- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
Bu konudaki kullanıcılar:
 
6003
Cevap
106
Favori
476762
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
0 Mesaj
19 Şubat 2013; 8:20:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS


Aşırı gazı var ancak gaz olmuyor demişsiniz.
Varmı yokmu onu netleştirmeniz lazım.
Ayrıca gittiginiz hastanedeki doktor digil hademe olmalı.
El ile muayene edip teşhis koyabilen doktorlar 50 yıl geride kaldı.
Şimdikiler bin tane tetkik yaptırıp öyl teshis koyabiliyor.

Bana sorarsanız standart prosedür kan,gaita ve endoskopi yaptırın önce.
Ülser veya iltihaplanma durumuna dair blgular cıkarsa ona göre doktor tedavi baslar zaten.
Yok ibs ye benzer şikayetler de karar kılarsa doktor o zamanda ona göre yönlendirmeli sizi.

Ve diger arkadasımızın aktarlardan uzak durun ifadesine katılmıyorum.
Ben her zaman şunu söylüyorum ; İbni sina kendisine gelen bir ülser hastasına kaldırıpta lansor yazmıyordu.

Zaten kullandıgımız ilaçlar bitkisel içeriklidir.
Ancak önemli nokta aktarlardan işini bilene gitmeniz.

Şimdi herkes soyadının yanına zade ifadesi ekleyip aktar dükkanı acmakta.
Ihlamurla pırasayı ayırtedemeyen bu aktarlara gitmek tabiki sakıncalı.

Benim polen,arı sütü,kefir önerilerimi bizzat sahsım üzerinde denemiş olmam nedeniyle burada paylaşıyorum.

İbs hastalıgınında sebebi hassasiyet digildir.Bilakis barsak florasındaki bir tür bakteri,mantar dır.
Bu mantar veya bakteriyi öldürdügünüzde bu hastalıktan tamaen kurtulursunuz.

Birkaç msj önceki yazdgım linkten ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Doktorların her dedigine inanmayın.
Ben üniv hastanesinde gastro bölümü baskanına gittim bizzat muayene oldum.
Adam tanıdık.
Herseyi anlattım ve bana sadece bazı tetkikler istedi.
Herif teshi koyamadı düşünün.
Onun ögrencisi yeni doktor bir cocouk ülser olabilir dedi.
Ülser mikrpubuda cıkmadı o tahlilde.
Bununda nedeni sanıyorum arı sütüydü.Arı süttü içip gitmiştim.
Muhtemelen oan ülser mikrpubunu tathlillerde görünmeyecek şekilde öldürmüştü.

Ve bana metospasmyl yazdılar.
İlaç biti şikayetler basladı yeniden.
Tekra gittim bu defa 2 ser kutu yadılar.
Dedim ben 31 yasındayım ve bu ilaçı hayatım boyunca deneme yanılma yöntemiyle kullanıcakmıyım?
Cevapları evet oldu.

Demek istedigim ; doktorların sözleri son söz digil,kesinlik arzetmiyor.
Tanı tedavi konusunda yetersiz kaldıklarıında yuvarlak cevaplar ve farklı ilaçlar deneme yöntemlerine girişiiyorlar.

akıllı olmak bazı seyleri irdelemek lazım.

Bugün bi hasta bana gelse ben doktor olmadıgım halde birkaç tetkik isteyip adama teshis koyabilirim.
Artık doktorlar tahlillerin söyldikleriyle teshis koymakta maalsef .

mesela antibiyotikten örnek vereyim, antibiyotiklerin çogunun ana maddesi sarmısak yada sarımsak özüdür. sarmısak dogal antibiyotiktir, sogan vs de öyle ama sarmısak belki 100 kat daha etkili.. sarmısagın antibiyo özelliğinden ziyade bakterilerin foksiyonel işlevlerini zayıflatır, yani bakterileri sersemletir. böylelikle bagışıklık sistemin müdahaleyi daha etkili yapar ve iyileşirsin. aynı şey virüsler içinde geçerlidir. virüsleri sersemletir. örnegin kışın her gün bir diş yada 2 diş sarmısak yiyen biri kesinlikle soguk algınlıgına yakalanmaz. ama hergün sarmısak yemek sakıncalıdır. bagırsaktaki bogazdaki bakteri florasını bozarsın..
hergün ada çayı içmek sinirsel işleyişi yavaşlatır, tansiyonu etkiler, baş dönmesinden tut bir sürü sıkıntı çıkar. ada çayı dogal antibiyotiktir. nane, zencefil vs hergün tüketimi çok sakıncalıdır. ancak arada bir içmek, hasta olunca içmek gerekir, ve gerçekten şifa kaynaklarıdır. polen mükemmel bir besindir. ama vucudu buna alıştırmamalısın. hafta bir iki ye, hasta oldugunda ye, ama hergün ilaç gibi alma. benim sana tavsiyem bu dur.

şunuda belirteyim, bagırsaktaki bakterilerin türü, sayısı, faaliyetleri sinirlerimiz tarafından kontrol edilir. yani bakterilerin bagırsaktaki yaşam şartlarında sinirlerimiz aktif rol alır. ancak bakterilerin, sinirsel işleyişe aşırı bir katkısı yoktur.sinirsel işleyiş bozuldugu anda bakteriyel işleyişte bozulur. kefir yada dogal yogurt, turşu gibi mayalanarak yapılan gıdalarla bakteri florasını düzeltme faaliyetinde bulunabilirsin, düzelte bilirsin de. ama sinirsel işleyiş düzelmezse bu gıdaları kestin mi eski haline gelirsin ki bu gıdalarla sinirsel işleyişi düzeltemezsin. ben yıllardır kefirimi kendim mayalar içerim, İBS için degil daha saglıklı olmak için, her açıdan. kefirle ilgili sana saatlerce bilgi verebilirim.. en önemli bilgi, kefir bakterileri koloni oluşturur, yogurt ve turşu gibi gıdalarda bulunan yararlı bakteriler koloni oluşturmaz. ve kefir bakterilerinin zararlı bakterileri yeme özelliği vardır, hemde koloni şeklinde saldırırlar, aynı karıncalar gibi.. neyse saatlerce çok bilgi yazabilirim.. yani kefiri her insanın içmesi lazım..saglıklı sindirim sistemi eşittir saglıklı uzun yaşamdır.


_____________________________ 
0 Mesaj
19 Şubat 2013; 8:40:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider


Kefiri deneyin bir de. Ben düzenli olarak her gün içiyorum

dogal kefir kullan, endüstriyel kefirlerden uzak dur. dogal kefirleri ancak ziraat fakültelerinden teminedebilirisin, yada bizim gibi daha önce temin etmişlerden..
ve kullandıgın kefir bakteri türlerini mutlaka bil, örnegin benim mayaladıgım kefir de 10 tane kefir bakterisi türü var, yarım litre içerim hergün bazen bir bardak, ama hergün içerim, yarım litrede yaklaşık 2 trilyon kefir bakterisi olur, yarım litre içtin diyelim agızda bir kısmı bagışıklık sistemimiz tarafından öldürülür, bir kısmı yemek borusundaki savunma mekanizmamız tarafından öldürülür, büyük çogunlugu ise mide sıvısında ölür, bahsettiğim sayının sadece %1-2 anca bagırsaklara ulaşır. belki daha da azı.. endüstriyel üretimde bu sayıyı yakalanman imkansız, kullanılan bakteriler ise hiç konuşmak istemiyorum bile bu konuda..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 19 Şubat 2013; 8:42:53 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________1644 Mesaj
19 Şubat 2013; 8:45:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare


dogal kefir kullan, endüstriyel kefirlerden uzak dur. dogal kefirleri ancak ziraat fakültelerinden teminedebilirisin, yada bizim gibi daha önce temin etmişlerden..
ve kullandıgın kefir bakteri türlerini mutlaka bil, örnegin benim mayaladıgım kefir de 10 tane kefir bakterisi türü var, yarım litre içerim hergün bazen bir bardak, ama hergün içerim, yarım litrede yaklaşık 2 trilyon kefir bakterisi olur, yarım litre içtin diyelim agızda bir kısmı bagışıklık sistemimiz tarafından öldürülür, bir kısmı yemek borusundaki savunma mekanizmamız tarafından öldürülür, büyük çogunlugu ise mide sıvısında ölür, bahsettiğim sayının sadece %1-2 anca bagırsaklara ulaşır. belki daha da azı.. endüstriyel üretimde bu sayıyı yakalanman imkansız, kullanılan bakteriler ise hiç konuşmak istemiyorum bile bu konuda..

Kefiri ben evimde mayalıyorum, hazırları kullanmıyorum. Peki kefiri sabah mı yoksa yatmadan önce içmek mi daha sağlıklıdır?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
1881 - 193∞ 
7 Mesaj
19 Şubat 2013; 9:12:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@nDuzelme olur hocam,ilaclarin yan etkisi gercekten cok onemli ben grip oldum antibiyotik kullandim öldüm öldüm dirildim.zaten bizim barsaklarimiz hassas..

@yolcu1089 hocam verdiginiz bilgiler icin tesekkurler,ben bir ara laxorly kullandim ama faydasini gormedim daha cok zarari oldu surekli uyku halindeydim.ama probiyotigi deneyecegim,birde probiyotik yogurt ve süt alacagim tüm ibs hastalari icin yararli olur bence

sn Hk@n :

Size Laroxly hakkında biraz daha bilgi vermek istiyorum.

Ben Laroxly il kullanmaya başladığımda ilk hafta hiçbir faydasını görmedim. Tam ilacı bırakacakken propektüsten ilacın 7 ila yanılmıyorsam 12 gün arasında etkisini göstermeye başlayacağını okumuştum. İlacı bırakmaktan vazgeçip en azından bu süre denemeyi düşündüm ve 8. günde etkisini göstermişti. Daha rahattım ve ani baskınların olmadığını bağırsak hareketlerinin daha sakin olduğunu hissetmiştim. Yaklaşık 6 ay her kutu bitiminde 1 hafta ara vererek kullandım.

Sonra bir dönem ilacın etkisini kaybettiği ve işe yaramadığını farkettim. Ağrılar sıkışmalar ve hareketler eskisi gibi olmuştu. İlaç fayda etmiyordu artık. Bahsettiğim doktora gittiğimde bana laktoz testi yaptırdı ve sonuç itibari ile bana laktoz emilimini bağırsaklarımın sağlayamadığını söyledi. Ben yoğur, süt, peynir türevleri yani laktozun bulunduğu yiyecekleri kesmediğimden dolayı bağırsaklardaki yararlı bakteriler artık çok tükenmişti. Bunları kestim ve 6 ay yukarıda bahsettiğim gibi Sano probiyotik kullandım ve bu dönem içerisinde laroxly e de tekrar başladım. Artık etkisini yeniden göstermeye başlamıştı. 6 ay sonra probiyotiği kestim ve laroxly kullanmaya devam ettim ve hala ediyorum. Haftasonları evde olduğum iççin ilacı cuma ve cumartesi akşamı içmiyorum. Etkisi yinede kaybolmuyor.

Diğer bir konu yiyeceklerimize dikkat etmemiz çok önemli. İBS hastalığında bünyeden bünyeye farklılık gösterdiğini söylemişti doktor. Yani size yaramayan yiyecekleri siz tespit edeceksiniz.
Süt ürünleri yiyorsanız mutlaka laktoz testi yaptırmanızı öneririm. Laktoz emilimi olup olmadığı önemlidir. Bana çiğ et ürünleri de yasaktı. sucuk, sosis, salam vb.

Sonuç itibari ile yemeyi bıraktığım ve çok sevdiğim;
cips, sucuk, yoğurt, kakaolu tatlılar, çikolata, kola gibi gıdaları artık belirli dönemlerde yiyorum. Cips ve her hafta sonu neredeyse, yoğur buldukça, kolayı içmiyoruz arada nadiren, ayda bir sucuk, baklagiller haftasonları artık yiyorum ve mutluyum :)

İnşallah sizdede işe yarar. Sağlıklı günler dilerim.

Bu arada gaz sıkıntınız için meteospazm çok işe yarar küçük bir not olarak söylemek isterim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu1089 -- 19 Şubat 2013; 9:18:07 >
_____________________________169 Mesaj
19 Şubat 2013; 13:48:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare


dogal kefir kullan, endüstriyel kefirlerden uzak dur. dogal kefirleri ancak ziraat fakültelerinden teminedebilirisin, yada bizim gibi daha önce temin etmişlerden..
ve kullandıgın kefir bakteri türlerini mutlaka bil, örnegin benim mayaladıgım kefir de 10 tane kefir bakterisi türü var, yarım litre içerim hergün bazen bir bardak, ama hergün içerim, yarım litrede yaklaşık 2 trilyon kefir bakterisi olur, yarım litre içtin diyelim agızda bir kısmı bagışıklık sistemimiz tarafından öldürülür, bir kısmı yemek borusundaki savunma mekanizmamız tarafından öldürülür, büyük çogunlugu ise mide sıvısında ölür, bahsettiğim sayının sadece %1-2 anca bagırsaklara ulaşır. belki daha da azı.. endüstriyel üretimde bu sayıyı yakalanman imkansız, kullanılan bakteriler ise hiç konuşmak istemiyorum bile bu konuda..

Kefirle alakalı cok fazla arastırma okudum inceledim bende nacizane.
Bi husus var yalnız ; hazır kefirlerdeki bakteri oranı ve yapısı evde yapılanlardan farklı sayılmaz.
Cok düşük oranlarda fark var.
Bunu ankara ünivde bitirme tezi olarak işleyen bir ögrencinin arastırmasından okudum.
Piyasadaki tüm hazır kefirleri ve ev yapımı olarak birkaç farklı mayadan ürettilklerini incelemiş.
Bunlar laboratuvar ortamında incelenmiş.

Birbirleri arasında neredeyse hiç fark yok hem yapısal hem sayısal acıdan.

İkincisi ; birkaç mesaj önce kefirle lavman yapmanızı tavsiye etmiştim.bunun sebebi sizinde söylediginiz gibi özellikle mide asidinde kefirdeki bakterilerin bircogunun öldürülmesi ve barsaklara sadece cuzi miktarda ulaşamasıdır.
Lavman ile direk barsaklara bakterileri ulaştırırsınız ve içerek elde edebiliceginiz aylık süredeki etkiyi belki tek lavmanla elde etme sansınız olabilir.

Ve siz bir tüyo daha ; hazır kefir aldınız mesela,şişde 1 su bardagı kadar bırakıp içine temiz süt ekleyin şişe dolana kadar.
Kapagını kapatıp uygun sıcaklıkta 24 saat veya biraz daha fazla bekletin.
Kefir kendini mayalıcaktır ve eklediginiz sütü kefir haline getiricektir.

Bunun sebebide kefirdeki bakterilerin sizind dediginiz gibi kolonileşmesidir.
Ana madde süte karısınca ordada ferantasona gecekte bu bakteriler.

Kafasyada ortaya cıkmıstır bu içecek ve oranın insanı 120 sene yasar ve kolay kolay hastalıktan ölmezler.
Akşam yatmadan önce kefir iin sabah demir gibi dinç uyanırsınız.

Hazır olanlardan size önerim içim inkidir.Yani ülkerin ürettigi.
Altınkılıç bir zamanlar en iyisiydi ancak son 1 yıldır berbat üretim yapıyor.
Tadı inanımaz değişti.


Ülkerininki bildiginiz mis gibi beyaz peynir tadındadır.
Birde eker var bedava verseler almayın derin.
Tadı berbattır.

Evde kendiniz mayalamak isterseniz içimi biraz zor olabiliyor.Tadı biraz daha farklı.


Ve polene gelince ; arıdünyasında kaliteli polenin kg ı 70 tl.
Hergün bir cay kasıgı yutulabilir.
Bulunmaz ve pahalı bir ürün digil.

İhtiyarlar için özellikle hergün tüketilmeli.Cünkü doping olucaktır onlara.
Yorulmus ve eksikleri olan vücut için ideal bir besin.

Bazı bitkiler içinse devamlılıga bende karsıyım.
En güzel örnek adacayı.
Adacayı mikrp kırıcı özelliktedir.Hatta eski romada agacların,ciceklerin dibine ada cayı suyu dökülürdü zirai ilaç amacıyla.

Ancak erkek için fazlası sakıncalı cünkü kadın hormonunu şaha kaldırmakta.
Menopoz vb sikayeti olan veya erkeklik hormon düzeyi yükselmiş,bozulmus olan bayanların fazlaca içmesi geekir.
Fakat erkekte kadınlık hormonunu yükselticegi için kadınlara özgü vücut tesiri görebilirsiniz aman dikkat.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


339 Mesaj
19 Şubat 2013; 18:29:24 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS


Aşırı gazı var ancak gaz olmuyor demişsiniz.
Varmı yokmu onu netleştirmeniz lazım.
Ayrıca gittiginiz hastanedeki doktor digil hademe olmalı.
El ile muayene edip teşhis koyabilen doktorlar 50 yıl geride kaldı.
Şimdikiler bin tane tetkik yaptırıp öyl teshis koyabiliyor.

Bana sorarsanız standart prosedür kan,gaita ve endoskopi yaptırın önce.
Ülser veya iltihaplanma durumuna dair blgular cıkarsa ona göre doktor tedavi baslar zaten.
Yok ibs ye benzer şikayetler de karar kılarsa doktor o zamanda ona göre yönlendirmeli sizi.

Ve diger arkadasımızın aktarlardan uzak durun ifadesine katılmıyorum.
Ben her zaman şunu söylüyorum ; İbni sina kendisine gelen bir ülser hastasına kaldırıpta lansor yazmıyordu.

Zaten kullandıgımız ilaçlar bitkisel içeriklidir.
Ancak önemli nokta aktarlardan işini bilene gitmeniz.

Şimdi herkes soyadının yanına zade ifadesi ekleyip aktar dükkanı acmakta.
Ihlamurla pırasayı ayırtedemeyen bu aktarlara gitmek tabiki sakıncalı.

Benim polen,arı sütü,kefir önerilerimi bizzat sahsım üzerinde denemiş olmam nedeniyle burada paylaşıyorum.

İbs hastalıgınında sebebi hassasiyet digildir.Bilakis barsak florasındaki bir tür bakteri,mantar dır.
Bu mantar veya bakteriyi öldürdügünüzde bu hastalıktan tamaen kurtulursunuz.

Birkaç msj önceki yazdgım linkten ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Doktorların her dedigine inanmayın.
Ben üniv hastanesinde gastro bölümü baskanına gittim bizzat muayene oldum.
Adam tanıdık.
Herseyi anlattım ve bana sadece bazı tetkikler istedi.
Herif teshi koyamadı düşünün.
Onun ögrencisi yeni doktor bir cocouk ülser olabilir dedi.
Ülser mikrpubuda cıkmadı o tahlilde.
Bununda nedeni sanıyorum arı sütüydü.Arı süttü içip gitmiştim.
Muhtemelen oan ülser mikrpubunu tathlillerde görünmeyecek şekilde öldürmüştü.

Ve bana metospasmyl yazdılar.
İlaç biti şikayetler basladı yeniden.
Tekra gittim bu defa 2 ser kutu yadılar.
Dedim ben 31 yasındayım ve bu ilaçı hayatım boyunca deneme yanılma yöntemiyle kullanıcakmıyım?
Cevapları evet oldu.

Demek istedigim ; doktorların sözleri son söz digil,kesinlik arzetmiyor.
Tanı tedavi konusunda yetersiz kaldıklarıında yuvarlak cevaplar ve farklı ilaçlar deneme yöntemlerine girişiiyorlar.

akıllı olmak bazı seyleri irdelemek lazım.

Bugün bi hasta bana gelse ben doktor olmadıgım halde birkaç tetkik isteyip adama teshis koyabilirim.
Artık doktorlar tahlillerin söyldikleriyle teshis koymakta maalsef .

Ben ne yapacam, aşırı gaz var ancak tuvaletimi ne kadar fazla yaparsam o kadar rahat ediyorum. Gaz olmuyor. ancak hiçbir zaman büyük tuvaletimi tam yapamıyorum. Araştırma hastenesi gitmiştim. doktor muayene etti, sora karnıma eliyle mide çevrelerini felan sıktı. Acı varmı?? yok dedim. Senin bağırsakların çok hassas dedi. Psikologa girmeni öneririm demişti. Yardım lütfen..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


169 Mesaj
19 Şubat 2013; 22:19:45 

quote:

Orijinalden alıntı: lord28


Ben ne yapacam, aşırı gaz var ancak tuvaletimi ne kadar fazla yaparsam o kadar rahat ediyorum. Gaz olmuyor. ancak hiçbir zaman büyük tuvaletimi tam yapamıyorum. Araştırma hastenesi gitmiştim. doktor muayene etti, sora karnıma eliyle mide çevrelerini felan sıktı. Acı varmı?? yok dedim. Senin bağırsakların çok hassas dedi. Psikologa girmeni öneririm demişti. Yardım lütfen..

Bu sorunuza cevap vermiştim.

Gastro uzmanına gidip kan,gaita ve gerekirse endoskopi yaptırın.
Sonuclara göre hareket edersiniz.
Ülser de cıkabilir ibsde.
Bu tetkikler şart.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


169 Mesaj
20 Şubat 2013; 0:06:22 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS


Kefirle alakalı cok fazla arastırma okudum inceledim bende nacizane.
Bi husus var yalnız ; hazır kefirlerdeki bakteri oranı ve yapısı evde yapılanlardan farklı sayılmaz.
Cok düşük oranlarda fark var.
Bunu ankara ünivde bitirme tezi olarak işleyen bir ögrencinin arastırmasından okudum.
Piyasadaki tüm hazır kefirleri ve ev yapımı olarak birkaç farklı mayadan ürettilklerini incelemiş.
Bunlar laboratuvar ortamında incelenmiş.

Birbirleri arasında neredeyse hiç fark yok hem yapısal hem sayısal acıdan.

İkincisi ; birkaç mesaj önce kefirle lavman yapmanızı tavsiye etmiştim.bunun sebebi sizinde söylediginiz gibi özellikle mide asidinde kefirdeki bakterilerin bircogunun öldürülmesi ve barsaklara sadece cuzi miktarda ulaşamasıdır.
Lavman ile direk barsaklara bakterileri ulaştırırsınız ve içerek elde edebiliceginiz aylık süredeki etkiyi belki tek lavmanla elde etme sansınız olabilir.
Veya lavman yapmam yapamam dersenizde kapsül şeklinde enterik kaplı probiyotik haplar var.
Enterik kaplı oldukları için midede çözümeden barsaklarda çözülebiliyor bu kapsüller.
Bu şekilde içindeki probiyotik bakterilerde direk barsaklardan emilip vücuda kazandırılıyor.
Yani mide asidine maruz kalmadıkları için daha etkin şekilde barsaklara ulaşıyor.


Ve siz bir tüyo daha ; hazır kefir aldınız mesela,şişde 1 su bardagı kadar bırakıp içine temiz süt ekleyin şişe dolana kadar.
Kapagını kapatıp uygun sıcaklıkta 24 saat veya biraz daha fazla bekletin.
Kefir kendini mayalıcaktır ve eklediginiz sütü kefir haline getiricektir.

Bunun sebebide kefirdeki bakterilerin sizind dediginiz gibi kolonileşmesidir.
Ana madde süte karısınca ordada ferantasona gecekte bu bakteriler.

Kafasyada ortaya cıkmıstır bu içecek ve oranın insanı 120 sene yasar ve kolay kolay hastalıktan ölmezler.
Akşam yatmadan önce kefir iin sabah demir gibi dinç uyanırsınız.

Hazır olanlardan size önerim içim inkidir.Yani ülkerin ürettigi.
Altınkılıç bir zamanlar en iyisiydi ancak son 1 yıldır berbat üretim yapıyor.
Tadı inanımaz değişti.


Ülkerininki bildiginiz mis gibi beyaz peynir tadındadır.
Birde eker var bedava verseler almayın derin.
Tadı berbattır.

Evde kendiniz mayalamak isterseniz içimi biraz zor olabiliyor.Tadı biraz daha farklı.


Ve polene gelince ; arıdünyasında kaliteli polenin kg ı 70 tl.
Hergün bir cay kasıgı yutulabilir.
Bulunmaz ve pahalı bir ürün digil.

İhtiyarlar için özellikle hergün tüketilmeli.Cünkü doping olucaktır onlara.
Yorulmus ve eksikleri olan vücut için ideal bir besin.

Bazı bitkiler içinse devamlılıga bende karsıyım.
En güzel örnek adacayı.
Adacayı mikrp kırıcı özelliktedir.Hatta eski romada agacların,ciceklerin dibine ada cayı suyu dökülürdü zirai ilaç amacıyla.

Ancak erkek için fazlası sakıncalı cünkü kadın hormonunu şaha kaldırmakta.
Menopoz vb sikayeti olan veya erkeklik hormon düzeyi yükselmiş,bozulmus olan bayanların fazlaca içmesi geekir.
Fakat erkekte kadınlık hormonunu yükselticegi için kadınlara özgü vücut tesiri görebilirsiniz aman dikkat.

_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


 
7 Mesaj
20 Şubat 2013; 8:43:18 

http://www.literaturaktuel.com/irritabl-bagirsak-sendromu/

Yukarıdaki linkte İBS hastalığı hakkında çok geniş bilgi verilmektedir. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

"Evidence That Amitriptyline May Be Effective in Treating Diarrhea-Predominant Irritable Bowel Syndrome
Posted 06/05/2008
George D. Lundberg, MD
İshal ağırlıkli İBS de sinir ilacı olan amitriptilin (Laroxyl) etkili bulundu.

Bu haberimiz de İran dan ;yedi İranlı gasteroenterolog, 54 irritabl barsak sendromlu (İBS) hastaya tek doz, 10 mg gibi ,düşük doz , antidepresan özellikte ,amitriptilin (Laroxyl) vermiş ve 2 ay boyunca takip etmişler .İki ayın sonunda depresyon ilacı alanların % 68 i tamamen iyileşmiş.Buna karşılık plasebo (yalancı ilaç) alanların ise sadece % 28 i iyileşmiş.
Yani sonuç olarak İBS de ciddi olarak bir sinir hastalığının dışa yansıyan bir bulgusu demek için bir kanıtımızda oldu denilebilir.

The journal Alimentary Pharmacology & Therapeutics
2008." Alıntı.
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Şubat 2013; 8:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider


Kefiri ben evimde mayalıyorum, hazırları kullanmıyorum. Peki kefiri sabah mı yoksa yatmadan önce içmek mi daha sağlıklıdır?

kefir bakterileri sıcaktan çok etkilenir, dolayısıyla kefir içmeden önce ve sonra yada birlikte, sıcak birşeyler yeme içme..sıcak birşeyler yiyip içeceksen mutlaka 2 saat önce kefir içmelisin yada 2 saat sonra..

kefir aynı zamanda gıdadır, 500 ml sinde yaklaşık 600-700 kcal vardır. ve yaklaşık 2 trilyona yakın yararlı sindirim bakterisi vardır. Normal koşullarda sütün içindeki, insanın sindirmekte çok zorlandıgı ve hazımsızlık yaptıgı laktozu sindirir ve bize mükemmel bir süt ürünüde sunarlar. ben asla süt içmem..ama günde yarım-1 lt sütü kefire dönüştürür içerim. bence süt içmeyin onun yerine dogal yogurt,peynir yiyin,ayran, kefir için..

kefirin sindirim süresi diger gıdalara göre çok kısadır, çünkü kefir sindirim sonucu oluşmuş bir gıdadır. 4-5 saat te sindirimi gerçekleşir ve kalın bagırsaga bir kısmıda sıvı oldugu için böbrege gelir. aç karnına içersen daha etkilidir. çünkü pankreas, safra karaciger gibi sindirim organları mideye salgı çok yapmazlar açken, ama yemek yedin mi, inanılmaz bir salgı başlar, kefiri bu sırada içersen alıcagın verimde düşer.

benim sana önerim, İBS isen zaten akşam 8 den sonra yemek yememelisin, 8 den sonra yemek yemediğini düşünerek gece 10-11 gibi kefiri içmeni, kesinlikle yanında sıcak birşeyler içmemeni tavsiye ederim..

daha çok verim elde edersin bu tarz kullanımla..ama günün her saatti ne şekilde içersen iç kefirin mutlaka faydası vardır..bahsettiğim şekilde yaparsan daha faydasını görürsün..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1644 Mesaj
20 Şubat 2013; 9:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare


kefir bakterileri sıcaktan çok etkilenir, dolayısıyla kefir içmeden önce ve sonra yada birlikte, sıcak birşeyler yeme içme..sıcak birşeyler yiyip içeceksen mutlaka 2 saat önce kefir içmelisin yada 2 saat sonra..

kefir aynı zamanda gıdadır, 500 ml sinde yaklaşık 600-700 kcal vardır. ve yaklaşık 2 trilyona yakın yararlı sindirim bakterisi vardır. Normal koşullarda sütün içindeki, insanın sindirmekte çok zorlandıgı ve hazımsızlık yaptıgı laktozu sindirir ve bize mükemmel bir süt ürünüde sunarlar. ben asla süt içmem..ama günde yarım-1 lt sütü kefire dönüştürür içerim. bence süt içmeyin onun yerine dogal yogurt,peynir yiyin,ayran, kefir için..

kefirin sindirim süresi diger gıdalara göre çok kısadır, çünkü kefir sindirim sonucu oluşmuş bir gıdadır. 4-5 saat te sindirimi gerçekleşir ve kalın bagırsaga bir kısmıda sıvı oldugu için böbrege gelir. aç karnına içersen daha etkilidir. çünkü pankreas, safra karaciger gibi sindirim organları mideye salgı çok yapmazlar açken, ama yemek yedin mi, inanılmaz bir salgı başlar, kefiri bu sırada içersen alıcagın verimde düşer.

benim sana önerim, İBS isen zaten akşam 8 den sonra yemek yememelisin, 8 den sonra yemek yemediğini düşünerek gece 10-11 gibi kefiri içmeni, kesinlikle yanında sıcak birşeyler içmemeni tavsiye ederim..

daha çok verim elde edersin bu tarz kullanımla..ama günün her saatti ne şekilde içersen iç kefirin mutlaka faydası vardır..bahsettiğim şekilde yaparsan daha faydasını görürsün..

Maalesef işim gereği akşam 8-9 gibi yemek yiyorum. Önerilerin için sağol.
_____________________________

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
1881 - 193∞169 Mesaj
20 Şubat 2013; 11:49:46 

Bahsettigim kapsül şeklindeki probiyotik için asagıya lin eliyorum.
Bu ürünü hepsiburada.comda 13 tlden alabilirsiniz.
Kapsül formundaki en iddalı ve en iyi diye lanse edilen ürün budur.
Bende kullanıcı yorumlarına dayannarak 2 kutu almıstım.

Bu kapsüller mide asidine daynaklı enterik kaplıdır.
Bu yüzden midede eritilemez ve barsaklara gecer burada çözünür.
Yani kapsül içinde varoldugu belirtilen 45 milyar civarı bakteri direk barsakta ortaya cıkar ve kayıp olmaz.

Tabiki herseyin dogalı en ideal formudur.
ancak buda olabildigince dogal forma yakın üretilmiştir.
Ayrıca barsaklar iin gerekli düzenleyici prebiyotik madde ile zenginleştirilmiştir probiyotigin yanında.

Pahalı olmadıgı için alıp rahatlıkla deneyebilirsiniz.
Bende kullandım bir ara.

http://actilife.com.tr/...IK-30-KAPSUL-pmu70.html
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


2581 Mesaj
20 Şubat 2013; 12:03:11 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Bahsettigim kapsül şeklindeki probiyotik için asagıya lin eliyorum.
Bu ürünü hepsiburada.comda 13 tlden alabilirsiniz.
Kapsül formundaki en iddalı ve en iyi diye lanse edilen ürün budur.
Bende kullanıcı yorumlarına dayannarak 2 kutu almıstım.

Bu kapsüller mide asidine daynaklı enterik kaplıdır.
Bu yüzden midede eritilemez ve barsaklara gecer burada çözünür.
Yani kapsül içinde varoldugu belirtilen 45 milyar civarı bakteri direk barsakta ortaya cıkar ve kayıp olmaz.

Tabiki herseyin dogalı en ideal formudur.
ancak buda olabildigince dogal forma yakın üretilmiştir.
Ayrıca barsaklar iin gerekli düzenleyici prebiyotik madde ile zenginleştirilmiştir probiyotigin yanında.

Pahalı olmadıgı için alıp rahatlıkla deneyebilirsiniz.
Bende kullandım bir ara.

http://actilife.com.tr/...IK-30-KAPSUL-pmu70.html

eczanelerde bulabilirmiyiz probiyotiği?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________169 Mesaj
20 Şubat 2013; 12:04:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n


eczanelerde bulabilirmiyiz probiyotiği?

Belki.
Ama size verdigim isimle hepsiburada.comda aratın.
Kutusu 13 tl.
Ordan alabiirsiniz.
Yalnız teslim süresi 1 haftayı buluyor haberiniz olsun.

Şimdi kontrol ettim ancak hepsiburada.cm bu ürünü artık satmıyormus maalsef.
13 tlden bende tekrar almayı düşünüyordum ama kısmet digilmiş.
Diger verdigim link bu ürünün ithalatcısına ait.
Direk onlardan alabilirsiniz.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAPTANELVIS -- 20 Şubat 2013; 12:09:12 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


2581 Mesaj
20 Şubat 2013; 12:08:29 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS


Belki.
Ama size verdigim isimle hepsiburada.comda aratın.
Kutusu 13 tl.
Ordan alabiirsiniz.
Yalnız teslim süresi 1 haftayı buluyor haberiniz olsun.

bulamadım hocam hepsiburada.com da..link koyabilir misiniz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________169 Mesaj
20 Şubat 2013; 12:10:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n


bulamadım hocam hepsiburada.com da..link koyabilir misiniz?

Bende şimdi yazıyordum zaten.
Kontrol ettim ancak hepsiburada.com bu ürünü kaldırmıs,artık satmıyormus maalsef.
Diger verdigim link bu ürünün ithalatcısına ait.
Direk onlardan satın alabiirsiniz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


2581 Mesaj
20 Şubat 2013; 12:16:54 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS


Bende şimdi yazıyordum zaten.
Kontrol ettim ancak hepsiburada.com bu ürünü kaldırmıs,artık satmıyormus maalsef.
Diger verdigim link bu ürünün ithalatcısına ait.
Direk onlardan satın alabiirsiniz.


teşekkürler,bugün 1-2 eczaneye sorayım bulursam alırım yoksa bu siteden kapıda ödeme olarak sipariş ederim..siz faydasını gördünüz mü?bağırsak hareketlerinde düzelmeler oldu mu ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________333 Mesaj
20 Şubat 2013; 17:24:09 

Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim bu konuda banada bundan 3 ay once ilk olarak kalp carpintisi basladi bende o sırada da karnimin sol alt bolumu agriyodu ama ben bunu okadar anlayamiyordum kalp carpintisini daha cok onemsiyodum kalp carpintisi icin kardioloji gitti testler yapildi holter takildi hersey normal cikti psikolojik dedi doktor bende dedim karnim agriyo rennei diye bi ilac verdi onu kullndim gecmedi gcenlerde aile hekimine gittin bu durumu anlattim doktor dedi bana miden de gaz var dicetel diye bi ilac verdi ama gecmiyo karin agrısı kac aydir var 3 aydir bir hastaliklardan kurtulamadim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Şubat 2013; 17:24:38 

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ,benim sorunum 6 aydır işsizdim genelde vedeydim arada alışverişe çıkıyprdum yürüyüşler yapıyordum sonra iş görüşmesi için bir firme çağırdı ve ben sabah kalktım tuvaletimi yaptım rahat bi şekilde ardında otobüse bindim otobüste iş görüşmesine gidiyorum diye karnımda aşırı heyecan oluştu bu heyecan sanki ilk kız arkadaşınızla görüşmeye gidersinizde karnınızda bir heyecan dalgası our ya tuvaletiniz gelir gibi olur aynen öyle bir durum vardı bende otobüste heyecandan ölücektim ve büyük tuvaletimi yapmalıyım hissi geldi ve acile otobüsten indim ve koşarak avm nin tuvaletine girdim tuvaletimi yaptım ishal tarzında sayılırdı ,sonra çıktım ve otobüse bindim ama aşırı stres ve heyecan devam ediyordu ve iş görüşmesinde çıktım gayet rahattım sonra eve geldim ve sorun yoktu taki evden bir yere çıkmak istediğimde çıkamadım ve tuvaletim geldi geliyordu ve o karındaki his devam ediyordu şimdi 50 mt uzaktaki markete giderken hep o his karnımdaki o heyecan kıpırdanma hissi ,5 gündür evden çıkamıyorum çıktığımdada biraz yürüyüp eve dönüyorum hayatım mahvoldu ,hayata küstüm arabayı dahi kullanarak bir yere gidemiyorum,berbere gittim ama oturamadım koltuğa heyecan ve stres mide bölgesindeydi yine ,üstelik ben sporcuyum antrenörüm hayatım mahvoldu ,yarın psikiyatri den randevu aldım bu midemdeki heyecan huzursuzlık hissi nasıl geçicek ,ibs li arkadaşlardadamı durum böyle< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Şubat 2013; 17:38:05 

Selamlar arkadaşlar sizlerde karın bölgesinde heyecanmı oluyor bir yere dışarı çıkarken ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________169 Mesaj
20 Şubat 2013; 18:03:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n


teşekkürler,bugün 1-2 eczaneye sorayım bulursam alırım yoksa bu siteden kapıda ödeme olarak sipariş ederim..siz faydasını gördünüz mü?bağırsak hareketlerinde düzelmeler oldu mu ?

Ben son 1 aya kadar barsak florasında sorun yasadıgımı düşünerek bu kapsüllerden alıp kullanmıstım.

Ancak 1 ay kadar önce duodenum yani 12 parmak barsak ülseri trhatszılıgım oldugu yönünde süpheleri arttı.

Ondan ötürü barsak floramda sorun olmadıgı için fark göremedim.ancak yasam kaliteniz artabiliyor tabiki.
İbs için faydalı olacagı kanısındayım.
Cünkü ben bu hastalıgınızın barsak florasındaki kötü huylu bir bakteriden kaynaklandıgı kanısındayım.
bunun en etkili ilacıda tabiki probiyotik bakteriler.

Dedigim gibi bişi kaybetmezsiniz denemekle.Cünkü barsaklarınız saglıklıda olsa bu probiyotikler vücuda yararlı.
Deneyin ve dikkatlice gözlemleyin kendinizi,şikayetleriniz,sabah nasıl uyandıgınızı,uyku düzeninizi,tuvalet değişimini vs.

Şuan bende 1 kutu daha var ve ilaçlarım bittikten sonra onuda kullanıcam nasip olursa.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


 
0 Mesaj
21 Şubat 2013; 8:15:54 

quote:

Orijinalden alıntı: japonyalı1982

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ,benim sorunum 6 aydır işsizdim genelde vedeydim arada alışverişe çıkıyprdum yürüyüşler yapıyordum sonra iş görüşmesi için bir firme çağırdı ve ben sabah kalktım tuvaletimi yaptım rahat bi şekilde ardında otobüse bindim otobüste iş görüşmesine gidiyorum diye karnımda aşırı heyecan oluştu bu heyecan sanki ilk kız arkadaşınızla görüşmeye gidersinizde karnınızda bir heyecan dalgası our ya tuvaletiniz gelir gibi olur aynen öyle bir durum vardı bende otobüste heyecandan ölücektim ve büyük tuvaletimi yapmalıyım hissi geldi ve acile otobüsten indim ve koşarak avm nin tuvaletine girdim tuvaletimi yaptım ishal tarzında sayılırdı ,sonra çıktım ve otobüse bindim ama aşırı stres ve heyecan devam ediyordu ve iş görüşmesinde çıktım gayet rahattım sonra eve geldim ve sorun yoktu taki evden bir yere çıkmak istediğimde çıkamadım ve tuvaletim geldi geliyordu ve o karındaki his devam ediyordu şimdi 50 mt uzaktaki markete giderken hep o his karnımdaki o heyecan kıpırdanma hissi ,5 gündür evden çıkamıyorum çıktığımdada biraz yürüyüp eve dönüyorum hayatım mahvoldu ,hayata küstüm arabayı dahi kullanarak bir yere gidemiyorum,berbere gittim ama oturamadım koltuğa heyecan ve stres mide bölgesindeydi yine ,üstelik ben sporcuyum antrenörüm hayatım mahvoldu ,yarın psikiyatri den randevu aldım bu midemdeki heyecan huzursuzlık hissi nasıl geçicek ,ibs li arkadaşlardadamı durum böyle

geçmiş olsun,
bahsettiğin tüm durumlar ibs lilerde mevcuttur. ancak 5 gün çok kısa bir süre, ibs teşhisi için psikiyatriden ziyade gastroenterolojiye gitmen lazım, kan, gaita,, ultrason hiçbir bulgu çıkmazsa en son kolonoskopi olduktan sonra bundada bir bulgu yoksa %90 ibs sin denebilir, önce psikiyatri gitmemelisin zaten seni gastorenterolojiye yönlendirecektir.
İBS de agrı varsa sol alt karın bölgesinde olmalıdır. agrı üst karın bölgesinde ise mutlaka midenede baktır, ibs ile ilgisi olmayabilir.

önce tahlilleri yaptır. İBS teşhisini koydur.. Ve mutlaka daha önce yazdıklarımı oku..

geçmiş olsun tekrar.
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Şubat 2013; 8:29:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpacino55

Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim bu konuda banada bundan 3 ay once ilk olarak kalp carpintisi basladi bende o sırada da karnimin sol alt bolumu agriyodu ama ben bunu okadar anlayamiyordum kalp carpintisini daha cok onemsiyodum kalp carpintisi icin kardioloji gitti testler yapildi holter takildi hersey normal cikti psikolojik dedi doktor bende dedim karnim agriyo rennei diye bi ilac verdi onu kullndim gecmedi gcenlerde aile hekimine gittin bu durumu anlattim doktor dedi bana miden de gaz var dicetel diye bi ilac verdi ama gecmiyo karin agrısı kac aydir var 3 aydir bir hastaliklardan kurtulamadim

ibs nin en büyük belirtisi sol alt karın agrısıdır, ve gitmez. şiddeti azalır artar.ibs başlamadan önce bu vardır ve fark edemezsiniz, belirtiler artar ve son noktaya geldiğinde ibs oldugunuzu anlarsınız. ancak tahliler lazım. ibs ile aynı belirtileri gösteren bir çok hastalık var..kan, gaita,ultrason, bir bulgu çıkmazsa en son kolonoskopi.
bunları yaptırın, teşhisi koydurun..daha sonra yardımcı olalım. çünkü İBS ilaçla tedavi edilecek bir hastalık degildir.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 21 Şubat 2013; 8:57:29 >
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Şubat 2013; 8:48:05 

Vitamin ve mineralleri dogal yolla almalısınız, aksi halde karaciger problemi yaşayabilirsiniz. bahsettiğim devamlı kullanım için.
ancak soguk algınlıgı olmuştur, halsiz düşmüş ve hasta olmuşsunuz ve bir an önce iyileşmeniz gerekli ise tabiki multivitamin almalısınız, 3 gün 5 gün ama devamlı degil..

sizlere önerim eger ibs iseniz Potasyum, B vitamini ve Demir bu üçünü içeren dogal gıdaları tüketmeye özen gösterin. kesinlikle ibs için çözüm degildir ama daha iyi olmanız için %4-5 katkısı olur.

bunları yazdım daha önce; ibs nin tek çözümü vardır ve asla denenmemelidir. bu yol psikiyatriden geçer. alırsanız bagırsaktaki sinirleri uyuşturan hapları, herşey normale döner, belirtiler ortadan kalkar..bir yeri düzeltirken başka bir yere zarar verirsiniz.. devamlı kullanımdan uzak durmalısınız.

İBS sadece dogal yolla, tecrübelerle, disiplinle çözülebilecek bir rahatsızlıktır. eger gençken yakalandıysanız çok yazık ancak mutlaka geçecektir. 30-35 li yaşlardan sonra yakalandıysanız daha hızlı geçececektir. çünkü 40 yaşlardan sonra sinirler zayıflamaya başlar, faaliyet düşer, kabızlık başlar..
ve bu hastalık kendiliğinden yok olur gider...

ibs yi kontrol altına almak mümkün, disiplin, sabır lazım, devamlı kullanım adına eczane ve aktarlardan uzak durun..çünkü organik bir bulgu yok vucutta.
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Şubat 2013; 16:23:53 

selamlar hocam bu gün hastanaeye gittim psiskiyatriye ve ankaisyete bozukluğu varmış bende paxil ve rivotril verdi ,odadan çıktığımda sanki midem dönmüyordu karın bölgemde hafif bir heyecan vardı çok etkili mideyi döndürecek bozacak kadar bir etki değil ,dktor hanım geçicek dedi ankasiyete nin bir koluymuş benimki herkesin vucunun bir organına vuruyormuş bendede mideye vurmuş ,çünkü bende sadece otobüse bindiğimde berbere gittiğimde eveden çıkacağım zaman heyecan ve stresden tuvalet yapma ihtiyacı oluyordu bügün zorlayarak berbere gittim zor bela girdim berbere önce kısa sürsün rahatsız olmayayım dedim ve sadece enseyi ala dedim oda almaya başladı bende bi rahatlama oldu ve bende tamamen keselim dedim ,rahatladım biraz bende bu heyecan midemi bozuyor ve tuvalete isteği oluyordu ,midemede kramp şeklinde ağrı olmuyordu ayrıca bu gün ilk defa 500 metre yürüdüm sorun olmadı.doktor bana paxil ve rivotril verdi .sizlerdede heyecan dolayımı tuvaletim gelecek gibimi hissediyorsunuz ,ayrıca bu gün 4 tane yumurta kaşarlı yağlı ve 2 bardak meyve suyu içip berbere gittim biraz zorladı sol alt karın boşluğumda ayada diğer bölgelerde ağrı spazm veya kramp olmadı heyecan ama sonra düzeldi .sanırım benimki ankeseyite
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Şubat 2013; 16:30:00 

Ayrıca bende sık idrara çıkma aktif mesanede vardı ,ama bu hastalık ve diğer hastalıklar gibi insanı gerçekten hayttan soğutuyor ben çok aktif bir insandm şimdi evden zor çıkıyorum heyecanlanaırımda tuvaletim gelir diye ,erden nereye geldik düşmez kalkmaz bir allah,yinede umutlu olun ibs de dahil bir çok psikolojik rahatsızlık 1 veya 2 yılda düzeliyor ,allah yardımcmız olsun ben burdan durumları haberder edicem kendimle ilgili gelişmeleri.
_____________________________ 
0 Mesaj
22 Şubat 2013; 9:38:24 

"mide,sol alt karın bölgesinde heyecan oluyor, midem dönüyor yada dönmüyor" gibi ifadelerini tam anlayamadım..
çözüm bulman çok sevindirici. İBS ye eger kesin sinirsel aktiviteden kaynaklandıgı teşhisi konursa psikiyatride çözüm bulmak kolay.. ama bu çözümün yan etkileri çok..
yazdıgın ilaçlar sinir ilaçları, umarım daha iyi olursun.

eger midende bir sıkıntı varsa, ve gelen gıdaları tam parçalayıp sindiremiyorsan bunu ya kusarak dışarı atar vucut, yada bagırsaklara geçiş oldugu anda reseptörler yani sinirler bir bozukluk oldugunu anlar ve isal dediğimiz tipte bagırsakta emilim olmadan dışarı atılır. ve isal vakalarında atılan dışkı tam sıvıdır ve bagırsagı hafif tahriş eder yakar.
bahsedilen durumların çokta mideyle ilgisi yok gibi duruyor sanki... dönemlik bagırsak hassaslaşması olabilir, ibs nin tam teşhisi için belirtilerin en az 6 ay devam etmesi lazım..
sık idrara çıkma olayı böbreklerle ve idrar yollarındaki kaslarla alakalıdır, ibs ile çokta ilgisi yok..ibs tamamen bagırsak sinirleriyle ilgili özellikle kalın bagırsagın son 40 cm i ilgilendiren bir sinirsel rahatsızlıktır.

tekrar geçmiş olsun.
_____________________________404 Mesaj
22 Şubat 2013; 11:46:22 

Salı günü Gastroenterologa gittim, şikayetlerimi anlattım,muayene etti, şikayetlerin ibs yi gösterdiğini söyledi. Daha önce kolonoskopi yaptırıp yaptırmadığımı sordu ve yaptırmak gerekebileceğini söyledi. 1 hafta boyunca günde 3 defa aç karnına Dicetel adlı ilacı kullanıp tekrar doktora gideceğim önümüzdeki hafta. Duruma göre hareket edilecek artık. Doktor bu süre zarfında biberli acı şeyler yemememi, kuru fasulye tarzı şeyleri de yemememi ve meyve yerken de ufak porsiyon şeklinde yemeyi tavsiye etti. 2 gündür ilacı kullanıyorum ancak pek bir faydasını göremedim, sanırım iş kolonoskopiye gidecek. Gelişmeleri paylaşacağım tekrardan iyi forumlar..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
22 Şubat 2013; 18:56:10 

Arkadaşlar dün ilacımi içtim ve bu gün bankaya ve eczaneye gittim midem rahattı stresle yapmadım .sabah tuvaletini yapıp gittim .yanında otobüse binmeye çalışıp biraz yürümeyi ve gezmeyi denicem umarım başarılı olurum .yalnız size birşey diyeyim ben psikiyatri odasının yanında gastronomi bölümü vardı özel hi hastaneydi benden sonra psikiyatri bölümüne giren hastalar hep midelerini tutuyorlardı .birde bende sol alt karın bolgemde ağrı yoktu sadece bi kız arkadaşınızla bulusursunuzda karın bölgesinde heyecan olur ya öyle bir heyecanla büyük abdesti gelecek diye midem dönüyordu.anladığım kadarıyla ibs li arkadaşlar sol alt karın bölgesinde ağrı hissedip tuvalete giriyorlar benim tuvalet hissim otobüste iş görüşmesi stresimden oldu ve otobüsten dışarı kendimi zor atmıştım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
0 Mesaj
22 Şubat 2013; 19:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: TargetMan

Salı günü Gastroenterologa gittim, şikayetlerimi anlattım,muayene etti, şikayetlerin ibs yi gösterdiğini söyledi. Daha önce kolonoskopi yaptırıp yaptırmadığımı sordu ve yaptırmak gerekebileceğini söyledi. 1 hafta boyunca günde 3 defa aç karnına Dicetel adlı ilacı kullanıp tekrar doktora gideceğim önümüzdeki hafta. Duruma göre hareket edilecek artık. Doktor bu süre zarfında biberli acı şeyler yemememi, kuru fasulye tarzı şeyleri de yemememi ve meyve yerken de ufak porsiyon şeklinde yemeyi tavsiye etti. 2 gündür ilacı kullanıyorum ancak pek bir faydasını göremedim, sanırım iş kolonoskopiye gidecek. Gelişmeleri paylaşacağım tekrardan iyi forumlar..

sana çözüm için bir yol sunmuştum denemedin galiba, kolonoskopiden de sonra %100 ibs çıkarsa dediklerimi yaparsan inan %90 sosyal hayata geri dönersin..
geçmiş olsun..
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________1841 Mesaj
22 Şubat 2013; 19:38:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare


sana çözüm için bir yol sunmuştum denemedin galiba, kolonoskopiden de sonra %100 ibs çıkarsa dediklerimi yaparsan inan %90 sosyal hayata geri dönersin..
geçmiş olsun..

nedir bu %90 normale döndürecek yöntem?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

General Mobile Android One 4G / 5G + 7.0 Nougat
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon Re-mapped 140 Hp / 230Nm Tork
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


339 Mesaj
22 Şubat 2013; 21:44:06 

Yav bende tam tuvaletimi yapamıyorum, sanırsam buna bağlı olarakda sürekli gaz oluyor. Bildiğiniz ilaç vs varmı??
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


404 Mesaj
22 Şubat 2013; 22:07:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare


sana çözüm için bir yol sunmuştum denemedin galiba, kolonoskopiden de sonra %100 ibs çıkarsa dediklerimi yaparsan inan %90 sosyal hayata geri dönersin..
geçmiş olsun..

Sağolun bahsettiğiniz yöntemi uygulamak evde denenebilir ama dışardayken akşamları belli saatten sonra birşey yememek zor oluyor özellikle arkadaşlarla takılırken . Eğer teşhis kesinleşirse mecbur hayatımı kısıtlayacağım bir şekilde.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4592 Mesaj
22 Şubat 2013; 22:43:15 

IBS, Amerika’da işe gitmeme sebepleri arasında soğuk algınlığından sonra ikinci sırada yer alan, ciddi iş kaybı ile birlikte sosyal yaşamdan da vazgeçilmesine neden olan bir sendromdur.

yukardaki bilgiyi birçok siteden bulabilirsiniz arkadaşlar. ibs nin kalıcı bir çaresi hiçbir zaman bulunmayacak, çünkü ilaç şirketleri dünyanın parasını kazanıyor bu illettin semptomatik tedavilerinden.

acı ama gerçek durum bu, hastalıgı kabullenin bünyenize uygun gelen, sizi en az rahatsız eden yiyecekleri yiyin, hayatınız bundan sonra böyle akıp gidecek.


 
0 Mesaj
23 Şubat 2013; 6:55:53 

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86


nedir bu %90 normale döndürecek yöntem?

merhaba öncelikle geçmiş olsun,
4.sayfadan itibaren yazdıklarımı okuma imkanı bulabilirseniz, özellikle "targetman" arkadaşıma cevap olarak yazdıklarımı okursanız, sorunun cevabını bulabilirsiniz.
geçmiş olsun..
_____________________________ 
0 Mesaj
23 Şubat 2013; 7:20:50 

quote:

Orijinalden alıntı: TargetMan


Sağolun bahsettiğiniz yöntemi uygulamak evde denenebilir ama dışardayken akşamları belli saatten sonra birşey yememek zor oluyor özellikle arkadaşlarla takılırken . Eğer teşhis kesinleşirse mecbur hayatımı kısıtlayacağım bir şekilde.

sabah 10-12 akşam 7-8 arası yaklaşık 10 saatlik arada yemek yiyip, diger saatlerde vucudu dinlenmeye bırakmak en dogal ve dogru beslenme şeklidir, kime sorarsan sor..bunu her yerde rahatlıkla uygulayabilirsin, arada akşam geç saatlerde dışarı çıktın diyelim ye tabiki ama ertesi gün biraz sıkıntılı geçicegini bil..ben akşam dışarı çıkarsam yemek yemem, dogal sade soda yada su içerim, dışarda zaten 8 den sonra ne yenebilir ki..eskileri hatırlayalım sabah kahvaltı 10 dan önce yapılmaz, ögle yemegi 2 den önce yenir, akşam yemegi ise asla 8 e kalmaz. dogalı bu zaten.

her insan için en dogal ve dogru beslenme şekli bu; niye diye sorabilirsin..mideye gelen yemek 4 maksimum 5 saat sonra mideden tamamen çıkar.
mideye yemek geldigi anda inanılmaz bir salgı başlar, pankreas, safra, karaciger vs vs sindirim organları tam kapasite salgı üretir. ve yemek mideden çıkana kadar tam kapasite çalışmaya devam ederler. sen eger uyumadan 1-2 saat önce yemek yediysen, vucut bu halde uyku moduna geçer ve bazı mekanızmalar yavaşlar, ancak sindirim organları malesef uyku modunda bile vucudu aktif tutar, savunma mekanizmaları, uyku modunda düşük seviyede oldugu için, midede yemek varken uyumak vucuda zamanla zarar vermeye başlar.
aç kalmak, bahsettiğim aşırı açlık degil, sindirim organlarını dinlendirir ve kendi içinde temizliğe giderler, kendilerini boşken daha iyi korur revize eder yenilerler. bu en çok uyku halinde olur ve asla uyumadan 4-5 saat önce yemek yenmemelidir az yada çok fark etmez.
safrayı,karacigeri, pankreası gün içinde biraz rahat bırakmak lazım. bagırsaklar için ise durum tam tersi, bagırsaklar vucut dinlenme halinde veya uyku halindeyken tam kapasite çalışır, gündüz aktif yaşamdeyken ise bagırsaklar pasif çalışır..dogalı budur.

kısacası ibs yi avantaja dönüştür, ileride çıkabilecek daha kötü bir hastalıktanda uzun vadede korunmuş olursun...

tekrar geçmiş oldun..
_____________________________339 Mesaj
23 Şubat 2013; 8:21:49 

Sn.
ibsdiyare ve
KAPTANELVIS teşekkürler çok araştırma ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Bir konuda hem fikirler galiba: İbs nin kabızlık tipinin çözümü kefir. pekala kalıcı çözüm için kefir midir??
edit: kefir içmek caiz değilmiş.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord28 -- 23 Şubat 2013; 8:32:26 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


1177 Mesaj
23 Şubat 2013; 16:47:22 

Aynı sorun bende de var.Ve 2 yıldır çekiyorum öss ye hazırlanırken başladı doktora gittim stresten dedi çok artmaya başladı günde 3 defa tuvalete çıkyıordum başka doktora gitim dışkı tahliyesi istedi kurt falan çıkmadı midede.Ama meyve yemek yediğim her şeyi 1 saat sonra çıkartıyordum.Geçen Ege Üni Gastr. bölümüne gittim kan tahlili yaptırdılar kurt olabilir dedi dışkı tahliyesi istedi ama yine bişey çıkmadı tekrar dışkı tahlili istedi şehir dışında okuduğum için gidemedim yorumlaırnızı okudum ama her gün tuvalete çıkmıyorum bi gün oluyor sadece 1 gün çıkıyorum 1 gün oluyor günde 3 defa.Psikiyatriye mi gitmek lazım ? Ve çay gibi bazı şeyler direk bağırsaklarımı çalıştırıyor
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1644 Mesaj
23 Şubat 2013; 20:07:31 

Eğer bu hastalığa sahipseniz kesinlikle internetteki yorumları okumayın; çünkü birisi "Ben 10 yıldır çekiyorum" diğeri "Bu hastalık hiç geçmeyecek" diyor. Siz psikolojinizi düzeltmenize bakın. Ben eskiden evden dışarı zor çıkardım; ama kendi kendime telkin ederek bu hastalık %80 civarında düzeldi.


Sakın unutmayın, bu hastalığı yenmek için o kadar çok çözüm yolu denediniz; ama yine de geçmedi. Siz de bunu kabullenmeli ve sizi rahatsız eden yiyecekleri yememelisiniz. Kabullenince, siz de göreceksiniz, yaşamın tadına varacaksınız.


Ve unutmayın, bu hastalık geçmeyecek diye diye hayatı kendinize zindan etmeyin!
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
1881 - 193∞ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 0:50:30 

Arkadaşlar bu gün arabayla dışarı çıktım.ve haya bi gezdim hiç sorun olmadı rahatsız arda bi aklıma geldi ama geçti hemen üstelik midem tıkabasa doluydu .psikiyatri yazdığı ilaçlar 2 gün etkisini gösterdi benim sorunum iş görüşmesi stresimden olmuştu tuvaletten cikamamistim otobüse istememiştim ama benim sol alt karında ağrı yoktu .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 9:19:47 

quote:

Orijinalden alıntı: lord28

Sn.
ibsdiyare ve
KAPTANELVIS teşekkürler çok araştırma ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Bir konuda hem fikirler galiba: İbs nin kabızlık tipinin çözümü kefir. pekala kalıcı çözüm için kefir midir??
edit: kefir içmek caiz değilmiş.

merhaba,
kalıcı çözüm degil tabiki, kefir içmeyi kestin mi 15 gün içinde kefir bakterileri vucuttan atılır, yada ölürler, dolayısıyla eski haline dönebilirsin..ancak günde yarım litre kefir kabızlıgı bagırsak tembelliğini tamamen çözer, dogal oldugu için faydası çoktur, zararı neredeyse yoktur. ancak devamlı kullanım bagışıklık sistemini bu konuda tembelleştirebilir. önce hergün içip 1 ay sonra, 3 günde sonra ise 5 günde bir yarım-l1 litre kullanımın en dogru faydayı saglayacagını düşünüyorum.

aktif bagısaklarda "ibs ishal" denir buna ki bu tanıma katılmıyorum, isal bambaşka birşey çünkü, (ibs isal) rahatsızlıgı giderme açısından kefirin bir faydası yoktur, saglıklı yaşam için ise sayısız faydası vardır.

caizlik konusuna gelince, sanırım içerdiği alkolden bahsediyorsun, bu fermante üründür ve tamamen süt ürünüdür. caiz olmadıgını düşünüyorsan, yogurt ayran,her türlü dogal peynir, turşu, dogal meyve suları vs vs. fermante yolla yapılan herşeyi yememelisin.

kefir fermantasyondan dolayı % 1-2 alkol içerir, yogurt %3 , peynir %4, ayran %1-1,5, turşu %3-4, dogal fermante meyve suyu %3 alkol ve türevi içerir..
alkol çok alanda kullanılan ve tüketilen ve sayısız faydası olan dogada bulunan bir maddedir, ne amaçla aldıgına göre vucuda fayda veya zarar saglar, eger keyif için alıyorsan ve iradeni kaybedecek kadar alıyorsan dinimizce caiz degildir. burada esas olan fazlasının bagımlılık yapıp iradeyi kaybetmektir. caiz olmaması bundan ileri gelir. allah göstermesin hastaneye yatsan ameliyat narkoz serum vs alsan aldıgın alkol oranı %40 lara çıkar, caiz midir, caizdir tabiki, çünkü iyileşmek için alıyorsun, yani caizlik konusuda ne amaçla aldıgın kullandıgın önemli.

örnegin günde 4-5 bardak normal koşullarda su içmek lazım, günde 15 bardak su iç 2 ay sonra ne olur biliyormusun(normal koşullardan bahsediyorum),
her tarafın ödem toplamaya, yüksek tansiyon vs gibi rahatsızlıklar çıkar. anlayacıgın herşeyin fazlası zarar. veya yemek yaparken yarım paket yag yerine 2 paket kullanırsan, 2 aya durumun kötü.. anlayacagın herşeyin fazlası vucuda zarar verecegi için caiz degildir.

gördügün gibi bahsedilen gıdalar içinde ez az alkolü kefir içerir, yani 1 adet ekşi portakaldan daha az alkol vardır içinde, veya iki adet elman daha az alkol vardır 1 bardak kefirin içinde..


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 24 Şubat 2013; 9:25:53 >
_____________________________ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 9:29:44 

quote:

Orijinalden alıntı: japonyalı1982

Arkadaşlar bu gün arabayla dışarı çıktım.ve haya bi gezdim hiç sorun olmadı rahatsız arda bi aklıma geldi ama geçti hemen üstelik midem tıkabasa doluydu .psikiyatri yazdığı ilaçlar 2 gün etkisini gösterdi benim sorunum iş görüşmesi stresimden olmuştu tuvaletten cikamamistim otobüse istememiştim ama benim sol alt karında ağrı yoktu .

güzel haberini duymak inan sevindirdi beni, umarım ilaçlar bittiğinde tekrarlamaz.. sol alt karında agrı yoksa hafif veya şiddetli, gün içinde var-yok arası gidip gelen bir agrıdır bu. bu yoksa ibs olma ihtimalin çok düşük zaten.
tekrar geçmiş olsun.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 24 Şubat 2013; 9:32:34 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 9:36:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Eğer bu hastalığa sahipseniz kesinlikle internetteki yorumları okumayın; çünkü birisi "Ben 10 yıldır çekiyorum" diğeri "Bu hastalık hiç geçmeyecek" diyor. Siz psikolojinizi düzeltmenize bakın. Ben eskiden evden dışarı zor çıkardım; ama kendi kendime telkin ederek bu hastalık %80 civarında düzeldi.


Sakın unutmayın, bu hastalığı yenmek için o kadar çok çözüm yolu denediniz; ama yine de geçmedi. Siz de bunu kabullenmeli ve sizi rahatsız eden yiyecekleri yememelisiniz. Kabullenince, siz de göreceksiniz, yaşamın tadına varacaksınız.


Ve unutmayın, bu hastalık geçmeyecek diye diye hayatı kendinize zindan etmeyin!


bence dogru yorumları okumak çok fayda saglıyor. dogru yöntemleri uygulayarak ilaçsız %80-90 çözüm bulmak mümkün, hemde daha saglıklı olmak için kendinizi disipline ettiginiz için, ileride dış faktörlerden dolayı çıkabilecek rahatsızlıklarında şimdiden önüne geçmiş oluyorsunuz.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 24 Şubat 2013; 9:38:00 >
_____________________________ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 10:20:09 

quote:

Orijinalden alıntı: spice boy

Aynı sorun bende de var.Ve 2 yıldır çekiyorum öss ye hazırlanırken başladı doktora gittim stresten dedi çok artmaya başladı günde 3 defa tuvalete çıkyıordum başka doktora gitim dışkı tahliyesi istedi kurt falan çıkmadı midede.Ama meyve yemek yediğim her şeyi 1 saat sonra çıkartıyordum.Geçen Ege Üni Gastr. bölümüne gittim kan tahlili yaptırdılar kurt olabilir dedi dışkı tahliyesi istedi ama yine bişey çıkmadı tekrar dışkı tahlili istedi şehir dışında okuduğum için gidemedim yorumlaırnızı okudum ama her gün tuvalete çıkmıyorum bi gün oluyor sadece 1 gün çıkıyorum 1 gün oluyor günde 3 defa.Psikiyatriye mi gitmek lazım ? Ve çay gibi bazı şeyler direk bağırsaklarımı çalıştırıyor

"yedigim herşeyi 1 saat içinde çıkarıyorum" derken bunu ancak kusarak yapabilirsin, ama yedigin bir yemek bagırsaklarındaki sinirleri hareketlendirebilir, 15-20 saat önce yedigin yemegin dışkısını çıkarabilirsin. ibs nin teşhisinin konması çok kolay..daha önce yazmıştık.
önce ibs belirtilerin olacak..sol alt karın agrısı, sürükli tuvalet yapma istegi(yalancı tuvalet istegide dahil) vs..
tahlileri yaptıracaksın, en son koloskopiyle polip kist tümör vs gibi durumlara baktıracaksın,
temiz çıkar ve belirtiler en az 6 aydır devam ediyorsa ibs sin denir.

eger ibs isen tam çözüm psikiyatride, ama geçici çözümdür yan etkileri çoktur..ben tavsiye etmem..ama iş geregi bazen insan mecbur kalabilir..

bazı dogal yöntemlerlede %80-90 çözüm bulmak mümkün..
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________169 Mesaj
24 Şubat 2013; 10:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: lord28

Sn.
ibsdiyare ve
KAPTANELVIS teşekkürler çok araştırma ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Bir konuda hem fikirler galiba: İbs nin kabızlık tipinin çözümü kefir. pekala kalıcı çözüm için kefir midir??
edit: kefir içmek caiz değilmiş.

İBS benim bilgi sahibi oldugum bir konu digil.
Daha cok ülser ve barsak gazları üzerine arastırma ve deneyimler oldu/oluyor.

Kefire gelince ; kefir fermente bir ürün.Yani sirke gibi.
Bu dogal yöntemle birlikte tamamen dogal olarakta bir miktar alkol ortaya cıkmakta.
Ancak burada şu hassas nokta üzerinde durmak gerekiyor ; kefir mayalandıktan sonra yani içime hazır hale geldiginde tadı tatlımsıdır ve 2-3 gün içinde bu tadı korur.
Sonrasında ise ekşi bir tat almaya baslar.Bu ekşişilik dahada fermente oldugunu gösterir ve içinde alkol oluşmaya baslar.

Bazı din adamları bu ekşilik oranı had sayfada olursa içmemeyi tercih edin demekteler.Cünkü alkol ortaya cıkmakta ve oranı yükselmekte.

Örnegin muz da üzeri haif siyahlaşıp içi yumuşadıgı vakit alkol üretir.
Ve kefirdekinden daha cok alkol barındırır.

Yöntem tamamen dogal olup fermantsyon olayıdır.
Hatta bir miktar şarabı alıp fermente ederek sirkeye dönüştürebilirsinizde.
Alkoldan sirke.

Dikkat edilmesi gereken husus kefiri taze içmek.Riske girmeye gerek yok.
Hazır üretim kefirlerde bu yazıyor zaten.Acıldıktan sonra 3 gün içinde tüketin derler.

Kafkasyada bulunan binlerce yıllık bir ürün bu.
Oranın insanı hem uzun yasar hemde hastalıktan ölmez.
Kefirin hayat kalitesine kattıgı inanılmaz etkileri var.

İnsanın merez organı ne kalp nede baskasıdır.
En önemli organ barsaklardır.
Cünkü burada mideden sonraki evre baslar ve işe yarar ne varsa direk barsak iç yüzeyleriyle emilip kana karışır.

Kefir bu kısımda özellikle rol oynar.Barsak iç yüzlerini sıva gibi kapatıp kötü işe yaramaz her ne varsa kana gecirmemk için kalkan oluşturur.
Bu sebeple yatmadan önce kefir içen bir insan sabah zinde uyanır.
Barsaklardan direk kana gecen hersey tüm organlarınızı kan vasıtasıyla dolaştıgı için bu cok hayati bir meseledir.
Eger barsaklardan iyi kötü ne varsa kana gecmekte ise tüm organlarınızda bunlarla beslenmiş oluyor.
Kısacası trafik meselesi.
Barsakları saglıklı olan bir insan kolay kolay hastalanmaz,alerji olmaz,grip nezle olmaz,agrı cekmez,sindirim sorunu yasamaz,hatta gözleri dahi bozulmaz.

Hersey dolaşımla alakalı.Dolaşımın ana etmenide kandır.Kan ne kadar temiz olursa organlarda o kadar saglıklı olur.

Kısacası kefir ömür boyu tüketilmesi gereken bir ürün.
Bunu hayatınıza,vücudunuza uygun kosul ve miktarlarda alailirsiniz.
_____________________________

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.


404 Mesaj
24 Şubat 2013; 12:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: japonyalı1982

Arkadaşlar bu gün arabayla dışarı çıktım.ve haya bi gezdim hiç sorun olmadı rahatsız arda bi aklıma geldi ama geçti hemen üstelik midem tıkabasa doluydu .psikiyatri yazdığı ilaçlar 2 gün etkisini gösterdi benim sorunum iş görüşmesi stresimden olmuştu tuvaletten cikamamistim otobüse istememiştim ama benim sol alt karında ağrı yoktu .

Psikiyatrist ne yazdı acaba merak ettim? Trisiklik antidepresanlar bu tip hastalıklarda çok iyi sonuçlar verebiliyor Laroxyl Anafranil gibi ilaçlar. İBS semptomlarında sol alt karında ağrı bahsedilir ancak benimde aynı sizin gibi ağrı yok ancak ana yemeklerden sonra(öğle veya akşam) 15-20 dk içerisinde acil tuvalete çıkma isteği oluyordu, aynı zamanda strese girdiğim durumlarda, otobüsle trafiğe girdiğimde hep bu sorun karşıma çıkıyordu. Umarım doktorun verdiği ilaçlar uzun süreli işe yarar. Benim sana tavsiyem hazır kendini iyi hissetmeye başlamışken kafandan mümkün olduğunca çıkar bu hastalığı, hatta burada yazılanları da takip etme. Olayın psikolojik kısmını atlattığın zaman herşey çok daha iyi oluyor çünkü. İlerleyen zamanlarda kendine güvenin de artacaktır, artık iyileştim diyeceksin kendine, bu şekilde devam et. Geçmiş olsun.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
24 Şubat 2013; 14:33:34 

Evet arkadaşlar umarım ibs değilimdir şu anda ağrı yok.ilaçtan olabilir.bu gün arkadaşlarla bulunayım diyorum birde bende 1 haftadır bu rahatsızlık var yani iş görüşmesinden sonra bende dışarı çıkınca mide bolgemde heyecan ve huzursuzluk oluyordu bu nedenle tuvalete gitme isteği doğuyordu ilacın yan etkilerine gelince uyku yapıyor ben lazio kullanıyorum ve yeşil reçete ili satılan rivotril .doktor geçecek merak etme dedi inşallah ibs değilimdir.tekrar herkese geçmiş olsun dostlar gelişimlerini haber verilen burdan.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
0 Mesaj