Şimdi Ara

Logitech Z506 5+1 Cızırtı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
19.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda başka başlıklar da açılmış konuyla ilgili. Buraya da kopyala yapıştır yaparak cevap veriyorum;

"En azından bende işe yarayanı söyleyeyim; telsiz tlf istasyonu veya telsiz tlf'nun kendisi veya bu ikisinin arasındaysa veya veya da yakınlarında kablosuz modem varsa bu şekilde cızırdama yapıyor arkadaşlar. Telsiz tlf'nu kaldırdım cızırtı da gitti. Hem yüksek seste hem de alçak seste hiç cızırdama kalmadı. Umarım sizde de işe yarar. Saygılarımla.."
  • Merhaba arkadaşlar.
    Exa'dan aldığım logitech z506 5.1 ses sistemini bilgisayarıma bağladığımda düşük seste bile çok rahatsız edici bi cızırtı geliyor.
    Subwooferın arkasında bass ayar düğmesini iyice kapattığımda ses gidiyor ama tabii ki bu şekilde kullanmak imkansız.
    Eski creative 2.1 ses sistemimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.
    Garantiye gönderdim fakat bana üründe problem olmadığını söylediler.
    Acaba bu cızırtıyı engellemek için neler yapmam gerekli ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Cızırtıdan kasıt dip ses sanırım.Dip ses olmayan bir sistem var mı?

Bu olay dip sesten biraz daha farklı, ses seviyesi hangi ayarda olursa olsun (en kısık bile olsa) alet kapalı oladıgı sürece o sesi yapıyor, birde arada pit pit gibi sesler geliyor kolonlardan. Ben hala çözemedim ama dedigim gibi benimkiler müzik dinlerken yada kullanim sırasında hissedilmiyor, sadece sessizlikte duyuluyor.
  • cozumu yok görünüyor z506 hepsinde olan bir durum galiba
  • Cızırtıdan kastınız nedir.Boşta bekleme sesi mi?Boşta beklerken subwooferi elleyin titriyor mu?Titriyorsa ve cızırtı çok yüksekse.%90 Mikrofonunuz açıktır.Benim başıma gelen cızırtı olayının sebebi mikrofondan kaynaklıydı.Tıss diye sesi verende subwooferi titretende mikrofonmuş.İsterseniz kontrol edin.Mikrofon ayarlarınızda mikrofonun hassasiyetini artıran biryer var o işaretlidir.O bölüm cızırtı yaptırmaktadır.Kaldırırsanız düzelecektir.
  • Forumda başka başlıklar da açılmış konuyla ilgili. Buraya da kopyala yapıştır yaparak cevap veriyorum;

"En azından bende işe yarayanı söyleyeyim; telsiz tlf istasyonu veya telsiz tlf'nun kendisi veya bu ikisinin arasındaysa veya veya da yakınlarında kablosuz modem varsa bu şekilde cızırdama yapıyor arkadaşlar. Telsiz tlf'nu kaldırdım cızırtı da gitti. Hem yüksek seste hem de alçak seste hiç cızırdama kalmadı. Umarım sizde de işe yarar. Saygılarımla.."

Başlıklara kopyala yapıştır yapıyordum buna iki kere olmuş. Özür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeEr -- 24 Nisan 2011; 2:01:26 >
  • logitech z506 ses sistemi cızırtı sorunu çözümü ---> arkadaşlar sorun wifi'in subwoofera yakın olmasından kaynaklanıyor wifi yi subwooferdan uzaklaştırın!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeEr

Forumda başka başlıklar da açılmış konuyla ilgili. Buraya da kopyala yapıştır yaparak cevap veriyorum;

Sistemi bu gün aldım. Tıp tıp diye se4s geliyordu sürekli. Bu konuyu buldum ve söylediklerinden işkillenerek sobwoofer ın üstünde olan modemi oradan uzaklaştırdım ve ses tıp tıp sesi kesildi. Hayretler içindeyim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uluccan

Arkadaşlar,

Z5500 için özel üretilen standlara göz atmanızı isteriz Explat arkadaşımızdan temin edebilirsiniz İyi forumlar

teşekkür ederim uluccan

Logitech Z906 standlarından temin etmek isterseniz bilgiler aşağıda dır

- ULSE Z9 Hoparlör Standı 5 kg'a kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır.
    - Siyah renk
    - Ürünün yerden yüksekliği 1 m.
    - Kablolar ana taşıyıcı direğin içerisinden geçmekte
    - Ürünler demontedir.
    - Yüksek ses de yıkılma yapmaz
    - Bütün vida aksamları ve kurulum kılavuzu kutu içerisindedir.
    - Malzemesi metal malzemedir
    - Ürün Logitech Z906 Hoparlörlerine uygundur.
    - Kutu içerisinde 4 ADET STAND veya 2 ADET STAND çıkmaktadır.

Detaylı resim ilan linkinde mevcuttur

4 ADET SATIŞ

http://www.sanalpazar.com/Ulse-Z9-Hoparlor-Standi-logitech-Z906-Uyumlu__isp49110707
    http://www.sahibinden.c...-stand-225204837/detay/

2 ADET SATIŞ

http://www.sanalpazar.com/Ulse-Z9-Hoparlor-Standi-logitech-Z906-Uyumlu__isp49110678
    http://www.sahibinden.c...9-2-li-231377348/detay/

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Selam kardeşim. O parazit sorunlarının sebebi Wireless ve cep telefonu sinyalleri. Bunları cihazdan uzak tutarsan sorun kalmıyor. Ben tüm sorunları böyle çözdüm.
  • surekli bir cizirti mi geliyor yoksa cok kisa olup biten citirti mi geliyor.ses karti nedir isletim sistemi ve evin elektrik sisteminden olabilir citirtiysa baska odalarin isini acip kapattiginizda yapabilir ama uzun cizirti var ve serviste yok diye geri gonderdilerse sistemi baska bir evde baska bir ses kartiyla denemenizi oneririm hem elektirik sistemi de farkli olur.cihaz bozuksa nereye goturseniz hangi farkli ses kartini bulsaniz yine ayni sekilde ses cikarmasi lazim ama baska yerde duzgun calisirsa problemi baska yerde arayin.
  • 45 ACP cevabın için teşekkürler
    cihazı servisten aldıktan sonra arkadaşın evinde denedik orada hiçbir sorun çıkmadı.
    evde tekrar denediğimde ise sorun devam ediyordu.
    cihazı herhangi bişeye bağlamadan sadece prize takıp açtığımda bile oluyor bu cızırtı sesi.
    tunçmatik akım koruyucu priz ile de denedim fayda etmedi. evin tesisatı topraklı buarada.
    sorun elektrik kaynaklı sanırım ama birtürlü çözemedim.
  • peki hoparloru 5li prize filan mi takiyorsun ya da hoparlorun kablolari elektrik kablolari yanindan filan mi geciyor.kuzende logitech 5.1 var anlattigim sey yuzunden cizirti yapiyor ev toprakli diyorsun dedigimi bir denesene hoparloru ve kablolarini pcden elektrik kablolarindan uzak tut ve mumkunse baska bir yerden tek elektrik alsin artik yetisirse baska odadan yetismezse iyi bir uzatma kablosuyla.tuncmatik akim koruyucu bir ise yaramaz iyi model apc ups olsa ise yarayabilirdi programinda hassaslik ayari var high medium low diye.
  • Dediklerini denedim 45 ACP ama sorunu gene de çözemedim.
    Başka odalarda da denedim farklı prizlerde.
    Yarın bir elektrikçi çağırıcam artık çünkü gerçekten sinir bozucu bir ses.
  • takip için mesajım bulunsun. (saygılar)
  • Bu sorun bende de mevcut ama benim ki sadece pc kapalı olunca ve oda çok sessizken fark ediliyor, yatarken yada pc ile işim bittigi zaman ses sistemini kapatiyorum hiç bir ses çıkmıyor. Tabi ki hiç olmasa daha iyi ama ben şu anlık bir çözüm bulamadım bu sorun için.
  • Cızırtıdan kasıt dip ses sanırım.Dip ses olmayan bir sistem var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo5558

quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Cızırtıdan kasıt dip ses sanırım.Dip ses olmayan bir sistem var mı?

Bu olay dip sesten biraz daha farklı, ses seviyesi hangi ayarda olursa olsun (en kısık bile olsa) alet kapalı oladıgı sürece o sesi yapıyor, birde arada pit pit gibi sesler geliyor kolonlardan. Ben hala çözemedim ama dedigim gibi benimkiler müzik dinlerken yada kullanim sırasında hissedilmiyor, sadece sessizlikte duyuluyor.

Bende o ses yok,fakat dip ses var.Sesin ve bassın şiddetine göre artıyor.

Şöyle bir durum var mı sende,bass çok şiddetli çalışırken bazı parçalarda subwoofer havayı fazla sıkıştırıyor ve hava seside yapıyor mu bazen?

• Bası hiç o kadar açmadım, ev pek müsait degil :) en düşügün biraz üzerinde duruyor bende bass ayarı ve hiç o şekilde bir ses çıkarmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo5558

Bası hiç o kadar açmadım, ev pek müsait degil :) en düşügün biraz üzerinde duruyor bende bass ayarı ve hiç o şekilde bir ses çıkarmadı.

Bende de hep yarının yarısında duruyor bu bile yetiyor:) birkaç defa deneme amaçlı açtığımda bunu farkettim ama zaten o ayarda kullanmak bence mümkün değil:)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.