Şimdi Ara

=====>>--- LG OPTIMUS ONE P503 ANA KONU ---<<===== (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
4
Favori
78.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the0ne

Merhaba,

Nasıl root ettiğimi kısaca açıklama çalışayım belki denemek isteyenlere faydalı olur. Öncelikle telefonun full şarj olmasında fayda var.

*İlk olarak optimusmanianın verdiği program ve v10a yazılımı indirdim

*Root atmak normalde çok basit fakat recovery menüyü açabiliyorsanız ve bunu yapmak için uzun bir süre araştırmam gerekti. Sanırım tmobile yazılımı buna müsade etmiyordu. siz recovery moda 3 tuş ile ulaşabiliyorsanız işiniz daha da kolay.
    Neyseki bir sitede linkteki recovery image dosyasını buldum **** com/files/451426248/recovery_image.rar

*Optimusmania'nın anlattığı şekilde programla telefona bağlanıp ilgili yazılımın klasörünü seçtim ve ekran görüntüsündeki gibi linkleri kendisi seçti. Burada benim yaptığım tek farklı şey RECOVERY IMAGE yazan yere linkten indirdiğim dosyayı göstermek oldu. Bunu yaptıktan sonra optimus manianın belirttiği şekilde ilerledim. Açıkçası ne olacağını bilmiyordum:)

Yükleme bitti hemen HOME + VOLUME- +STAND BY denedim ve recovery modda açabilmiştim (buraya gelene kadar neler çektim bi ben bilirim).

Recovery modda açtıktan sonra gerisi çok kolay.

SD'yi nasıl bölümleyip LOL'u kurduğuma gelince;

Tam hatırlamıyorum ama sanırım önce temiz bir format attım telefonun menüsünden.
    Sonra ilgili kombinasyonla SD kartı bölümledim (recovery modda Partition SDcard (swap: 0, ext: 512 – yada daha fazlasını seçebilirsiniz, benim sd kartım 4gb class6-600 küsürünü buna ayırdım), bunu yaptıktan sonra yine aynı yerde ext2'yi ext3' dönüştürdüm.

* Aynı menüden wipe'a girerek data/factory, cache, dalvik-cache, ext, android_secure bölümlerini tek tek temizledim

* Sonrasında ise LOL romu indirip aynı menuden USB-MS toggle seçerek rom dosyasını zipli olarak sd karta aktardım, ve usbden çıkarak kabloyu çıkardım.

* Meşhur menüden FLASH ZIP FROM SDCARD ve ardından reboot ve mutlu son.

Telefon menüsü bambaşka hale geldi, şuan çok memnunum. LOL'u tavsiye ederim gereksiz birsürü programı çıkarmışlar ve menüsü güzel. yüklemek isteyen olursa buradan inceleyebilir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945218

bu konulara yabancıyım biraz sd kartı niye bölüyoruz onu anlamadım.LoL denen romu opimusmanianın anlattıgnı gib yapsam olur anladıgım kadarıyla.ordan sonra yaptıklarını anlamdım:) bende telefonla gelen 2gb sd var .bu programlar sd ye yüklü diye tahmin ediyorum biraz acıklarsan sevinirm bilgilendirme için cok sagol

• 3 tusla ne demek isteğini biraz aiciklarmisin ben üc tusla yaptıpımda yani power+ ses kısma + ev tuslarina basarak actiğima bir android yükleme sayfasi aciliyor telefonda bunumu demek istedizni ?
  • sd kartı bölümlendirmenin sebebe android linux tabanli bir sistem olduğu icin 170 mb telfon hafizasi icin bazen yetersiz kaliyor bunu genisletmek icin bunu yapmamiz lazim oluyor arti cihaz root olduğu zaman ise overclok yapılabiliyor 600 mhz islemci forumlarda yazilana göre 840... küsüre kadar yükseltilebiliyor..
  • malum telefonun kendi hafızası 170 mb civarı birşey. bi süre sonra hafıza doluyor. bu sebeple hafıza kartının bir kısmını ext formatına dönüştürerek yer açıyoruz. windows uygulamaları nasıl fat yada ntfs istiyorsa linuxlarda bundan istiyor. 2 gb çok ufak, bende 4 var ama oda birsüre sonra yetmeyecek gibi.

bahsettiğim 3 tuş kombinasyonunu yapınca videonun 1.45inci saniyesindeki bir ekran çıkmalı.

http://www.youtube.com/watch?v=tW_XJrPJfo8&feature=related
  • Optimusmania'nın anlattığı şekilde programla telefona bağlanıp ilgili yazılımın klasörünü seçtim ve ekran görüntüsündeki gibi linkleri kendisi seçti. Burada benim yaptığım tek farklı şey RECOVERY IMAGE yazan yere linkten indirdiğim dosyayı göstermek oldu. Bunu yaptıktan sonra optimus manianın belirttiği şekilde ilerledim. Açıkçası ne olacağını bilmiyordum:)

bu dediğin gibi yaptim simdi yani recovery_image zipli dosyayi masa üstünde actim ve programdan image dosyasi yerine recovery_image bunu gösterdim ve dosyalarda hata verdi yani veri yollarinda istediği seylere ulasamayinca hepsini sildi nasil yapamam gerekicek acaba ?
  • dosyanın ismini recovery yapıp aynı klasore atmayı denesen birde. bende sorun çıkmamıştı açıkçası.
  • dostum dosyanin adini ayni yaptim ama gine ayni bir terslik var isin icinde ama cıkamadik simdi img. dosyasi 4 küsür mb ve sadece tek bir dosya bundan dolayi diyerinden farkli bir durum var ortada :S sadece img. dosyasini atmanin farkli bir yolu yokmu acaba ? :s
    quote:

dosyanın ismini recovery yapıp aynı klasore atmayı denesen birde. bende sorun çıkmamıştı açıkçası.
  • farklı yollarla atılıyor ama ben ancak bu metodla yapabildim.
  • S.a. Arkadaslar Burdaki Konuyu editliyorum Cünkü Yazilim Atar iken bazi arkadaslarimiz cihazi susturmuslar ben kimsenin vebalini almak istemem yapanlar oldu bizzat kendimde bu işlemi yaptim ve halla cihazimi stable durumda kullaniyorum ama yanlış yapılmasindan dolayi kaynaklanan sebeblerden dolayi kimsenin günahini almak istemem eyer market vs icin bir sikintisi olan varsa pendik media markt gelebilirler yadawww.androidadam.com sitesinden yardim alabilirler elimden geleni yaparim iyigünler herkeze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood86 -- 11 Mayıs 2011; 0:26:22 >
  • quote:

dosyanın ismini recovery yapıp aynı klasore atmayı denesen birde. bende sorun çıkmamıştı açıkçası.

dostum root işlemini yaptim bölümleme icin markette swamp diye programlar vardı ama ben ginede sormak istiyorum sd karti kafana göre bölümlemeyi neyle hangi program ile yaptin
  • merhaba, yapabilmene sevindim.

Bahsettiğim recovery imgyi attıktan sonra recovery modda açarak yapabildim(üç tuş kombinasyonu ile açma olayı). görüntü linkteki gibi. bu ekran sendede çıkıyorsa basitçe yapabilirsin.

=====>>--- LG OPTIMUS ONE P503 ANA KONU ---<<=====
  • quote:

merhaba, yapabilmene sevindim.

Bahsettiğim recovery imgyi attıktan sonra recovery modda açarak yapabildim(üç tuş kombinasyonu ile açma olayı). görüntü linkteki gibi. bu ekran sendede çıkıyorsa basitçe yapabilirsin.

simdi tek bir sey kaldi oda o img dosyasini tlfona yazdirmak onu nasil yapıcağımızı bulsak xda da var ama cözemedim uygulama altta ama türkkcesini cözmek biraz zaman alicak gibi google yeterli olmuyor bu konuda :D

Custom recovery Optimus One P500/Thunderg
    Lets start the custom roms!!

To use copy flash_image and recovery-RA-GNM-thunderg-1.1.0.img to the root of your sdcard.

To flash: via adb shell or terminal type this from root su # shell. (Do not type the # as its just for reference to show you need a root # shell not a $ user shell)

Code:
    # mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image

# chmod 755 /system/bin/flash_image

# mv /system/etc/install-recovery.sh /system/etc/install-recovery.sh.bak

# mount -o remount,ro -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-GNM-thunderg-1.1.0.img

# reboot recovery
    Key combo to boot custom recovery from powered off is vol_down + home + power and release keys at LG splash.

Recovery Features:

ADB as root user

USB-MS Toggle :mounts sdcard as mass storage

Backup/Restore:
    Nand Backup : runs a nandroid backup of data, cache, boot, system
    Nand Backup + .android secure : backs up above plus .android_secure on sdcard (froyo native apps on sd)
    Nand + ext backup : data, cache, system, boot, plus apps2sd on ext partition (old style apps2sd)
    Nand Restore : browse to and select nandroid backup to restore

Flash Zip From Sdcard: Update.zip must be in root of sdcard

Wipe Menu:
    Wipe data/factory reset: wipes data & cache
    Wipe cache
    Wipe Dalvik cache : Wipes Dalvik cache in all possible locations if moved by apps2sd
    Wipe SD:ext : Wipes Apps2sd ext partition
    Wipe Battery Stats
    Wipe rotate settings
    Wipe .android secure : Wipes froyo native .android_secure on sdcard

Partition Sdcard:
    Partition SD: Partition's sdcard for apps2sd (this formats card so all non backed-up data is lost)
    Repair Sd:ext
    SD:ext2 to ext3 : coverts apps2sd ext2 partition to ext3 (requires kernel support for ext3)
    SD:ext3 to ext4 : same as above but ext3 to ext4 (requires kernel support for ext4)

Mounts:
    Gui mounts to avoid typing in terminal to mount and cd into a dir to mount system, data, cache, sd-ext (if exists), sdcard

Other:
    Fix apk uid mismatches
    Move recovery log to SD
    Toggle Signature Verify : Turn of signature checking on flashing zips
    Key Test : Output keycodes for debugging recovery

Note this recovery and the one for the LG Vortex have a service that instantly reboots out of recovery once you load it & I disabled it and thats why you get a E: "Bad Boot Message" on inital startup. Its completely fine.

Recovery Key mapping:
    Up & down : vol-up and vol-down
    Select : Menu
    Backup : Back

Thanks to :
    alahkel & fughy for dumps/testing
    Amon_Ra for his awesome source and a few pointers. His original Source Link Buy him a redbull
    Worstenbrood's desire recovery Link

Donators Thank You List:
    None Yet

Donation link to Buy me an Energy Drink is below: I'll post my source soon.

Download recovery-RA-GNM-thunderg-1.1.0.img.zip
    Md5= eb4ea2ffb26f387a891bb4d7261a0e5f

BRICK WARNING DO NOT FLASH A RADIO.IMG WITH RECOVERY

My Github Source Link
    Attached Files
    flash_image.zip (4.9 KB, 2925 views)
    ALINTIDIR.

• http://androidforums.com/getitnowmarketing/221388-custom-recovery-optimus-one-p500-thunderg.html#post1896517

su sayfadaki islemleri burdan bir arkadas cözümlesin lütfen bu isi yapalim bari ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: By soclose

http://androidforums.com/getitnowmarketing/221388-custom-recovery-optimus-one-p500-thunderg.html#post1896517

su sayfadaki islemleri burdan bir arkadas cözümlesin lütfen bu isi yapalim bari ya

Neyse Arkdaslar bunuda hallettik sorun kalmadi Galiba ihtiyaci olan olur ise sorsun burda paylasirim arkadaslar...
  • bu benimde kullandığım recovery img, aynı linkten almıştım. ama orada tarif ettiği gibi yapamadığım için ilk anlattığım şekilde bir töntem izlemştim.
  • quote:

s.a. arkadaslar ugraslar sonucu root işlemi sükürler olsun hallettim :) ilgilenenler konu sizlerle umarim her kezin isine yarar

Öncellikle market icin indirdiğimiz yazılımı değistirmemiz lazim ( yeni yazilimi yükllediğinizde NDRİVER siliniyor bilginize benim icin NDRİVER önemli olmadiği icin onu cidden gözüm bile görmedi simdi ise gelelim konumuza.

V10a Africa original.rar arkadasimiz bunu paylasmisti ama bunu iptal edip simdi yolladiğim programi telefona kuruyoruz ... yani

1-http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/ANEUBK/V10c_00/V10C_00.kdz
    130 MB
    bu versiyonu pc ye indiriyoruz...

2- tabi bu yazılımı yüklemek icinde bir adet uploud programi lazim onun linkide hemen altta

link 1 :http://www.mediafire.com/?oo35nq1z8jcdnu1
    link 2 altarnatif :http://hotfile.com/dl/109203828/cd3a80e/KDZ_FW_UPD_EN.rar.html

kuruluma ve root işine gelince arkadaslar..

KDZ_FW_UPD.exe bu programi caliştiriyoruz...
    ardindan
    resimdeki gibi en son louncher dicez ve cihaza hic bir sekilde dokunmayin sonunda FINISH yazicak ozaman programi kapatir ve cihazi acarsiniz acildiğinda cihazimiz root olmus olucak ve yapmak istediğiniz herseyi yapa biliceksiniz

Yazilim işlerimiz bittikten sonra marketten yada internetten z4root kurucaz

program üsteki resimdeki giib ilk basta üstekine sonra yeniden basladiğinda tekrar programi acarak 2 ye tıkladiğimizda direk cihazimiz root olmus olucaktir arakdaslar..

benden bu kadar arkdaslar gece bunla ugrastik anca :D Forumunda paylasmak istiyen arkadaslar sadece alinti olarak belirtir iseniz cok sevinirim emek paylasildikca değer kazanir. umarim herkezin isini görür. iyi eylenceler saygılarla BİLAL İBANOĞLU MEDİAMARKT PENDİK LG SATİŞ DANİŞMANİ...

zaten üzerinden gelen yazılım v10c dediğin yazılımı yüklemeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 9 Mart 2011; 20:55:28 >

• ANEUBK/V10c_00/V10C_00.kdz haklısın 10 c ama türkiye icin olan yazilim cihazlarda türkiye icinde market su anda yasal değil hala ondan dolayi baska ülkenin yazilimini yüklüyoruz
  • quote:

ANEUBK/V10c_00/V10C_00.kdz haklısın 10 c ama türkiye icin olan yazilim cihazlarda türkiye icinde market su anda yasal değil hala ondan dolayi baska ülkenin yazilimini yüklüyoruz

markete gerek duymuyoırum.
    sadece hız aşırtma için root istiyorum. bu z4root ,root olmak için yeterlimi
    eğer yeterli ise root işi tam olraaka nasıl olacak usb kablo falan takılacak mı vs...
    şimdiden sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 10 Mart 2011; 0:02:31 >
  • bak burasi root yapmak icin cevapta yazimisin buraya buna bakarak root yapabilirsin.......

S.a. Arkadaslar Burdaki Konuyu editliyorum Cünkü Yazilim Atar iken bazi arkadaslarimiz cihazi susturmuslar ben kimsenin vebalini almak istemem yapanlar oldu bizzat kendimde bu işlemi yaptim ve halla cihazimi stable durumda kullaniyorum ama yanlış yapılmasindan dolayi kaynaklanan sebeblerden dolayi kimsenin günahini almak istemem eyer market vs icin bir sikintisi olan varsa pendik media markt gelebilirler yadawww.androidadam.com sitesinden yardim alabilirler elimden geleni yaparim iyigünler herkeze

zaten üzerinden gelen yazılım v10c dediğin yazılımı yüklemeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood86 -- 4 Ağustos 2011; 23:41:37 >

• bu işlemle custom romlarıda yukleyebiliyormuyuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.