Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce verildiyse gözümden kaçmış olabilir
    Button Savior programını kurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
    marketlerde var ve ücretsiz.

tüm mekanik tuşlarımız olmadığından oyunlarda dahi
    home, menu ve back tuşlarını kullanmamızı sağlıyor.

ekrana minnacık overlay bir simge ekliyor ve
    kliklediğinizde tuşlarınız yan taraftan çıkıyor
    ben sola koymayı tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuRtCaN -- 21 Mart 2011; 0:02:02 >
  • raz0r38 teşekkürler çok.. :)

Aveajet, Vınn yada Vodem'den biri için araştırırken hiçbirine gerek kalmadı.. JoikuSpot tamamdır..
    Aynısının pc'den yapılışını da anlatırsan evdeki wireless modemden de kurtulacağım... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cm_strider -- 21 Mart 2011; 10:42:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denny38d

http://urun.gittigidiyor.com/10-039-039-TABLET-PC-ICIN-DERI-KLAVYE-KILIF_W0QQidZZ37572908 bu kılıf uygun mudur

Ben aldım uygundur sadece ekranın sağında kalan tutucu usb girişine denk geliyor onu esnetip açman gerekiyor usb girişi kullanmak için.
    Sadece 49,90 TL ye aldım ben gittigidiyordan biraz daha araştır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cm_strider

raz0r38 teşekkürler çok.. :)

Aveajet, Vınn yada Vodem'den biri için araştırırken hiçbirine gerek kalmadı.. JoikuSpot tamamdır..
    Aynısının pc'den yapılışını da anlatırsan evdeki wireless modemden de kurtulacağım... :)

Çok sevindim işini gördüğüne. Eğer vista veya 7 kullanıyorsan "Connectfy" adlı program ile hotspot yayını yapabilirsin bilgisayarından. Bunun için usb wireless cihazın olmalı.

Sınavdan sora üç sistem için de birer yöntem anlatacağım.
  • Belki yeri değil ama, forumdaki Çin üretimi tabletler sayfasında Raynova Ray1 adlı bir tabletten bahsediyorlar..

ww.raynova.com adlı siteden bilgilerine ulaşılabilecek tablet hiç fena durmuyor ve fiyatıda 230 lira civarında..

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

Acaba tabletler hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu konuya bir baksalar..

satış sitesi çince olduğu için birşey anlaşılmıyor...

http://raynova.taobao.com/

• birkaç inceleme buldum ama fazla detaylandırmak istemiyorum çünkü burası Exper forumu..

link ve fotolar burda..
    http://cn.engadget.com/2011/03/20/raynova-ray1-android-2-2/

Not:bu konuda başka mesaj yazmayacağım.. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asparuh -- 21 Mart 2011; 15:29:31 >
  • Biraz garip olacak ama bizim EASYPAD'lere gün gelir de SSD takılabilir mi? (Boş bir SSD mevcut da )

Proje, tasarım, taslak herhangi bir çalışma var mı?

Teşekkürler.
  • nette gezerken aklıma bir soru takıldı.sorunun cevabını da burda bulucağım için hemen sorayım dedim.acaba motorola xoom dan rom çekebilirmiyiz ? gerçi forumlara baktımda apex diye bi cihazdan bahsediyolar onlarda o aletin romunu kullanıyolar galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: goldi

quote:

Orijinalden alıntı: onuray78

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Exper EasyPad'e Google uygulamalarını yüklemek için yapılması gerekenler:

Önce z4root.1.3.0.apk'yu yükleyerek permanent root oluyoruz, bu islem esnasinda EasyPad kapanip açilacak.

sonra com.speedsoftware.rootexplorer-1.apk'yi yüklüyoruz,

Bu apk yüklendikten sonra Root Exporer programi ile diger APK'lar yüklenmeyecek sadece su dizine gönderilecek:
    DIKKAT : Google apk'larini kesinlikle install etmeyin (yüklemeyin) sadece asagidaki dizine kopyalayin!!! Yoksa installation esnasinda bu apk'lar baska dizine gider.
    /system/app

Sonra Root Exporer ile /system/app altina geliyoruz. Buraya yeni kopyaladigimiz apk'lardan mesela com.android.vending_2.2.6.apk 'nin üzerinde parmagimizla basip biraz bekleyelim. Bir menü çikacak. Permissions menüsüne basalim. Bir ekran çikacak (permissions.png). Burada diger çalisan uygulamalardakinin aynisini yapalim. O da söyle : User : read write, Group : read, Others : read diger seçili permissionlari iptal ediyoruz. Sadece böyle kalacak. Tüm Google uygulamalarini ayni yapmamiz gerekiyor. Örnek için AndroidPazari.apk'nin izinlerine ayni yöntemle bakabilirsiniz.

Restart atinca hepsi geliyor.

GoogleServicesFramework.apk Google altyapisi
    com.android.vending_2.2.6.apk : yeni Android Market
    com.google.android.apps.maps-1.apk Maps
    com.google.android.gm-1.apk gmail
    com.google.android.youtube-1.apk Youtube
    DrmProvider.apk -> Mp3 dinlemek için müzik telif sistemini yüklüyor
    MediaProvider.apk -> Müzik dosyalarini otomatik olarak tariyor ve müzikçalara ekliyor

ilgili programları burdan indirebilirsiniz:

http://gomobil.in/easypad.zip

Muharrem TAÇ'ın çalışması kendisi denemiş kullanmak isteyenler için bende buraya ekledim.

@bakieryigit merhaba. bu mesajındakini yapmak istedim. linkteki programlarıda indirmek istedim ama virüs bulunuyor :( virüs olmayan linki vermen mümkünmü?

@Bakieryiğit kardeşimin verdiği bu yöntemi easypadın kendi sitesinde verdiği rom güncellemesinden sonra aynen anlattığı gibi uyguladım .Aynı zamanda linkler sağlam ve virüs yok.. Şu anda google uygulamalarımın market dahil hepsi geldi ve çalışıyorç Teşekkürler Baki kardeşim sağol..

@bakieryigit merhaba. ben de virus mesajı verdi. üstelik yeni linkteki dosyaları kopyalamıştım.
    virüs'ün ismi: ANDROIDOS_LOTOOR.A olarak görünüyor.
    trend micro sitesinde detaylı açıklamalar mevcut
    http://about-threats.trendmicro.com/Malware.aspx?language=us&name=AndroidOS_LOTOOR.A
    eğer zararlı değil ise tablete yükleceğim
    tüm paylaşımlşar için de teşekkür ediyorum

• arkadşlar bugun alıcam da internette malata zpad diye b,şey buldum 1 gb rami varmış diğer her yönü sanırım aynı exper ile. sorum şu exper easypad mi malata zpad mi yoksa bekliyeyim lg,asus yada xoom falan mı alayım siz ne dersiniz?
  • Herkese merhaba,
    Yakın zamanda sipariş ettiğim laptop-tablet standım bugün elime ulaştı. Almak isteyenler olabilir diye bir kaç fotoğraf çektim.

Ortada görülen büyük parlak kısma basarak 30-90-170 derecelik açılar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. (Fotoğrafta 90 derecede)

90 derecelik açıda önden görünüş

Açıkken ve kapalıyken (kapalıyken açılmasın diye ayakların iç kısmına mıknatıs yerleştirilmiş) görünüşü

Bu da kutusu ve içeriği ile. Gördüğünüz üzere içinden kılıf çıkıyor, ayrıca kusu üzerinde nasıl konumlandırabileceğiniz de görülüyor (bacakların uzamasına dikkat)

Yalnız uyarmam lazım bu biraz ağır bir ürün, malzemesi aluminyum, siyah yerleri yumuşak dokulu plastik ve oldukça sağlam, tablet de üzerinde oldukça sağlam duruyor, yere basan ve tableti tutan kısımlar sürtünmesi yüksek plastikten dolayısı ile kama vs yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supersonicbluepearl -- 21 Mart 2011; 18:59:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sakirarslan

nette gezerken aklıma bir soru takıldı.sorunun cevabını da burda bulucağım için hemen sorayım dedim.acaba motorola xoom dan rom çekebilirmiyiz ? gerçi forumlara baktımda apex diye bi cihazdan bahsediyolar onlarda o aletin romunu kullanıyolar galiba..

Motorola Xoom da tegra 2 tabanlı bir tablet ancak motorola daki donanımsal farklılıklar Xoom a ait romların Easypad veya türevlerine direkt olarak uygulanmasına engel teşkil eder. Ancak Rom Cheef'leri kitchen larda bu romu yeniden pişirebilirlerse Motorolanın Tegra 2 için yaptığı optimizasyon ve farklılıkların da gelecekte easypad için uygulanabilir olduğunu düşünüyorum. ve ümit ediyorum. :)

Tegra 2 platformunda olmasa da benzer multimedia Soc (Sytem On a Chip) çözümleri üzerinde çalışmalar yapmış birisi olarak bu tür yazılımsal farklılıkların platformun kalitesini, stabilitesini ve yazılım çeşitliliğini arttıracağını düşünüyorum.

Tegra 2 platformu lanse edildiği tarihten itibaren ilgilendiğim bir platform. Nvidia erişilebilirliği ve uyumluluğu yüksek tutarak, Yazılım ayağında da Android gibi giderek güçlenen bir işletim sistemini de yanına alarak çok akıllıca bir iş yaptı. Aslında sistem Birçok linux türevi ile çalışabilmekte ancak mobil cihazlar için Android tercihi çok akıllıca bir yaklaşım oldu.

Bundan dolayı ben de tablet lanse edilir edilmez bir tane kendime 3 tane de arkadaşlarıma satın aldım.

Çok da memnunum.

Sevgilerle

• quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

Herkese merhaba,
    Yakın zamanda sipariş ettiğim laptop-tablet standım bugün elime ulaştı. Almak isteyenler olabilir diye bir kaç fotoğraf çektim.

Ortada görülen büyük parlak kısma basarak 45-90-120 derecelik açılar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. (Fotoğrafta 90 derecede)

Açıkken ve kapalıyken (kapalıyken açılmasın diye ayakların iç kısmına mıknatıs yerleştirilmiş) görünüşü

Bu da kutusu ve içeriği ile. Gördüğünüz üzere içinden kılıf çıkıyor, ayrıca kusu üzerinde nasıl konumlandırabileceğiniz de görülüyor (bacakların uzamasına dikkat)

Yalnız uyarmam lazım bu biraz ağır bir ürün, malzemesi aluminyum, siyah yerleri yumuşak dokulu plastik ve oldukça sağlam, tablet de üzerinde oldukça sağlam duruyor, yere basan ve tableti tutan kısımlar sürtünmesi yüksek plastikten dolayısı ile kama vs yok.

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Nereden ve kaça aldınız acaba.

Çok hoş ve kullanışlı bir ürüne benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jet0n

arkadşlar bugun alıcam da internette malata zpad diye b,şey buldum 1 gb rami varmış diğer her yönü sanırım aynı exper ile. sorum şu exper easypad mi malata zpad mi yoksa bekliyeyim lg,asus yada xoom falan mı alayım siz ne dersiniz?

Bu tablet Zalata üretimi zaten, aynı şeyde bahsediyorsun. Diğer markaların üst donanımı farklı easypadin üç katı paraya çıkacak burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

Herkese merhaba,

Ortada görülen büyük parlak kısma basarak 45-90-120 derecelik açılar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. (Fotoğrafta 90 derecede)

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Nereden ve kaça aldınız acaba.

Çok hoş ve kullanışlı bir ürüne benziyor.

Aldığım adresi aşağıda veriyorum, yaklaşık 30 TL, kargo ücretsiz.

http://www.dealextreme.com/p/portable-adjustable-folding-tablet-stand-for-ipad-and-laptops-black-37195

• malata zpadi 550 ye buldum bunu mu tercih etmeliyim acaba peki?
  • Arkadaşlar benimde bi problemim var. Daha önce modacorom yüklemiştim sorunsuz bir şekilde 1 haftadır da kullanıyordum ta ki düne kadar. şimdi aleti açmak için güç düğmesine bastığımda arka fonun ışığı yanıyor ama sistem açılmıyor uzun süre beklememe rağmen ne yaptıysam olmadı. sizce ne yapabilirim aleti başlatmak için arkadaşlar?
  • kraaz ın en son romunu yukleyebılırsın sanırım çökertmışsın tableti, apx mood unda yenı rom u yukle.

quote:

Orijinalden alıntı: kemalcam

Arkadaşlar benimde bi problemim var. Daha önce modacorom yüklemiştim sorunsuz bir şekilde 1 haftadır da kullanıyordum ta ki düne kadar. şimdi aleti açmak için güç düğmesine bastığımda arka fonun ışığı yanıyor ama sistem açılmıyor uzun süre beklememe rağmen ne yaptıysam olmadı. sizce ne yapabilirim aleti başlatmak için arkadaşlar?
  • ÇOK teşekkürler cevabınız için .... Telefona yüklü programlar vardı onları kurtarmak mümkün değildir galiba di mi? bu romu yükleme adresi neresi acaba tam olarak? birde bende eskiden takılan usb yi görmeme sorunu vardı fat seklinde formatlamama rağmen. yeni romda böyle birşetle karşılaşı mıyım? Şimdiden Teşekkür ediyorum yorumlarınız için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh

Belki yeri değil ama, forumdaki Çin üretimi tabletler sayfasında Raynova Ray1 adlı bir tabletten bahsediyorlar..

ww.raynova.com adlı siteden bilgilerine ulaşılabilecek tablet hiç fena durmuyor ve fiyatıda 230 lira civarında..

Acaba tabletler hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu konuya bir baksalar..

satış sitesi çince olduğu için birşey anlaşılmıyor...

http://raynova.taobao.com/

Fiyatına göre gayet iyi özellikler. Ama ileride 3.0 güncellemesini alamaz. Çünkü 3.0 ın alt limiti 1Ghz. Bu nedenle aynı özelliklerde 1Ghz işlemcili bulursan daha iyi olacaktır. 3G özelliğinden vaz geçip wifi hotspot ile telefonun üzerinden internete girebilirsin. Tabi buna uygun bir telefonun varsa. Ayrıca 3g li olunca bir de imei kaydı yaptırmalısın. Bu da sana ek ücret olarak dönecektir.

Sen yinede bir araştır. İşlemcinin mimarisi 1Ghz ile aynı. Ayrıca özellikleri de bizim easypadle hemen hemen aynı. Ama sadece e-kitap internet ve bir iki uygulama kullanacaksan süper bir cihaz. Ben polypad almayı düşünmüştüm. Şu anda NT mağazalarında mevcut. Git bir kontrol et. 7" sana nasıl geliyor bir bak. Ama onun özelliği senin dediğinden düşük ve pahalı.

Dediğim gibi tek soru işareti işlemcisi. Güncellemenin senin için bir önemi yoksa 2.2 nin tüm nimetlerinden yararlanabilirsin. İşlemci mimarisi flash 10.1 de destekliyor. Yani şu an için herşey yapabilirsin o cihazla.

Ha birde bu cihaz için custom rom yani hacklenmiş ve düzenlenmiş rom bulabilme şansın var mı bir araştır. Bu çok önemli. Şimdi anlamsanda alınca ne kadar büyük bir sorun olduğunu anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 21 Mart 2011; 19:53:24 >

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.