Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.896.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Bu arada; geçen yıl denedigim bir yöntemdende bahsetmek istiyorum.

Nette kullananların fazlaca yorumlarıda var inceleyebilirsiniz.
    Zeytin çekirdegi meselesi.

Zeytinin çekirdeğini yutarak birkac gün içinde basur (hemoroid),ishal,kabızlık,gaz,mide ağruıları vb bircok sorundan kurtulanlar olmus.

Bende kendi şikayetim icin denedim ve şikayetlerimde bariz azalmalar oldu.

İBS hastaları için ne derece etkili olur bilemiyorum.

Günlük 3 adet deniyor.

Kimileride yutmayın mide hazmetmiyor diyor lakin yutan hiçkimse tuvalette çekirdekle karşılaşmadıgını söylüyorki bende denedim bende karşılaşmadım.

Denemek isteyen olursa ufak bi uyarıda vereyim ; yutacagınız cekirdegin uc kısımları sivri olmasın barsak iç yüzeyini çizebilir.
    Kimi zeytinlerde uc kısımlar sivri oluyor.

Buna dikkat edin sadece.

mutlaka zeytin çekirdeginin faydası vardır, çünkü tohumdur. bütün yutulması tehlikeli olabilir. bu konuya degindigin dönemlerde apandisti tıkayabileceğini yazmıştım. O zamanlarda ögütme yoluyla alma şekline dönmüştün sanırım. bence ögütülerek alınmalı. çünkü mide sıvısının asidik seviyesi her zaman aynı olmaz, insandan insana da farklılık gösterir. ancak ögütülerek alınması hemen hemen her insanda aynı sonucun alınmasını saglar.

geçmiş sayfalarda sana önerdiğim birşey vardı.. tekrarlıyayım.. bira mayasını hiç araştırdın mı?

http://www.itusozluk.com/goster.php/bira+mayas%FD

https://eksisozluk.com/irritabl-bagirsak-sendromu--435159?focusto=21552083 (68 . bilgi)

• quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

Orijinalden alıntı: masmavikelebek

açlık, x-m şurup, bt enema derken kabus gibi geçen 3 gün... ve sonuçta bugün kolonoskopi oldum. Sonuçlar temiz çıktı. Doktorum ibs hastası olduğumu çaresinin gastro kliniğinden değil, psikiyatride olduğunu uzunca anlattı. sebep olarakta her zaman haftaiçi(İş zamanı) ishal olduğumu, haftasonu rahat olduğum için ibs olmadığımı söyledi. bende bi psikiyatriste gittim. Oradaki doktorum bağırsak şikayetleri uzun sürerse çözümü psikiyatriden geçer, çünkü bağırsaklarda çok fazla sinir hücresi var dedi. Bana 25 mg Anafranil yazdı ilk hafta 1 adet sonraları 2 adet yutacağım, Hadi Bismillah sonumuz hayırlı olsun ...

sevgili masmavi kelebek, ibs yi %100 teşhis etmene sevindim. daha önce böyle bir teşhis olursa yapacaklarını yazmıştım. doktorunda zaten aynılarını söylemiş.

ben hep aynı şeyi yazıyorum ilk yazımdan beri. İbs sinirsel işleyişle ilgili bir rahatsızlıktır dolayısıyla organik bulgu yoktur..

verilen ilacın etken maddesi, diger kullanmış ve çözüm bulmuş arkadaşların kullandıgı sinir ilaçlarının etken maddesinden farklı. Dikkatimi çeken bu oldu. ama hedef aynı. bakalım, 1 ay sonra sonuçları paylaşırsın..

hadi bakalım geçmiş olsun artık..

teşekkür ederim ibs diyare, ilacı sadece 1 kere kullanmama rağmen bayağı rahatlama hissettim. bu sabah ishal olmadım ve hergün karnımın içinde koşuşturan atlar bugün yok :) gercekten bağırsaklarım hipodrom gibiydi :)) doktorum ''biraz kullan bakalım sende ne gibi değişiklikler olacak, eğer istemezsen ilacını değiştiririz'' dedi.

• quote:

quote:

quote:

açlık, x-m şurup, bt enema derken kabus gibi geçen 3 gün... ve sonuçta bugün kolonoskopi oldum. Sonuçlar temiz çıktı. Doktorum ibs hastası olduğumu çaresinin gastro kliniğinden değil, psikiyatride olduğunu uzunca anlattı. sebep olarakta her zaman haftaiçi(İş zamanı) ishal olduğumu, haftasonu rahat olduğum için ibs olmadığımı söyledi. bende bi psikiyatriste gittim. Oradaki doktorum bağırsak şikayetleri uzun sürerse çözümü psikiyatriden geçer, çünkü bağırsaklarda çok fazla sinir hücresi var dedi. Bana 25 mg Anafranil yazdı ilk hafta 1 adet sonraları 2 adet yutacağım, Hadi Bismillah sonumuz hayırlı olsun ...

sevgili masmavi kelebek, ibs yi %100 teşhis etmene sevindim. daha önce böyle bir teşhis olursa yapacaklarını yazmıştım. doktorunda zaten aynılarını söylemiş.

ben hep aynı şeyi yazıyorum ilk yazımdan beri. İbs sinirsel işleyişle ilgili bir rahatsızlıktır dolayısıyla organik bulgu yoktur..

verilen ilacın etken maddesi, diger kullanmış ve çözüm bulmuş arkadaşların kullandıgı sinir ilaçlarının etken maddesinden farklı. Dikkatimi çeken bu oldu. ama hedef aynı. bakalım, 1 ay sonra sonuçları paylaşırsın..

hadi bakalım geçmiş olsun artık..

teşekkür ederim ibs diyare, ilacı sadece 1 kere kullanmama rağmen bayağı rahatlama hissettim. bu sabah ishal olmadım ve hergün karnımın içinde koşuşturan atlar bugün yok :) gercekten bağırsaklarım hipodrom gibiydi :)) doktorum ''biraz kullan bakalım sende ne gibi değişiklikler olacak, eğer istemezsen ilacını değiştiririz'' dedi.

sinir ilaçları eger ilk 5 günde tesir ederse hormonal bozukluk ve sinir hücrelerindeki yıpranma düşük düzeyde denir. böyle durumlarda ad tedavisinde kullanma süresi sonunda tamamen iyileşme yüzdesi ise %90 civarındadır.

umarım sonuçlar böyle çıkar ve sende tamamen kurtulursun.

• quote:

quote:

Bu arada; geçen yıl denedigim bir yöntemdende bahsetmek istiyorum.

Nette kullananların fazlaca yorumlarıda var inceleyebilirsiniz.
    Zeytin çekirdegi meselesi.

Zeytinin çekirdeğini yutarak birkac gün içinde basur (hemoroid),ishal,kabızlık,gaz,mide ağruıları vb bircok sorundan kurtulanlar olmus.

Bende kendi şikayetim icin denedim ve şikayetlerimde bariz azalmalar oldu.

İBS hastaları için ne derece etkili olur bilemiyorum.

Günlük 3 adet deniyor.

Kimileride yutmayın mide hazmetmiyor diyor lakin yutan hiçkimse tuvalette çekirdekle karşılaşmadıgını söylüyorki bende denedim bende karşılaşmadım.

Denemek isteyen olursa ufak bi uyarıda vereyim ; yutacagınız cekirdegin uc kısımları sivri olmasın barsak iç yüzeyini çizebilir.
    Kimi zeytinlerde uc kısımlar sivri oluyor.

Buna dikkat edin sadece.

mutlaka zeytin çekirdeginin faydası vardır, çünkü tohumdur. bütün yutulması tehlikeli olabilir. bu konuya degindigin dönemlerde apandisti tıkayabileceğini yazmıştım. O zamanlarda ögütme yoluyla alma şekline dönmüştün sanırım. bence ögütülerek alınmalı. çünkü mide sıvısının asidik seviyesi her zaman aynı olmaz, insandan insana da farklılık gösterir. ancak ögütülerek alınması hemen hemen her insanda aynı sonucun alınmasını saglar.

geçmiş sayfalarda sana önerdiğim birşey vardı.. tekrarlıyayım.. bira mayasını hiç araştırdın mı?

http://www.itusozluk.com/goster.php/bira+mayas%FD

https://eksisozluk.com/irritabl-bagirsak-sendromu--435159?focusto=21552083 (68 . bilgi)

Alıntıları Göster
    ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:12:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

Bu colpermini deneyen oldu mu?faydası oluyo mu?Yoksa diğerleri gibi bi işe yaramıyo mu?

ibsdiyare isimli arkadasımız ibs konusunda uzmandır.
    Ayrıca colpermin konusunda da aynı şekilde.Cünkü colpermini devamlı ve stabil şekilde o kullandı ve hala kullanıyor.

Önceki sayfalara bakarsan cok ayrıntı var bu konuda.
    Yani her soruya cevap bulabilirsin üstad.

Özelden yazdıgım gibi önce o eksik olan tetkikleri yaptır ve papatya cayı dene.
    Papatya cayı ile muhtemelen gaz ve guruldama sorunundan kısmen kurtulabilirsin.

Ama herseyden evvel eksik tetkiklerin yapılması lazım.
    Midende muhtemelen ülser,gastrit ve helico bakteri sorunu var.
    Son nokta colpermin olmalı.Oda işe yaramazsa psikiyatra yönelmek icap eder.

yukarıda ibsdiyare kendisi diyor zaten kullanan sonuçları yazsın diye.sen o kullanıyo yazıyosun :) gerçekten colpermin kullanan ve faydasını gören var mı?

• quote:

quote:

quote:

Bu colpermini deneyen oldu mu?faydası oluyo mu?Yoksa diğerleri gibi bi işe yaramıyo mu?

ibsdiyare isimli arkadasımız ibs konusunda uzmandır.
    Ayrıca colpermin konusunda da aynı şekilde.Cünkü colpermini devamlı ve stabil şekilde o kullandı ve hala kullanıyor.

Önceki sayfalara bakarsan cok ayrıntı var bu konuda.
    Yani her soruya cevap bulabilirsin üstad.

Özelden yazdıgım gibi önce o eksik olan tetkikleri yaptır ve papatya cayı dene.
    Papatya cayı ile muhtemelen gaz ve guruldama sorunundan kısmen kurtulabilirsin.

Ama herseyden evvel eksik tetkiklerin yapılması lazım.
    Midende muhtemelen ülser,gastrit ve helico bakteri sorunu var.
    Son nokta colpermin olmalı.Oda işe yaramazsa psikiyatra yönelmek icap eder.

yukarıda ibsdiyare kendisi diyor zaten kullanan sonuçları yazsın diye.sen o kullanıyo yazıyosun :) gerçekten colpermin kullanan ve faydasını gören var mı?

sevgili turkuaz999,
    kullananlar bilgilendirme yapsın demiştim, ama 5-6 ay oldu sanırım. en az 8-10 arkadaş denemiş, forumda çoguda yazmıştır. 4-5 kişi ise forumda yazmak yerine pm atmıştır bana. geçen sana verdiğim cevap bir kaç nükte içerir, kaptanelviste buna göre bir yazı yazmıştır sana diye düşünüyorum. amacımız yerimizde saymamak, hatta bazen geri saymayı önlemek. çogu arkadaşımız paylaşımlarla dogru ve zararsız çözümleri buldular. seninde çözümü bulacagına eminim. ama önce ibs oldugunu tetkiklerle %100 kesinleştirmen. benim görüşüm yazdıklarına dayanarak, senin ibs olmadıgındır, yada ibs yanında başka bir rahatsızlıgın var. sadece ibs isen çözüm belli, forumu baştan sona okumalısın.

colpermin e gelince, her ibs li colperminin faydasını görmelidir. zaten görüyorda ama istenilen etkiyi malesef göremiyor. çünkü istenilen etki tam iyileşme. ibs de colpermine tedavi amaçlı bir ilaç degildir. rahatlatma amaçlıdır. kullanım sürecinde hormonal ve sinirsel işleyişi kendi bünyen onaracak ve seni iyileştirecektir. bunun olma ihtimali ise %20 civarındadır. ben colpermini 6 aydır kullanıyorum bir 6 ay daha kullanacagım.

eger ibs isen ki belirtiler sende şiddetli, mutlaka psikiyatriye gitmen. kaptanelviste, bende ve sana cevap veren tüm arkadaşlar inan senin daha iyi olman için cevap yazıyorlar. istediğin bilgilerin hepsi forumda mevcut.

• Arkadaşlar merhaba. Diyabet hastasıyım. Yaklaşık 1 ay önce böbrek taşı sorunu yaşadım. Böbrek taşım yok oldu. Sanırım parçalandı. Asıl sorun bundan sonra çıktı. 2 hafta öncesinde idrar yaparken aşırı acı ve yanma oldu. Herhangi kan vs gelmedi. O günden sonra çok şiddetli karın ve kasık ağrıları çekiyorum. Ağrılar özellikle sol tarafımda vede sırtıma doğru kayan cinsten. Tuvalet ihtiyacım var gibi ama 3 gündür kabızım ve yapamıyorum. Günde sadece 1 kez oda az şekilde oluyor ıkınarak. Acayip gazım var. Devamlı ağızdan gaz çıkarıyorum. Tuvalete gitme hissim çok ama yapamıyorum. Kabızlık için şurup ve hap kullandım. İkiside ertesi sabah yaptırıyor ama sonrasında tuvalet yapma hissi ve ağrılar devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Arkadaşlar merhaba. Diyabet hastasıyım. Yaklaşık 1 ay önce böbrek taşı sorunu yaşadım. Böbrek taşım yok oldu. Sanırım parçalandı. Asıl sorun bundan sonra çıktı. 2 hafta öncesinde idrar yaparken aşırı acı ve yanma oldu. Herhangi kan vs gelmedi. O günden sonra çok şiddetli karın ve kasık ağrıları çekiyorum. Ağrılar özellikle sol tarafımda vede sırtıma doğru kayan cinsten. Tuvalet ihtiyacım var gibi ama 3 gündür kabızım ve yapamıyorum. Günde sadece 1 kez oda az şekilde oluyor ıkınarak. Acayip gazım var. Devamlı ağızdan gaz çıkarıyorum. Tuvalete gitme hissim çok ama yapamıyorum. Kabızlık için şurup ve hap kullandım. İkiside ertesi sabah yaptırıyor ama sonrasında tuvalet yapma hissi ve ağrılar devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz..
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:12:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

Arkadaşlar merhaba. Diyabet hastasıyım. Yaklaşık 1 ay önce böbrek taşı sorunu yaşadım. Böbrek taşım yok oldu. Sanırım parçalandı. Asıl sorun bundan sonra çıktı. 2 hafta öncesinde idrar yaparken aşırı acı ve yanma oldu. Herhangi kan vs gelmedi. O günden sonra çok şiddetli karın ve kasık ağrıları çekiyorum. Ağrılar özellikle sol tarafımda vede sırtıma doğru kayan cinsten. Tuvalet ihtiyacım var gibi ama 3 gündür kabızım ve yapamıyorum. Günde sadece 1 kez oda az şekilde oluyor ıkınarak. Acayip gazım var. Devamlı ağızdan gaz çıkarıyorum. Tuvalete gitme hissim çok ama yapamıyorum. Kabızlık için şurup ve hap kullandım. İkiside ertesi sabah yaptırıyor ama sonrasında tuvalet yapma hissi ve ağrılar devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz..

Sizin sorununuzun kaynagı baska sanırım.
    Lakin kabızlık icin önerilrim var.
    1. si ayva.Birkaç tane ayva alıp ortadan ikiye bölün ve evde soba varsa soba üzerine,eger yoksa teflon tavayı ocak üstüne koyun ayvalarıda kesilen iç kısımları tavaya gelicek şekilde koyup pişirin önlü arkalı.

O pişen ayvaları yiyin.
    Aynı gün birkaç saat sonra kabızlık kalmaz cok rahat bir boşaltım saglarsınız.

2. si ise; kırmızı yuvarlak büyük erikler var.Üzeri beyaz benekli.Sanki akşam bulutsuz bir havada gökyüzündeki yıldızları izliyormussunuz gibi görünür üzeri.

Bunu 1 ay önce birkaç tane yedikten sonra bagırsaklarım 30 dk icinde öyle bi guruldayıp calısmaya basladıki anlatamam.
    Barsaklarınızda zerre kadar birşey kalmayana kadar 4-8 defa tuvalete vıkartıyor ve 2-3 saat sonr birşeyiniz kalmıyor.

Bu ikisini deneyin hiç olmadı kuru kayısı alın 3 tane yiyin ve üzerine 1 bardak su icin.
    Tamamen ishal olursunuz barsaklarınız temizlenir muhtemelen.

Önerileriniz için çok teşekkürler. Kayısıyı çok denedim hiç fayda etmedi ama diğerlerini deneyeceğim..
    Erikleridemi pişireceğim acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 9 Ekim 2013; 17:02:02 >

• Merhaba arkadaslar onceden bahsettigim pankreoflat ve diyare ilacini 2 hafta denedim hic faydasini gormedim. Zaten sizlerden biliyordum ama yinede denemis oldum. 3 ay onceden dal merkezinden aldigim randevuya gittim. Anlattim doktor direk spastik kolondur ama rahat etmek icin kolonoskopi yapalim dedi. Bayram sonrasina randevu verdi. Bazi ilaclar verdi onlari almak icin eczaneye gittim. Ilacin 1 ini kurum karsiliyor. Digerini kendin aliyorsun. Bende dedim hani belli olmaz ben kurumunkini aliym digerini sonra alirm. Eczaci sordu hastaligi anlattim ve doktora patladi.:) Direk kolonoskopimi yapilirmis dedi. Once tedavi denenir fln dedi. Iste yurt disina fln gitmis. Orda oyleymis. Iste neyse bunun tedavisini biliyomus. Maflor plus ve Probiotic optima NBL onerdi. 3 ay boyunca kullanmami gecmesse kolonoskopi yoluna gitmenin daha dogru oldugunu soyledi. Simdi bende kararsiz kaldim acikcasi kolonoskopiden tirsiyorum zaten. Daha once kolonoskopi yaptiranlar nasildir islem? Tavsiye edilen sekli varmi narkoz gibi fln yoksa tek tip mi yapiliyor? Arti probiyotik tedavisine ne diyorsunuz? Deneyip de sonuc alan yok sanirim. Tum forumu okudum ama hatirlamiyor olabilirm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozart85

Merhaba arkadaslar onceden bahsettigim pankreoflat ve diyare ilacini 2 hafta denedim hic faydasini gormedim. Zaten sizlerden biliyordum ama yinede denemis oldum. 3 ay onceden dal merkezinden aldigim randevuya gittim. Anlattim doktor direk spastik kolondur ama rahat etmek icin kolonoskopi yapalim dedi. Bayram sonrasina randevu verdi. Bazi ilaclar verdi onlari almak icin eczaneye gittim. Ilacin 1 ini kurum karsiliyor. Digerini kendin aliyorsun. Bende dedim hani belli olmaz ben kurumunkini aliym digerini sonra alirm. Eczaci sordu hastaligi anlattim ve doktora patladi.:) Direk kolonoskopimi yapilirmis dedi. Once tedavi denenir fln dedi. Iste yurt disina fln gitmis. Orda oyleymis. Iste neyse bunun tedavisini biliyomus. Maflor plus ve Probiotic optima NBL onerdi. 3 ay boyunca kullanmami gecmesse kolonoskopi yoluna gitmenin daha dogru oldugunu soyledi. Simdi bende kararsiz kaldim acikcasi kolonoskopiden tirsiyorum zaten. Daha once kolonoskopi yaptiranlar nasildir islem? Tavsiye edilen sekli varmi narkoz gibi fln yoksa tek tip mi yapiliyor? Arti probiyotik tedavisine ne diyorsunuz? Deneyip de sonuc alan yok sanirim. Tum forumu okudum ama hatirlamiyor olabilirm.

doktorun kolonoskopi kararı almakla en dogrusunu yapmış. çünkü önce teşhis yapılır sonra tedaviye geçilir. Kolonoskopi teşhis için yapılır. ki uzun zamandır rahatsızlıgın var. Eczacı işgüzarlık yapmış. Eger ibs isen verdigi probiyotikler işe yaramaz. zaten normalde de bunlar işe yaramaz.
    eger yararlı bakteriler almak istiyorsan bünyene, fermante ürünler ye, dogal turşu, dogal yogurt, ayran, dogal kefir, peynir, tüm dönüştürülmüş süt ürünleri vs vs.sirke vb..

bunlar senin daha saglıklı olmanı saglayacaktır. aşırı aktif olan bagırsakların dahada aktif olur. dolayısıyla çözüm olmayacaktır. İbs nin diyare formuna probiyotik takviyesi, ibs belirtilerini daha da aktif hale getirebilir, ama kabızlık tipine kesin çözümdür, özellikle kefir.

kolonoskopiyi narkozla yaptır. eger sonuçlar temizse ve senin için artık ibs çok zor bir hal almışsa yapman gerekenler forumda defalarca yazıldı..

• quote:

geçmiş olsun.

idrar,böbrek testi, dışkı ve kan tahlili yaptırın..

anlattıklarınızdan anladıgım bagırsak tembelliği oluşmuş. kesinlikle tuvalette kendinizi zorlamayın. sol karın bölgesi kalın bagırsagın son bölgesinin yogun oldugu yer ve sinir hücreleriyle doludur. Agrı oluşması normaldir. böbreklerde olmuş durumdan kaynaklanan bir hassasiyet.

idrar yollarıyla ilgili bir sıkıntı gibi.. yani böbrekler. yan etkileri olarak bagırsakların işleyişi bozulmuş. kaynagını mutlaka düzeltmen lazım aksi halde uzun vadede ibs ye dönüşebilir.
    sana önerim sadece şu; işi bile doktorları tercih etmen..mutlaka araştır ve çok bilinçli ol.

• quote:

quote:

geçmiş olsun.

anlattıklarınızdan anladıgım bagırsak tembelliği oluşmuş. kesinlikle tuvalette kendinizi zorlamayın. sol karın bölgesi kalın bagırsagın son bölgesinin yogun oldugu yer ve sinir hücreleriyle doludur. Agrı oluşması normaldir. böbreklerde olmuş durumdan kaynaklanan bir hassasiyet.

idrar yollarıyla ilgili bir sıkıntı gibi.. yani böbrekler. yan etkileri olarak bagırsakların işleyişi bozulmuş. kaynagını mutlaka düzeltmen lazım aksi halde uzun vadede ibs ye dönüşebilir.
    sana önerim sadece şu; işi bile doktorları tercih etmen..mutlaka araştır ve çok bilinçli ol.

Çok teşekkürler arkadaşım....Böbrek için tomografi çektirmiştim sıkıntı çıkmadı. İdrar tahlilindede sıkıntı çıkmadı. Diğerlerini yaptırmadım. Dün akşam ve bu sabah ne hikmetse rahatça tuvalet ihtiyacımı yaptım fakat bu sabah tuvaletten kalkarken şişkinliğim ve ağrım gene vardı. Dün akşam sıkıntı yoktu ama. Bende idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendim ama işte kabızlık olunca korkmuştum. Maydanoz suyu içiyorum onun için. Malum şeker hastasıyım ve taş düşürdüm. İdrar yolu iltahabı olmak olası. Ama işte şu tuvalet zamanı karın guruldamaları çok fazla..

• quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun.

Çok teşekkürler arkadaşım....Böbrek için tomografi çektirmiştim sıkıntı çıkmadı. İdrar tahlilindede sıkıntı çıkmadı. Diğerlerini yaptırmadım. Dün akşam ve bu sabah ne hikmetse rahatça tuvalet ihtiyacımı yaptım fakat bu sabah tuvaletten kalkarken şişkinliğim ve ağrım gene vardı. Dün akşam sıkıntı yoktu ama. Bende idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendim ama işte kabızlık olunca korkmuştum. Maydanoz suyu içiyorum onun için. Malum şeker hastasıyım ve taş düşürdüm. İdrar yolu iltahabı olmak olası. Ama işte şu tuvalet zamanı karın guruldamaları çok fazla..

rica ederim,

dediğim gibi bir hassasiyet oluşmuş, buda kordinasyon bozukluguna neden olmuş olabilir. ibs teşhisi için tüm tetkikler yapılıp, en az 6 ay organik bulgunun tespit edilememesi ve bu süreçte belirtilerin periyodik olarak tekrarlanması gerekiyor.

enfeksiyon olsaydı tahlillerde çıkması gerekirdi. anlattıklarına bakarak kronik birşey yok gibi duruyor. nedenler ortadan kalktıgından sonuçlarıda yok olacaktır.

bu süreçte özellikle adaçayı bunun yanında nane, ıhlamur gibi şeyleri bol bol iç. adaçayı dogada bilinen en etkili böbrek temizliyicidir. temiz böbrek temiz idrar demektir.

• arkadaşlar colpermini nasıl kullanacağım yemekten önce -sonra günde kaç kere bilen var mı?
  • öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ancak şunu belirtmek gerekir, bu iş yalnız dua ile olmaz. Önce Allah ın verdiği nimetleri kullanmak lazım, iyileşmek için. bunlar Tıp Bilimi ve aklımızdır. Daha sonra ise dualarımızı yapmalıyız.

Hurafelerden uzak durmak Allah ın emridir.
  • quote:

öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ancak şunu belirtmek gerekir, bu iş yalnız dua ile olmaz. Önce Allah ın verdiği nimetleri kullanmak lazım, iyileşmek için. bunlar Tıp Bilimi ve aklımızdır. Daha sonra ise dualarımızı yapmalıyız.

Hurafelerden uzak durmak Allah ın emridir.

Tabiki dediğiniz gibi ama insan ne isterse önce allahtan canı gönülden isteyecek. Ben dün bu duayı 8-9 kere okudum ve zamandan beri sıkıntım kalmadı desem yeridir. Belki sorunum düzeldi yada psikolojik diyeceksiniz fakat herşeyi yüce allahtan isteyeceksiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar colpermini nasıl kullanmalıyım?(aç tok yemekten önce-sonra) ve ne zamana etkisini göstermeye başlar cevaplayacak biri yok mu?
  • merhaba arkadaşlar...
  • Forumdaki bütün arkadaşlara selamlar.Arkadaşlar dün forumdaki bütün bilgileri baştan sona okudum.GErçekten de çok önemli bilgiler edindim ..Özellik İBSdiyare nikli arkadaşdan daha önce bilmediğim ya da yanlış bildiğim bir çok şeyi öğrendim.Bende ortalama 2 yıldır İBS olduğumu düşünüyorum.Aslında düşünmüyorum eminim ama yapılması gereken testleri tam olarak yaptırmadığım için düşünüyorum dedim.Hastalık başlamadan 5 ay önce endoskopi oldum.TEşhiş gastrit ve duodenit idi.Endoskopiyi başka bir amaçla yaptırdığım için bu teşhis beni etkilemedi çünkü 10 yıldan beri zaten duodenit rahatsızlığı çekiyordum.KAn testini ise rahatsızlık başlamdan 20 gün önce burun ameliyatına girerken yaptırmıştık.Ameliyat öncesi yapılması gereken bir dizi testten dolayı kan değerlerimize de bakılmıştı.Sinüzitten dolayı sinüs ameliyatı oldum.Ameliyat başarılıydı ve ameliyattan tam 20 gün sonra bu rahatsızlık patlak verdi.Ancak son 1 aylık kuluçka devresini anlamıştım.hastalık başlamadan aşağı yukarı bir ay önce dışkılama da değişklik dikkatimi çekmişti.En dikkat çekici olan günde iki kere dışkılamaya başladım oysaki normalde hergün yalnızca 1 kere çıkardım.ikincisi dışkı şeklinden değişlikti.eskisi gibi diildi .:)VE ameliyattan önce kortizon iğnesi olmuştum.Bu iğneyi olduktan sonraki 7 gün inanılmaz derecede iştahım açıldı ve en az 3 kilo aldım.ÖZetlemek gerekirse şu anda yaşadığım sıkıntılar günde 2-3 kez arası tuvalete çıkmak.ATak tuvalet dediğimiz şekilde oluyor.İsal tarzı sulu dışkı şeklinde.Önce yoğun bir gaz ardından isalimsi dışkılama.Bu büyük sorun yaratıyor.Diğeri problem tuvalete çıktıktan sonra 15-20 dakika rahatlama oluyor.Ancak sonra tekrar tuvalete gitme hissi oluşuyor.Bu lanet olası durum gün içinde özellikle 8-00 ile 14.00 arası devam ediyor.Ne kadar tuvalete çıkarsam çıkayım sanki hala tuvalete gitmek zorundaymışsın gibi hissediyorsun.Sol alt bölgede hafif bir ağrı hep oluyor.O bölgeye elle bastırarak ordaki gazı hissediyorum.Mukus dışkıda hep oluyor.geceleri rahat .hiç sıkıntı olmuyor.Ben başlarda hastalığın psikolojik faktörlere bağlı olmadığını düşünüyordum.Daha doğrusu öyle düşünmek istiyordum çünkü eğer öyleyse geçmesi de zaman alacaktır diye düşünüyordum.Gerçekten de gece olmaması burada yanıldığımı gösterdi ...ve barsakta sürekli gaz oluyor.flatulans hiç geçmiyor...Ve size bu 2 yıllık zaman zarfında yapıtğım bir tesbitten bahsetmek istiyorum.Normalde sağlıklıyken hergün bir kere tuvalete çıkardım.Şimdi günde 3-4 arası çıkıyorum.Ancak haftada bir yada 10 günde 1 tuvalete hiç çıkmadığım günler.İşte o günler de adeta hastalığı unutuyorum.Çünkü tuvalete çıkmadığım gün daha az gaz oluyor ve tuvalete çıkma hisside hiç olmuyor.Bu başta bana bir paradoks gibi geldi.Çünkü bir çok insan tuvalete çıkar ve çıktıktan sonra rahatlar.Ancak kendi durumumda ben tuvalete çıkmadığım günlerde çok rahatım ancak çıkarsam çıktıktan 15 dakika sonra tekrar çıkma hissi oluşuyor.Dünyaları da çıkarsam :) gene gene dışkılama hissi başlıyor....Bu paradoks gibi geliyor.yaşım 33 ve ben kesinlikle bir İBS hastası olduğumu düşünüyorum...Hepinize tekrar iyi geceler dilerim arkadaşlar..

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.