Şimdi Ara

Apartman Önü Park (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
173
Cevap
0
Favori
122.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ANIL S.

quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

Bizim sokakta bi tane DENYO var ama bildiğin harbi katıksız DENYO.

Adamın bir tane mobileti var, görseniz 1000tl lik bir mobilet. Şu zamana kadar hiç bir komşumuzla park sorunu yaşamadık yaşamayızda , sokak arası olması halinde herkesin bir yeri vardır ve sadece araçlarını oraya park ederler.
    Gel gelelim bi tane laftan anlamaz saygısızın teki işte yeni mobilet alıyor, mobileti de öyle bir park ediyoki 2 aracın yerini işgal ediyor. neyse ilk aldığında müsamma gösterdik hadi yeni aracıdır dur dedik gittik arka sokağa park ettik.
    ama 1 hafta oldu yok 2 hafta oldu yok hala aynı yerde en sonunda uyardık kardeşim bak bizim sokağın düzeni bu böyle böyle uyguluyoruz diye, oda tamam dedi çekti motorunu 2 gün düzeltti 3. gün gene aynı. tekrar uyardık gene tamam dedi.
    sonrasında olan oldu zaten en sonunda tuttuk motoru çektik kenara buda bunu gördü vay efendim nabıyorsunuz siz 0 motorumu siz böyle sürükleyemezsiniz siz kimsiniz. şimdi bu adama ne sölesen boş adam katıksız DENYO.

Apartman Önü Park

Bizimkinin herhangi bi aracı da yok ona rağmen böle

@RaptorFX Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Apartman, site, dükkan, plaza vs. her ne olursa olsun, kendi parseli içine otopark alanı yaparsa böyle bir hakkı olur.. Onun dışında herkes park edebilir..

Bunun dışında, otopark vergisi ödendiği takdirde, belli alan şahsa, işletmeye vs.. kiralanabilir ve bu alana park ettirmemek hakları olur..

Benimde çok takıldığım bir durum bu park olayı.. Dubayı vs. atan kendi yeri olarak parselliyor.. Bende her seferinde çekip efendi gibi park ediyorum.. Vay edemezsin, mal gelecek şöyle bölye.. Beni enterese etmez, DÜZGÜN BİR DİLLE, EFENDİ BİR ŞEKİLDE, NAZİKCE söylemedikce.. Derseki, abi, kardeş, mal gelicek araç yanaşıcak, bir zahmet çeksen vs. çekerim.. Ama onun dışında çekmem aracımı, git çekici çağır madem derim ve arkasınada eklerim, aracın başınada birşey gelirse senden bilirim..!

Şuana kadar olmadı, inşallahda olmaz.. Olursada, arabaya yaptığını, bende ona yaparım..

• quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Apartman, site, dükkan, plaza vs. her ne olursa olsun, kendi parseli içine otopark alanı yaparsa böyle bir hakkı olur.. Onun dışında herkes park edebilir..

Bunun dışında, otopark vergisi ödendiği takdirde, belli alan şahsa, işletmeye vs.. kiralanabilir ve bu alana park ettirmemek hakları olur..

Benimde çok takıldığım bir durum bu park olayı.. Dubayı vs. atan kendi yeri olarak parselliyor.. Bende her seferinde çekip efendi gibi park ediyorum.. Vay edemezsin, mal gelecek şöyle bölye.. Beni enterese etmez, DÜZGÜN BİR DİLLE, EFENDİ BİR ŞEKİLDE, NAZİKCE söylemedikce.. Derseki, abi, kardeş, mal gelicek araç yanaşıcak, bir zahmet çeksen vs. çekerim.. Ama onun dışında çekmem aracımı, git çekici çağır madem derim ve arkasınada eklerim, aracın başınada birşey gelirse senden bilirim..!

Şuana kadar olmadı, inşallahda olmaz.. Olursada, arabaya yaptığını, bende ona yaparım..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben denizlide yaşıyorum burada yola park etme diye birşey yok bütün araçlar cib gibi kaldırıma çıkıp park ediyor , kaldırım araçlar için; yollar ise yayalar için yapılmış

Bu konu hakkında Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi şöyle demişti : “Sizin vasıtanızla bütün Denizli’ye şunu söylemek istiyorum. Kaldırımlarda gördüğünüz tüm arabaların camını kırın. Böyle bir şey olamaz.” Bu sırada programı yöneten Adem Erdağı araya girdi. Ancak Zeybekci, “O kaldırımlarda benim engelli bir vatandaşım ya da çocuk arabasıyla gezen bir hanım hiçbir engele uğramadan yürüyebilmeli” dedi ve tehlikeli önerisinin arkasında durdu.

Apartman Önü Park

Kaynak:http://www.haberturk.com/polemik/haber/702585-milletvekili-kaldirima-park-eden-aracin-camlarini-kirin

• quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar ben denizlide yaşıyorum burada yola park etme diye birşey yok bütün araçlar cib gibi kaldırıma çıkıp park ediyor ...................

Tamamen belediyelerin hatası..

Bizim burada (istanbul kağıthane) kaldırımlar epey yüksek.. Çıkmaya çalışan aracın zarar görme ihtimali de yüksek..
    Ben kırk yılda bir sokaktan kepçe falan geçeceği zaman (tahtadan yaptığım rampa yardımıyla) kaldırıma çıkıyorum.. Onda da karter vuracak diye aklım çıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 25 Ekim 2012; 19:48:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar ben denizlide yaşıyorum burada yola park etme diye birşey yok bütün araçlar cib gibi kaldırıma çıkıp park ediyor , kaldırım araçlar için; yollar ise yayalar için yapılmış

Ki Denizli'de yollar geniştir pek çok şehre göre...(Lozan caddesinde 4 yıl oturdum)

Mesela bir Balıkesir var ki.İçler acısı.
  • Allahtan site de oturuyoruzda bu mahalle arasi park sorunlari yasamiyoruz.Ama sokaktaki insanlarin sitedekilerden yuzlerce kat daha duyarli oldugunu dusunuyorum.Kac defa aracima kapi carpanlari gordum uyariyorum ters tepki aliyorum bu sefer.Yada eve en yakin olan kosedeki yere koyunca hemen sag tarafinda 1 metrelik bosluk var oraya araba park ediyolar benim cikis alanimi kapatiyolar, aracin yarisini disarda biraktigim bile oluyo yine bi sekilde sikistiriyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bende dükkanın önüne koyunca aracınızı çekin burası dükkan önü gibi tepkiler alıyorum çoğu zmanda tartışıyorum. dükkan önüyse herkesin dükkanın önü yani arabayı nereye koycaz ozman ?

dükkanlarla fazla iddialaşma yoksa fena sopa yersin sana abi tavsiyesi. orası ticarethane. adamın malı gelir, müşterisi gelir, senin arabanla mı uğraşacak? bunu düşünemiyor musun?

hatta adamın forklifti varsa alır o arabanı kaldırıp çöpe atar sonra ağladığınla kalırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Hanna

quote:

bende dükkanın önüne koyunca aracınızı çekin burası dükkan önü gibi tepkiler alıyorum çoğu zmanda tartışıyorum. dükkan önüyse herkesin dükkanın önü yani arabayı nereye koycaz ozman ?

dükkanlarla fazla iddialaşma yoksa fena sopa yersin sana abi tavsiyesi. orası ticarethane. adamın malı gelir, müşterisi gelir, senin arabanla mı uğraşacak? bunu düşünemiyor musun?

hatta adamın forklifti varsa alır o arabanı kaldırıp çöpe atar sonra ağladığınla kalırsın

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-kisisel-park-bariyeri-87877831/detay/

apartmanın önüne park ettirmek istemiyorsanız. böyle bir ürün gerekli. ama yola yapamıyorsunuz. kaldırımın yoldaki en uç noktasına belediye izin veriyor. yaya geçisini engellemeyin diyor.

azcık reklam yapalım hatta forum donanımdakilere yüzde 10 da indirim yapayım

yasaksa yöneticiler sile bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: legend1982

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-kisisel-park-bariyeri-87877831/detay/

apartmanın önüne park ettirmek istemiyorsanız. böyle bir ürün gerekli. ama yola yapamıyorsunuz. kaldırımın yoldaki en uç noktasına belediye izin veriyor. yaya geçisini engellemeyin diyor.

azcık reklam yapalım hatta forum donanımdakilere yüzde 10 da indirim yapayım

yasaksa yöneticiler sile bilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Benim iş yerimin üzerinde evim var, ikisine de garaj kısmından geçiliyor.

Pazar kurulduğunda günü işle değil garaj girişine parkedilmemesi için insanlara ricayla geçiriyoruz, dikkat ediyorum yabancı uyruklular bu konuda çok saygılılar önce park için yanaşıyorlar sonra garajı görünce hemen oradan ayrılıyorlar, ihtara hiç gerek kalmadı şimdiye dek, bizdense sadece kültürlü, medeni insanlar bu konuda saygılılar.

Geri kalan ezici çoğunluksa aman Allah ım, o kadar ricaya açıklamaya, hadi işi gücü de geç evdeki yaşlı insanların sağlık sorunu ihtimaline araba şart olmasına rağmen; "babanın malı mı", "5 dakikaya gelecem", "bugünde iş yapmayıver", "ben sizden çok alışveriş yaptım" vs vs gibi laflar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 3 Kasım 2012; 18:10:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Benim iş yerimin üzerinde evim var, ikisine de garaj kısmından geçiliyor.

Pazar kurulduğunda günü işle değil garaj girişine parkedilmemesi için insanlara ricayla geçiriyoruz, dikkat ediyorum yabancı uyruklular bu konuda çok saygılılar önce park için yanaşıyorlar sonra garajı görünce hemen oradan ayrılıyorlar, ihtara hiç gerek kalmadı şimdiye dek, bizdense sadece kültürlü, medeni insanlar bu konuda saygılılar.

Geri kalan ezici çoğunluksa aman Allah ım, o kadar ricaya açıklamaya, hadi işi gücü de geç evdeki yaşlı insanların sağlık sorunu ihtimaline araba şart olmasına rağmen; "babanın malı mı", "5 dakikaya gelecem", "bugünde iş yapmayıver", "ben sizden çok alışveriş yaptım" vs vs gibi laflar ..

Alıntıları Göster
    Kaldırımlar kimsenin malı olmadı konusunda hem fikirim herkesle ama bazı konular var örneğin şimdi adamın dükkanın önüne araç koya bilirsin tabiki ama türkiyenin her yeri aynı değil ki bazıları kaldırıma bazıları yol kenarına bırakıyor. Sen gelip adamın dükkanın önüne çekersen adam dükkanının önü kapanıyor resmen yarım metre ile dükkana giriş çıkışlar sağlanıyor ama tabiki kaldırımların geniş olduğu veya yolların geniş olduğu yerlere araç çekile bilir. Bunun dışında ev konusuna gelince o kadar ılımlı değilim örnek vermek gerekirse bizim evin önünde ortalama 3 araç giricek kadar yer var. Kendimi bildim bileli oraya araç biz çekeriz son senelerde istanbulda en azından bizim burda çok büyük park yeri bulma sorunu oluşmaya başladı. Bizim araç sabah gider akşam gelir. Onun için sabah isteyen çeke biliyor arabayı akşama kadar durmaz genelde ama durursada telefon varsa ararım gelir çeker arabasını ama gelipde benim sürekli kullandım evimin önüne araç çekemez kaldı ki bu çektin araba benim yolumu kapatıyor. Kısacası güzellikle söylerim yok illa sürekli aynı şeyi yapmaya devam ediyorsa sertleşirim.

Özet geçmek kaldırımlara herkes çekme hakkına sahip olsada burası türkiye burada her konun uygulanmıyor. Zaten uygulanıyor olsaydı bunu hiç tartışmayız herkes kendi evi altındaki otoparka arabasını çekerdi.

• quote:

quote:

nereye yapıyor dağ başımı burası hemen polis çağırırım içeri tıktırrım nezarette kalır aklı başına gelir sizde esnafsınız herhalde ?

• quote:

quote:

quote:

nereye yapıyor dağ başımı burası hemen polis çağırırım içeri tıktırrım nezarette kalır aklı başına gelir sizde esnafsınız herhalde ?

esnaf değilim olaya tarafsız bakmak lazım adamlar orda ticaret yapıyor senin oraya araba bırakman onları engelliyorsa bi dükkanın önüne park edemezsin. aciliyetin varsa içeri sorarsın şu kadar kalıcam mahsuru var mı diye? izin verirserse ne ala. ama sen burası allahın yolu aracımı istediğim yere koyarım diye onlarla inatlaşırsan arabanın yanında beklemen lazım. eğer bırakıp gidersen arababı çizerler, delerler. hiçbirşey de ispatlayamazsın polise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent Hanna -- 3 Kasım 2012; 23:48:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

esnaf değilim olaya tarafsız bakmak lazım adamlar orda ticaret yapıyor senin oraya araba bırakman onları engelliyorsa bi dükkanın önüne park edemezsin. aciliyetin varsa içeri sorarsın şu kadar kalıcam mahsuru var mı diye? izin verirserse ne ala. ama sen burası allahın yolu aracımı istediğim yere koyarım diye onlarla inatlaşırsan arabanın yanında beklemen lazım. eğer bırakıp gidersen arababı çizerler, delerler. hiçbirşey de ispatlayamazsın polise.

valla ben devleti yoluysa koyarım o zman o esnaf arkadaşta dükkanının önüne park ücreti ödesin kimse park etmesin diye. herkes benim dükkanımın önü diye araba koydurmazsa park edecek yer kalmaz. gerçi adanada bu olay pek yok istanbulda ankarada yaşayan düşünsün

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

valla ben devleti yoluysa koyarım o zman o esnaf arkadaşta dükkanının önüne park ücreti ödesin kimse park etmesin diye. herkes benim dükkanımın önü diye araba koydurmazsa park edecek yer kalmaz. gerçi adanada bu olay pek yok istanbulda ankarada yaşayan düşünsün

Alıntıları Göster
    yorumlara bakıyorumda bazı arkadaşlar medenice kanundan nizamdan bahsetmiş bazılarıda evimin önüne çektirmem döverim vs demiş burası Türkiye ne bekliyoruz ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

yorumlara bakıyorumda bazı arkadaşlar medenice kanundan nizamdan bahsetmiş bazılarıda evimin önüne çektirmem döverim vs demiş burası Türkiye ne bekliyoruz ki.

Alıntıları Göster
    Bu akşam başıma gelenleri anlatayım,
    iş yerinin servis aracı bazen bende kalıyor.(renault master minibüs) Arka sokakta apartmanın bahçe duvarının önündeki kaldırımın yanına yanaşıp( kaldırıma çıkmayarak) park ediyorum. iki haftada bir diyebilirim. Bu akşamda bende kaldı ve park ettim. araçtan çıkarken hemen arkamda bi araç avazı çıktığı kadar kornaya basıyor. indim kapıyı kitledim yanıma yanaştı. benden 20-25 yaş büyük bir adam , yanında da karısı. bağıra bağıra buraya park edemzsin burası evimin önü diyor. bende gayet sakin bir tonla burası belediyenin yolu isteyen herkez paredebilir dedim.( inanın ki abartmıyorum herşeyi olduğu gibi aktarıyorum. o bağırıyordu ben sakindim) Benim bu açıklamama rağmen çekeceksin bu arabayı diye bağırıyordu. İyi akşamlar deyip döndüm yürümeye başladım. arkadan yine yüksek sesle bayanın sesini duydum. terbiyesiz herif dedi. ben sinirlenmeme rağmen sakinliğimi korumaya çalışarak dönüp terbiyenizi takının terbiyesiz sizsiniz dedim. adam direksiyonu üzerime kırıp (abartmıyorum) 2metre uzaktaydım, gaza bastı dam dizimin önünde son anda durdu. bende napıyorsun in arabadan dedim, iner gibi yaptı inmedi. camdan eğilip babam yaşında adamsın yaşından utan dedim. (hala bağırmıyordum) . bu arabayı sabah bu şekilde bulacağınımı sanıyorsun dedi. bende helebi dokun dedim ve eğildim plakasını aldım. yanımda geçip 5 metre ileri park etti. (5m ilerisi boştu) sonra evime doğru 20 mtr kadar yürümüştüm hala sesi geliyordu yanına park eden bir komuşusuna dert yanıyordu. dayanamadım döndüm ne diyorsun 5 mtr ileri park ettin hala ne konuşuyorsun diye ses tonumu biraz yükselttim. o da şerefsiz, terbiyesiz gibi hakaretlerle benim üzerime yürüdü eşi araya girdi. arıyorum 155 i çektirmezsem şerefsizim diye diye eşi kolundan çekerek gitti bende biraz zor çektirirsin diye bağırdım. ve eve geldim sinirim bozuk bir şekilde. arada balkona çıkıp bakıyorum araba yerinde mi diye. Hayır yasal olarak hakkı yok biliyorum ama emniyet müdürü tipli (takım elbiseli) biriydi. emir vermeyi seven tavırlarla bağrınıyordu. boyu da omzuma gelen tıfıl bi tip. Babam yaşımda deyip allaha havale ettim. Yazıktır günahtır, Büyüklerin örnek olması gerekirken nelerle uğraşıyoruz.
    bakalım sabah aracın hali ne olacak.

Not: ne eksik ne fazla, ne olduysa anlattım. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tadesyobatro

iş yerinin servis aracı bazen bende kalıyor.(renault master minibüs) Arka sokakta apartmanın bahçe duvarının önündeki kaldırımın yanına yanaşıp( kaldırıma çıkmayarak) park ediyorum. iki haftada bir diyebilirim. Bu akşamda bende kaldı ve park ettim. araçtan çıkarken hemen arkamda bi araç avazı çıktığı kadar kornaya basıyor. indim kapıyı kitledim yanıma yanaştı. benden 20-25 yaş büyük bir adam , yanında da karısı. bağıra bağıra buraya park edemzsin burası evimin önü diyor. bende gayet sakin bir tonla burası belediyenin yolu isteyen herkez paredebilir dedim.( inanın ki abartmıyorum herşeyi olduğu gibi aktarıyorum. o bağırıyordu ben sakindim) Benim bu açıklamama rağmen çekeceksin bu arabayı diye bağırıyordu. İyi akşamlar deyip döndüm yürümeye başladım. arkadan yine yüksek sesle bayanın sesini duydum. terbiyesiz herif dedi. ben sinirlenmeme rağmen sakinliğimi korumaya çalışarak dönüp terbiyenizi takının terbiyesiz sizsiniz dedim. adam direksiyonu üzerime kırıp (abartmıyorum) 2metre uzaktaydım, gaza bastı dam dizimin önünde son anda durdu. bende napıyorsun in arabadan dedim, iner gibi yaptı inmedi. camdan eğilip babam yaşında adamsın yaşından utan dedim. (hala bağırmıyordum) . bu arabayı sabah bu şekilde bulacağınımı sanıyorsun dedi. bende helebi dokun dedim ve eğildim plakasını aldım. yanımda geçip 5 metre ileri park etti. (5m ilerisi boştu) sonra evime doğru 20 mtr kadar yürümüştüm hala sesi geliyordu yanına park eden bir komuşusuna dert yanıyordu. dayanamadım döndüm ne diyorsun 5 mtr ileri park ettin hala ne konuşuyorsun diye ses tonumu biraz yükselttim. o da şerefsiz, terbiyesiz gibi hakaretlerle benim üzerime yürüdü eşi araya girdi. arıyorum 155 i çektirmezsem şerefsizim diye diye eşi kolundan çekerek gitti bende biraz zor çektirirsin diye bağırdım. ve eve geldim sinirim bozuk bir şekilde. arada balkona çıkıp bakıyorum araba yerinde mi diye. Hayır yasal olarak hakkı yok biliyorum ama emniyet müdürü tipli (takım elbiseli) biriydi. emir vermeyi seven tavırlarla bağrınıyordu. boyu da omzuma gelen tıfıl bi tip. Babam yaşımda deyip allaha havale ettim. Yazıktır günahtır, Büyüklerin örnek olması gerekirken nelerle uğraşıyoruz.

Hocam vallahi helal olsun arabayi üstünüze sürmüs ve siz hic bir tepki vermemissiniz,
    10 ay önce askerde Uzm. Çvş. üstüme yürümus hakaret etmis ve bende kafa atmistim mahkemeye verildik ve sonuç yarin İstanbul / Selimiye 1. Ordu Komutanliginda ilk durusmamiz var.En güzelini yapmissiniz kesinlikle hatta bence polise basvurun araca birsey olursa bir numarali zanli belli:) keske bende siziin gibii cool olabilseydim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehesr

quote:

Hocam vallahi helal olsun arabayi üstünüze sürmüs ve siz hic bir tepki vermemissiniz,
    10 ay önce askerde Uzm. Çvş. üstüme yürümus hakaret etmis ve bende kafa atmistim mahkemeye verildik ve sonuç yarin İstanbul / Selimiye 1. Ordu Komutanliginda ilk durusmamiz var.En güzelini yapmissiniz kesinlikle hatta bence polise basvurun araca birsey olursa bir numarali zanli belli:) keske bende siziin gibii cool olabilseydim

daha yaşıtım olsa bukadar tutmazdım kendimi muhtemelen. Eve gelip sakinleşince kendi kendime emniyetemi gitsem dedim, adam öldürmeye yaralamaya kasıt var resmen. insan üzerine araç sürmek ağır bir suç olsa gerek. görgü tanığı yok , muhtemelen inkar edecekler. uğraşmadım. araç duruyor hala yerinde.

• Adam öldürmeye teşebbüs degilmi bu? Bence öyle.
    Abicim git emniyete üşenme, uğraşsin dursun ifadeyle savciyla mahkemeyle, mobese vb birsey yokmudur görüntü alabilecek Varsa tadindan yenmez:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

Apartman Önü Park

• quote:

Orijinalden alıntı: Kim Jong Un

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

Apartman Önü Park

Alıntıları Göster
    Arka sokak olduğundan mobese, güvenlik kamerası vs. yoktu. sabah indim araba yerinde. Bir hasar da yok. Hasar olsa emniyete gidecektim.
    E şimdi noldu, çektirmezsem bu arabayı şerefsizim diye bağırıyordu. Şerefsiz mi şimdi bu adam

• quote:

Arka sokak olduğundan mobese, güvenlik kamerası vs. yoktu. sabah indim araba yerinde. Bir hasar da yok. Hasar olsa emniyete gidecektim.
    E şimdi noldu, çektirmezsem bu arabayı şerefsizim diye bağırıyordu. Şerefsiz mi şimdi bu adam

Serefsiz de diyemeyiz ama boyle tiplerin yaptigi yapacagi boyle kuru tehditler iste.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.