- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Apartman Önü Park
Bu konudaki kullanıcılar:
 
164
Cevap
40581
Tıklama
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


185 Mesaj
30 Ocak 2011; 21:45:40 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Apartmanların önüne park etmek yasakmıdır. Yani hani yazılır ya sadece apartman sakinlerine aittir diye ya da apartman sakini harici park edenlerin araçları çektirilecektir diye. Sizce yapılabilir bir şey midir bu ? Ankaradayım ben ve yoğun olan tandoğan, bahçeli evler, beşevle, kızılay yakınlarına park ederken bu yazılarla karşılaşıyoruz. numaramı bırakıp çıkıyorum ama içimde bi tedirginlik oluyor her zaman. Aynı zamanda aracı almaya gittiğimde de yaşlı amcalar bir daha olasın , ayıp yaaa gibi tepkiler veriyorlar. böyle bir hakları var mı acaba ??
_____________________________

Megane II HB Privilege
Iphone 4 32Gb Beyaz
Sony Vaio Fz21m
Canon 500d


 
248 Mesaj
30 Ocak 2011; 21:48:22 

Eğer kaldırımın kenarını kast ediyorsanız öyle bir yasak olamaz, hakları yoktur. Ancak kaldırımdan apartman arazisinin içine doğru olan otoparklar oluyor onlarda söz sahibi apartman sakinleridir diye biliyorum ben...


7276 Mesaj
30 Ocak 2011; 21:51:10 

Orasi apartmanin park alaniysa, yani arsalari tapulu mallariysa tabiki yapabilirler ama ben bu sekilde yazanlarin cogunun oyle oldugunu zannetmiyorum.

Onun disinda park etmek zaten vicdanlarda yasak. "Keske arabami cektirselerdi" dedirtecek seyler yapabilirler. Riske girmemek lazim.
_____________________________ 
14895 Mesaj
30 Ocak 2011; 21:59:17 

bende dükkanın önüne koyunca aracınızı çekin burası dükkan önü gibi tepkiler alıyorum çoğu zmanda tartışıyorum. dükkan önüyse herkesin dükkanın önü yani arabayı nereye koycaz ozman ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Fiat bravo 1.4 t-jet+lpg Hakkaten bravo !


185 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:12:08 

İyi iyi artık rahaaat rahaat çemkirebilirim . Sanki evine girip yatağında yatmışız gibi millet tepki veriyor. Bizim apartmanın önüne de sürekli park ediyorlar ve bende taa ilerilere park etmek zorunda kalıyorum. Yoğun yerlerde sıkıntı olmaması daha önemli. iyi iyi
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Megane II HB Privilege
Iphone 4 32Gb Beyaz
Sony Vaio Fz21m
Canon 500d


 
10736 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:24:34 

Apartmanımın önüne yabancı araçlar koyuyorlar bazen, mecburen uzağa parkediyorum. Buna kızma hakkım yok, çünkü sokaklar sadece senin benim değil, herkesin...

Komşumun misafiri gelmiştir, saygı duyarım. Gün gelir benim misafirimde gelir, koyar aracını apartmanın önüne...

Bu birazda saygı ve hoşgörü meselesi, içinde azıcık insanlık olan bu saygıyı ve hoşgörüyü gösterecektir.

Ancak içerisinde insanlık olmayan mahlukatlar maalesef saygı ve hoşgörüyü göstermiyor, hatta daha ileri gidip hayvanca araca zarar veriyorlar. Gerçi hayvanlar bile araca zarar vermez. Pardon geri aldım sözümü. Yazıktır, hayvanların günahını almayalım... Mahlukat demek daha uygun olacak...


1155 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:27:36 

Aynı dert benimde başımda arkadaşalr. Bizim binanın yanında Büyük alış veriş merkezi var. Adamlar market yapmışlar 5 araçlıkta park alanı yapmışlar. Eve bir geliyorum bizim apartmanın önü zaten dolu sırasında diğer apartmanların önüde dolu ne hikmettense marketin 5 araçalık yerinde boş yerler var. Ben aracımı öbür sokağa park etmek zorunda kalıyorum. Adamalr birde utanmadan iki tane müşteri servis aracı var boş buldular mı apartmanın önü gölge oluyor diye oraya çekiyorlar. Ben denk gelirsem apartmanın önündeki araçalrı çektiriyorum. Artık iyice bıktım birgün kavga edeceğim. Eve giremiyoruz yav hastamız oluyor eşyamız oluyor ayıp yav bu kadar da olmaz. İnsanların birde araç park edişleri var bir görseniz sanki onlardan başka kimse geçmiyecek ordan. üç gün önce birisi aracının kıçını yolun ortasında koymuş apartmanın önü yine dolu olunca tepem attı zorla aracın burnun kurtardım arkatekerin orayı verdim parktak araca. Adamı epeyce bekledim gelmedi deli oldum ama kapıcıya falan fırca kayıyordum belki gördü gelmedi gelseydi kötü şeyler olacaktı.(Yine kendimize ettik 350 lira boya hasarı çıktı) Belki bir park yeri için bu kadar kızmanız fazla diyeceksiniz ama inanın her gün kendi apartmanınızın önünde başka araçalr varken siz gidip diğer sokağa aracınızınızı koyarsanız sinir minir kalmıyor. Bir gün marketin kapının önüne çektim aracı bir gün de tam depolarının önüne koydum. Gelmişler yav buraya artaç konurmu diyorlar. Benim apartmanım önünü yol kenarıysa orasıda yol kenarı siz apartmanın önünü boşaltın bende çekeyim dedim akşama kadar ellerinde mal taşıdılar. İnanın abartmıyorum bıktım artık evi bile değiştirmeyi düşünüyorum. Part yeri olmadan alışveriş merkezi yapanalrı hatta bunlara izin veren makamları Allah'a havale ediyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"
2005 Scenic II
1.6 Pirivelige


1743 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:28:57 

Benimde çevremde sık gördüğüm kadarıyla hatta yan apartmandakilerin bizzat yaptığı şey eğer apartman önündeki araç kendilerinden birine ait değilse sileceklerinin kaldırılması..
Apartman önü boş olunca araçların rahatlıkla çıkıp park edebileceği yükseklikteki kaldırıma taşlar konur, akşam olunca da o taşlar kaldırılıp araçlar çekilir. Komşu yakın tanıdık fark etmez birisi oraya bir şekilde girdiğinde silecekleri anında kaldırılır.
_____________________________

Opel Corsa D 1.4/AT Twinport Enjoy


2285 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:36:04 

Malesef medeniyetle alakamız olmayan bir şekilde yaşıyoruz, orman kanunları bu konuda da geçerli.
Esasen hiç bir şekilde ne ev ne dükkan önü kaldırımdan sonrası yani sokak/cadde/yol olan alanlarda bir aidiyet söz konusu değildir.
Böyle durumlarda size arabanızı bırakmamanız üzerine olumlu ya da olumsuz uyarıda bulunan kişiye sizde aynı etkide yanıt verin ve arabanızı bırakmak istediğinizi gösterin.
Kesinlikle hoş bir durum değil ama malesef dediğim gibi orman kanunları, güçlü olan kazanır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!


185 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:43:45 

Sileceği kaldırarak uyardıklarını düşünüyorlar bence. Şimdi sileceğini kaldırdım bir daha görürsem kırarım gibisinden. Bir arkadaşım park ettiğinde kendi sileceğini kendi kaldırıyor ki zaten birileri uyarıyı vermişler zannetsinler diye. Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Megane II HB Privilege
Iphone 4 32Gb Beyaz
Sony Vaio Fz21m
Canon 500d


11362 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:44:58 

Birazdan '' evimin önünü park eden araçlara ufak tefek zarar veririm , lastiğini indiririm '' gibisinden bir yorum gelir , ertesi gün '' aracımı çizmişler '' diye konu açılır.
_____________________________

Soru, şikayet ya da önerilerinizi özel mesajdan gönderebilirsiniz.2199 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:52:28 

amman başkasının apartmanları önüne park etmeyin. niye mi?


quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

Tornavidayla etrafından geçersin, ilginç figürler denersin bir daha gelmez

quote:

Orijinalden alıntı: redevil4

hiç gerek yok böyle bir şeye araba anahtarı sadece arabayı calıstırmaya yaramıyor.

_____________________________ 
1689 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:53:00 


quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate
Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

Bu müthiş bir fikir çok hoşuma gitti ilk yiyeceğim cezayı saklayayım
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket


2199 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:56:05 

devam:


quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB
Bir kere arkadaşın evine gittim herifin biri öyle bir park etmişki sırf ben değil, 7-8 araba çıkamıyor, telefonda bırakmamış. Uzun süre sahibini aradık, saat gece 2 falan, sonra polis çağırdık geldi, bişey yapamayız dediler !!? Bende sinirlendim çizerim bu arabayı dedim, poliste bu herifin yaptığı düpedüz şerefsizlik, acil bişey olsa nasıl çıkacak insanlar diyerek onayı ve gazı verdi. Aracı orda bıraktım, taksiyle döndüm, dönmeden öncede benim aracın anahtarı ile soyut sürreal çalışmalar yaptım. O kadar bastırdım ki ellerim top top boya oldu. Ama bunlara gerek yok ben en güzel yöntemi söylüyorum;

Gerekli malzemeler;

1-Şırınga
2-Hidrolik yağı

Uygulanışı;

Şırıngaya doldurduğunuz hidrolik yağını aracın üstüne şırıngayla ittirerek püskürtüyoruz. Pasta cila filan imkansız, tamamen boyanması gerek artık o parçanın. Tabi şırınga yerine direk hidrolik yağının kutusuylanda boca edebilirsiniz
quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Abartmayın çizme filan yakışmaz ve çok abartı arabanın ciddi olarak değerinide düşürür artı gerçekten kavga sebebi. İndirin lastiği uğraşsın şişirsin armut. Benim sırasıyla birkaç yöntemim var.

1. mümkünse aracın arkasına çıkamayacak şekilde ve yolu kapatmayacak şekilde park edebiliyorsam ederim yerinden çıkamaz. Hani senmisin hatalı park eden al sana hatalı park sıkıyosa gıkını çıkarsın.
2. Lastiğini indiririm, hemde sıfır indiririmki farketsin yoksa farketmez filan kaza yapar. (Ciddiyi farkedemeyen acemi çok)
3. Aynı kişi inadına bu işi yapıyormu? Lastiği indiririm arkasındanda sivri bişeyi saplarım lastiğe.
4. Aynı kişi devammı ediyor indirip boydan boya yararım lastiği sonra daha ileri safhalara lastik sayısını arttırırm. ama şimdiye kadar 3 ve 4. safhaya hiç gelmedim.


Genelde inadına parkeden olmuyor ama şimdiye kadar 1 kişiye rastgeldim böyle inadına park eden onda bile 2-3 defa lastiği indirme + 1 kere polis geçerken park cezası yazdırttım + 1 kere denk gelmemiz üzerine fırçalamam sonuç verdi.


konu:

http://forum.donanimhab...ey_park%2Cederse/tm.htm
_____________________________4084 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:56:48 

Bir gün 7.cadde de işim var.İşim var derken bir barda 2-3 şişe parlatıp havamı bulmayı kastetmiyorum.Kentucky'den tavuk alıp geleceğim 10-15 dakika belki sürer.Neyse garanti bankasının arkasında aracı bıraktım,önünde arkasında araç yok ama genede binalardan birinde oturanın alıştığı park yeridir diye numaramı yazıp ön cama koydum.Ne oldu dersiniz. Telefon açıp küfür ettiler.Bende anında duhul ettim park ettiğim yere baktım kimse yok.Orada bir iki kallavi küfür sallayıp ayrılayım dedim ama atmosfere mi küfredeceğim, boşverdim.Kısacası arabayı çizmeseler bile vazgeçmiş,itilmiş,rahatsız,andom karakterliler açıp küfredebiliyorlar durum bu.
_____________________________

Bu ülkede yaşamanın bedeli bu kadar ağır olmamalı


2199 Mesaj
30 Ocak 2011; 22:58:41 

bu da yönetici, çizenlerin direkt topuğuna sıkıyormuş. artık dh , yöneticilerde silah kullanma lisans ve sabıka kaydı istiyorlar

quote:

Orijinalden alıntı: wenigma

mantıklımı bilmiyorum ama benim şarjor hep doludur eğer çizeni yakalarsam kesin ilk kurşunu sıkarım topuğuna sonra da adama kuru sıkı sıktım der işin içinden çıkarım ama o ona yeter yetmezse sarjor daha çok dolu iki kere çizdiler iki kerede gerekeni yaptırdım onların arabası olmamasına rağmen kaportaları çizilmişti
_____________________________185 Mesaj
30 Ocak 2011; 23:06:00 

Vay arkadaş tırsmaya başladım şimdi. Arabaya neler yapabiliyorlar. Ben yine insancıllarına denk gelmişim demekki.
_____________________________

Megane II HB Privilege
Iphone 4 32Gb Beyaz
Sony Vaio Fz21m
Canon 500d


 
10736 Mesaj
30 Ocak 2011; 23:07:27 


quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Bir gün 7.cadde de işim var.İşim var derken bir barda 2-3 şişe parlatıp havamı bulmayı kastetmiyorum.Kentucky'den tavuk alıp geleceğim 10-15 dakika belki sürer.Neyse garanti bankasının arkasında aracı bıraktım,önünde arkasında araç yok ama genede binalardan birinde oturanın alıştığı park yeridir diye numaramı yazıp ön cama koydum.Ne oldu dersiniz. Telefon açıp küfür ettiler.Bende anında duhul ettim park ettiğim yere baktım kimse yok.Orada bir iki kallavi küfür sallayıp ayrılayım dedim ama atmosfere mi küfredeceğim, boşverdim.Kısacası arabayı çizmeseler bile vazgeçmiş,itilmiş,rahatsız,andom karakterliler açıp küfredebiliyorlar durum bu.

Ne kadar aciz mahlukatlar olduklarını ifade etmişler havlayarak... Boşvermekle en güzelini yapmışsınız...


 
1852 Mesaj
30 Ocak 2011; 23:22:56 

sokak,cadde,anayol,tali yol,park ve bahçeler,sahiller

bu alanlar kamuya ait alanlardır ve türkiyede yaşayan ve yaşamayan herkesin burayı kullanma hakkı vardır mülkyeti yerel ve genel yönetimdedir işletmeside onlara aittir istediği gibi işletebilir kamu adına ama genel olarak kamuya aittir herhangi bir park uyarı tabelası yoksa herkes park edebilir.eğer park tabelası varsa işgale girer ve zabıta yada polis gelip aracınızı çekebilir bu şikayet üzerinede olabilir keyfi denetimdede olabilir.

ikinci bir konu ise kaldırımlar kaldırımlar yaya yoludur hiç bir şekilde işgal yapılamaz araç park edilemez branda çekilemez zincir mantar tabela gibi şeyler vatandaş tarafından keyfi konulamaz yine polis ve zabıta bunlara müdahale eder gerek şikayet gerek keyfi denetimde.

bir binanın kendi özel mülkü varsa orayı çevirip otopark yapıp yabancı aracı sokmama hakkı vardır..
ama diyelimki bir şekilde yabancı araç park etti o aracı anca ordan maheme kararı ile çekebilirsiniz eğer kendi kafanızdan özel bir çekici ile çektirirseniz bu hırsızllıga girer.

sanırım yeterince açık oldu:)
_____________________________3492 Mesaj
30 Ocak 2011; 23:35:38 

Misafir olarak gelen biri kuzenimin çektiği yere çekmiş aracını. Efendi gibi aracı arkasına çektik (başka yer olmadığı için) ve cama numaramızı bıraktık zaten sabah erken çıkacaktık. Ama vatandaş sabahleyin ana avrat düz giderek ortalığı birbirine kattı. Büyükler araya girdi ve yatıştırdılar biz iki kişiyiz adam tek tıfıl bir tip. Herneyse o akşam eve geldik ne görelim yine bizim yerimize park etmiş yüzsüz! Sonra ne mi oldu dersiniz??

Kısacası tepkim duruma göre değişir.
_____________________________7276 Mesaj
30 Ocak 2011; 23:48:05 


quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate

Sileceği kaldırarak uyardıklarını düşünüyorlar bence. Şimdi sileceğini kaldırdım bir daha görürsem kırarım gibisinden. Bir arkadaşım park ettiğinde kendi sileceğini kendi kaldırıyor ki zaten birileri uyarıyı vermişler zannetsinler diye. Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D


Oha super fikir lan
_____________________________7276 Mesaj
31 Ocak 2011; 0:01:45 


quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

sokak,cadde,anayol,tali yol,park ve bahçeler,sahiller

bu alanlar kamuya ait alanlardır ve türkiyede yaşayan ve yaşamayan herkesin burayı kullanma hakkı vardır mülkyeti yerel ve genel yönetimdedir işletmeside onlara aittir istediği gibi işletebilir kamu adına ama genel olarak kamuya aittir herhangi bir park uyarı tabelası yoksa herkes park edebilir.eğer park tabelası varsa işgale girer ve zabıta yada polis gelip aracınızı çekebilir bu şikayet üzerinede olabilir keyfi denetimdede olabilir.

ikinci bir konu ise kaldırımlar kaldırımlar yaya yoludur hiç bir şekilde işgal yapılamaz araç park edilemez branda çekilemez zincir mantar tabela gibi şeyler vatandaş tarafından keyfi konulamaz yine polis ve zabıta bunlara müdahale eder gerek şikayet gerek keyfi denetimde.

bir binanın kendi özel mülkü varsa orayı çevirip otopark yapıp yabancı aracı sokmama hakkı vardır..
ama diyelimki bir şekilde yabancı araç park etti o aracı anca ordan maheme kararı ile çekebilirsiniz eğer kendi kafanızdan özel bir çekici ile çektirirseniz bu hırsızllıga girer.

sanırım yeterince açık oldu:)


%100 haklisiniz. Ancak;

Baskasinin "sahiplendigi" bir yere park ederken bu yazinin ciktisini alip caminiza yapistirabilirsiniz. Ama faydasi olacagini sanmiyorum.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2011; 1:50:19 

Bizim apartmanda normalde dükkan olarak görünen ama bizim garaj olarak kullandığımız 40 metrekarelik alan var. bu alan da sadece bize ait.
Apartmanda başka kimsenin böyle birşeyi yok. Biz de garaj olarak kullandığımız için kapıya " Lütfen garaj kapısı önüne parketmeyiniz" yazdım kırmızı ve büyük harflerle.

Ama gördüm ki garaj kapısı önüne yine park ediyorlar. Doğal, edecekler. Aparmanın ortak malı. Ben de kimseyle tartışmaya girmeden her zamanki gibi garajıma koydum aracımı ve o gün kim park ettiyse sabah 6 7 gibi kaldırdım bir yere gideceğim aracınızı çekebilir misiniz garajdan arabayı çıkartacağım diye.
bir iki tur atıp gelip park ediyordum. Çeken kişi zaten o gün bir daha arabasını koymuyordu.
Aparmandaki bütün araçlara sırayla bunu uyguladıktan sonra garajımın önü normalde iki araçlık genişlikte, bana benim arabamın çıkabileceği kadar alan bırakıyorlar ve artık sorun da yok. Havalar iyiyken garaj kapısının önünde kendi yerime başka bir alan işgal etmeden usturuplu şekilde aracımı bırakıyordum, ama havalar buza çektiği için artık garaja koyuyorum camlar buzlanmasın diye. Kapının önü de artık boş kalıyor

Sabırla mücadele etmek gerektiğini düşünüyorum ben.


 
4991 Mesaj
31 Ocak 2011; 1:50:24 

Apartman önü park... Hmm, enteresan şey gerçekten...

Türkiye apartmanlar ülkesi değil mi... Ücra köylerde bile ideal evler apartman değil mi.
Arabalar apartmanın önünde, yanında, arkasında veya altında olurlar. Başka ne olabilir... Çeşitkenar üçgen adalara 8 kat ruhsat alırken, garaj gösterip daire, işyeri, dükkan yaparken kızmayanların, akıllarına şimdi kızmak mı gelmiş. İyi o zaman.


 
856 Mesaj
31 Ocak 2011; 10:30:40 

Sokak, cadde işine kimse karışamaz. Evi alırken onları vermiyorlar. Ama bazen apartmanın kendi arsasına doğru girintiler oluyor, apartmanın arsası oraya park edemezsiniz.
Bizim apartmanın arkası böyle, sokaktan daha içeride park yeri var. Başka apartmandan biri kenid evi önü yerine bizim park yerine park ediyordu, ben geç geldiğimde yer bulamıyordum. Gittim karakola şikayet ettim efendiler bir şey yapamayız dediler başlarından savdılar. Dedim yasal yoldan buraya geldik illa adamın tekerini mi indirmek gerekir dedim. Pişkin pişkin o suç dediler. Milletin arsasına izinsiz parketmek suç olmuyormuş gibi sanki? Ayrıldım geldim ben de.

Böyle hak aramanın işgüzarlıkla karşılandığı bir ülkede millet illegal yollara başvuruyor. Ben yapmam ama bir başkası yapar, hatta bazısı cinayete bile sebep verebilir.

Elbette normal caddeya park edilmiş araca zarar vermek eşkiyalıktır.


8493 Mesaj
31 Ocak 2011; 10:41:17 

Şehir merkezinde oturmamak, sanırım bu yönden en güzel şey.


13361 Mesaj
31 Ocak 2011; 11:02:15 

Bizim arkadaş sokak içinde başka evin önüne parketmiş. Sabah bir bakmış. Arabanın sağ tarafı tekme ve yumruk darbeleri almış gibi çeşitli yerlerinde göçükler var. Kimin yaptığını bal gibi biliyorum ama gözümle görmeyince birşey yapamadım dedi. Araba için de tanıdık kaportacı 600 TL masraf çıkarmış. Yazık günah.

Araba 2007 Dacia Logan.
_____________________________

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.


 
3979 Mesaj
31 Ocak 2011; 11:22:15 

apartman önünde kaldırıma park ederken,
10 araçlık yere sadece 5 araç park edebiliyor.
çünkü, sağolsun araçlar arası bırakılması gereken mesafe o kadar fazla ki,
yeni bir aracın girmesine müsade etmeyecek kadar dar, ama olması gereken boşluktan çok çok fazla.
adam sorumsuzca park ediyor.
10 araba sığabilecekken 5 araç sığıyor, bende bir üst sokağa yada aynı sokakta çok aşşağılara bir yere park ederek yürümek zorunda kalıyorum.
küçük küçük kağıtlara seviyeli notlar yazdım.
araçlarımızın arasında gereğinden fazla boşluk bırakmayalım diye.
böyle abuk subuk park etmiş araçların sileceklerine iliştiriyorum.
bireysel şimdilik bunu yapıyorm.
biraz daha dikkat, özen ve saygı lütfen.
_____________________________

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.


4001 Mesaj
31 Ocak 2011; 11:31:41 

Ankaradayım ve tıp fakültesi hastahanesinin arka sokağında oturuyorum...Sabahtan aracı çıkarmak bir dert çıkartıyorum işime gidiyorum 2 saat sonra tekrar dönüyorum akşam 6'ya kadar parketmek bir dert.Zaten her apartmanda 4-5 araç var yer yok..Sağolsunlar bu ilaç mümessileri ulu orta heryere park ediyorlar eve bir geliyorum bütün bir sokak yukarıdan aşağı kadar 34 plaka ilaç,tıbbi donanım ve cihaz satan kişilerin arabalarıyla dolu hastahaneye geliyorlar ama bizim sokağa park ediyorlar neden çünkü hem sağlam hemde hastahaneye 10 tl park ücreti ödemiyorlar..Hadi sokağa parkediyorlar ona birşey diyemiyorum gidiyorum arabamı taa 3-4 sokak öteye bir aracın geçebileceği genişlikteki sokağa çekiyorum ki kimi zaman oralarda dolu oluyor ona rağmen bişi demiyorum ama bazıları o kadar yüzsüzki hem özel garaja bırakıyorlar kimi zamanda garaj girişlerini kapatıyorlar ne telefon ne başka birşeyde yok..Şimdi hastahane personelide onlardan öğrendi son bir iki aydır personelde gelip arabalarını bizim sokağa bırakıyor kimi zaman arabamı 1 km öteye gidip bırakmak zorunda kalıyorum..Geçenlerde bir ambulans geldi sedye ile hastayı binadan çıkaramadık tam girişte yine bir 34 plaka kapatmış..Buraya öğrencilerde geliyor taşınan eden çok bir eşya yükleyeceksin araki arabanın sahibini bulasın...

Bu arada dükkan önü park konusunda dükkan sahibi biri olarak şunu belirteyim.Tabiki dükkanların önüde devletin herkes gelip parkedebilir ama birazda dükkan sahibini düşümek gerekiyor.Kimse durduk yere park yüzünden kimseyle kavga etmek istemez sonuçta..Mesela bizim yanımızda kuruyemişci var hergün nakliyesi oluyor su geliyor kolası cipsi vs kimi zaman kendi araçlarımızdan mal indirmemiz gerekiyor araba yanaşacak yanaşamıyor mal boşaltacak boşaltamıyor ikinci sırada duruyorsun polis gelip devamlı ceza yazıyor adam kıç kıca parketmiş aradan geçemiyorsun o malı indir ordan çek aman araçlara zarar verme diye ordan burdan getir götür ölüm oluyor açıkcası bu konuda biraz daha anlayışlı olmamız gerekiyor çoğu esnafın aracı var dükkanın önüne cekemiyor gidiyor başka yere park ediyor bu sefer orda sorun tartışma vs benim dükkanın önüne park edip abi bi saat sonra gelicem telefonum var vs diyen adama ben zaten bişey demiyorum
_____________________________

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11


1802 Mesaj
31 Ocak 2011; 11:46:06 

Okuduklarıma inanamıyorum,aferin devam edin.Hani birkaçının karaktersiz olduğunu biliyordum da,bazıları gerçekten beni şaşırttı...
_____________________________

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI


10300 Mesaj
31 Ocak 2011; 12:53:58 


quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

Bizim apartmanda normalde dükkan olarak görünen ama bizim garaj olarak kullandığımız 40 metrekarelik alan var. bu alan da sadece bize ait.
Apartmanda başka kimsenin böyle birşeyi yok. Biz de garaj olarak kullandığımız için kapıya " Lütfen garaj kapısı önüne parketmeyiniz" yazdım kırmızı ve büyük harflerle.

Ama gördüm ki garaj kapısı önüne yine park ediyorlar. Doğal, edecekler. Aparmanın ortak malı. Ben de kimseyle tartışmaya girmeden her zamanki gibi garajıma koydum aracımı ve o gün kim park ettiyse sabah 6 7 gibi kaldırdım bir yere gideceğim aracınızı çekebilir misiniz garajdan arabayı çıkartacağım diye.
bir iki tur atıp gelip park ediyordum. Çeken kişi zaten o gün bir daha arabasını koymuyordu.
Aparmandaki bütün araçlara sırayla bunu uyguladıktan sonra garajımın önü normalde iki araçlık genişlikte, bana benim arabamın çıkabileceği kadar alan bırakıyorlar ve artık sorun da yok. Havalar iyiyken garaj kapısının önünde kendi yerime başka bir alan işgal etmeden usturuplu şekilde aracımı bırakıyordum, ama havalar buza çektiği için artık garaja koyuyorum camlar buzlanmasın diye. Kapının önü de artık boş kalıyor

Sabırla mücadele etmek gerektiğini düşünüyorum ben.

Dükkanın garaj ruhsatı yoksa, çekmek zorunda değiller hatta uygunsuz saatte rahatsız etmekten şikayetçi olurlarsa başınız ağrır tekrarında daha çok ağrır
_____________________________

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2011; 14:09:49 

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarifDükkanın garaj ruhsatı yoksa, çekmek zorunda değiller hatta uygunsuz saatte rahatsız etmekten şikayetçi olurlarsa başınız ağrır tekrarında daha çok ağrır


Bu konuyu bilmiyordum. Bildiğim kadarıyla sadece tapusu var bizde hiç ruhsat almadık

Aslında kimsenin birşey dememesi şundan kaynaklanıyor galiba. Karşı komşumuz arsa sahibi. bütün çocukları bu apartmanda. Aile aparmanı
Onun da aynı şekilde kendi garajı var, bizim de. Onun çocukları onun garajının önünü kapatıyor 4 arabayla, yeni taşınan komşular da bizim garajın önünü kapatıyordu önceden< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaCKeRBoY64 -- 31 Ocak 2011; 14:14:03 >


5653 Mesaj
31 Ocak 2011; 14:29:11 

Bizimde apartmanın önünde bir tane Polo ile Auris var. Artık beklemekten fren diskleri paslanmış halde her halde sahipleri öldü

Şaka bir yana çoğu zaman bende 1-2 sokak ileriye park etmek zorunda kalıyorum. Ama hiç bir zaman bir insanı rahatsız verecek derecede park etmiyorum. Telefon numaram sürekli Aracın ön camında yazılıdır. Onu ordan hiç çıkarmam
_____________________________

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/


8493 Mesaj
31 Ocak 2011; 14:33:57 

Sokağa park etmeye alışkın değilim zaten ama park etmek zorunda kaldığımda da insanların hareket alanını kısıtlamayacak biçimde arabayı durdurmaya özen gösteriyorum ama bakıyorum da çoğu insan acayip rahat. Mecbur kalıp, pek iyi bir yere durmadığımda ben de cama telefon numaramı ve gideceğim apartmanın numarasını, kapı numarasını yazarak gidiyorum; apartman ve park girişlerini kapatmıyorum, tanımadığım kişilerin evinin önüne, başka apartmanların önünde durmuyorum.


2102 Mesaj
31 Ocak 2011; 14:43:19 

sokağa parketsinler sorun değil , ama gelip sitenin park yerinde yabancı araç görürsem sileceklerini kaldırırım.
_____________________________257 Mesaj
31 Ocak 2011; 14:50:19 

o değil de benim ençok dikkat ettiğim aracların merdiven onlerini kapatmaları.Benim ole park yerim yok gelsinler etsinler kızmam ama merdivenin onunu kapatmıycak. basımıza bir iş gelir bişey olur kullanmamız gerekir merdiveni sonra bi bakarsın aracın teki kapatmış onunu....
mahalledeki herkes bu huyumu bilir
_____________________________ 
305 Mesaj
21 Temmuz 2011; 14:27:46 

Arkadaşlar ben bu işin yasal yolları ile ilgili bilgi almak istiyorum:

Apartmanımızın önünde 5 araçlık park yeri var.. kaldırım önü park yeri DEĞİL.. apartman arazisi içerisinde park yeri.. ama sokaktan korumasız olduğu için direk dönüp park ediliyor.

Zaten çok zor bulunan park yerine karşı apartmanda oturan ve bizim apartmandaki bir dairenin akrabası olan kişi aracını park ediyor.

İlk önce camına park etmemesine dair uyarı notu bıraktım. Sallamadı! İkinci kez uyarı notu bıraktım ve ispat için resimlerini çektim, bu sırada araç sahibi geldi ve dayılanmaya başladı: "alt kattaki daire benim üzerime, buraya park etmek benim hakkım".. falan filan... ama dediğim gibi kendisi apartmanımızda oturmuyor.. Kendisi polismiş, apartman sakinleri "bundan güç alıyor" diyorlar .

Ben işi yasal yollarla ve gerekli yerlere şikayet ile halletmek istiyorum.

Nereye başvurmam gerekiyor: polis karakoluna mı, zabıtaya mı, belediyeye mi, savcılığa mı.... nereye ve nasıl başvurmalıyım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________9016 Mesaj
21 Temmuz 2011; 14:49:12 

Resmini cekip sikayet edeceksiniz. Sokaklar kimsenin mali degildir isteyen istedigi yere park eder kaldirima ve yasalarca park edilmesi yasaklanmis alanlar disinda. Bizim evimizin onunde de aylarca kullanilmayan lada durdu. Hic bir sey demedik hic bir sey yapmadik. Ama bazilari var ki utanmadan kaldirim kenarina beton dokuyorlar o kaldirimi da demirle kapatip bir de utanmadan park yapilmaz yaziyorlar. Kimsiniz siz birader?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
305 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:01:49 

gamlı baykuş, hiddetin kime bilmiyorum ama bir detayı tekrar ediyorum:

Apartmanımızın önünde 5 araçlık park yeri var.. kaldırım önü park yeri DEĞİL.. apartman arazisi içerisinde, apartmana özel park yeri (sokakta, kaldırım kenarı yani umuma açık park yeri değil).. ama sokaktan korumasız olduğu için direk dönüp park ediliyor.

kamusal alana elbette kimse sahip çıkamaz, ama bu benim apartmanıma ait özel park yeri..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavibenim -- 21 Temmuz 2011; 15:06:35 >
_____________________________9016 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:10:18 

Mavibenim ben de neden ustunuze alindiniz anlayamadim. Ben yazimda sokagin umumi bir yer oldugundan ve kimse tarafindan sahiplenemeyecegini soyluyorum. Eger park edilen arazi size ait ise hakkinizi arayacaksiniz tabi. Konuda kimsenin apartman arazisine park edilmesine kizdigini sanmiyorum. Ancak toki tarafindan taa 1980 lerde mustakil ve bahceli olarak yapilmis bir sitede kimse evinin onundeki kaldirimi sahiplenip otopark yapamaz. Cunku butun konutlar ayni araziye sahip neyin ne oldugu cok belli oluyor. İlk yazimdaki yasalae tarafindan park edilmesi yasaklanmis yerler disindaki kismina dikkat edin. Soz konusu arazi size ait ise sizden izinsiz kullanamaz< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamlı Baykuş -- 21 Temmuz 2011; 15:14:14 >
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


6502 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:27:33 

Malesef ülkemizde insanlarda birçok konuda olduğu gibi park kültürü de yok.Benim de en fitil olduğum şey apartman kapı girişine park edilmesi.Motorsiklet ya da bebek arabalarının girebilmesi için hafiften bir rampa var.Herif geliyo tam onun üstüne çıkıyo.Gel de ifrit olma.Arkadaşın söylediği gibi çok bencil yaratıklar var.Normalde atıyorum 7 arabanın girebileceği yere 3 ya da 4 araba parkediyor.Biraz daha geri veya ileri gideyim de şuraya biri daha girsin diyen yok.Hatta geçenlerde apartmanda oturan birinin tanıdığı geldi.Ben de o sırada balkondaydım.Adam parketti indi girecekler falan.Uyuz herif diyorki biraz daha sal şöyle de araya başka araba girmesin ...
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2011; 16:35:15 


quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

Arkadaşlar ben bu işin yasal yolları ile ilgili bilgi almak istiyorum:

Apartmanımızın önünde 5 araçlık park yeri var.. kaldırım önü park yeri DEĞİL.. apartman arazisi içerisinde park yeri.. ama sokaktan korumasız olduğu için direk dönüp park ediliyor.

Zaten çok zor bulunan park yerine karşı apartmanda oturan ve bizim apartmandaki bir dairenin akrabası olan kişi aracını park ediyor.

İlk önce camına park etmemesine dair uyarı notu bıraktım. Sallamadı! İkinci kez uyarı notu bıraktım ve ispat için resimlerini çektim, bu sırada araç sahibi geldi ve dayılanmaya başladı: "alt kattaki daire benim üzerime, buraya park etmek benim hakkım".. falan filan... ama dediğim gibi kendisi apartmanımızda oturmuyor.. Kendisi polismiş, apartman sakinleri "bundan güç alıyor" diyorlar .

Ben işi yasal yollarla ve gerekli yerlere şikayet ile halletmek istiyorum.

Nereye başvurmam gerekiyor: polis karakoluna mı, zabıtaya mı, belediyeye mi, savcılığa mı.... nereye ve nasıl başvurmalıyım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum..Polis olması birşeyi değiştirmez isterse başbakan olsun apartmanda dairesi yoksa oraya park edemez. park ettiğinde trafiğe haber verirseniz gelir çekerler.


21900 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:49:20 


quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45
Normalde atıyorum 7 arabanın girebileceği yere 3 ya da 4 araba parkediyor.Biraz daha geri veya ileri gideyim de şuraya biri daha girsin diyen yok.


Yok arkadaş ben o riske girmem. Özellikle alış veriş merkezlerinin otoparklarında geniş parkederim ki hanzonun biri araya sıkışayın diye arabayı çizmesin.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


6502 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:29:42 

İyi devam et Benim kastım o değil zaten Adam gibi parkedilse daha fazla araba sığabilirken masus faul bırakıp diğerlerinin giremeyip ara sokaklarda gece vakti bir yer bulup koyayım diye cebelleşmesinden zevk alanlar ...
_____________________________

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!


21900 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:30:43 

Ev alırken bile kendine ait otoparkının olmasına dikkat ettim. Birçok kişi "Ne gerek var otoparka. Sokaklar geniş ve park eden araç pek yok" dediği halde ben özellikle otoparklı ev aradım. Burası İstanbul. Bugün bomboş olan sokaklara birkaç yıl sonra arabanı bırakacak kaldırım bulamazsın.
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


 
11033 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:33:20 


quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa
Yok arkadaş ben o riske girmem. Özellikle alış veriş merkezlerinin otoparklarında geniş parkederim ki hanzonun biri araya sıkışayın diye arabayı çizmesin.


Dikkat et de bir gün biri gıcık kapıp anahtarı boydan boya takmasın senin arabaya. Ha, ben küfreder geçerim. Başka biri çizer geçer. Ondan sonra kamera kayıtı falan yırtınır durursun.
_____________________________

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium


6291 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:53:26