Şimdi Ara

Apartman Önü Park (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
122.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim mahallede normalde dönel kavşak olan yolun bir kısmını esnaf kapatıp araç parkediyor. Ama kimse ses çıkarmıyor.
    Laf etmeye gerek yok, burası Türkiye, canım memleketim...
  • Adanada bir apartmana girecegiz dayimla orada bar var oraya dobloyu parkettik. Sokakta ama barin onu. 15 dk sonra indik araba yok. Calindi mi falan dedik. Sonra barin onunde iki p*c guluyordu dobloysa gitti cektiler dedi. 2 gun sonra arabayi aldik ama ne haklari var sokaktan cektirmeye barcilarin?
  • aslinda cogu kisi bilmez ama, otellerin kendisine plaj ayirma gibi bi haklarida yok, plaj kismi devlete aittir. kimse shaiplenemez, ama bizim insanlara yediriyolar iste, hatta kanunun sayisini falanda biliyorum belki bigun isime yararda artizlik yaparim diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL S.

İyi günler beyler.Bizim alt komşumuz dairesinin önüne izinsiz mantar koydurmuş (o sıra şehirdışındaydım).Bütün binanın çevresini sardırmış adam tapulu malıymış gibi .Benim bunu nereye şikayet etmem gerekiyor mantarları kaldırtmak için ?Araba koyucak yer kalmadı

Mantarı yola koyamaz, kaldırıma koymuştur.. Kaldırıma da siz araba koyamazsınız, komşunuz haklı görünüyor..
    Eğer yanlış anladıysam biraz daha detaylı anlatabilirseniz iyi olur..

İzinsiz derken kendisi kendi imkanlarıyla mı alıp koymuş yoksa belediye vasıtasıyla mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate

Sileceği kaldırarak uyardıklarını düşünüyorlar bence. Şimdi sileceğini kaldırdım bir daha görürsem kırarım gibisinden. Bir arkadaşım park ettiğinde kendi sileceğini kendi kaldırıyor ki zaten birileri uyarıyı vermişler zannetsinler diye. Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

Süpermiş ya

• quote:

Orijinalden alıntı: DH-DN

Ancak garaj kapısı önüne park edilmiş olan araçların park yapması yasaktır.

Peki bunun yaptirimi ne olabilir?

Garajda arac var, adam israrla, her gece, istisnasiz olarak garajin girisine koyuyor arabasini.

Birkac kere uyarildi, hala koyduguna gore anlamamis, uzerinde yazi yazan duba yaptirilip garajin girisine konuldu, yani adam arabadan inip, o dubayi kaldirip kenara koyup sonra arabasini yine garaj girisinin tamamini kapatacak sekilde koyuyor, her sefer goruldugunde silecekleri kaldiriliyor ama halen daha devam ediliyor, hatta silecek kaldirilma ile de kalmayip o park etmek yasaktir yazan duba aracin sol on kapisina yaslaniyor sabah gorsun de utanir belki diye, yine ayni olay devam ediyor.

Umarim yukarida yazdigimin tumunu okumussunuzdur da o arac sahibinin insan olamayacagina kanaat getirmissinizdir.

Konu ile ilgili en az 15-20 kere 155 aranip bilgi verilmistir ancak hicbir sekilde yardimci olunmamistir.

Simdi bu konu ile ilgili yarin oburgun gelip de adam deseki kardesim sen kimsin benim silecegimi kaldiriyorsun, al iste basina belayi hic yok yere..

Daha ne diyelim arkadaslar, ne yapalim bir fikir verin..

• quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate

İyi iyi artık rahaaat rahaat çemkirebilirim . Sanki evine girip yatağında yatmışız gibi millet tepki veriyor. Bizim apartmanın önüne de sürekli park ediyorlar ve bende taa ilerilere park etmek zorunda kalıyorum. Yoğun yerlerde sıkıntı olmaması daha önemli. iyi iyi

Direkt çözüm:
    -Amcacım burası kaldırım apartmanınıza ait değil kanunen ben buraya parkedebilirim.Benim de evimin önüne park ediliyor
    -ayıp yaaa hebede hübüdüüü bili bilii
    -Bidakka amcacım(154 aranır)
    -Ekip gelir:Amirim bu amcamız kaldırımı tapulamış parkedemen diyor durum nedir?
    -Ekip:Dayı sen evine çıkıyon mu?Bi de biz mi parkedelim?
    Mesele hallolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Garajda arac var, adam israrla, her gece, istisnasiz olarak garajin girisine koyuyor arabasini.

Birkac kere uyarildi, hala koyduguna gore anlamamis, uzerinde yazi yazan duba yaptirilip garajin girisine konuldu, yani adam arabadan inip, o dubayi kaldirip kenara koyup sonra arabasini yine garaj girisinin tamamini kapatacak sekilde koyuyor, her sefer goruldugunde silecekleri kaldiriliyor ama halen daha devam ediliyor, hatta silecek kaldirilma ile de kalmayip o park etmek yasaktir yazan duba aracin sol on kapisina yaslaniyor sabah gorsun de utanir belki diye, yine ayni olay devam ediyor.

Umarim yukarida yazdigimin tumunu okumussunuzdur da o arac sahibinin insan olamayacagina kanaat getirmissinizdir.

Konu ile ilgili en az 15-20 kere 155 aranip bilgi verilmistir ancak hicbir sekilde yardimci olunmamistir.

Simdi bu konu ile ilgili yarin oburgun gelip de adam deseki kardesim sen kimsin benim silecegimi kaldiriyorsun, al iste basina belayi hic yok yere..

Arabanın başında bekleyerek polisi çağırın,sonra çekici çağırın ve çektirin.Uyarmakla olmaz.
    Babasını şamda arasın.

• quote:

quote:

Bi çekme halatı alın, arabanın kıçından tutup çevirin. Sonra da bi araç yolu kapatmış diyip trafiği arayın. Çekici alsın götürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

quote:

Arabanın başında bekleyerek polisi çağırın,sonra çekici çağırın ve çektirin.Uyarmakla olmaz.
    Babasını şamda arasın.

Polis arandi kac kere hemde. Park yasagi tabelasi yoksa bizim yapacak birseyimiz yok deniliyor malesef. Goz gore gore sikintiya dogru gidiliyor yani. Yazik

• Tabela koyun mutlaka onu da ekleyeyim.Araç çektirilir yazısını da ekleyin tabelaya.
  • yasak değil tüm mahalle ve sokaklar senindir
  • quote:

Tabela koyun mutlaka onu da ekleyeyim.Araç çektirilir yazısını da ekleyin tabelaya.

Hocam yukarida mesajimda yazdim. Kendi paramizla kendimiz duba yaptirdik uzerinde yazi yazan...
  • Esnaf nasil parselliyorsa bazi antenler de yolu parselliyor iste.

Ama yan dairemdeki gibi otoparki olup da usengecliginden benim evimin onune koyanlar olunca ben de cildiriyorum. Hadi gel de p.....'in lastigi indirme. Araba ote mahallede su an.
  • quote:

quote:

Tabela koyun mutlaka onu da ekleyeyim.Araç çektirilir yazısını da ekleyin tabelaya.

Hocam yukarida mesajimda yazdim. Kendi paramizla kendimiz duba yaptirdik uzerinde yazi yazan...

Tamamdır inadına koyuyorsa çektiriceniz abicim.Bir kere iki kere çektirince bak bakim yanaşıyomu bi daha mahallenize.
  • Nadiren de olsa, İzmir'de ki evimizin garaj önüne bazı akıllılar park yapıyor. Ve park ettiği yetmiyormuş gibi, ne bir telefon, ne de ulaşabileceğimiz her hangi bir bilgi bırakılmıyor. Allah muhafaza, acil bir olayda bu tip vurdum duymazlıklar, büyük sonuçlar doğurabilir. Ben maalesef ki bu tip davranışları onaylamıyor ve hemen ekip çağırtıp ceza yazdırıyorum. Aşağıdaki de, daha henüz dün çekmiş olduğum bir fotoğraf.

Apartman Önü Park

Garajımız kapalı ve otomatik kepenk sistemine sahip. Önünde her hangi bir levha yer almıyor. Çünkü alenen kendisini belli ediyor. Buna rağmen garaj önünü işgal edip park sorununu sözde çözüme kavuşturmak olan bu tip vurdum duymaz insanlara göz açtırmıyorum.

NOT: Gerekirse kafa göz dalabilirim.

• quote:

quote:

quote:

Tamamdır inadına koyuyorsa çektiriceniz abicim.Bir kere iki kere çektirince bak bakim yanaşıyomu bi daha mahallenize.

Iyi de kime nasil cektireyim? Adamin arabasini ozel cekici ile cektirip baska bir yere koysam bir nevi hirsizlik yapmis oluyorum. Adam dese benim arabam buradaydi, garajda da tek benim arabam var, aramizda diyalog da gecmis.

Adamin arabasini caldim, sonra ileride bir yere biraktim. Illa gidip 100 km oteye birakmak gerekmiyor ki hirsizlik yapmis pozisyonuna dusmek icin.

Ben polis, zabita, belediye vs vs nezdinde bu olayi halletmek istiyorum ama ne zaman arasam 155i bir turlu gelmediler bile birakin cekici yollatmalarini veya ceza yazmalarini falan

• quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Nadiren de olsa, İzmir'de ki evimizin garaj önüne bazı akıllılar park yapıyor. Ve park ettiği yetmiyormuş gibi, ne bir telefon, ne de ulaşabileceğimiz her hangi bir bilgi bırakılmıyor. Allah muhafaza, acil bir olayda bu tip vurdum duymazlıklar, büyük sonuçlar doğurabilir. Ben maalesef ki bu tip davranışları onaylamıyor ve hemen ekip çağırtıp ceza yazdırıyorum. Aşağıdaki de, daha henüz dün çekmiş olduğum bir fotoğraf.

Apartman Önü Park

Garajımız kapalı ve otomatik kepenk sistemine sahip. Önünde her hangi bir levha yer almıyor. Çünkü alenen kendisini belli ediyor. Buna rağmen garaj önünü işgal edip park sorununu sözde çözüme kavuşturmak olan bu tip vurdum duymaz insanlara göz açtırmıyorum.

NOT: Gerekirse kafa göz dalabilirim.

Hocam bu cezalari neye istinaden yazdiriyorsunuz gozunuzu seveyim bir soyleyin.

Ben defalarca aradim, park yasak tabelasi falan yoksa yapabilecek bir seyimiz yok diyorlar, gelmiyorlar bile..

• Apartman Dairelerinin ve diğer konutların iş yeri yapılması.
    Dar sokaklara ve caddelere dükkanlı apartmanlar yapılması.
    Apartman ile iş yeri binalarının.. içiçe olması.
    Otopark mafyalarına fırsat verilmesi..
    Çok yanlış. Kısacası çoğu ilimiz plansız.. Özelliklede ankara.
    Hal böyle olunca.. ticarethanelerin.. iş yerlerinin ..kamu binalarının..vs bulunduğu bölge ayrı.
    Konutların bulunduğu bölge ayrı olması lazım..buna ek olarak.. çok katlı otoparklar inşa edilmesi lazım..
    Sanırım ankara ve aynı zamanda çoğu ilimiz.. böyle bir düzenlemeye giremez..
    Çünkü kördüğüm olmuş durumdalar.. Ancak baştan şehir planlamasıyla olur.. diye düşünüyorum
  • quote:

Hocam bu cezalari neye istinaden yazdiriyorsunuz gozunuzu seveyim bir soyleyin.

Ben defalarca aradim, park yasak tabelasi falan yoksa yapabilecek bir seyimiz yok diyorlar, gelmiyorlar bile..

Arıyorum geliyorlar. Eğer telefon açtığınızda çözüm üretemiyorsanız, bağlı olduğunuz ilçe'nin karakol numarasını öğrenip, birde orayı aramayı deneyin. Ne demekmiş o, tabela yoksa yapabilecek birşeyimiz yok diye bir cevap olabilir mi ya? Gerçekten enteresan. Garajın önü kapatılmış mı? Kapatılmış. Peki çıkabiliyor musun? Hayır. Ee o zaman :)). Bilemiyorum sizin otoparkı. Açık alan mı? Bağlı olduğunuz karakol çözüm üretmemeye devam ederse, bağlı olduğunuz il emniyet müdürlüğüne gidip şikayette bulunun bence.

Ben aradığımda geliyorlar ceza yazıyorlar. Bir kaç saat sonra da çekici gelip araç hala oradaysa aracı çekip götürüyorlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.