Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aelin339

Avea ttnet işbirliği ile HSDPA USB stick MF627 ZTE yapımı yani...

Bu 3g modeme hafıza kartı takılıyor. konuyu takip ettim. Bazıları hafıza kartı özelliğini iptal edip o şekilde yapmış. Öyle deneyeceğim.

Ben şurada anlattım ama benimki Huawei K3765 ve vodem firmwaresi yükleyerek eski haline dönderebiliyorum.

http://www.cep*team.net/forum/showthread.php?tid=28117

Eğer seninkine öyle bir firmware yoksa geri dönüşü olmayabilir. Ben şuralardan yardım adım:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914350

http://3g-modem.wetpaint.com/page/executing+AT-commands+under+Windows

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 8 Mayıs 2011; 0:11:29 >
  • geridönüşü olmayabilir derken ne gibi bir sıkıntıdan bahsedıyoruz.. bide **** yazan yerler ne olacak? :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Arkadaşlar selam:
    Dün akşam media markt ta archos 7 ve 10.1' gördüm. Pilleri bitikti çalıştıramadım ama aletlerin inceliğine ve hafifliğine hasta oldum. İncelik olarak bizim aletlerin yarısı kadar kağıt gibi desem yeridir. Daha önce internet sitelerinde çok incelemiştim ama ilk kez elimde kurcalama imkanım oldu. Ekran kalitesi vs hiçbirini bilemiyorum ama sırf kullanılan malzemeler bile bizim aletlerin çok çok üstünde. Uzun saatler elinizde kalsa hiç yormaz. Ve kesinlikle ve kesinlikle i pad lerden bile ince ve güzel bir alet. En kısa zamanda aletin çalışır halinide görmek istiyorum. Ayrıca 2versiyonunda arkasından istediğiniz gibi masa üzerinde kullanmanız için ince ayak çıkıyor. Zaten bu aletlerde neden ufacık bir ayak koymadılar anlamıyorum. 10" aleti devamalı elimizde tutup hiç masaya koymayacağımızı mı hayal ettiler bu aletlerin kabuk tasarımcıları :)

Eğer ekran kalitesini de görseydin inan ki Exper'i daha çok beğenirdin. Geçen hafta Bayrampaşa Saturn'de inceledim her ikisini de. Özellikle Archos 101'in ekran çözünürlüğü, Exper ile aynılar sanırım emin değilim ama bana bir şekilde daha düşük göründü. Exper daha keskin bence. Bir de 101'in ekranında bir şekilde diagonal grid bölüntüler var ve dikkatle bakınca görülebiliyor, ben pek beğenmedim. 70'i inceleyemedim ama farklı olduğunu sanmam, sonuçta tek donanımla çıkmışlardır...

Bazı arkadaşlar tabletlerden memnun olmadıklarını dile getirmişler. Sanırım bu tip tabletler için beklentileri yüksek tutmak için henüz erken. Yani yapılacak şeyler oldukça sınırlı. Sonuçta popomuzu yayarak nete girmek, chat, sesli ya da görüntülü (sınırlı olsa da) görüşme yapmak, oyun oynamak ve biraz da iş yapmaktan fazla birşey yapmaya çalışırsak beklentimiz karşılanmıyor diyoruz. Şahsen Kraaz ve Baki arkadaşların romuyla ben cihazdan çok iyi performans aldım diyebilirim, mesela bir ipad ya da ipad2 alsam bundan fazlası da olmayacaktı. Kendi adıma iş için de kısa süreli durumlarda işimi görüyor. Ha, şunu da eklemeliyim, Exper bu tableti 7" yapsa şahsen çok çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum, kalınlık neyse de 10" bence fazla, çok mobil değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aelin339

geridönüşü olmayabilir derken ne gibi bir sıkıntıdan bahsedıyoruz.. bide **** yazan yerler ne olacak? :D :D

Yani kart okuyucuyu tekrar aktif edemeyebilirsin.
  • Arkadaşlar yeni konular açtım. Paylaşımlarımıza orada devam edelim lütfen. Paylaşımlarla sorular karıştığı için yeni ayrı ayrı konular açtım ve birinden diğerine geçiş için de linkler koydum.

Paylaşım Alanına Git >>>
    Soru-Cevap Alanına Git >>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 9 Mayıs 2011; 19:33:43 >
  • O zaman sohbet alanını siliyorum. Sadece paylaşım ve soru cevap kalsın. Burayı takip etmenize gerek yok zaten. Diğerlerine geçecek olursak. Baktım kullanan yok kapatırım zaten.
  • Tablet alt forumu açılmasının zamanı geldi artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: runic

Tablet alt forumu açılmasının zamanı geldi artık.

Bencede. Yönetime nasıl bildirebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: runic

Tablet alt forumu açılmasının zamanı geldi artık.

Bencede. Yönetime nasıl bildirebiliriz?

kesinlikle ...
  • Öncelikle hepinizden özür diliyorum bu ilanı burada verdiğim için ilan bölümünde beceremedim.benim exper easy pad p10an ihtiyaçtan dolayı satlıktır kangrumdan iki ay önce alındı toplam 3 kere şarj edildi.almak isteyen arkadaş olursa crow-m@hotmail.com adresinden bana ulaşabiliir.tertemiz sıfırdan farksız 16 gb hafıza kartı, çift yönlü usb kablo ve teknosadan aldığım kılıfı hediyedir.herkesten tekrar özür diliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowmm -- 8 Mayıs 2011; 20:05:20 >
  • Herkese Merhaba,

Forumda ilk mesajım bu. EXPER EASYPAD siparişimi verdim, Baki Bey'in derlediği ROM'u yüklemek niyetindeyim. Linux (Ubuntu) kullanmaktayım, ROM update işleminde genel olarak Windows 7 ile örneklemeler yapılmış. Linux işletim sistemi kullanıp ROM update yapan var ise kısa bir bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Sorumun cevabı forumda mevcut ise mesaj kalabalığı yaptığım için şimdiden özür dilerim, konu içi arama ile bir sonuca ulaşamadım

Herkese şimdiden teşekkür ederim.
  • Güzel haberler var honeycomb portlama kısmen gerçekleşti , şuan birçok özelligi çalışmasada birazda portlama hatasından dolayı yavaşlık falan tabii bunları saymazsak advent vega üzerinde kurulmuş ilk HC görüntülerine şurdan bakabilirsiniz :)

http://www.you-tube.com/watch?v=YK0i3UEPug0

yada:

1-2 ay içinde honeycomb'u expere yüklenmiş şekilde kullanırız büyük ihtimal , bu videoyu gösterme Amacım aslında çözünürlükle alakalı 1024x600 ekrana kolayca monte oldugu görülüyor android 3.0'ın eninde sonunda google kernelleri yayınladıgında Honeycomb Experde kullanılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 8 Mayıs 2011; 19:53:29 >
  • Bunlar çok güzel haberler. İnşallah makinelerimizde randımanlı bir şekilde çalışır.Teşekkürler @bakieryigit
  • bende bu ara bu ürünü incelemekteyim ancak kullananlara birkaç sorum olucak
    1.wifi kalitesi ne durumdadır(modeme uzaklık ve hız acısından )
    2.bende 10.1" netbook var sizce bu ürünü almam netbooka göre bana ne gibi artı ve eksileri getirir.
    3.android 3.0 konusuluyor bu ara acaba haziran sonuna doğru 3.0 üzerinde gelirmi
    4.ayrıca oyun konusunda durumu nedir yüksek grafikli oyunları oynayabilirmiyim

tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailcankose

bende bu ara bu ürünü incelemekteyim ancak kullananlara birkaç sorum olucak
    1.wifi kalitesi ne durumdadır(modeme uzaklık ve hız acısından )
    2.bende 10.1" netbook var sizce bu ürünü almam netbooka göre bana ne gibi artı ve eksileri getirir.
    3.android 3.0 konusuluyor bu ara acaba haziran sonuna doğru 3.0 üzerinde gelirmi
    4.ayrıca oyun konusunda durumu nedir yüksek grafikli oyunları oynayabilirmiyim

tesekkürler

- Wifi çekim kalitesi bildiğin netbook ya da notebook gibi, kötü değil 10 20 metre arasında sorunsuz. Hız tatmin edici.
    - Eksi olarak donanımsal klavye en büyük artısı mobilite, istediğin yere götür netbookta yaptığın herşeyi yapabilirsin.
    - Beklemedeyiz. İnşallah haziranda 3.0'ı görürüz. Yurtdışı satış yapan bazı firmalar 3.0 desteği vereceklerini sitelerinde ilan etmişlerdi.
    - Tegra 2 destekli oyunlar yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Başlık içinde oyunlara ait resimler bulabilirsin. 3.0'dan sonra tegra 2 için daha fazla oyun piyasaya çıkar diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skam89

Arkadaşlar öncelikle merhaba; foruma yeni üyeyim ve eski paylaşım forumunu tam olarak inceleyemedim; Daha önce sorulmuş ise özür dilerim.

2 sorum olacak;

1.si; Türkiyeden android markete erişim ve uygulama indirmenin mümkün olmadığını duydum, iş arkadaşım galaxy s telefonu ile giremedi ve root işlemi yapmak zorunda kaldı. Bu sorun tabletlerde mevcut mu, mevcut ise nasıl çözülüyor?
    2.si; Eğer bu android marketten uygulama indirme sorunu çözülemiyorsa; İşim gereği kullanmam gereken bir program (AutoCAD WS) android markette mevcut, bunu farklı bir kanaldan yüklemek mümkün mü?

Teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Arkadaşlar öncelikle merhaba; foruma yeni üyeyim ve eski paylaşım forumunu tam olarak inceleyemedim; Daha önce sorulmuş ise özür dilerim.

2 sorum olacak;

1.si; Türkiyeden android markete erişim ve uygulama indirmenin mümkün olmadığını duydum, iş arkadaşım galaxy s telefonu ile giremedi ve root işlemi yapmak zorunda kaldı. Bu sorun tabletlerde mevcut mu, mevcut ise nasıl çözülüyor?
    2.si; Eğer bu android marketten uygulama indirme sorunu çözülemiyorsa; İşim gereği kullanmam gereken bir program (AutoCAD WS) android markette mevcut, bunu farklı bir kanaldan yüklemek mümkün mü?

Teşekkür ederim

Elim değmişken sana da cevap...

Türkiye'den markete girmek bazı marka telefonlar ile mümkün. Bizim tablet için farklı bir yöntem var. Root yetkisi almak iyidir, cihazda kullanamadığınız bazı özellikleri aktif hale getirir.

Markete girmek için marketten " Market Enabler " isimli programı indirin. Ücretsizdir. Programı açtıktan sonra Setting List'e basın ve [us] T-Mobile (T-Mobile) seçeneğine basılı tutun. Fake this provider now seçeneğine tıklayın. Programı kapatın.

Şimdi marketi açarsanız, US markette satış yapılan programalara da erişebilirsiniz. Google Accounttan kredi kartı bilgilerinizi girerek alışveriş yapabilirsiniz.
  • Herkese selam...gerçekten can-ı gönülden teşekkürü hakeden arkadaşlar var; Kraaz, Pıncır ve aklıma gelmeyen birçok isim!

Ben de cihazı alalı 2 gün oluyor. Esas amacım geçtiğimiz günlerde internetten indirdiğim 500'e yakın belge ve eğitim filmlerini izlemekti. 549 TL'ye Taksim Darty'den aldım ben.

Önce meşhur ekran konusuna değinmek istiyorum. Evet ekranın görüntülenme açısı dar...ama başka bi arkadaşın da yazdığı gibi. Ben bu durumdan çok memnunum, ekranın kontrastını anında ayarlayabiliyorum :D cidden işime gelen bir durum bu.

Fotoğrafla çok yakından ilgilendiğim için, şu dikkatimi çekti. Renk derinliği biraz düşük, bu da gökyüzü gibi geçişli yerlerde dalgalanmaya neden oluyo! ama herşeyin bi sınırı vardır sonuçta. iPad alıp "ben niye photoshop yükleyemiyorum" demek gibi birşey bu. Bu aletin sınırı da bu...kabul etmek lazım.

İşlemcisi çok hızlı, pili uzun süre gidiyor. Kulaklık sesi çok iyi, sonuna kadar açamıyorum, genellikle yarının biraz üstünde kullanıyorum (çok sessiz ortamda).

Usb girişine klavye ve (hem kablolu, hem de kablosuz) çeşitli mouselar taktım, hepsini de anında gördü tanıdı kaynaştı.

Sanırım o kadar imkansız ki, kimse sormamış bile bu soruyu...WINDOWS yuklenebilir mi acaba bu alete? Sonuçta xp'yi çalıştırıcak kapasitesi var rahat rahat.

ROM yükleme konusuna girmeye cesaret edemiyorum. Zaten filmlerimi seyredeyim, pdf'lerimi okuyayım. Başka bi beklentim yok benim...ama şu benim için büyük bi sorun. Bazı film dosyalarını açamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız gerçekten müteşekkir kalırım.

Bir sürü dosyayı .mov'a çevirmeye üşeniyorum açıkçası...

aslında dolphin hd browser'ı yükleyemedim vs vs bir sürü beceremediğim şey var ama : )) dediğim gibi onları çok önemsemiyorum. Sisteme biraz aşina olduktan sonra yavaş yavaş parmaklamaya başlarım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkinsonsniper

Herkese selam...gerçekten can-ı gönülden teşekkürü hakeden arkadaşlar var; Kraaz, Pıncır ve aklıma gelmeyen birçok isim!

Ben de cihazı alalı 2 gün oluyor. Esas amacım geçtiğimiz günlerde internetten indirdiğim 500'e yakın belge ve eğitim filmlerini izlemekti. 549 TL'ye Taksim Darty'den aldım ben.

Önce meşhur ekran konusuna değinmek istiyorum. Evet ekranın görüntülenme açısı dar...ama başka bi arkadaşın da yazdığı gibi. Ben bu durumdan çok memnunum, ekranın kontrastını anında ayarlayabiliyorum :D cidden işime gelen bir durum bu.

Fotoğrafla çok yakından ilgilendiğim için, şu dikkatimi çekti. Renk derinliği biraz düşük, bu da gökyüzü gibi geçişli yerlerde dalgalanmaya neden oluyo! ama herşeyin bi sınırı vardır sonuçta. iPad alıp "ben niye photoshop yükleyemiyorum" demek gibi birşey bu. Bu aletin sınırı da bu...kabul etmek lazım.

İşlemcisi çok hızlı, pili uzun süre gidiyor. Kulaklık sesi çok iyi, sonuna kadar açamıyorum, genellikle yarının biraz üstünde kullanıyorum (çok sessiz ortamda).

Usb girişine klavye ve (hem kablolu, hem de kablosuz) çeşitli mouselar taktım, hepsini de anında gördü tanıdı kaynaştı.

Sanırım o kadar imkansız ki, kimse sormamış bile bu soruyu...WINDOWS yuklenebilir mi acaba bu alete? Sonuçta xp'yi çalıştırıcak kapasitesi var rahat rahat.

ROM yükleme konusuna girmeye cesaret edemiyorum. Zaten filmlerimi seyredeyim, pdf'lerimi okuyayım. Başka bi beklentim yok benim...ama şu benim için büyük bi sorun. Bazı film dosyalarını açamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız gerçekten müteşekkir kalırım.

Bir sürü dosyayı .mov'a çevirmeye üşeniyorum açıkçası...

aslında dolphin hd browser'ı yükleyemedim vs vs bir sürü beceremediğim şey var ama : )) dediğim gibi onları çok önemsemiyorum. Sisteme biraz aşina olduktan sonra yavaş yavaş parmaklamaya başlarım!

Fotoğrafları büyük ihtimalle kendi galerisinde görüntüledin. Bu galerinin 32bit olarak düzenlenmiş hali var bende. Birde QuickPic uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. Kendi galerisinin yanında adeta jet gibi. Hemde 32bit görüntü veriyor.

Videolar için RockPlayer'ın ücretsiz sürümünü kullanıyorum. Bir çok uzantıyı destekliyor. Ücretli sürümün artılarını bilmiyorum.

Aşağıdaki imza alanımda DropBox Uygulama Arşivim var. En çok kullandığım uygulamalar mevcut. Adlarını google'da aratırsan hangisi neye yarıyor bulabilirsin.

Rom yüklemekle exper'in sunduğu güncellemeyi yüklemek aynı şey. Tableti bilgisayara kabloyla bağlayıp tanıtıyorsun ve rom dosyasına çift tıklıyorsun. Kendi yükleniyor. Eskisi gibi karmaşık işlerle uğraşmaya gerek yok artık.
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.