Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
360
Favori
536.044
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de yaklaşık 1 haftadır tektaş pırlanta yüzük araştırıyorum ve sonunda şunu anladım ki uluslararası (GIA gibi) sertifikası olmayan hiçbir taşı sakın almayın. Bugün Ferhat beye gittim ve görüştüm. Herşey burada yazdığı gibi ve tamamen güvenilir, ilgili ve dürüst bir satıcı. Siparişimi verdim ve yarın alıcam inşallah. Türkiye'de bu işin uzmanı diye adı geçen büyük firmaların kendi adları ile düzenledikleri hiçbir sertifikaya itibar etmem artık. Ferhat beye buradan çok teşekkür ederim.
  • arkadaslar tekrar merhaba.. ferhat bey'den aldigim tektasi, set almak icin girdigimiz baska bir kuyumcu gordu ve boburlenerek test etmek istedi. bi aletle kontrol etti. oncesinde havalı havalı yuzuge bakan adam gostergeyi gorunce once inanamadi.. yuzunun tipi degisti.. vay anasini gibi bir mimik yapti ve bu gercekten guzel bir tas oldugunu soyledi ve hemen fiyatini sordu.. ogrenince de ikinci şok :) artik ferhat bey'in gururlanma zamanı diye dusunuyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maninblue

Herkese merhaba,

Ben de yaklaşık 1 haftadır tektaş pırlanta yüzük araştırıyorum ve sonunda şunu anladım ki uluslararası (GIA gibi) sertifikası olmayan hiçbir taşı sakın almayın. Bugün Ferhat beye gittim ve görüştüm. Herşey burada yazdığı gibi ve tamamen güvenilir, ilgili ve dürüst bir satıcı. Siparişimi verdim ve yarın alıcam inşallah. Türkiye'de bu işin uzmanı diye adı geçen büyük firmaların kendi adları ile düzenledikleri hiçbir sertifikaya itibar etmem artık. Ferhat beye buradan çok teşekkür ederim.

rica ederim , hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

arkadaslar tekrar merhaba.. ferhat bey'den aldigim tektasi, set almak icin girdigimiz baska bir kuyumcu gordu ve boburlenerek test etmek istedi. bi aletle kontrol etti. oncesinde havalı havalı yuzuge bakan adam gostergeyi gorunce once inanamadi.. yuzunun tipi degisti.. vay anasini gibi bir mimik yapti ve bu gercekten guzel bir tas oldugunu soyledi ve hemen fiyatini sordu.. ogrenince de ikinci şok :) artik ferhat bey'in gururlanma zamanı diye dusunuyorum :)

teşekkür ederim :)
  • selam,14 ayar yerine 18 ayar kullaninca fiyat neden 100 usd artiyor, rakamlarla aciklamaniz mumkun mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

selam,14 ayar yerine 18 ayar kullaninca fiyat neden 100 usd artiyor, rakamlarla aciklamaniz mumkun mu

yüzüklerin durumuna göre değişiyor bu ayar olayı, max 100 dolar olarak belirttim ama seçilen yüzüğe göre , 100 tl ile 180 tl civarı bir fark oluşuyor. durum neyi gerektiriyorsa onu söylüyorum alıcıya , misal 14 ayar 3 gram geliyorsa model 18 olunca 3.5 - 4 gram geliyor altın farkı ve gram farkı minimum 100 tl yi buluyor . dediğim gibi yapılacak yüzüğe göre ne gerekiyorsa uygun bir fiyat farkı çıkarıyorum 18 ayar için .
  • hmm, bilgi icin tesekkurler. Peki baska yerden alinma sertifikali yuzugun tasini buyultuyor musunuz? Onceden sorulmus ta olabilir, inceleyemedim. Ornegin soyal den alinma olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

hmm, bilgi icin tesekkurler. Peki baska yerden alinma sertifikali yuzugun tasini buyultuyor musunuz? Onceden sorulmus ta olabilir, inceleyemedim. Ornegin soyal den alinma olsun

görmemiz lazım , yardımcı olurum sıkıntı olmaz :)
  • ferhat bayan için altın kendim için se gümüş alyans istesem mümkün mü bööle olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: xovas

ferhat bayan için altın kendim için se gümüş alyans istesem mümkün mü bööle olması

mümkün, model kararlaştırıldıktan sonra aynısı yapılır altın olsun gümüş olsun fark etmez :)
  • modeli nerden seçelim peki
  • bi de bu 2-3 renk altın olayı çıkmış bilgilendirimisin lütfen fiyat farkı falan ne kadar
  • quote:

modeli nerden seçelim peki

bulunduğunuz bölgedeki kuyumculardan bakıp fotoğraf çekebilirsiniz , veya ankara da iseniz gelip bakabilirsiniz veya internetteki sanal mağazalardan bakabilirsiniz sadece bir resmi olsa yeterli :)
  • quote:

bi de bu 2-3 renk altın olayı çıkmış bilgilendirimisin lütfen fiyat farkı falan ne kadar

renk önemli değil 14 ayar oluyor zaten , ayarı 14 olduğu sürece rengi önemli değil . gramı 62.5 tl den işlem görüyor . en zor eli işi olanlarda 150 tl işçilik alınıyor adetine . düz modeller de işçilik 50 tl ye kadar düşüyor .
  • teşekkürler sen de katalog varmı acaba
  • quote:

teşekkürler sen de katalog varmı acaba

yok maalesef , alyans üzerine pek katalog basmıyor firmalar .
  • http://www.alyansmarket.com/detaygoster.php?urunkodu=5251
    linkteki ürüne bi göz atarmısın hocam
  • quote:

http://www.alyansmarket.com/detaygoster.php?urunkodu=5251
    linkteki ürüne bi göz atarmısın hocam

tanesi 4-5 gram a çıkar bu model , 100 tl de işçiliği olur ortalama 400 tl gibi çıkar adeti . isterseniz aynısı da yapılır
  • http://www.alyansmarket.com/detaygoster.php?urunkodu=AG4884
    ferhat bak bu modelin erkeği gümüş bayanı altın yaparmıyız bunu kaça çıkar
  • quote:

http://www.alyansmarket.com/detaygoster.php?urunkodu=AG4884
    ferhat bak bu modelin erkeği gümüş bayanı altın yaparmıyız bunu kaça çıkar

bunun adetine 150 işçilik alınır , altın olan için ayrıca , 7 gram gelse 62.5 tan 437 altını tutar . yani altını 580 küsür , gümüşü 150 tl .
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.