Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
569.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bLind

Bizde hep iyi malzemeler var ama işçilik cok kotu oldu bir anlamı kalmadi benim gözümde iyi bir ustaya denk gelemedik malesef.Babamda isi geregi cok basında duramadi ustaların.Vaillant 296-3-5 Demir dokum plus radyotörler dizayn borular denfos vanalar colormatik 370f oda termostadi var 5 metre petek açık ev 3 kat ilk kat yanmıyor onun üstündeki 2 kat yanıyor sabah 8:00 aksam 24:00 arası 21c gece 00:00 sabah 8:00 arası 19 derece kombi 49 derece termostat en soğuk yerde olduğu için diğer odalar 22c oluyor misafir filan geldiginde 24 dereceye çıkıyor oturma odası bu sıcaklıklar usutmuyor günlük tüketim 4.7 3.8 4.2 olarak değişti son 3 gunde iyimi kötümü bilemedim ev Güney cebe mantolama yok .kombi bahçede .İzmir

Gunluk 4.2 3.8 gibi tuketim degerlerini yakalayanlar gobek atar bence :) iyimi derken neyi kastettin bilmiyorum ama tuketimin iyi degil mukemmel bence :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• memint M kullanıcısına yanıt
    Termostatik vanalar atıl kalmıyor kanımca. TRV takılı peteklerin zaman zaman ısısının düştü ve çıktığı oluyor.
  • ozgurtr O kullanıcısına yanıt
    Bunu oda sıcaklığından takip edip TRV set sıcaklığı ile karşılaştırmanız daha isabetli olur; petek sıcaklığı TRV olmadan da değişebilir, yani kombi yanma döneminde petekler ısınır, alev sönüp kombi beklemeye geçtiğinde petek sıcaklığı düşer...
  • evet arkadaşlar kombimizi ilk kez 24 saat aralıksız yaktık ve böyle de devam edecek inş...7 metre petek + havlupan hep açık kullanıyorum....ama 1 petek ve havlupan hariç trv var....bu trv yi icat eden de burda vesile olup bize öğretenden de Allah razı olsun...evimizin her yeri hemen hemen aynı ısıda...gece trv ler devreye hiç girmedi çünkü derece 30 idi...gündüz ve akşam ise trv ler faaliyetteydi , özellikle gündüz güneş gören 2 odanın peteğine hiç su gitmedi...gündüz ve akşam 35 derecede çalıştı....gece en soğuk oda 21.5 gündüz ve şu anda 23 derece....4.3 metre küp yaktı...çok şükür , maaşallah diyeyim...

gerçekten burdaki arkadaşların emeği çok oldu ...kombi seçimi , petek boyu , trv...........
  • astrafe A kullanıcısına yanıt
    Sizin adınıza sevindik, inşallah hep böyle devam eder...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Sizin adınıza sevindik, inşallah hep böyle devam eder...

teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Bizde hep iyi malzemeler var ama işçilik cok kotu oldu bir anlamı kalmadi benim gözümde iyi bir ustaya denk gelemedik malesef.Babamda isi geregi cok basında duramadi ustaların.Vaillant 296-3-5 Demir dokum plus radyotörler dizayn borular denfos vanalar colormatik 370f oda termostadi var 5 metre petek açık ev 3 kat ilk kat yanmıyor onun üstündeki 2 kat yanıyor sabah 8:00 aksam 24:00 arası 21c gece 00:00 sabah 8:00 arası 19 derece kombi 49 derece termostat en soğuk yerde olduğu için diğer odalar 22c oluyor misafir filan geldiginde 24 dereceye çıkıyor oturma odası bu sıcaklıklar usutmuyor günlük tüketim 4.7 3.8 4.2 olarak değişti son 3 gunde iyimi kötümü bilemedim ev Güney cebe mantolama yok .kombi bahçede .İzmir

Gunluk 4.2 3.8 gibi tuketim degerlerini yakalayanlar gobek atar bence :) iyimi derken neyi kastettin bilmiyorum ama tuketimin iyi degil mukemmel bence :)

Bilmiyorum hocam 5mt petek gündüz 21 gece 19 sıcaklık değerleri izmir ve güney cepe olunca ondan yazdım.Bazı arkadaşlar var 10mt petek 23 derecede bu değerleri görüyorlar bence onlarınki mükemmel.

• quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

evet arkadaşlar kombimizi ilk kez 24 saat aralıksız yaktık ve böyle de devam edecek inş...7 metre petek + havlupan hep açık kullanıyorum....ama 1 petek ve havlupan hariç trv var....bu trv yi icat eden de burda vesile olup bize öğretenden de Allah razı olsun...evimizin her yeri hemen hemen aynı ısıda...gece trv ler devreye hiç girmedi çünkü derece 30 idi...gündüz ve akşam ise trv ler faaliyetteydi , özellikle gündüz güneş gören 2 odanın peteğine hiç su gitmedi...gündüz ve akşam 35 derecede çalıştı....gece en soğuk oda 21.5 gündüz ve şu anda 23 derece....4.3 metre küp yaktı...çok şükür , maaşallah diyeyim...

gerçekten burdaki arkadaşların emeği çok oldu ...kombi seçimi , petek boyu , trv...........

hocam ev nerde?konumu nedir kaç m2 ev ve radyatör boyu?kombin nedir?bunlarıda yazabilirmisin?

• quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

evet arkadaşlar kombimizi ilk kez 24 saat aralıksız yaktık ve böyle de devam edecek inş...7 metre petek + havlupan hep açık kullanıyorum....ama 1 petek ve havlupan hariç trv var....bu trv yi icat eden de burda vesile olup bize öğretenden de Allah razı olsun...evimizin her yeri hemen hemen aynı ısıda...gece trv ler devreye hiç girmedi çünkü derece 30 idi...gündüz ve akşam ise trv ler faaliyetteydi , özellikle gündüz güneş gören 2 odanın peteğine hiç su gitmedi...gündüz ve akşam 35 derecede çalıştı....gece en soğuk oda 21.5 gündüz ve şu anda 23 derece....4.3 metre küp yaktı...çok şükür , maaşallah diyeyim...

hocam ev nerde?konumu nedir kaç m2 ev ve radyatör boyu?kombin nedir?bunlarıda yazabilirmisin?

Ev tarsusta. Kuzey cephesi yok 3 cepheli. Net 110 metre, 3+1.....7 metre petek ve havlupan var... Kombi immergas victrix

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 02.11.2013-02.12.2013 56 tl
    konya
    176 mt2 (4+1)
    guney 3 oda kuzeyde 2 oda mutfak
    guney cephedekı odaların hepsı kapalı
    oturma odası kuzey cephede oda termostatı oraya takılı gunduz ve gece 19 dereceye ayarlı saat 17:30 dan yatana kadar 21 alınıyor.
    kombı nitromix ev yalıtımlı arakat alt katta cocuklu komsumuz var sagolsun buda cok onemlı tahmınım :)

bu ayda az once baktım 7 gun oldu yenı fatura donemıne gecelı hava gunduzlerı bıle - lerde gezerken fatura 42 gozukuyo bır haftada, bu ay bayılacaz saglam galıbaha
  • arkadaşlar 09/12/2013 saat 9:48 de iğdas saatimin göstergesi :15951
    10/12/2013 saat 07:40 da saatin göstergesi 15958
    yani 22 saatte 7 metreküp harcamam var ama bu 22 saatin 7:30 saati evde hiçbir petek yanmadı ev boştu.

bu harcama bana fazla gibi geldi sizce normal mi? ev net 129 metre kare radyatörler demirdöküm plus yenilendi kombi buderus gb 072 4 radyatör sabaha kadar yandı kombi sıcaklıgınıda 50 yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyma1972 -- 10 Aralık 2013; 10:38:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremim

30 yıllık bina yalıtım yok en üst kat
    110 m2
    9,10 metre petek
    35 derecede günlük 6 m3
    40 derecede günlük 10m3

havalar da çok serin değil ama tüketim iyi gibime geliyor ?

Havalar çok soğudu geceleri -5 C kazan set sıcaklığı 48C ama günlük tüketim 18 m3 fırladı. bana normal değilmiş gibi geliyor. Kombim Bosch condense 2000W.
    yorum yapabilecek biri var mıdır?
  • seyma1972 S kullanıcısına yanıt
    Havalar sogudu bu yüzden tüketiminiz normal.bendede aynı kombi var. gecelik 7-8 m3 gaz yakıyorum. günlük 10 m3 yakın harcama oluyor.
  • keremim kullanıcısına yanıt
    Yalıtım olsaydı 18 değil 12-13m3 olurdu + ara kat olsaydı aynı koşullarda 9-10m3'e kadar inerdi...

Yalıtım + arakat + dışarısı +5C olsaydı 6-7m3...

Durum normal...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim cevabınız için. içim rahatladı en azından. şimdi çatı arasına cam yünü sermeyi düşünüyorum. mantolamaya bütçem el vermiyor ama yukarıya doğru olan sıcak hava kaçışını bir nebze olsa da engeller umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremim

çok teşekkür ederim cevabınız için. içim rahatladı en azından. şimdi çatı arasına cam yünü sermeyi düşünüyorum. mantolamaya bütçem el vermiyor ama yukarıya doğru olan sıcak hava kaçışını bir nebze olsa da engeller umarım.

Çatıya serceginiz iyi marka bir cam yünü bence çok işinize yarayacaktır saygılar...

• konut yeri :izmir-hatay-bahçelievler.
    konut buyukuğu :75 m2
    konut durumu:çatı kat
    alt kat: elektrıklı ocakla ısınıyor.
    petek boyu: 5-6 m.
    izalosyon:çatı arası izocam döşeli,konutun batı kısmı izalosyon (kısmen) pencereler pimapen çıft cam.konutun güney kısmı mutfak,yatak odası % 100 güneşli.
    test saatı ve zamanı: 09-12-2013......saat:19.00///// 10-12-2013-2013 saat : 19.00
    konut ısı derecesi: günduz 22. derece,gece 19 derece
    tuketilen gaz:yaklaşık 6 m3

bilgilerinize sunulur.
    Paylaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 10 Aralık 2013; 19:37:13 >
    Bir şey değil...

Çatı arasına izolasyonla, dediğiniz gibi ısı kaçışı azalacak ve aynı sarfiyatla iç sıcaklık bir kaç derece daha yüksek olacaktır...
  • Yer : Isparta
    Dış hava : -8/-10
    Oda sıcaklığı: 22 derece
    Bina : 140 m2
    Petek : 8,5 mt
    Alt kat boş yalıtımsız bina

Sarfiyat : Günlük 15 m3
    Kazan set sıcaklığını 60-65C yaparak deneyin, sarfiyat bir miktar azalabilir...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.