Şimdi Ara

Fahri Trafik Müfettişi park cezasına itiraz usülleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
18.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün itibariyle park cezası gelmiş.. halbuki o sırada ben aracın içindeydim ve 5dk. flan sürdü bu sonra da paralı otoparka çektim arabayı.. o 5dk içinde fahri trafik müfettişi ceza yazmış..

1-) 30 dk beklemesi ve bunu foto.laması gerekmiyor muydu böyle bir ceza yazması için..

2-) bir de dava masrafları ne kadardır.. 66 tl imiş ceza..

3-) davayı açarken cezayı da ödemeli miyim sizce

4-) otopark fişini bulabilirsem kesin kazanır mıyım?

5-) ruhsat babamın üzerine, ama davayı açan kişi ben olabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

40 yaşın altına fahri trafik müfettişliği ünvanı alamadığımızı öğrendiğimde ben çok üzülmüştüm ancak ankaralı trafik sapıkları çok sevinmişti(haberdar değillerdi ama duysalar pek hoşlarına giderdi).Neyse şunun surasında 6-7 sene kaldı zaten bu zaman kadar yediğim tek ceza park cezası her tür kurala uyuyorum yani gönlüm rahat.Sonrasında özellikle hafta sonları sote bir yere yatıp alacağım elime fotoğraf makinesi vereceğim ayarı.U çekenler,şerit ihlali yapanlar,kırmızıda gaza asılanlar, feci asılacam size bekleyin

Sizdede ne ego varmış. Dikkat edinde ''bize fazla asılırken'' sizede asılmasınlar

Egodan değil arkadaşım. Düzensizliği plansızlığı ve kural tanımazlığı ata sporu zanneden yaşam formlarına gıcığım.Saygısız bir toplumuz, ben birey olarak bana düşen görevi ifa edeceğim.Bundan rahatsız olduğunuza göre sizde kural tanımaz birisiniz sanırım.Neyse zamanı gelince kendi çapımda düzeltmeye başlarım en azından Ankarada ulaşabileceğim yere kadar.Bakın bir kurumla ilgili öngörü sahibi olmak için tuvaletine,bir ülke ile ilgili öngörü sahibi olabilmek için trafiğine bakmalısınız.Bizim trafiğe dikkatlice bakınca edineceğiniz fikir çokda hoşunuza gitmeyecektir.

Düzensizliğe plansızlığa karşı olanlar normal olmadığı gibi bu kadarda kuralcı olanlarda normal değil. Başka bir konudaki mesajımdan* ve altında başka bir arkadaşın ilavesinden ekliyorum; Fahri müfettiş tipi bu;

Züppe, kıl, ukala, çok bilmiş, dünyada konulmuş küçük büyük her kurala tamamen uyan kasıntı, sabit fikirli, emekli, yapacak işi gücü olmayan tipler.

Keşke kanun çıksa fahri müfettişler ceza yazmadan araç şöförüne bildirmek zorunda olsalar. Bak bir tane kalıyor mu fahri müfettiş olmak isteyen.

*http://forum.donanimhaber.com/m_45284468/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ex1983Pax -- 2 Şubat 2011; 15:42:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

40 yaşın altına fahri trafik müfettişliği ünvanı alamadığımızı öğrendiğimde ben çok üzülmüştüm ancak ankaralı trafik sapıkları çok sevinmişti(haberdar değillerdi ama duysalar pek hoşlarına giderdi).Neyse şunun surasında 6-7 sene kaldı zaten bu zaman kadar yediğim tek ceza park cezası her tür kurala uyuyorum yani gönlüm rahat.Sonrasında özellikle hafta sonları sote bir yere yatıp alacağım elime fotoğraf makinesi vereceğim ayarı.U çekenler,şerit ihlali yapanlar,kırmızıda gaza asılanlar, feci asılacam size bekleyin

Sizdede ne ego varmış. Dikkat edinde ''bize fazla asılırken'' sizede asılmasınlar

Egodan değil arkadaşım. Düzensizliği plansızlığı ve kural tanımazlığı ata sporu zanneden yaşam formlarına gıcığım.Saygısız bir toplumuz, ben birey olarak bana düşen görevi ifa edeceğim.Bundan rahatsız olduğunuza göre sizde kural tanımaz birisiniz sanırım.Neyse zamanı gelince kendi çapımda düzeltmeye başlarım en azından Ankarada ulaşabileceğim yere kadar.Bakın bir kurumla ilgili öngörü sahibi olmak için tuvaletine,bir ülke ile ilgili öngörü sahibi olabilmek için trafiğine bakmalısınız.Bizim trafiğe dikkatlice bakınca edineceğiniz fikir çokda hoşunuza gitmeyecektir.

Düzensizliğe plansızlığa karşı olanlar normal olmadığı gibi bu kadarda kuralcı olanlarda normal değil. Başka bir konudaki mesajımdan* ve altında başka bir arkadaşın ilavesinden ekliyorum; Fahri müfettiş tipi bu;

Züppe, kıl, ukala, çok bilmiş, dünyada konulmuş küçük büyük her kurala tamamen uyan kasıntı, sabit fikirli, emekli, yapacak işi gücü olmayan tipler.

Keşke kanun çıksa fahri müfettişler ceza yazmadan araç şöförüne bildirmek zorunda olsalar. Bak bir tane kalıyor mu fahri müfettiş olmak isteyen.

*http://forum.donanimhaber.com/m_45284468/tm.htm

kurallar uyulmak için yapılmıştır arkadaş işine gelmiyorsa gelecek cezaya da razı olacaksın (caydırıcı ceza şu anda ne yazık ki yok) ... KURAL ve CEZA insanların bir düzen içerisinde yaşaması için konulmuştur ... kafasına göre yaşayanlar başkalarını huzurunu bozuyorsa başına gelecek herşeye de katlanacak ... fahri müfettiş geçinen kişiler için yaptığın yoruma kısmen katılıyorum ama elinde kanıt varsa oan göre ceza yazacak gıcık olduğuna değil ... bende fahri müfettiş olmak istiyorum ama amacım milletin zarar görmesi ve ceza ödemesi değil ... yaptığı kural ihlalleriyle başkasına maddi ve manevi zarar açacak kişileri kameramla tesbit ve ihbar etmek (bu kişi benim en yakın tanıdığım olsa dahi) ... sırf başkasına rahatsızlık vermemek için 1,5 - 2 km ilerideki dönel kavşaktan dönüş yapıp yoluma devam ediyorsam ve buna uymayıp , her an başka bir araçla burun buruna gelme ve olası bir kazaya sebebiyet vermeyi hiçe sayarak olmadık yerden U dönüşü yapan veya ters yöne giren kişiler varsa , kamerayla tesbit edilip en ağır bir şekilde ceza almalılar ... en basitinden , Eğer Elhamdülillah müslümanın diyorsak , müslümanlığın temel kurallarından birisi olan insan haklarına saygıyı en iyi şekilde bizim uygulamamız lazım ... bu saygıyı gerçekten layıkıyla uygularsak işte o zaman trafik kuralına ve fahri trafik müfettişine ihtiyaç kalmaz ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.