Şimdi Ara

bir depo ile en çok hangi araba kaç km gider? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
35.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

Orijinalden alıntı: HimErk

Renault Symbol 1.5 dci 85 bg 1700 km
    http://www.haberler.com/bir-depo-ile-1700-km-haberi/

Keşke ayrıntıya girselermiş

Bencede... Allah bilir stepneyi bile kaldırmışlardır. Ağırlık yapmasın diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belash

2004 mazda sedan, 1.6 sıralı lpg'li aracımla her 3 günde bir lpg yi fullerim. 70 km'si şehir içi 320 km olur hep. 30 litre lpg ile 320 km. Ama 250 km boyunca 140-150 den aşağı basmamak şartıyla... Daha sakin kullanımda 30-40 kilometre daha farkeder herhalde...

Kusura bakmayinda bana hic inandirici gelmedi. 30 litre benzinle deseydiniz eyvallah ki oda zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obt

quote:

2004 mazda sedan, 1.6 sıralı lpg'li aracımla her 3 günde bir lpg yi fullerim. 70 km'si şehir içi 320 km olur hep. 30 litre lpg ile 320 km. Ama 250 km boyunca 140-150 den aşağı basmamak şartıyla... Daha sakin kullanımda 30-40 kilometre daha farkeder herhalde...

Kusura bakmayinda bana hic inandirici gelmedi. 30 litre benzinle deseydiniz eyvallah ki oda zor.

bence normal bir değer vermiş. bende otomatik vites ve atiker marka lpg var aşağı yukarı 1lt lpg ile 10 km gidiyor. şehir içi.fazla basarsan fazla gider. bakalım şehirler arası yapacagım yakın zamanda o zaman esas değerini gösterir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesterr

quote:

Orijinalden alıntı: obt

quote:

bence normal bir değer vermiş. bende otomatik vites ve atiker marka lpg var aşağı yukarı 1lt lpg ile 10 km gidiyor. şehir içi.fazla basarsan fazla gider. bakalım şehirler arası yapacagım yakın zamanda o zaman esas değerini gösterir.

Alıntıları Göster
    307 hdi 1.6 90hp 1250kg 60lt depo
    ankara-konya-alanya(300km kadar gezildi)-konya-ankara
    1560 km yol yaptım son 20-30 km lık yakıtım kaldı bıraktım

minimum rekorum ankara-konya-ankara 2.7lt/100km(shell v power +GTL)
    rekor denemesi olmasızın şehir içi:4.5lt/100km
    şehir dışı:3.3lt/100km
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    308GT 1.6THP 175hp 1440kg 60lt depo
    maksimum menzil rekorum 900km
    ankara-konya-ankara arası minimum yakıt tüketimi rekorum 4.5lt/100km(97 oktan benzin+oktan arttırıcı(maliyet 12tl))

rekor denemesi olmasızın
    şehir içi:7.7lt/100km
    şehir dışı:6.5lt/100km
    performans kullanımında:10~15lt/100km

• quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Vw Polo 1.2 TDİ Bluemotion 1 depoyla 1500 km diye hatırlıyorum..

Birde Ford Fiesta 1.6 TDCİ 95 HP E5 (Yeni motor) oda ortm 4.1 gibi bişey yani 1 depoyla 1500 km ye denk gelir gibi yine..

kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum bluemotion dediğiniz şuan satılan 1.2 tdı pololarmı?

Kimse cevaplamamış :)

Genel olarak EVET. Polo Bluemotion 1.2TDI ile aynı gibi ama ufak tefek farklar var. Tam olarak farklar neler bilmiyorum ama tahminime göre kullanılan lastikler sürtünme katsayısı en düşük lastikler ve kasa da biraz hafifletilmiş. Belki de ECU yazılımında da ufak bir fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Vw Polo 1.2 TDİ Bluemotion 1 depoyla 1500 km diye hatırlıyorum..

Birde Ford Fiesta 1.6 TDCİ 95 HP E5 (Yeni motor) oda ortm 4.1 gibi bişey yani 1 depoyla 1500 km ye denk gelir gibi yine..

kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum bluemotion dediğiniz şuan satılan 1.2 tdı pololarmı?

Kimse cevaplamamış :)

Genel olarak EVET. Polo Bluemotion 1.2TDI ile aynı gibi ama ufak tefek farklar var. Tam olarak farklar neler bilmiyorum ama tahminime göre kullanılan lastikler sürtünme katsayısı en düşük lastikler ve kasa da biraz hafifletilmiş. Belki de ECU yazılımında da ufak bir fark var.

Alıntıları Göster
    bluemotion lar su an için cok iyi degerlerde arkadaslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darth90

quote:

Orijinalden alıntı: HimErk

Renault Symbol 1.5 dci 85 bg 1700 km
    http://www.haberler.com/bir-depo-ile-1700-km-haberi/

Keşke ayrıntıya girselermiş

Alıntıları Göster
    reno symbol aracım var 1.5 dizel 85 beygir 4 kişi istanbul ç.kale ç.kale istanbul dönüşte şarköye uğradık 40 litre mzotla tam 1150 km yol yaptım ışık yandı bilmiyorum nasıl bir derece olur

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

reno symbol aracım var 1.5 dizel 85 beygir 4 kişi istanbul ç.kale ç.kale istanbul dönüşte şarköye uğradık 40 litre mzotla tam 1150 km yol yaptım ışık yandı bilmiyorum nasıl bir derece olur

Alıntıları Göster
    opel corsa 1.3 manuel dizelmi

polo otomatik dizel 1.4 mu daha çok km gider full depo ile ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

Alıntıları Göster
    sehir içi 330 km sehirler arasıda 450 km yol gıdıyorum depom 50 lt ama 45 lt civari alıyor benzınlıyken ankaradan antalyaya giderken 1 depoyla gıdemıyorum ne kadar ekonomik değilmi cruise controlle 6.0 lt ortalamaya kadar görmüşlüğüm var fakat azcık gaza basarsanız 6.5 lt.

geçen yaz antalyadan ankaraya tek gelıyordum uzun yolda 9.0 lt ortalamayla gelmiştim arabayı denemek için bütçemi epey sarsmıştı :)

• quote:

manuel corsa.

ikisi de oldukça ekonomik araç ama polo'nun otomatik olmasından kaynaklanan ufak bir artışı olur. Yeni nesil DSG otomatiklerde bu fark daha da az, hatta fark yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

quote:

manuel corsa.

ikisi de oldukça ekonomik araç ama polo'nun otomatik olmasından kaynaklanan ufak bir artışı olur. Yeni nesil DSG otomatiklerde bu fark daha da az, hatta fark yok gibi.

Alıntıları Göster
    2006 ford mondeo 2.0tdci depo 58.5litre
    Kayseri-Ankara-Antalya sürat genelde 100-130 arası

1.000km

bir depo ile en çok hangi araba kaç km gider?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

İmzamdaki araç ile tamamen ŞEHİR İÇİ 800 km gittim 54 litre --belki 10 defa falan 110'a çıktım gerisi sakin devirsiz kullanım.

Hala ayni yakiyorum.. Mesajimi bulmak icin telefonla cebellestim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DA7034F2D

1.6 TDI-VW Passat BlueMotion test aracı bir depo dizel yakıt ile tam 1.527 mil (2457 km) gitmişti :)

Alıntıları Göster
    arkadaslar ben Belcika da oturuyorum, bende Golf 4 1.9 tdi 90 hp, gecen yil izine gitmistik turkiye'ye yolda fazla zorlamadim 130/140 km/h ile gittim bir depo 1.200 km ikinci depo da o kadar gitti, yani belcika dan avusturya'nin ortasina kadar 1.200 km yaptim oradan bulgaristan'a kadar da 1200 km 55 litrelik depo ile yapti
  • quote:

quote:

İmzamdaki araç ile tamamen ŞEHİR İÇİ 800 km gittim 54 litre --belki 10 defa falan 110'a çıktım gerisi sakin devirsiz kullanım.

Hala ayni yakiyorum.. Mesajimi bulmak icin telefonla cebellestim..

Alıntıları Göster
    Hyundai i20 1.25 motor.

Depo 45 Litre

90 kilometre hız

Yakıt tüketimi 4,5L/100Km

Bu değerlerle 1000 kilometre gider sanırım en iyi ihtimalle. Ama büyük ihtimalle de 950 kilometreyi geçeceğini sanmam.

• 1200
  • Clio 4 dCi 75 hp joy. Depo 45 lt. Şehir dışı 90 km sabit hızda 1400 km yapıyor. Hatta rüzgar ve eğim lehinize olursa 1500 ü görüyor. Sallamıyorum defalarca denedim İstanbul Mersin arası.
  • 1350 yapmistim. Megane 1.5 dci edc ile. 60 litre depo
  • 72 LT olduğu için maksimumu deneyemedim bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

1350 yapmistim. Megane 1.5 dci edc ile. 60 litre depo
    Megane 4 daha az yakıyor hocam euro 5 ve özellikle de 6 motorlarda tüketim efsane gerçekten benim clio 4 euro 5 ve 2 bin devirde 112 km hız yapıyor ki bu da az devir çevirerek deli az tükettiriyor motora.
  • 301 1.6 hdi 92 hp ile ile 90 km hızı geçmeden tek kişi boş bagaj ve klima olmadan 2.9 litre tüketim yakalamıştı arkadaşım, 1100 km yol gitti bu şekilde, yol bilgisayarı 600 km daha menzil gösteriyordu. 50 litre yakıt deposu var.

Ortada bi iddia vardı ondan bu şekilde kullandı, yoksa dayanılmaz bişey o kadar uzun yolda o sürüş tarzı.

Değişik tutumlu araçlar 301-elysee ikilisi, bastın mı da giden görece güçlü arabalar. Zaten hacim-performans-yakıt kombinasyonu konusunda açık ara liderler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Ağustos 2019; 22:39:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.