Şimdi Ara

Apartman Önü Park

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
122.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apartmanların önüne park etmek yasakmıdır. Yani hani yazılır ya sadece apartman sakinlerine aittir diye ya da apartman sakini harici park edenlerin araçları çektirilecektir diye. Sizce yapılabilir bir şey midir bu ? Ankaradayım ben ve yoğun olan tandoğan, bahçeli evler, beşevle, kızılay yakınlarına park ederken bu yazılarla karşılaşıyoruz. numaramı bırakıp çıkıyorum ama içimde bi tedirginlik oluyor her zaman. Aynı zamanda aracı almaya gittiğimde de yaşlı amcalar bir daha olasın , ayıp yaaa gibi tepkiler veriyorlar. böyle bir hakları var mı acaba ??

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bende dükkanın önüne koyunca aracınızı çekin burası dükkan önü gibi tepkiler alıyorum çoğu zmanda tartışıyorum. dükkan önüyse herkesin dükkanın önü yani arabayı nereye koycaz ozman ?

Alıntıları Göster
    Apartmanımın önüne yabancı araçlar koyuyorlar bazen, mecburen uzağa parkediyorum. Buna kızma hakkım yok, çünkü sokaklar sadece senin benim değil, herkesin...

Komşumun misafiri gelmiştir, saygı duyarım. Gün gelir benim misafirimde gelir, koyar aracını apartmanın önüne...

Bu birazda saygı ve hoşgörü meselesi, içinde azıcık insanlık olan bu saygıyı ve hoşgörüyü gösterecektir.

Ancak içerisinde insanlık olmayan mahlukatlar maalesef saygı ve hoşgörüyü göstermiyor, hatta daha ileri gidip hayvanca araca zarar veriyorlar. Gerçi hayvanlar bile araca zarar vermez. Pardon geri aldım sözümü. Yazıktır, hayvanların günahını almayalım... Mahlukat demek daha uygun olacak...
  • Eğer kaldırımın kenarını kast ediyorsanız öyle bir yasak olamaz, hakları yoktur. Ancak kaldırımdan apartman arazisinin içine doğru olan otoparklar oluyor onlarda söz sahibi apartman sakinleridir diye biliyorum ben...
  • Orasi apartmanin park alaniysa, yani arsalari tapulu mallariysa tabiki yapabilirler ama ben bu sekilde yazanlarin cogunun oyle oldugunu zannetmiyorum.

Onun disinda park etmek zaten vicdanlarda yasak. "Keske arabami cektirselerdi" dedirtecek seyler yapabilirler. Riske girmemek lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Orasi apartmanin park alaniysa, yani arsalari tapulu mallariysa tabiki yapabilirler ama ben bu sekilde yazanlarin cogunun oyle oldugunu zannetmiyorum.

Onun disinda park etmek zaten vicdanlarda yasak. "Keske arabami cektirselerdi" dedirtecek seyler yapabilirler. Riske girmemek lazim.
    bende dükkanın önüne koyunca aracınızı çekin burası dükkan önü gibi tepkiler alıyorum çoğu zmanda tartışıyorum. dükkan önüyse herkesin dükkanın önü yani arabayı nereye koycaz ozman ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    İyi iyi artık rahaaat rahaat çemkirebilirim . Sanki evine girip yatağında yatmışız gibi millet tepki veriyor. Bizim apartmanın önüne de sürekli park ediyorlar ve bende taa ilerilere park etmek zorunda kalıyorum. Yoğun yerlerde sıkıntı olmaması daha önemli. iyi iyi

• quote:

Alıntıları Göster
    Apartmanımın önüne yabancı araçlar koyuyorlar bazen, mecburen uzağa parkediyorum. Buna kızma hakkım yok, çünkü sokaklar sadece senin benim değil, herkesin...

Komşumun misafiri gelmiştir, saygı duyarım. Gün gelir benim misafirimde gelir, koyar aracını apartmanın önüne...

Bu birazda saygı ve hoşgörü meselesi, içinde azıcık insanlık olan bu saygıyı ve hoşgörüyü gösterecektir.

Ancak içerisinde insanlık olmayan mahlukatlar maalesef saygı ve hoşgörüyü göstermiyor, hatta daha ileri gidip hayvanca araca zarar veriyorlar. Gerçi hayvanlar bile araca zarar vermez. Pardon geri aldım sözümü. Yazıktır, hayvanların günahını almayalım... Mahlukat demek daha uygun olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate

İyi iyi artık rahaaat rahaat çemkirebilirim . Sanki evine girip yatağında yatmışız gibi millet tepki veriyor. Bizim apartmanın önüne de sürekli park ediyorlar ve bende taa ilerilere park etmek zorunda kalıyorum. Yoğun yerlerde sıkıntı olmaması daha önemli. iyi iyi

Alıntıları Göster
    Aynı dert benimde başımda arkadaşalr. Bizim binanın yanında Büyük alış veriş merkezi var. Adamlar market yapmışlar 5 araçlıkta park alanı yapmışlar. Eve bir geliyorum bizim apartmanın önü zaten dolu sırasında diğer apartmanların önüde dolu ne hikmettense marketin 5 araçalık yerinde boş yerler var. Ben aracımı öbür sokağa park etmek zorunda kalıyorum. Adamalr birde utanmadan iki tane müşteri servis aracı var boş buldular mı apartmanın önü gölge oluyor diye oraya çekiyorlar. Ben denk gelirsem apartmanın önündeki araçalrı çektiriyorum. Artık iyice bıktım birgün kavga edeceğim. Eve giremiyoruz yav hastamız oluyor eşyamız oluyor ayıp yav bu kadar da olmaz. İnsanların birde araç park edişleri var bir görseniz sanki onlardan başka kimse geçmiyecek ordan. üç gün önce birisi aracının kıçını yolun ortasında koymuş apartmanın önü yine dolu olunca tepem attı zorla aracın burnun kurtardım arkatekerin orayı verdim parktak araca. Adamı epeyce bekledim gelmedi deli oldum ama kapıcıya falan fırca kayıyordum belki gördü gelmedi gelseydi kötü şeyler olacaktı.(Yine kendimize ettik 350 lira boya hasarı çıktı) Belki bir park yeri için bu kadar kızmanız fazla diyeceksiniz ama inanın her gün kendi apartmanınızın önünde başka araçalr varken siz gidip diğer sokağa aracınızınızı koyarsanız sinir minir kalmıyor. Bir gün marketin kapının önüne çektim aracı bir gün de tam depolarının önüne koydum. Gelmişler yav buraya artaç konurmu diyorlar. Benim apartmanım önünü yol kenarıysa orasıda yol kenarı siz apartmanın önünü boşaltın bende çekeyim dedim akşama kadar ellerinde mal taşıdılar. İnanın abartmıyorum bıktım artık evi bile değiştirmeyi düşünüyorum. Part yeri olmadan alışveriş merkezi yapanalrı hatta bunlara izin veren makamları Allah'a havale ediyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    Benimde çevremde sık gördüğüm kadarıyla hatta yan apartmandakilerin bizzat yaptığı şey eğer apartman önündeki araç kendilerinden birine ait değilse sileceklerinin kaldırılması..
    Apartman önü boş olunca araçların rahatlıkla çıkıp park edebileceği yükseklikteki kaldırıma taşlar konur, akşam olunca da o taşlar kaldırılıp araçlar çekilir. Komşu yakın tanıdık fark etmez birisi oraya bir şekilde girdiğinde silecekleri anında kaldırılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: maniavolkan

Benimde çevremde sık gördüğüm kadarıyla hatta yan apartmandakilerin bizzat yaptığı şey eğer apartman önündeki araç kendilerinden birine ait değilse sileceklerinin kaldırılması..
    Apartman önü boş olunca araçların rahatlıkla çıkıp park edebileceği yükseklikteki kaldırıma taşlar konur, akşam olunca da o taşlar kaldırılıp araçlar çekilir. Komşu yakın tanıdık fark etmez birisi oraya bir şekilde girdiğinde silecekleri anında kaldırılır.

Alıntıları Göster
    Malesef medeniyetle alakamız olmayan bir şekilde yaşıyoruz, orman kanunları bu konuda da geçerli.
    Esasen hiç bir şekilde ne ev ne dükkan önü kaldırımdan sonrası yani sokak/cadde/yol olan alanlarda bir aidiyet söz konusu değildir.
    Böyle durumlarda size arabanızı bırakmamanız üzerine olumlu ya da olumsuz uyarıda bulunan kişiye sizde aynı etkide yanıt verin ve arabanızı bırakmak istediğinizi gösterin.
    Kesinlikle hoş bir durum değil ama malesef dediğim gibi orman kanunları, güçlü olan kazanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

Malesef medeniyetle alakamız olmayan bir şekilde yaşıyoruz, orman kanunları bu konuda da geçerli.
    Esasen hiç bir şekilde ne ev ne dükkan önü kaldırımdan sonrası yani sokak/cadde/yol olan alanlarda bir aidiyet söz konusu değildir.
    Böyle durumlarda size arabanızı bırakmamanız üzerine olumlu ya da olumsuz uyarıda bulunan kişiye sizde aynı etkide yanıt verin ve arabanızı bırakmak istediğinizi gösterin.
    Kesinlikle hoş bir durum değil ama malesef dediğim gibi orman kanunları, güçlü olan kazanır.

Alıntıları Göster
    Sileceği kaldırarak uyardıklarını düşünüyorlar bence. Şimdi sileceğini kaldırdım bir daha görürsem kırarım gibisinden. Bir arkadaşım park ettiğinde kendi sileceğini kendi kaldırıyor ki zaten birileri uyarıyı vermişler zannetsinler diye. Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

Alıntıları Göster
    Birazdan '' evimin önünü park eden araçlara ufak tefek zarar veririm , lastiğini indiririm '' gibisinden bir yorum gelir , ertesi gün '' aracımı çizmişler '' diye konu açılır.

• amman başkasının apartmanları önüne park etmeyin. niye mi?

quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

Tornavidayla etrafından geçersin, ilginç figürler denersin bir daha gelmez

quote:

Orijinalden alıntı: desoto

arkadaşlar ben sırf bunun için bauhaus dan 20 lıraya çin malı şarjlı tornavida aldım geçen gun bizim komsunun aracı uzerınde figür ve desen çalışması yapacaktım ama babam engel oldu tavsiye ederim her torpidoda bulunması gerek bence

quote:

Orijinalden alıntı: redevil4

hiç gerek yok böyle bir şeye araba anahtarı sadece arabayı calıstırmaya yaramıyor.

• quote:

Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

Bu müthiş bir fikir çok hoşuma gitti ilk yiyeceğim cezayı saklayayım
  • devam:

quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Bir kere arkadaşın evine gittim herifin biri öyle bir park etmişki sırf ben değil, 7-8 araba çıkamıyor, telefonda bırakmamış. Uzun süre sahibini aradık, saat gece 2 falan, sonra polis çağırdık geldi, bişey yapamayız dediler !!? Bende sinirlendim çizerim bu arabayı dedim, poliste bu herifin yaptığı düpedüz şerefsizlik, acil bişey olsa nasıl çıkacak insanlar diyerek onayı ve gazı verdi. Aracı orda bıraktım, taksiyle döndüm, dönmeden öncede benim aracın anahtarı ile soyut sürreal çalışmalar yaptım. O kadar bastırdım ki ellerim top top boya oldu. Ama bunlara gerek yok ben en güzel yöntemi söylüyorum;

Gerekli malzemeler;

1-Şırınga
    2-Hidrolik yağı

Uygulanışı;

Şırıngaya doldurduğunuz hidrolik yağını aracın üstüne şırıngayla ittirerek püskürtüyoruz. Pasta cila filan imkansız, tamamen boyanması gerek artık o parçanın. Tabi şırınga yerine direk hidrolik yağının kutusuylanda boca edebilirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Ben özellikle evin önündeki kaldırıma çıkan hıyarların bütün sileceklerini kaldırıp, elektrikli olsa dahi aynalarını ters katlıyorum. Yanlız geçen gün son kasa C180 vardı. Silecekleri çekince gelmedi, gizli silecekti sanırım göremedim karanlıkta. Sadece yan direklere kadar kaldırabildim. Aynaları da çektim gelmedi, çok ses çıkar diye bıraktım. Uğraştığımı görmüş olacak ki, gece gitmişti araba.

quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Abartmayın çizme filan yakışmaz ve çok abartı arabanın ciddi olarak değerinide düşürür artı gerçekten kavga sebebi. İndirin lastiği uğraşsın şişirsin armut. Benim sırasıyla birkaç yöntemim var.

1. mümkünse aracın arkasına çıkamayacak şekilde ve yolu kapatmayacak şekilde park edebiliyorsam ederim yerinden çıkamaz. Hani senmisin hatalı park eden al sana hatalı park sıkıyosa gıkını çıkarsın.
    2. Lastiğini indiririm, hemde sıfır indiririmki farketsin yoksa farketmez filan kaza yapar. (Ciddiyi farkedemeyen acemi çok)
    3. Aynı kişi inadına bu işi yapıyormu? Lastiği indiririm arkasındanda sivri bişeyi saplarım lastiğe.
    4. Aynı kişi devammı ediyor indirip boydan boya yararım lastiği sonra daha ileri safhalara lastik sayısını arttırırm. ama şimdiye kadar 3 ve 4. safhaya hiç gelmedim.

Genelde inadına parkeden olmuyor ama şimdiye kadar 1 kişiye rastgeldim böyle inadına park eden onda bile 2-3 defa lastiği indirme + 1 kere polis geçerken park cezası yazdırttım + 1 kere denk gelmemiz üzerine fırçalamam sonuç verdi.

konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_45822462/mpage_2/key_park%2Cederse/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Alıntıları Göster
    Bir gün 7.cadde de işim var.İşim var derken bir barda 2-3 şişe parlatıp havamı bulmayı kastetmiyorum.Kentucky'den tavuk alıp geleceğim 10-15 dakika belki sürer.Neyse garanti bankasının arkasında aracı bıraktım,önünde arkasında araç yok ama genede binalardan birinde oturanın alıştığı park yeridir diye numaramı yazıp ön cama koydum.Ne oldu dersiniz. Telefon açıp küfür ettiler.Bende anında duhul ettim park ettiğim yere baktım kimse yok.Orada bir iki kallavi küfür sallayıp ayrılayım dedim ama atmosfere mi küfredeceğim, boşverdim.Kısacası arabayı çizmeseler bile vazgeçmiş,itilmiş,rahatsız,andom karakterliler açıp küfredebiliyorlar durum bu.

• bu da yönetici, çizenlerin direkt topuğuna sıkıyormuş. artık dh , yöneticilerde silah kullanma lisans ve sabıka kaydı istiyorlar

quote:

Orijinalden alıntı: wenigma

mantıklımı bilmiyorum ama benim şarjor hep doludur eğer çizeni yakalarsam kesin ilk kurşunu sıkarım topuğuna sonra da adama kuru sıkı sıktım der işin içinden çıkarım ama o ona yeter yetmezse sarjor daha çok dolu iki kere çizdiler iki kerede gerekeni yaptırdım onların arabası olmamasına rağmen kaportaları çizilmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Bir gün 7.cadde de işim var.İşim var derken bir barda 2-3 şişe parlatıp havamı bulmayı kastetmiyorum.Kentucky'den tavuk alıp geleceğim 10-15 dakika belki sürer.Neyse garanti bankasının arkasında aracı bıraktım,önünde arkasında araç yok ama genede binalardan birinde oturanın alıştığı park yeridir diye numaramı yazıp ön cama koydum.Ne oldu dersiniz. Telefon açıp küfür ettiler.Bende anında duhul ettim park ettiğim yere baktım kimse yok.Orada bir iki kallavi küfür sallayıp ayrılayım dedim ama atmosfere mi küfredeceğim, boşverdim.Kısacası arabayı çizmeseler bile vazgeçmiş,itilmiş,rahatsız,andom karakterliler açıp küfredebiliyorlar durum bu.

Alıntıları Göster
    Vay arkadaş tırsmaya başladım şimdi. Arabaya neler yapabiliyorlar. Ben yine insancıllarına denk gelmişim demekki.

• quote:

Ne kadar aciz mahlukatlar olduklarını ifade etmişler havlayarak... Boşvermekle en güzelini yapmışsınız...

• quote:

quote:

Ne kadar aciz mahlukatlar olduklarını ifade etmişler havlayarak... Boşvermekle en güzelini yapmışsınız...

Alıntıları Göster
    sokak,cadde,anayol,tali yol,park ve bahçeler,sahiller

bu alanlar kamuya ait alanlardır ve türkiyede yaşayan ve yaşamayan herkesin burayı kullanma hakkı vardır mülkyeti yerel ve genel yönetimdedir işletmeside onlara aittir istediği gibi işletebilir kamu adına ama genel olarak kamuya aittir herhangi bir park uyarı tabelası yoksa herkes park edebilir.eğer park tabelası varsa işgale girer ve zabıta yada polis gelip aracınızı çekebilir bu şikayet üzerinede olabilir keyfi denetimdede olabilir.

ikinci bir konu ise kaldırımlar kaldırımlar yaya yoludur hiç bir şekilde işgal yapılamaz araç park edilemez branda çekilemez zincir mantar tabela gibi şeyler vatandaş tarafından keyfi konulamaz yine polis ve zabıta bunlara müdahale eder gerek şikayet gerek keyfi denetimde.

bir binanın kendi özel mülkü varsa orayı çevirip otopark yapıp yabancı aracı sokmama hakkı vardır..
    ama diyelimki bir şekilde yabancı araç park etti o aracı anca ordan maheme kararı ile çekebilirsiniz eğer kendi kafanızdan özel bir çekici ile çektirirseniz bu hırsızllıga girer.

sanırım yeterince açık oldu:)

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Misafir olarak gelen biri kuzenimin çektiği yere çekmiş aracını. Efendi gibi aracı arkasına çektik (başka yer olmadığı için) ve cama numaramızı bıraktık zaten sabah erken çıkacaktık. Ama vatandaş sabahleyin ana avrat düz giderek ortalığı birbirine kattı. Büyükler araya girdi ve yatıştırdılar biz iki kişiyiz adam tek tıfıl bir tip. Herneyse o akşam eve geldik ne görelim yine bizim yerimize park etmiş yüzsüz! Sonra ne mi oldu dersiniz??

Kısacası tepkim duruma göre değişir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.