Şimdi Ara

muhabbet kuşu cinsiyeti yardım!--yeni resimler eklendi büyük boy yardım --

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
6
Favori
44.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün yavru muhabbet kuşu aldım daha önce beslemedim deneyimim yok aldığım adam erkek dedi cinsiyeti konusunda yardımcı olursanız sevinirim birde çok yabani elimi kafese sokunca çırrpını sağa sola kaçıyo bana alışması için çok erken biliyorum ama bana alışması için neler yapmam lazım vitaminli ballı yem aldım aldığım kişi kafese ekmek ve haşlanmış yumurtada koy dedi doğrumudur başka söylemek istediğiniz bişey varmı resimleri ekliyorum yardım edenlere şimdide teşekkürler birde kellik var kafasında yavru olduğu içinmi

kafasındaki kellikde belli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven.kacar -- 12 Şubat 2011; 16:26:53 >

• Sürekli kafesi eline sokup iyice ürkütürsen alışmak yerine uzaklaşacaktır sakın kötü davranma kuşa. Eline alıştırmak için elinden yem yedirebilirsin, eline az biraz yem döküp kafesin içine sok gelip yesin ama çok sakin davranmalısın, ben böyle yapmıştım çok işe yarıyor. Sorun olursa alabilirim, cinsiyet konusunda çok bir şey anlamadım.
  • iyide kafesde bile yem yemiyo yesin diye yerede biraz yem at dedi aldığım adam attım ordanda yemiyo elimden nasıl yiyecekki
  • kuşun dişi kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: qnR

kuşun dişi kardeşim

eminmisin aldığım adam kesin erkek dedi bugün elimi kafese soktum yumurta maması koymak için ısırdı elimi erkek olsa saldırmaz dedi bi kaç kişide
  • Dişi daha asi olabilir ama alışmadıktan sonra erkek kuşta saldırıyor. Bu arada yarım yumurtayı kabuğuyla ayda 1 vermeye bak sürekli koyma. 2-3 gün geçsin kafesine alışsın ondan sonra yemini yiyecektir merak etme. Alıştıktan sonra elindende yedirirsin.
  • 1. fotoğrafta erkek gibi duruyor gagası yeterince mor ilerde maviye dönecektir.
    Son fotoğrafta morluk o kadar belli değil. Işıktan olsa gerek. Bence erkek.

1-2 gün sadece suyunu ve yemini değiştirmek için kafese yaklaş önce yerine alışsın ondan sonra sakinleşecektir. Daha sonra eline yem döküp kafesin içine soktuğun zaman çok sabırlı olman gerekiyor. En ufak harekette ürkebilirler.

Besleme konusunda arkadaşlara ekleyeceğim şey. Kesinlikle yeşillik verme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TolqaCem

1. fotoğrafta erkek gibi duruyor gagası yeterince mor ilerde maviye dönecektir.
    Son fotoğrafta morluk o kadar belli değil. Işıktan olsa gerek. Bence erkek.

1-2 gün sadece suyunu ve yemini değiştirmek için kafese yaklaş önce yerine alışsın ondan sonra sakinleşecektir. Daha sonra eline yem döküp kafesin içine soktuğun zaman çok sabırlı olman gerekiyor. En ufak harekette ürkebilirler.

Besleme konusunda arkadaşlara ekleyeceğim şey. Kesinlikle yeşillik verme.

rahatsız olmasın diye flaşsız çektim resimleri ondan pek belli değil ama resngi mor eflatun lila gibi o tonlarda

bide kabuklu yemi var ballı vitaminli onu yiyor ama su içmiyo bu

• resim aldatabilir ama görünen erkek.haşlanmış yumurtanın sarısını az miktarda arada bir verebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar
    rahatsız olmasın diye flaşsız çektim resimleri ondan pek belli değil ama resngi mor eflatun lila gibi o tonlarda

bide kabuklu yemi var ballı vitaminli onu yiyor ama su içmiyo bu

Mor eflatun tonlarında ise erkektir. Muhabbet kuşlarında erkekler daha akıllı olur derler ama ne kadar doğru bilmiyorum.
    Senin görmediğin zamanlarda su içiyordur. Bu havalarda pek su tüketmezler zaten.
  • Normalde de su çok çok az tüketiyor buna kafa takmamalısın, ihtiyacı kadar içiyordur. Ballı vitaminide çok vermeni önermiyorum bir yerde okumuştum hatırlamıyorum ama sık verilmemesi hakkındaydı, ben haftada 1 veriyorum.
  • Banada dişi gibi geldi kuş.Arkadaşlar çoğu şeyleri söylemişler belirli bir zamanı atlatana kadar çok ürkütmemeye çalış kuşu.O biraz alıştıktan snra yem yemeye başlıycaktır zaten. Maşallah bu arada çok güzel bi kuş renkleri güzelmiş
  • Mor eflatun tonlarında ise erkektir. Muhabbet kuşlarında erkekler daha akıllı olur derler ama ne kadar doğru bilmiyorum.
    Senin görmediğin zamanlarda su içiyordur. Bu havalarda pek su tüketmezler zaten.

nasıl anladın bunu burnunun üstü mor eflatun dişidir muhabette burnunun üstü mavi tonlarında ise erkektir....
  • benimkinin aynısı lan bu. dişi

benimkide yeni sayılır. hala parmağa direk gelmiyor ama koluma omzuma geliyor. bide avuca gelmeyi çok seviyor. gelip yatıyor falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elasmosaurus

Normalde de su çok çok az tüketiyor buna kafa takmamalısın, ihtiyacı kadar içiyordur. Ballı vitaminide çok vermeni önermiyorum bir yerde okumuştum hatırlamıyorum ama sık verilmemesi hakkındaydı, ben haftada 1 veriyorum.

iyide başka yem vermedi satan adam

bu iyidir dedi koca bi kutu verdi bende doldurdum yemliğine yiyo

arkadaşlar bide bu kuşun kafasında bi bölge kel yavru olduğu içinmi acaba çıkarmı orda tüy

• Bende yeni Kus aldim.Aldigim kus tam deli:D Adini capkin koyduk.Bugün kafese koydum.Çarsiya ciktim.Geldim.Disariya cikmis.Sonradan anladim yemlikten cikmis.Kalin iple bagladim.Sokmeye ugrasiyordu.Sikildiginda gazetenin altina giriyor veya yemligi deviriyor.Her ne olursa olsun onu çok seviyorum.Tek sikintimiz ele gelmiyor.İlginctir elime koydugumda duruyor.Gelirsede kafamin tepesine cikiyor:D
  • Kuş dişi kafasındaki kel bölge diger kuşlar tarafından olmuş zamanla çıkabilirde çıkmayabilirde ama bana sorarsanız bu kuşu degştirin erkek ve sorunsuz bir kuş alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Kuş dişi kafasındaki kel bölge diger kuşlar tarafından olmuş zamanla çıkabilirde çıkmayabilirde ama bana sorarsanız bu kuşu degştirin erkek ve sorunsuz bir kuş alın

peki aldığım adam erkek dedi gidip söylesem sorduğum kişiler dişi dedi erkekle değiştir desem değiştirirmi yok bu erkek falan derse dağıtırım o dükkanı
  • ben son resme dayanarak erkek diyorum
  • ya ağlamak istiyorum biri bana net söylesin artık bu kuşun cinsiyetini götürüp verecem yoksa eşcinselmi bu kuş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.