Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bende bu konuda fikrimi söyleyeyim diyelim bir evde toplam petek uzunluğu 8 metre
    80 m2 alanın ısı ihtiyacı 8000 dir 8000 wattın karşılığı 8 kw güç demek buda satte 0.80 m3 tüketir
    tabi benim dediğim her ev için geçerli değil her evin tesisatından konumuna kadar değişiklik gösterir
    bunu evimdeki elektrikli ısıtıcıyla test ettim bahar aylarında 700 yada 800 watt ısı 10 m2 alana yeterli gelir , 80 m2 alanda ise saatte 0.61 m3 günde 6.1 m3 tüketim yapıyor.
    işte bu yüzden bahar aylarında tüketimin düşük olması bundan
    fakat benim çözemediğim çok soğuk aylarda bir kombi ortalama kaç saat çalışır bu konuda fikri olan varsa bilgilendirirse sevinirim
    şu deniliyor bazıları atıyorum 5 dakika çalışıp 4 dakika duruyor gibi işte bunun ortalaması yok sanırım tesisata evin durumuna göre değişiyor.
    3 kw lik kombiler ise tesisattan dönen suyu 3 kw gücünde çalıştırırmı çalıştırmazmı ama şu gerçek var trv kullanan bir evde trv 7 petekten 3 ünü kapattı diyelim 4 petek için gerekli ısı 4000 watt olur bunun için gerekli güç 4.7 kw dir işte burada 3 kw lik kombi alev boyunu kısarak devreye girmezmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan547 -- 6 Şubat 2016; 19:17:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Hocam eski evimde beko kombi vardi.. En dusuk 30 da calisirdi. Gunluk 4 bin kredi civari giderdi aylik 100 150tl civari giderdi. Bu kombi en az 40 a kadar dusuyor ayni mantigi yapalim dedik ama yanlis yaptik heralde

Yoğuşmalılarda ısınabildiğiniz en düşük ayar, diğerlerinde ot +en az 60C ayar gerekir.
  • goril35 G kullanıcısına yanıt
    Hocam kasıtla yaptığım bir kötü mesaj yokken ikinci seferdir, beni bazı şeylerle itham ediyorsunuz.Geçen sefer bu ithamları görmezden geldim, cevap vermedim, sadece konunun aslı hakkında yorum yazdım, kıracak birşey yapmadığım halde kırdıysam özür dilerim dedim ama siz ithamlara devam ediyorsunuz.İsyanla yaptığım hiçbir kötü yorum yok.Kafanızda tasarladığınız sahneler sizde kalsın.

Bu üslupla yazacaksanız ve beni bazı şeylerle itham etmeye devam edecekseniz bence de daha fazla bana ve yazdıklarıma hitaben yorum yazmayın.Sanırım tüm forum ahalisi ve benim için bunu yapabilirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ettiginiz bir ot var mi peki?

• shakircan kullanıcısına yanıt
    Kablolu, kablosuz?
    Fiyat üst sınırınız nedir?
    100-150tl diyelim. Ama dersenki bak 180 e sunu al parana degsin onuda dusunebilirim. Cok 200leri zorlamak istemiyorum. Kablosuz guzel olur tabi ama heralde ekonomik olsun diye kablolu bakacagim.

O fiyatlara İn-Therm Mrl300 tercih edebilirsiniz.

Şartlarınıza göre en uygunu arkadaşın da yazdığı gibi kablolu MRL300
  • Merhaba arkadaşlar nasıl gidiyor tuketimler . ben artık sikikdim günlük olarak tutmayı bıraktım. Sadece aylık veya belirli periyotlarla bakiyorum.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    "Hocam ben yukarda erken durma olayında yaşanacak durumları da yazdım ama ya okumuyorsunuz, ya görmezden geliyorsunuz ya da anlamak değerlendirmek istemiyorsunuz.Ne yapayım şimdi hepsini buraya tekrar mı yazayım sizin yaptığınız gibi :) ".

Arkadaşım bu sözler sizin sözleriniz.Bu sözlerden tartışmanın rahatsız edici boyuta geldiğini anladım ve üzüldüğümü dile getirdim.
    Sizde bunun üzerine alınmaya sebep verdiysem özür diledim dedinizmi dediniz.
    Ben karşılığında yok dostum alınmadım sadece üzüldüm ve tartışmaları buralara gelmeden aslında sonlandırmak lazım geldiğini bu sadece sizle alakalı olmadığını forumlarda böyle şeylerin olabildiğini
    yazarak, yani özre gerek yok mayetinde ,benden tarafa sıkıntı yok diye tartışmayı daha fazla rahatsılığa sebep vermed sonlandırmıştım.

Fakat bakıyorum sizi bu tartışmamız o kadar rahatsız etmiş ki hızınızı alamamışsınız ve sanki yukarıda tırnak içindeki sözler bana aitmiş gibi ithamlara devam ettiğimi yazarak beni şaşırtmayı başardığınızı itiraf etmeliyim.
    Üsluptan bahsetmişiniz.Ben tırnak içine aldım sizin üslubunuzu.Sizden de rica ediyorum o bahsetiniz üslubumu alıntı yaparak koyun.
    Yazdıklarınıza hitaben yorum yapmamamı istemişsiniz hay hay kendiniz için tamam da ahaliyi karıştırmayın.
    Ha burada benim yazdıklarıma hitaben istediğiniz kadar yorum yapabilirsiniz sıkıntı yok
    Saygılar

Hasanemmii
    Mrl 300 rf hakkinda dusuncen nedir.bizim bir arkadasa onedimde, yanlis yapmamisimdir heralde..
    Kablosuz ve 200 tl..internet alimlarinda cip para hediye ceki vs baya uyguna alinir heralde.
    Cekim gucu kullanim kolayligi nasildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 4 Şubat 2016; 0:18:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

Merhaba arkadaşlar nasıl gidiyor tuketimler . ben artık sikikdim günlük olarak tutmayı bıraktım. Sadece aylık veya belirli periyotlarla bakiyorum.

Sururii ben sana demistim galiba fazla kafana takma tuketimleri diye..bir noktadan sonra insan sikiliyor.
    Tuketimlerin evinin buyukluune gore ve alt katinin bos olmasina gore normal..
    O yuzden eline al kahveni yaslan arkana gitsin..

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    biraz öyle oldu şu OT olayını çözdükten sonra iyice rahatlayacam :D
  • erhan547 E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım yazdıklarında bir çok rakkam var orada da yanlışlar var.O rakkamlar ile sonraki soru ile bağlantı kuramadım.Sorularında net olursan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.
    Anladığım sorulara gelirsek kombiler hiç bir şekilde zamanlama ile çalışmazlar.Ne kadar duracağı ve ne kadar çalışacağı tamamen senin isteklerin doğrultusunda evinin ısı ihtiyacını kaşrılamayla ilgilidir.
    Evin ısı ihiyacı karşılanınca durur,ev soğur tekrar ihtiyaç doğar ve çalışır.Soğuk havalarda daha fazla ısı ihtiyacın olduğu için daha fazla çalışır iyi havalara nazaran
  • quote:

biraz öyle oldu şu OT olayını çözdükten sonra iyice rahatlayacam :D

Ot yi kaca almistin..baya takipteydin.
    Calistiramaman iyi olmadi..

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    475 almıştım artık 3 e 5 e bakmadan :D ama onu da çalıştıramadık sağolsun viessman farklı bir soket kullanmış.
    Şimdi yerden ısıtma seçenği olan bir OT yapmasını bekliyorum hasanemminin
  • İzmirde havalar acayip iyi gidiyor günlük 2 m3 yakıyor kombi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Hasanemmii
    Mrl 300 rf hakkinda dusuncen nedir.bizim bir arkadasa onedimde, yanlis yapmamisimdir heralde..
    Kablosuz ve 200 tl..internet alimlarinda cip para hediye ceki vs baya uyguna alinir heralde.

Geçen yıl çekme sorunu yaşandı.
    Bu sene öyle bir sorun duymadık. Üretici yeni bir alıcı verici kiti kullanmaya başladıklarını yazmıştı.

Bu arada manuel kullanımla ilgili net bilgi yok.
    Geçenyıl manuel kullanımı yoktu.
    Sonra üretici manuel kullanım eklediklerini yazdı.
    Ben de manuel eklendi diye millete yazıyorum.
    Ama manuel kullanılamıyor.
    Telefon açmışlar daha yeni manuel yok diyorlarmış.
    Kime inanacağımı bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Hasanemmii

Geçen yıl çekme sorunu yaşandı.
    Bu sene öyle bir sorun duymadık. Üretici yeni bir alıcı verici kiti kullanmaya başladıklarını yazmıştı.

Bu arada manuel kullanımla ilgili net bilgi yok.
    Geçenyıl manuel kullanımı yoktu.
    Sonra üretici manuel kullanım eklediklerini yazdı.
    Ben de manuel eklendi diye millete yazıyorum.
    Ama manuel kullanılamıyor.
    Telefon açmışlar daha yeni manuel yok diyorlarmış.
    Kime inanacağımı bilemiyorum.

Cihazin yeni versiyon olup olmadigini nasil anlicazki. helede internetten alimlarda artik ne denk gelirse..

• quote:

475 almıştım artık 3 e 5 e bakmadan :D ama onu da çalıştıramadık sağolsun viessman farklı bir soket kullanmış.
    Şimdi yerden ısıtma seçenği olan bir OT yapmasını bekliyorum hasanemminin

Cok para gercekten.helede boyle aksilik olmasi can sikici bir durum.
    Hasanemmii ihtiyacina kulak verir insallah.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.