılı tutarken power tuşuna 2 saniye basılı tutup bırakıyorsunuz.

Cihaz APX yükleme moduna giriyor.

Dün akşam bol bol dendim bu modu.

Benim cihazda var bir problem ama anlamadım. APX modda rom yüklüyor, ADB modda yüklenen romlarda da problem yok. Ancak Clockwork ile kesinlikle yükleme kabul etmiyor. Yazılan ne varsa okudum, aynısını denedim hiç biri fayda vermedi. Kablo bozuk diyecem ama APX ile Exper, Vega filan yüklüyor.. Çıkamadım işin içinden.. APX modda VegaComp yüklemeyi denedim o da yüklenmedi..

Clockwork içindeyken wipe/factory gibi bir seçenekle ve advanced/wipe dalvik cache gibi bir seçenekle -adları tam aklımda değil- temizlik yapıp öyle yüklemelisin. Temizlikten sonra yüklemeni yap. tableti açarsan yüklemek için tekrar silmelisin. yani temizliktem hemen sonra da zip dosyasını kuracaksın.

• hocam bu forum nasıl kullanılır bilmiyorum cevap nerden okunur onu da bilmiyorum henüz.sırf bu tablet işini araştırmak için açtım hesabı.bende exper easypad p10ang aldım allaha şükür.rom güncellemeyi yaptım (experin sitede önerileni) bi kaç sorunum var

1-bu rom güncelleme yeterli mi yoksa nette verilenleri yapmak daha çok hız ve uygulama ekler mi
    2-bu ürün glaxy tab daki gibi telefon olarak kullanılıyormu (bi sitede gördüm ekranda telefon ikonu vardı)
    3-android market ikonu yada site adresine nasıl ulaşacagım applanet yeterli mi
    4-birde tegraya uyumlu oyun yani aspalth ve office programı bulamadım
    5-ü harfi klevyesinde yok mu

hocam yardım edersen çok sevinirim lütfen.ben burdan cevap yazsan bile belki bulamam mümkünse freedom_fatih@hotmail.com adresine cevaplar mısın

• quote:

quote:

Arkadaşlar ,, simkart yuvası hikayeyse;bu tabletle turkcell avea veya vodafone un usb 3g modemleriyle nete bağlanılabiliyormu?

Vınn e176 ve vodem k3765

bu sıcak cukulata kampanyası ıle vodem alınabılıyor mu? Bu k3765 olanından? Alınamıyorsa nekadar kampanyası? bılen var mı? Alıcam wala
  • quote:

Orijinalden alıntı: aelin339

quote:

quote:

Vınn e176 ve vodem k3765

bu sıcak cukulata kampanyası ıle vodem alınabılıyor mu? Bu k3765 olanından? Alınamıyorsa nekadar kampanyası? bılen var mı? Alıcam wala

Hocam sana bi listeleyim :
    Huawei E176G
    Vodafone K3765-H
    Vodafone K3715
    Vodafone K3565
    Huawei E173
    Huawei E1550

En tavsiye edileni E160,E176 ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: kego

quote:

Önceden Flytouch2 kullanırken ,Google Map uygulamasında gps olmadanda haritada bulunduğum yeri görebiliyordum.EasyPad de ise göremiyorum.Bunun nedenini bilen var mı acaba ?

o nasıl oluyor yahu gps olmadan konum bulmaca? telefon özelliği falan mı vardı cihazda? 10" bi cihazda gps olsa ne olacak o da ayrı bi konu

Android 3.0 ile konum bulabiliyor artık. Bağlı olduğunuz wireless noktası aracılığıyla yaklaşık konumu gösteriyor.
    @kego nun dediği gibi ne işinize yarar orası ayrı konu

• Arkadaslar ilk defa tabletten giriyorum ama bikac skintim var, , android olayina cok cahilim, onun icin yeni baslayanlara basit ipuclari iceren bi metin varmi,,rom yukleme, program yukleme oyun yuklme nasil yapilir ogrenmem lazim..

Misal tace videolarinda flash plsyer istlyor yeni fornat atilmis pc gibi, , flash sitesinden indiriyorum flash i, ,, sonrasinda tabletin dosya yoneticisinin download klasorunden flas in kurulum dosyasini buluyorum tikliyorum ama application not available hatasi veriyor....bunun aynisini oyun yuklemedede yapiyor... nerede yanlis yapiyorum acaba
  • quote:

Arkadaşlar honeycomb beta 3 (vegacomb) çıkmış. İsteyen indirebilir.

http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-BETA-1.3-by-TeamNewCo-and-TeamVillain!

toisandro'nun pm'den yardımıyla bu versiyonu kurdum. zannediyordum ki eryigit rom'daki apk'larım çalışmayacak, ama çalışır durumdalar.

neyse,

20 dk'lık bir kullanımdan sonra gözlemlerim şu şekilde,

tablet açılışta yavaş gibi geldi bana. hatta masaüstü ekranı yüklendiğinde kendine gelmesi için bir süre beklemek gerekiyor. ara ara masaüstüne attığım bazı uygulamalar yüzünden hata mesajları veriyor sanırım. ok deyip geçtiğiniz zaman problem kalmıyor.

g sensor başarılı çalışıyor.

ana ekran da bile döndürmeye duyarlı.

androidin kendi tarayıcısı gayet güzel gözüküyor.

merak ettiğim bir husus, oyun falan açtığımızda alttaki bar sabit kalıyor, bu da ekranın üst tarafından kaybımız olmasına neden oluyor. alttaki barı kapatmanın bir yolu var mı?

menüler arası geçişler falan çok başarılı. froyo gibi ordan oraya geçmek için 2 saat uğraşmıyorsunuz. her şey elinizin altında.

market yenilenmiş o güzel.

genel anlamıyla güzel olmuş. denemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: madgare

quote:

Arkadaşlar honeycomb beta 3 (vegacomb) çıkmış. İsteyen indirebilir.

http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-BETA-1.3-by-TeamNewCo-and-TeamVillain!

toisandro'nun pm'den yardımıyla bu versiyonu kurdum. zannediyordum ki eryigit rom'daki apk'larım çalışmayacak, ama çalışır durumdalar.

neyse,

20 dk'lık bir kullanımdan sonra gözlemlerim şu şekilde,

tablet açılışta yavaş gibi geldi bana. hatta masaüstü ekranı yüklendiğinde kendine gelmesi için bir süre beklemek gerekiyor. ara ara masaüstüne attığım bazı uygulamalar yüzünden hata mesajları veriyor sanırım. ok deyip geçtiğiniz zaman problem kalmıyor.

g sensor başarılı çalışıyor.

ana ekran da bile döndürmeye duyarlı.

androidin kendi tarayıcısı gayet güzel gözüküyor.

merak ettiğim bir husus, oyun falan açtığımızda alttaki bar sabit kalıyor, bu da ekranın üst tarafından kaybımız olmasına neden oluyor. alttaki barı kapatmanın bir yolu var mı?

menüler arası geçişler falan çok başarılı. froyo gibi ordan oraya geçmek için 2 saat uğraşmıyorsunuz. her şey elinizin altında.

market yenilenmiş o güzel.

genel anlamıyla güzel olmuş. denemenizi tavsiye ederim.

çok fazla takılma oluyor. makineye 5 kez reset atmışımdır sanırım. marketten apk indiremedim. yükleniyor diyor ama bir hareket yok.

ama güzel yaa.. şu sistem daha stabil olursa çok iyi olacak.

• Arkadaslar honeycomb icin 1.4 beta yayinlandi

Changes in BETA 1.4:
    Kernel has been recompiled from scratch (thanks to @HomerSp!) gearing it for HoneyComb. Some features such as xpad support are not yet present in this kernel, they will be added back in soon, but there shouldn't be much other than that.

Kernel bug that was preventing lowmemorykiller from working effectively has been fixed in this build.

Memory tweaks made in init to values better suited to both the Vega and to Honeycomb.

CPU clocking now defaults to 1ghz instead of 1.5, the top-end has been lowered down to 1.4 for now (this will be put back to 1.5 hopefully in the next release). Install SetCPU (from XDA) or download CPU Master from the market (free) to overclock if you want.

Support for Huawei 3G dongles added (HUGE thanks to rebel1 for this patch!) - this has NOT been tested as of yet, as I don't own a 3g dongle! :P

EGL patch tweaked slightly taking a new approach, hopefully making this simpler to manage in the future.

The issue where the battery indicator was not updating correctly MAY be fixed in this build (not 100% confirmed yet)

Replaced an icon I missed when the BACK button is pressed (oops!)

Adjusted a couple of apps to save some space in /system.

buradan indirebilirsiniz; multiupload.com/QDPH3G1ZV0

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.