Şimdi Ara

aof sınavlarında hesap makinesi serbest mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
13.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aof sınavlarında hesap makinesi serbest mi?

• Serbest hocam
  • Slm
    Aöf sınavlarına az kaldı, hesap makinesi için bir kriter varmıdır?
    Tavsiyeleriniz nedir?
    Teşekkürler

Mesela bu olabilirmi?
    http://www.makdis.com/site/page.asp?dsy_id=21018

• Dostum tüm hesap makinaları olmuyor. Bir kriterii vardı. Öğrenci klavuzunda yazıyor. Bir fonksiyon tuşu olan makinalar yasaktı. O nedenle bende makina almadım ama basit bir bakkal makinası almayı düşünüyorum.
  • Sınav giriş belgesinde yazan şöyle,

SINAVDA UYULACAK KURALLAR MADDE 8

Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak, alfabetik tuş takımı bulunan hesap makineleri (Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. özel elektronik cihazlar) kullanılmayacaktır.
  • Matematik sınavında öyle hesap makinesi gerektirecek boyutta sayılar çıkmıyor.Sadece köklü sayılarda biraz hız kazandırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

Matematik sınavında öyle hesap makinesi gerektirecek boyutta sayılar çıkmıyor.Sadece köklü sayılarda biraz hız kazandırır.

2.sınıfta şart hocam, istatistik dersinde hesap makinesi olmadan soru çözemiyorsunuz.
  • Çok fonksiyonlu olmaması gerekiyordu. Heralde gene öyledir. Yani basit 2-3 liralık bir hesap makinesinde sorun çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

Slm
    Tavsiyeleriniz nedir?
    Teşekkürler

Mesela bu olabilirmi?

Geçen yıl bu tip bir makine götürdüm ama gözetmen el koydu :) Ertesi gün yine götürdüm yine aynı gözetmen denk geldi. Bu sefer kendim teslim ettim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: XR9

quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

Slm
    Tavsiyeleriniz nedir?
    Teşekkürler

Mesela bu olabilirmi?

Geçen yıl bu tip bir makine götürdüm ama gözetmen el koydu :) Ertesi gün yine götürdüm yine aynı gözetmen denk geldi. Bu sefer kendim teslim ettim :D

Basit makineler yeterli arkadaşlar , bu cihazları almıyorlar.

• Basit bakkal makineleri ile standart sapma sorularını çözemezsiniz. dereceli kök alabilen makine olması gerekir elinizde. 5-6 liraya satılan dandik bilimsel hesap makinelerinden götürmenizi tavsiye ederim. Ama gözetmen bu işe ne der bilemem. Ancak üzerinde harf takımı olmadığı için kullanılabileceğini iddia edebilirsiniz...
  • bu tür hesap makineleri gözlemci hocalara göre alınıyor veya alınmıyor. Kurala göre bu tür (bir de captiga diye bir model daha var) hesap makineleri yasak olmaması lazım, çünkü alfabetik değiller, data bank olarak kullanamazlar. Tavsiyem bir normal, bir de bunu götür. Gözlemci bunu almazsa sınava diğerini kullanırsın.

Not: geçen sınavda ben sokabildim, kimse bir şey demedi.

Bol şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkTAlp -- 1 Nisan 2011; 21:28:40 >
  •  aof sınavlarında hesap makinesi serbest mi

Bende bu hesap makinesini aldım arkadaşlar bu gecerlımı orda bıde hesap makınesız kalmayalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.