Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
361
Favori
536.818
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hasane88 , immune34 rica ederim güle güle kullansınlar :)
  • Ferhat Bey 1 ay kadar sonra Ankara'ya yolum düşeceği için bizzat yerinizi ziyaret etmek istiyorum, o zamana kadar bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim...

1) Safir taşlı bir yüzük alacağım...Araştırdığım sitelerde safir taşında tek taş'taki gibi parlaklık ve berraklık ölçütlerini göremedim, satış yapan sitelerde sadece karat ölçüsü var...Öncelikle bu doğru mudur? Doğruysa karagümbürtüye almış olmamak için safir taşında dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

2) Safirde de GİA gibi bir sertifika olayı var mıdır?

3) Elinizde safir taş çeşitleriniz var mı, mail versem bana tektaştakiler gibi fotograf gonderebilirmisiniz ? (Sitenizde safir taşlı modelleri çok bulamadım çünkü)

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: protifar

Ferhat Bey 1 ay kadar sonra Ankara'ya yolum düşeceği için bizzat yerinizi ziyaret etmek istiyorum, o zamana kadar bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim...

1) Safir taşlı bir yüzük alacağım...Araştırdığım sitelerde safir taşında tek taş'taki gibi parlaklık ve berraklık ölçütlerini göremedim, satış yapan sitelerde sadece karat ölçüsü var...Öncelikle bu doğru mudur? Doğruysa karagümbürtüye almış olmamak için safir taşında dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

2) Safirde de GİA gibi bir sertifika olayı var mıdır?

3) Elinizde safir taş çeşitleriniz var mı, mail versem bana tektaştakiler gibi fotograf gonderebilirmisiniz ? (Sitenizde safir taşlı modelleri çok bulamadım çünkü)

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

tabi her zaman buyrun gelin :)

sorulara gelince , safir taşlarda pırlantadaki gibi bir sınıflandırma bulunmuyor o yüzden sadece carat ağırlığı yazılıyor

safirlerde GİA tarzı barkodlu bir sertifika olayı yok ,

evet elimde birkaç model safir ve pırlantadan oluşan yüzük var pm den mail adresinizi yazarsanız resim mail atayım size .

safir yakut zümrüt türevi taşların içi ne kadar şeffaf damarsız ve rengi canlı ise o kadar pahalı oluyor, damarlı rafine bir renge sahip olmayan şeffaf olmayan taşlar daha ucuz oluyor fakat sonuçta çok pahalı taşlar olmadıkları için pırlantalı mücevherlerde kullanıldığında iyi kaliteye sahip olanları kullanılıyor zaten . (bu taşlar aşırı büyük olmadıkça pahalı değiller) anlattığım gibi sizde alışveriş yaparken taşın iyi veya kötü olduğunu seçebilirsin
    iz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 20 Ekim 2012; 11:12:53 >

• Bende hunter06 isimli arkadaşdan bir adet tek taş yüzük aldım. Kargo ile İstanbula yolladı.1 gün sonra teslim aldım. Güvenerek alışveriş yapabilirsiniz
  • Ben de tektaş almıştım Ferhat Bey'den, gayet ilgili güvenilir birisi... Babası beyefendinin de esnaflığına hayran kaldım keşke tüm esnafların anlayışı öyle olsa.
  • 1900 Tl'ye GIA sertifkalı bir tek taş alabilirmiyiz peki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Ben de tektaş almıştım Ferhat Bey'den, gayet ilgili güvenilir birisi... Babası beyefendinin de esnaflığına hayran kaldım keşke tüm esnafların anlayışı öyle olsa.

işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

Bende hunter06 isimli arkadaşdan bir adet tek taş yüzük aldım. Kargo ile İstanbula yolladı.1 gün sonra teslim aldım. Güvenerek alışveriş yapabilirsiniz

hayırlı olsun güle güle kullansınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

1900 Tl'ye GIA sertifkalı bir tek taş alabilirmiyiz peki.

ilk sayfada listedeki bütün taşlar GİA sertifikalı zaten, 1300 tl den başlıyor . 1900 e iyi kalitede 0.40-0.42 civarı taşlar olur
  • Merhabalar yanlış anlaşılmak istemem sadece bilgi amaçlı soruyorum;

Sizin sattığınız ürün ile aşağıdaki linkteki ürün özellik olarak bire bir aynı ve sizde altın 14 ayar iken linkteki 18 ayar

Fiyat olarak ta sizden 350 lira daha ucuz görünüyor vede 6 taksit yapılıyor.

Elbette en güzeli en iyi fiyata almak isteriz ama ucuz alalım diye kazıklanmak ta kimse istemez.

Acaba bu fiyat nası oluşabilir?

0.32 H VS2 1320 tl 1139158895

http://www.europirlanta.com/032-ct-pirlanta-tektas-euro-diamond_3952.asp

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerr61

Merhabalar yanlış anlaşılmak istemem sadece bilgi amaçlı soruyorum;

Sizin sattığınız ürün ile aşağıdaki linkteki ürün özellik olarak bire bir aynı ve sizde altın 14 ayar iken linkteki 18 ayar

Fiyat olarak ta sizden 350 lira daha ucuz görünüyor vede 6 taksit yapılıyor.

Elbette en güzeli en iyi fiyata almak isteriz ama ucuz alalım diye kazıklanmak ta kimse istemez.

Acaba bu fiyat nası oluşabilir?

0.32 H VS2 1320 tl 1139158895

http://www.europirlanta.com/032-ct-pirlanta-tektas-euro-diamond_3952.asp

merhaba yanlış anlaşılacak bir durum yok, istediğinizi sorabilirsiniz :) benim sattığım taşlar laboratuvar belgeli taşlar , taşın üzerinde bir barkod bulunmayan taşlar sertifikasız dır . sadece satıcının ismini taşıyan başka da hiçbir geçerliliği olmayan göz kararı yazılmış belgelerle satılırlar , bu şekilde hazırlanan ürünlerde çıplak gözle seçilemeyecek detaylardan müşteriye bahsetmeyerek fiyat aşağı çekilebilir . (başka bir değişle üçkağıt yapmak veya değersiz taşı değerli gibi satmak) daha da araştırırsanız çok daha ucuzlarını bulabilirsiniz . bu şekilde piyasada belgesiz ve ucuz alınan bütün taşlar hem renk olarak hemde berraklık olarak söylenilenlerden 1-2 sınıf daha aşağıda gelmektedir , içinize siniyorsa satın alabilirsiniz . pırlanta olsun da içini kim görecek kim bilecek diyorsanız 30 luk taşı 500 e de bulursunuz 700 e de . ama benim tavsiyem nereden olursa olsun laboratuvar belgeli taş alın yoksa boşa para ödemeniz çok olası .

• Teşekkür etme fırsatını biraz geç buldum, gecikme için kusuruma bakmayın. Kayınbiraderim yüzüğü almış, ilginiz ve alakanız için onun yerine de teşekkür etmemi söylemişti:) Umarım en kısa zamanda tekrar bir alışverişimiz olur:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abcde420

Teşekkür etme fırsatını biraz geç buldum, gecikme için kusuruma bakmayın. Kayınbiraderim yüzüğü almış, ilginiz ve alakanız için onun yerine de teşekkür etmemi söylemişti:) Umarım en kısa zamanda tekrar bir alışverişimiz olur:)

rica ederim , hatırlayamadım şimdi ama hayırlı olsun güle güle kullansınlar :)
  • 0.45 ct F SI2 hocam bunun vs olanı var mı? ya da h vs de olabilir. ya da 0.50 H VS de olabilir. yani 0.45-0.50 arası farklı modeller var mı :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

0.45 ct F SI2 hocam bunun vs olanı var mı? ya da h vs de olabilir. ya da 0.50 H VS de olabilir. yani 0.45-0.50 arası farklı modeller var mı :))

0.45 olarak sadece bir adet var o da f sı2 , VS olarak stoğumda yok getirtirim ama uzun sürer . elimdeki mevcut taşların listesi ilk mesajda var içlerinde 40 olarak var . eğer 45 düşünüyorsanız f sı olanı tavsiye ederim vs le arasındak fark çıplak gözle seçilemediği için değişen birşey olmaz fazla ödemekten kurtulursunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

0.45 ct F SI2 hocam bunun vs olanı var mı? ya da h vs de olabilir. ya da 0.50 H VS de olabilir. yani 0.45-0.50 arası farklı modeller var mı :))

0.45 olarak sadece bir adet var o da f sı2 , VS olarak stoğumda yok getirtirim ama uzun sürer . elimdeki mevcut taşların listesi ilk mesajda var içlerinde 40 olarak var . eğer 45 düşünüyorsanız f sı olanı tavsiye ederim vs le arasındak fark çıplak gözle seçilemediği için değişen birşey olmaz fazla ödemekten kurtulursunuz :)

pm :))
  • quote:

quote:

quote:

yanıtlandı :)

• http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/1334
    http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/1884
    http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/2520

merhabalar Ferhat Bey, yukarida linklerde vermis oldugum yuzuklere benzer bir siparis vermek istiyorum, aklimdaki ct olarak buyukluk 0.30-0.40 araligindadir, bunlara uygun bir fiyat verebilir misiniz? ciddi anlamda almak istiyorum, tesekkurler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yanıtlandı :)

Ferhat Bey, sizlerden sadece yuzuk degil, safir tasli kupe ve kolye seti de dusunuyorum, acikcasi evlilik oncesi icin komple bir set fikri var kafamizda, tercih olarak hem zarif ve guzel hem de abartiya kacmayan her gun kullanilabilecek bir modelden yanayiz. ayrica ustteki mesajimda da yazdigim tek tas pirlanta icin onerileriniz nedir? acikcasi 0.50ct uzeri mi olmali? ben sade ama bi o kadar da kendisini belli eden bi tastan yana kullanmak istiyorum tercihimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: uniqlo

http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/1334

merhabalar Ferhat Bey, yukarida linklerde vermis oldugum yuzuklere benzer bir siparis vermek istiyorum, aklimdaki ct olarak buyukluk 0.30-0.40 araligindadir, bunlara uygun bir fiyat verebilir misiniz? ciddi anlamda almak istiyorum, tesekkurler.

bu modellerin hepsini de yapabilirim, hangisi olacağına karar vermeniz durumunda bana resmi yeterli, aynısı çıkar problem olmaz .
    ben 3. linktekini öneririm daha şık olur tabi bu karar tamamen keyfinize kalmış :)

taş büyüklüğü tamamen bütçe ile alakalı , bayanlara sorarsanız ne kadar büyük o kadar iyi ama tabi bütçe meselesi de var :)
    30 40 veya 50, taşı ne boyda seçerseniz, o boyda yuva ile hazırlanır . genelde 40 lık boy çok gidiyor bütçeyi yüksek tutarsanız 50 lik öneririm tabi yine keyfinize kalmış parayı harcayacak sizsiniz :) . liste ilk sayfada hepside stokta, yüzük 14 ayar olması durumunda fiyat değişmiyor listedeki fiyatlar geçerli, 18 ayar isterseniz biraz artar ama hiç gerek yok görüntü aynı :)

safir taşlı olarak ilk sayfada 2200 tl yazan etrafı taşlı modelin safirlisi var yine farklı bir model olursa resmi yeterli :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uniqlo

http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/1334

bu modellerin hepsini de yapabilirim, hangisi olacağına karar vermeniz durumunda bana resmi yeterli, aynısı çıkar problem olmaz .
    ben 3. linktekini öneririm daha şık olur tabi bu karar tamamen keyfinize kalmış :)

taş büyüklüğü tamamen bütçe ile alakalı , bayanlara sorarsanız ne kadar büyük o kadar iyi ama tabi bütçe meselesi de var :)
    30 40 veya 50, taşı ne boyda seçerseniz, o boyda yuva ile hazırlanır . genelde 40 lık boy çok gidiyor bütçeyi yüksek tutarsanız 50 lik öneririm tabi yine keyfinize kalmış parayı harcayacak sizsiniz :) . liste ilk sayfada hepside stokta, yüzük 14 ayar olması durumunda fiyat değişmiyor listedeki fiyatlar geçerli, 18 ayar isterseniz biraz artar ama hiç gerek yok görüntü aynı :)

safir taşlı olarak ilk sayfada 2200 tl yazan etrafı taşlı modelin safirlisi var yine farklı bir model olursa resmi yeterli :)

Dediğiniz gibi 3 numaralı linkte yer alan tek taş için sizlerden 0.40ct ve 0.50ct ya da arasında bir değerler için fiyat bilgisini atabilir misiniz? ya da linkte olan aynı ürün kaç tlye mal olur? aslında özel bir şey istiyorum ama malum hepsi bütçeyle alakalı :)

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.