Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
27
Favori
327.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

Bağdaştırıcı ICMP baskınına uğradı uyarısıyla net kesiliyor. Modem birkaç bağlantı denemesinden sonra ancak kendine gelip bağlantı kuruyor. bu bazen 5-10 dk alabiliyor. Uyarıyı veren Avira. Bunun sebebi nedir?

internet tarafindan bir DDOS atak yapiliyor olabilir. aslinda modem icindeki firewall ve SPI modulu bi is icin, sizi bu tarz (birisi online oyun oynarken sizi hattan dusurmek istiyordur mesela) ataklara korur ama benim gordugum bu iki ozelligi kapatmayinca modem bir kac hafta sonra sacmalamaya basliyor o yuzden kapali kullanmayi oneriyorum. atagi yapan bir virus/trojan da olabilir sizin networkte ya da internet tarafinda bulunan bir Pc ye bulasmis olabilir. ethereal ya da wireshark ile bakmak lazim nereden geliyor o paketler diye.

evet sanırım dediğiniz gibi modeme bağlı diğer pc lerden birinde bir virüs var. Hattaki kalite düşüklüğünden olmaz diye düşünüyorum bu durum

• Bu modemle ilgili sıkıntı yaşıyorum. aynı mesajı buraya da yazmamak için konunun linkini veriyorum:

TP-Link TD-W8961ND 802.11n Wireless Sorunu

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CunK

Bu modemle ilgili sıkıntı yaşıyorum. aynı mesajı buraya da yazmamak için konunun linkini veriyorum:

Merhabalar,
    dns hatasi ise, pc ye manuel olarak dns tanimlayabilirsiniz. (aynisini modem'e de girmenizi oneririm, dns olarak google dnslerinden birini girin pc ye ve modeme 8.8.8.8
    bu cozum olmazsa, 54 mbit olarak baglandiginizda aldiginiz IPyi
    ipconfig /all diyerek gorun ve onu manuel olarak TCP/IP v4 ayarlarina siz elle girin. IP/subnet/gateway/dns girmelisiniz.
    bu sekilde tekrar modemi 11N'e getirip deneyin bu ip ile sorun yasayacak misiniz?
    kolay gelsin,.

• quote:

quote:

Bu modemle ilgili sıkıntı yaşıyorum. aynı mesajı buraya da yazmamak için konunun linkini veriyorum:

Merhabalar,
    dns hatasi ise, pc ye manuel olarak dns tanimlayabilirsiniz. (aynisini modem'e de girmenizi oneririm, dns olarak google dnslerinden birini girin pc ye ve modeme 8.8.8.8
    ipconfig /all diyerek gorun ve onu manuel olarak TCP/IP v4 ayarlarina siz elle girin. IP/subnet/gateway/dns girmelisiniz.
    bu sekilde tekrar modemi 11N'e getirip deneyin bu ip ile sorun yasayacak misiniz?
    kolay gelsin,.

Alt ağ maskesi ve Varsayılan ağ geçidi kısmına ne yazmalıyım?

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,
    kolay gelsin,.

Alt ağ maskesi ve Varsayılan ağ geçidi kısmına ne yazmalıyım?

maske 255.255.255.0
    varsayilan ag gecidi ipconfig ile cikan listede 255.255.255.0 in altinda yazan deger, genelde modemin kendi ipsi olur. 192.168.1.1?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 14 Ağustos 2012; 11:16:08 >

• Arkadaslar yaklasik 1.5 senedir bu modemi kullaniyorum cok memnunum ancak bir anda buyuk bir problem cikti en bastan beri evin salonunda ceken modem salonda cekmez oldu hic bir ayarini kurcalamadim dururp dururken cekmemeye basladi bu konu ile ilgili ne yapabiliriz yardimlarinizi bekliyorum.. modemin antenleri kontrol ettim bir gevseklik yok ne oldugunu cozemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nec85 -- 13 Ağustos 2012; 0:14:44 >
  • arkadaşlar kusura bakmayın konuyu baya inceledim ama bir türlü bulamadım..

benim sorunum 1 hafta önce tp link td-w8951nd modem aldım bağlantımda ve netbook bağlantımda sorunum yok...ama GALAXY W telefonumla bir türlü bağlantı sağlayamadım..daha doğrusu wifi ile bağlanabiliyorum orada sorun yok ama hiç bir şekilde internete giremiyorum dier internetle alakalı hiç bir şeyi çalıştırmıyor...hatta airdroidi denedim ondada hata veriyor sorun ne acaba...kafayı yemek üzereyim :( lütfen yardım edin ..

unutmadan bu işlemleri iş yerimde rahatlıkla wifiden sorunsuz yapabiliyorum bildiğim kadarıyla oradaki modem airties:)
  • valla bu galaxy lerde bi pislik var ama bende anlamadım.
    geçen günde başka bir tplink modemden nete sokamadı arkadaş cihazı
    hatta 5110g ap den de sokamadık.
    telefonlada çok anlamadım ama var bi gıcıklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nec85

Arkadaslar yaklasik 1.5 senedir bu modemi kullaniyorum cok memnunum ancak bir anda buyuk bir problem cikti en bastan beri evin salonunda ceken modem salonda cekmez oldu hic bir ayarini kurcalamadim dururp dururken cekmemeye basladi bu konu ile ilgili ne yapabiliriz yardimlarinizi bekliyorum.. modemin antenleri kontrol ettim bir gevseklik yok ne oldugunu cozemedim..

Sorunu cozdum channel ayarlarini kurcalayinca cozuldu eskisi gibi calisiyor artik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

valla bu galaxy lerde bi pislik var ama bende anlamadım.
    geçen günde başka bir tplink modemden nete sokamadı arkadaş cihazı
    hatta 5110g ap den de sokamadık.
    telefonlada çok anlamadım ama var bi gıcıklık.

XDA developers'a gore
    bazi Galaxy S3 musterileri tp-link modemlere , cep telefonundaki power saver ayarlarindan dolayi giremiyormus.
    cozum icin servis ayarlarindan guc tuketim ayarlarini degistirmek gerekiyor.
    *#0011# sonrasi power saving'i disable edin ( her cep telefonunu kapatista yapmaniz gerekiyormus).
    Baska bir alternatif cozum de asagidaki link'te mevcut.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1805572

• Bende modem'i 2 aydır kullanıyorum. Modem fiyat olarak çok iyi düzeyde ama bazı zamanlar sorun yaşadım. Üstte arkadaşların dediği gibi telefondan baglantı sorunu, internet kopma gelme problemi gerçekten can sıkıyor. Bu aralar sıkıntı yok umarım bundan sonra hiç olmaz.
    Modemin sorun çıkarma potansiyeli bayagı yüksek.
  • modemi 1 haftadır kullanıyorum.bahçelievler golddan 86 liraya aldım.kablosuz olayında şöyle bişey farkettim.(bu sorunu ofistede yaşamışım) kablosuz şifreleme tipini WPA2 yaptığımda telefon bir bağlanıyo bir bağlanmıyo veya kopmalar gibi sorunlar yaşıyodum.Hem ofisten hem de evden kablosuz bağlantı tipini direk WPA olarak değiştirdim , o andan itibaren hiç sorun yaşamadım.Bilginiz olsun , belki sizin de işinize yarar.ikisi arasında ne fark var bilmiyorum ama bende işe yaradı.
  • Bu modemi3-4 gün önce zoomx4 modem yerine aldım hız konusunda kablolu ve kablosuz çok yi ancak bende bazı sitelere girerken bağlantı zaman aşımıa uğradı hatası veriyor. Eski modemi takınca bu sorun ortadan kalkıyor herhangi bi şeyi yanlışmı kurdum diye 2-3 defa gözden geçirdim internette aramalar yaptım ama sonuç olumsuz. Dns numaraları bi çogunu denedim ama hiç birinde olmadı bi çözüm bilen veya daha önce başına böyle bir olay gelen oldumu...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zodiex

quote:

quote:

Arkadaşlar uzun süredir evde kullanmadığım bu modem büyük bir soru var sanırım ve çözüm arıyorum yardım eden arkadaşa minnettar kalcam
    konuya gelirsek

Transmit Statistics
    Receive Statistics

Tx Frames Count 6733294
    Rx Frames Count 6692358
    Tx Errors Count 10188
    Rx Errors Count 2396170
    Tx Drops Count 10188
    Rx Drops Count 143

Rx errors inanilmaz bir hızla artıyor, ayrıca System Logs ta surekli Call Failed yazıyor modem sinyal bilgilerini de yazıyorum
    ADSL Firmware Version:FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0

Line State :Showtime
    Modulation:ADSL2 PLUS
    Annex Mode:ANNEX_A

Downstream Upstream

SNR Margin: 28.4 18.0 db
    Line Attenuation: 2.9 2.6 db
    Data Rate: 12288 798 kbps
    POWER: 19.7 11.3 dbm
    CRC: 0 0

gerekli bir bilgi daha varsa paylaşabilirim bir cevap bekliyorum sizlerden iyi forumlar dilerim.

Call Failed hatasını çözdüm pvc lerin hepsini deactive ettim sadece 1 tanesini actim düzeldi ama rx error count da değişen hiç bir şey yok

yardımcı olan arkadaşın elini öpcem bir yardım rica ediyorum.
    şimdide error sayfasında bu yazdı bir anda artık ne araştırcağımı şaşırdım rx error count a bakarken bir de bu çıktı

1/1/2000 0:0:3> adjtime task pause 60 seconds
    1/1/2000 0:0:3> No DNS server available
    1/1/2000 0:0:3> Last errorlog repeat 10 Times
    1/1/2000 0:0:3> adjTimeTask fail: no server available
    1/1/2000 0:0:3> adjtime task pause 1 day
    1/1/2000 0:0:31> netMakeChannDial: err=-3001 rn_p=804ded48
    1/1/2000 0:0:33> Last errorlog repeat 4 Times
    1/1/2000 0:0:33> MPOA Link Up
    1/1/2000 0:0:36> ppp_ready: ch:8052c5ec, iface:8046fcfc
    1/1/2000 0:0:36> SNMP TRAP 3: link up
    1/1/2000 0:0:36> Accept() fail
    1/1/2000 0:0:36> Accept() fail
    1/1/2000 0:1:3> sending request to NTP server(42)
    1/1/2000 0:1:3> received from NTP server(42)
    4/7/2012 18:43:20> Adjust time to 4f808ac8
    4/7/2012 18:43:20> adjtime task pause 1 day

bu şekilde bir hata alan varmı ?

RX'in artmasi ayni kanalda cevrede baska sinyal vericilerin oldugunu gosteriyor. sifresi farkli oldugu icin, modem kendisine geldigini sanarak paketi acmayi deniyor ama fail ediyor drop ediyor. daha bos bir kanala park edebilirsiniz ya da onemsemezsiniz.
    en sondaki logda ntp hatasi goruluyor, ntp server varsa pool.ntp.org ya da onun ipsini yazin gecer.

allah razı olsun modeme router taktım daha memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: alaboram

Bu modemi3-4 gün önce zoomx4 modem yerine aldım hız konusunda kablolu ve kablosuz çok yi ancak bende bazı sitelere girerken bağlantı zaman aşımıa uğradı hatası veriyor. Eski modemi takınca bu sorun ortadan kalkıyor herhangi bi şeyi yanlışmı kurdum diye 2-3 defa gözden geçirdim internette aramalar yaptım ama sonuç olumsuz. Dns numaraları bi çogunu denedim ama hiç birinde olmadı bi çözüm bilen veya daha önce başına böyle bir olay gelen oldumu...

şuan düzeldi dns numaralarını sabahan berri denememe ragmen şuan 8.8.8.8.-8.8.4.4 girince düzeldi.
  • Bu modemden dün satın aldım, eve gelip kurdum ilk kurulumda wireless ağı kayboldu kendiliğinden bir ağ oluşturdu, neys resetledim ağı kurdum çalıştı biraz sonra net kesildi wireless çizgisi ünlem oldu. burdaki uygulamaları yaptım qss kapattm wireless kanalı 3 e aldım gittim en son firmware yükledim yine sorun giderilmedi. kopmalar oluyor ve çekim gücüde evin balkonundan tek çizgi zor çekiyo, aynı yerde eski modemim airties rt204 3-4 çizgi çekiyo ve hiç kopma olmuyo. rt204 torrent downloadda modem res atıyo diye bunu aldım, ama buda sorun çıkardı hizlialdan değişim talep ettim.
    Bunun yerine 90 lira civari önerebileceğiniz sorunsuz download stabil internet kopmayan wireless çekim gücü iyi olan bi modem tavsiye edebilirmisiniz?
  • Teşekkürler de hiç üşenmediniz mi yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece biraz huzur -- 29 Mart 2020; 2:18:54 >
  • 1 aydan az kullandığım bu ürünü ttnet in modeminiz sorunlu demesi üzeerine satın almıştım ama modem değişmeme rağmen sorun düzelmeyince bi zahmet gelip hattımı kontrol ettiler ve düzeltecez demelerinin üzerinden 1 hafta geçti hala değişen bişey olmayınca uydunete geçiş yapmaya karar verdiğim den dolayı satıyorum.

garantisi devam ediyor ve uygun fiyata bu ürünün satışını yapıyorum garantisi faturası ve tüm kutu içeriği sağlam şekilde duruyor .
    satış linki
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/tp-link-td-8961nd-300mbps-wireless-n-modem-63317113

• Bazı cihazlar bu modemi görmesine rağmen bağlanamıyor veya bağlansa bile hız problemi yaşanabiliyor. En sağlıklı wireless bağlantısı için hangi ayarlar yapılmalı?

Ör: n/b/g ayarı mı? 20mhz/40mhz ayarı mı?

Mesajı alıntı yaprak cevaplarsanız çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.