Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
569.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oda sıcaklığım ortalama 20-21 derece 24 saat ful yanıyor. 10-12 Metrekup yakıyorum şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkasdans -- 3 Ocak 2017; 22:0:50 >

• Hersene aynı sorun, doğalgaza zam geldikçe hesaplar taktikler değişmeye başlıyor. Ulen yeminle imreniyorum şu yurt dışında aylık ısınma + elektrik + su + telefon harcamalarının hepsine sabit 130-150$ ödeyen arkadaşlarım var. Biz tek faturaya tek kalemde bu paraları ödüyoruz. Gelde isyan etme
    quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

benim evimin 4 tarafı açık altım boş dükkan.üstte birader oturuyor.yerler parke bazı dış cephe duvar içlerinde kalitesiz köpük konmuş.oda güneşte erimiştir diyenler var.yazında çok sıcak oluyor.kombi balkonda 8,2 m petek var ev 95 m2 günde 8 m3 yanıyor içerisi 18-19 derece salon hariç her yer açık.

Alıntıları Göster
    YER: MANİSA (Hemen Sıcak memleket yav demeyin,dondurmasa da üşütüyor:)

EV: 6 katlı binanın 4. katı. Brüt 135 metrekare.3+1
    YALITIM: Yok.
    Alt üst komşular tek odada klima ile ısınıyor. Yani ben onlara ısı takviyesi yapıyorum :)
    KOMBİ-PETEK: ECA Confeo Plus Hermetik- Petekler ECA(7,5 metre+Havlupan) - Oda termostatı yok-
    Oturulan oda ve havlupan hariç diğer odalarda termostatik vana var. Yatak odası sabah uyanınca 3.kademeye ayarlanıyor.(Yaklaşık 20-21 derece civarına denk geliyor) Akşam yatarken 4.kademeye ayarlıyorum (Yaklaşık 24-25 derece civarına denk geliyor) Mutfaktaki vanayıda akşam yemeğinden sonra 3.dereceye indiriyorum kullanılmayacağı için) Çocuk odasındaki vana hep 4-4,5 arasında duruyor.

Evde sürekli kalan eşim ve küçük oğlum var, kombi hiç kapatılmıyor. Banyo suyu ve ocakta da gaz kullanılıyor.

Kombi bu sene başında kullanılmaya başlandı. 27 Ekimde çalıştırıldı ve hiç kapatılmadı. gelen fatura tutarlarıda şöyle.

Aralık ayının 20. günü gelen fatura 170 TL (yaklaşık 54 günlük)
    Ocak ayının 21.günü gelen fatura 151 TL (Yaklaşık 30 günlük)

Not: Geçen sene kömür sobası ile ısındık ve 750 kg kömür ve 250 kg odun yakmıştım.
    Başkasına göre fazla gelebilir ama şu anki tüketimden açıkçası ben memnunum.
  • Doğalgaz tüketiminizi azaltmak istiyorsanız, pahalı yalıtım, pahalı yeni gelişmiş kombi alımı dışında en ucuz yöntem; ODA TERMOSTATI ile kullanmaktır. Yoğuşmalı, yoğuşmasız her kombi mutlaka oda termostatı ile kullanılmalıdır. 8 yıldır kullandığım 10 yıllık Beretta Super Exclusive'e dahi (ne yazık ki) 1 yıl önce oda termostatı taktım, kullanıyorum. Oda termostatı bir lüks yada tembellik değil, modern kombinin ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece yılda en az % 10-15 tasarruf sağlamaz, yaşadığınız ortamı sık ısı değişikliklerinden kurtarır, daha sağlıklı yaşanır hale dönüştürür. Kombiyle boğuşmayı unutturur. Çocuklu aileler için vaz geçilmezdir. Bahar geçiş dönemlerinde gereksiz kombi çalışmasını ve yakıt kaybını önler. Şimdi alıp kullansanız bu bahar parasını çıkarır.
    Kombinizin modülasyon özelliği varsa da yoksa da kombinize uyumlu oda termostatını seçmelisiniz. Modülasyonu olmayan garantisi geçmiş kombiniz varsa Siemens RDH 10 (80 TL) yada Siemens RDE 10.1 (115 TL) Dijital ve kablolu olması yeterlidir. Oldukça fazla çeşit kombi markasına ait oda termostatı aşağıdaki linkte var. Link, örnek olarak verilmiştir, daha ucuz yerden alınız.

KOMBİYE GÖRE ODA TERMOSTATI ÇEŞİTLERİ LİNKİ

Herkese yeterli gelen oda ısısı farklıdır. Ancak kabul edilen oda ısısı 20, banyo-tuvalet için 22 derecedir. Siz genelde 22 dereceyi seçer, duruma göre değiştirirsiniz.
    Bu konuda herkesin aşağıdaki konu linkini okumasını, varsa tereddütlerini aktarmasını öneririm.

2011 Oda termostatı,Termostatik Vana,Modülasyon,Isı yalıtım Levhası, Yalıtım nedir? ÖNERİLER LİNKİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkasdans

quote:

Orijinalden alıntı: computeron

doğalgaz tüketimini çevresel faktörler hariç baca gaz analiz ile ayar yaptırın farkını göreceksiniz..

Kombiler baca analizine uygunmu.

evet bunun için cihazlar var ben yaptırdım çok farketti yoğuşmalı kombiler için baca gaz analizi , düz kombilerde manometre ile ölçülüyor..bunu servislerde yaptırın yada profesyonel tamircilerde .. bunu pek dillendiremezler çünkü cihaz pahalı + teknik bilgi istemekte her kombi markası için. forumda konu açtım bazı kombi ustası geçinen çamur atmaya başladı detayları okursanız anlarsınız.. bu konuda ben satıcı vs. değilim bilgimi paylaştım sadece .İnternet te birçok bilgi var bu konuda ama kendini geliştirmeye açmamış ustalar bu işe laf atarak kendi beceriksizliğini kapatmaya çalışmakta.

http://forum.donanimhaber.com/m_84647395/tm.htm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kafkasdans

quote:

doğalgaz tüketimini çevresel faktörler hariç baca gaz analiz ile ayar yaptırın farkını göreceksiniz..

Kombiler baca analizine uygunmu.

evet bunun için cihazlar var ben yaptırdım çok farketti yoğuşmalı kombiler için baca gaz analizi , düz kombilerde manometre ile ölçülüyor..bunu servislerde yaptırın yada profesyonel tamircilerde .. bunu pek dillendiremezler çünkü cihaz pahalı + teknik bilgi istemekte her kombi markası için. forumda konu açtım bazı kombi ustası geçinen çamur atmaya başladı detayları okursanız anlarsınız.. bu konuda ben satıcı vs. değilim bilgimi paylaştım sadece .İnternet te birçok bilgi var bu konuda ama kendini geliştirmeye açmamış ustalar bu işe laf atarak kendi beceriksizliğini kapatmaya çalışmakta.

http://forum.donanimhaber.com/m_84647395/tm.htm

Hımm. Düz kombilerde oksijeni nasıl ayarlıyorlar,manometre ile sadece gazı kısar veya açarlar hayret.

• adios06 A kullanıcısına yanıt
    Sıcak su ayrı, tesisat suyu ayrı ayarlanır karıştırmıyorsunuz umarım. 45°C ayarlı ise petekler oldukça sıcak olmalı elleyince.

Kullanma kılavuzu:
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Kulkilavuzu/SerenaSR_KK.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Sıcak su ayrı, tesisat suyu ayrı ayarlanır karıştırmıyorsunuz umarım. 45°C ayarlı ise petekler oldukça sıcak olmalı elleyince.

Kullanma kılavuzu:
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Kulkilavuzu/SerenaSR_KK.pdf

Yok onu biliyorum tabiki, suan 45 derecede yaniyor petekler hafif sicak, ew sahibi kombiyi baska bir ewinden getirtip taktirmis bu ewe ilk kez ben kullaniyorum acaba bir baglanti hatasi filan olabilirmi, ewin 3odasi kapali olmasina ragmen peteklerin alt kismi nerdeyse ilik, havasini aldim hepsinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kombim bosch

141 metre küp tüketim miktarı gözüküyor faturamda 131 tl geldi. Doğalgaz kullanımında yeni olduğumdan iyimidir kötümüdür bilmiyorum.

Evim 200 metre kare gündüzleri kombiyi 1-2 seviye aralarında bırakıyorum. Kaç dereceye tekamül ediyor bilmiyorum. Akşam 5 den sonra 2-3 gibi değerlerde çalıştırıyorum.

Evin içinde şort ve kısa kolluyla geziyordum. Oda termostatı henüz bağlatmadım.

Günlük ortalama değer 4.7 metre küp.

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.M.M.M, -- 5 Aralık 2013; 12:32:55 >

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki alıntı tavanda yoğuşma olmaması bakımndan incelemeye değer:

" Sizin sorununuza gelince: sizin sorununuz ev içerisindeki hava buharının tavanınıza değince yoğuşması.Tavanınız soğuk çünkü. Kesin çözüm terasın üstünden yalıtım yapılarak döşemenin sıcak tutulması. Ne yazıkki akmayan teras için çok pahallı bir çözüm.
    İdeal çözüme gelince : eğer tavan yüksekliğiniz 2,70 civarındaysa bir asma tavan yapmak. Ancak yapılacak olan tavan kesinlikle dediğim gibi yapılmalı:
    taşıyıcı profiller yerleştirilmeli( kaynaklı sistem değil perçin ve alüminyum profiller kulanılarak) profillerin üstüne 4-5 cm MANTO eps konulmalı. Tavanda daha fazla boşluk imkanı varsa 6 cm yapabilirsiniz. XPS (renkli olan) almanıza gerek yok PARANIZA YAZIK. Buaraya kadar ısı yalıtımı işini hallettik. Şimdi gelelim damlamaları kesme işine . Poli etilen naylon rulosu alınır. Profillerin aşağısından bantlanarak profillere tutturulur. yapıştırmanın Çok sağlam olmasına gerek yok bir süre idare etsin yeter. Naylonların ek yerlerinin 10 cm üst üste binmesine dikkat edin lütfen. Şimdi tavana baktığınızda hiç profil görmemelisiniz. Bu işlemle biz buharın soğuk duvara erişmesini engelledik. Ondan sonra Alçıpanları tavana vidalayın. Daha sonra isterseniz size alçıpan yüzey işlemlerini ve boyasını anlatırım. Yaklaşık maliyet 35 ytl/m2 olur ama asma tavan fiyatı önemli. Tavan yüksekliğinizden ise 8 cm kadar kaybedersiniz. yazın serin kışın daha sıcak ve terlemeyen bir eviniz olur
    Saygılar." (Alıntıdır)

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=485973#.Uq7D5tJdXfI

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

Aşağıdaki alıntı tavanda yoğuşma olmaması bakımndan incelemeye değer:

" Sizin sorununuza gelince: sizin sorununuz ev içerisindeki hava buharının tavanınıza değince yoğuşması.Tavanınız soğuk çünkü. Kesin çözüm terasın üstünden yalıtım yapılarak döşemenin sıcak tutulması. Ne yazıkki akmayan teras için çok pahallı bir çözüm.
    İdeal çözüme gelince : eğer tavan yüksekliğiniz 2,70 civarındaysa bir asma tavan yapmak. Ancak yapılacak olan tavan kesinlikle dediğim gibi yapılmalı:
    taşıyıcı profiller yerleştirilmeli( kaynaklı sistem değil perçin ve alüminyum profiller kulanılarak) profillerin üstüne 4-5 cm MANTO eps konulmalı. Tavanda daha fazla boşluk imkanı varsa 6 cm yapabilirsiniz. XPS (renkli olan) almanıza gerek yok PARANIZA YAZIK. Buaraya kadar ısı yalıtımı işini hallettik. Şimdi gelelim damlamaları kesme işine . Poli etilen naylon rulosu alınır. Profillerin aşağısından bantlanarak profillere tutturulur. yapıştırmanın Çok sağlam olmasına gerek yok bir süre idare etsin yeter. Naylonların ek yerlerinin 10 cm üst üste binmesine dikkat edin lütfen. Şimdi tavana baktığınızda hiç profil görmemelisiniz. Bu işlemle biz buharın soğuk duvara erişmesini engelledik. Ondan sonra Alçıpanları tavana vidalayın. Daha sonra isterseniz size alçıpan yüzey işlemlerini ve boyasını anlatırım. Yaklaşık maliyet 35 ytl/m2 olur ama asma tavan fiyatı önemli. Tavan yüksekliğinizden ise 8 cm kadar kaybedersiniz. yazın serin kışın daha sıcak ve terlemeyen bir eviniz olur
    Saygılar." (Alıntıdır)

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=485973#.Uq7D5tJdXfI

bu içerden yalıtım meselesini epeydir bende araştırıyorum.evim dubleks,toplam 310m2. üst kat oldukça büyük yaklaşık 150 m2,tavan için ölçü aldırmıştım usta 115 m2 çıktı dedi.. çatıda müteahhitin dediğine göre 10cm lik cam yünü yada taş yünü var. ama galiba işçilik olarak çok kötü döşenmiş. çünkü ısı kaybı çok fazla. özellikle soğuk havalarda 30-45 dk içinde 1 derece ısı düşüyor. çatı eğimi odalarda hafif var. koridor tavanı düz.orda sıcaklık çok iyi.düz olduğu için iyi döşenmiş. ama odalarda kötü. galiba eğimli yerlere düzgün döşeme yapmadılar oradan kayıp oluyor.
    benim içten tavanım alçıpandan oluşuyor.yükseklik oldukça fazla. normal alt katta 265 iken üstte 280 ile başlıyor odanın ortasına kadar böyle devam edip ordan sonra eğim başlıyor ve en son 225 yükseklikte bitiyor. odaların hacmi de oldukça fazla yani.

ilk önce dekoratif tavan kaplama düşündüm ama hem çok fayda sağlamaz 1cm kalınlığı var yetersiz gibi .
    sonra önce 3cm xps yapıştıryaım üstünede alçı sıva ağırlığı olmasın hemde 2 kat yalıtım olsun diye tavan kaplama yapalım dedim. onda da tavan alçıpan olduğu için dübel atma şansı yok. yapıştırma işi de çok güven vermedi. sorduğum yerlerden çoğu uzun vadeli olmaz dedi.

en son bir yer bu fikri söyledi. tavan yüksekliği yeterli ise tekrar profil, alçıpan arkasına 5 cm xps yapıştıralım profillere dübelleriz altına alçı boya ,ömürlük olur dedi. hem çatının kendi alçıpanı ve kötüde olsa taş yünü yalıtımı var üstünede bu 2 kat süper yalıtım olur dedi.
    banda çok mantıklı geldi. ama gel görki hem epey inşaat çıkacak ve asıl önemlisi 4200 tl fiyat çıkardıki bütçeyi epey aştı.

ama araştırmalarımdan en iyisinin bu olduğu sonucuna vardım.bitçeyi zorlayıp yaptırcaz artık.
    yalnız burda bir sorum var. bu alçıpanel arkasına 5cm eps yerine yine cam yünü yada taş yünü yapsak nasıl olur?onların yalıtım değerleri daha iyi ve daha önemlisi yanmaz malzeme. bu malzemenin üstü açık olmalı galiba, ne kadarlık bir boşluk yeterli olur?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almost -- 16 Aralık 2013; 23:28:26 >

• almost A kullanıcısına yanıt
    Doğrusu çok fazla bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem. Forumda bunların detaylı paylaşıldığı konular var, aratın...

Bir de poliüretan köpük uygulaması var: http://www.1000ayapitasarim.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

quote:

quote:

bizim bi komşu var sürekli 19 derecede yakıyo gece gündüz fark etmiyo ve gayet tasarruflu oluyo diyo ve bunu da şöyle açıklıyo gece 18 e düşürsem evde olmadığımda 17 ye düşürsem 19 a çıkardığımda zaten o sıcaklığa gelmek için kombi bayağı bi yanacak o yüzden her daim 19 da ayarlı ot sizce mantıklı mı yoksa gece ayrı evde yokken ayrı evdeyken ayrı dereceler mi avantajlı ne dersiniz

Konfor ve Eco arasında sadece 2°C'lik fark varsa kombi konfor moduna gelene kadar fazla yakmaz, daha büyük farklarda haklı olabilir. Bende gece 18°C, gündüz 20°C ayarlı günlük tüketim 4-5m³ olarak gerçekleşiyor banyo ve ocak dahil.

çok iyiymiş valla biz bunun iki katına razıyız zira ot öncesi 12-13 yakıyodu ot yle tasarruf için başka önerileriniz olur mu peki bi de sizdeki ot nin hassasiyeti kaç ve 20 derece üşütmüyo mu son olarak da hangi ildesiniz zira ben ankaradayım

OT ile tasarruf yapmanın ana şartı yalıtımdır. Benim OT (Kombinin kendi paneli Baymak Novadens Extra) toplamda 0.5 hassasiyetle çalışıyor 20°C-20.5°C arası. Evim Kocaeli Kartepe'de. 20°C üşütmüyor yinede misafir gelince mecburen 21°C yapıyoruz onlar üşür diye . Linkte hava durumu gözüküyor tahmin bile olsa nerdeyse tutuyor.
    http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=KARTEPE#sfB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 19 Aralık 2013; 16:55:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

bizim bi komşu var sürekli 19 derecede yakıyo gece gündüz fark etmiyo ve gayet tasarruflu oluyo diyo ve bunu da şöyle açıklıyo gece 18 e düşürsem evde olmadığımda 17 ye düşürsem 19 a çıkardığımda zaten o sıcaklığa gelmek için kombi bayağı bi yanacak o yüzden her daim 19 da ayarlı ot sizce mantıklı mı yoksa gece ayrı evde yokken ayrı evdeyken ayrı dereceler mi avantajlı ne dersiniz

Konfor ve Eco arasında sadece 2°C'lik fark varsa kombi konfor moduna gelene kadar fazla yakmaz, daha büyük farklarda haklı olabilir. Bende gece 18°C, gündüz 20°C ayarlı günlük tüketim 4-5m³ olarak gerçekleşiyor banyo ve ocak dahil.

çok iyiymiş valla biz bunun iki katına razıyız zira ot öncesi 12-13 yakıyodu ot yle tasarruf için başka önerileriniz olur mu peki bi de sizdeki ot nin hassasiyeti kaç ve 20 derece üşütmüyo mu son olarak da hangi ildesiniz zira ben ankaradayım

OT ile tasarruf yapmanın ana şartı yalıtımdır. Benim OT (Kombinin kendi paneli Baymak Novadens Extra) toplamda 0.5 hassasiyetle çalışıyor 20°C-20.5°C arası. Evim Kocaeli Kartepe'de. 20°C üşütmüyor yinede misafir gelince mecburen 21°C yapıyoruz onlar üşür diye . Linkte hava durumu gözüküyor tahmin bile olsa nerdeyse tutuyor.
    http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=KARTEPE#sfB

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=PURSAKLAR#sfB
    bayağı bi fark var gece 5 gündüz 7-8 derece

• quote:

Olacak o kadar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: almost

quote:

Orijinalden alıntı: makovad

quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz YK

işten anlayınca yapılır hocam bende anlasam kendim yapacağım ama hiç anlamam neyse hayırlısı olsun

İsin neresinden anlayyim hocam :) .. ben youtubeden baka baka yaptim .. videolari inceledim. Malzemeleri yazdim kenara gitti yapi markete adam gibi konustuk arkadaslarla gerekli malzemeri aldik geldik. Sonra baktigim videolarla once duvari tirtikladim yapiskan harcini vurdum yalitimi montaladim. Dubel yeri acip dubeledim. yeniden siva ile harcini kardim sivadim. Ustunde kartonpiyeri yapstirdim onuda vidaladim. Hepsi cok kolay ama zaman lazim. guzelcene boya badana mis oldu valla.. :)

üstadım bende içerden bir kaç duvarı xps ile yalıtmak istiyorum. interntten epey aradım ama uygulama videosu bulamadım.ep dış cephe var onlarda yine öyle açıklayıcı değil. çoğu kendi yapığı işleri gösteriyo reklam için.,ç cephede nasıl olur sizin bildiğiniz varmı yada aramyı ne yazarak yaptınız?bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

hocam oncelıkle ben karışık videolara bakarak genellıkle yabancı videolardan bakarak yaptım. xps yalıtım ya da ıngılızce yalıtım seklınde ıc cephe dıs cephe aynı bır farklılık yok zaten.. once yapışkan harcını yapıyorsun duvarı guzelcene tozdan arındırıyorsun bez ıle sılıyorsun ardına cekısın ınce tarafı ıle duvarlara centık atıp xps ben yoğunluğu 30 5cm kalınlığında gecmelı kullandım.

http://www.youtube.com/watch?v=wFbbEpwuXAY
    bu tıp vıdeoları ızledım aklımda bır fıkır oluşturdum hocam cok basıt gerçekten..
    XPS YALITIM MALZEMESI 30 DNS 5 CM LIK.. mavı gecmelı onlardan kullandım harcı vurdum ustune spatula ıle yapıştırdım duvara gecmelı bır sekılde komple duvarları yaptıktan sonra 1 gun bekledim.. Dıger gun ustune guzelcene yıne yapışkan harcı kalın bır sekılde kurdum ardına kartonpıyer plakaları yapıştırdım tabıkı kose bentlerı fılan guzelcene yere ve duvaramonteledım..

http://www.youtube.com/watch?v=0aEQE_3AokM

bu sekılde duvara bölme yapar gıbı yalıtımın dıbıne montajladım ardından kartonpıyerı akıllı vıdalar ıle sabıtledım. ayrıca daha sonra boya ıyı tutması ıcın kartonpyerın ustune sürülen bır boya bır madde var onu surdum yoksa kartonpıyer cok boya yıyor.. tabı bu ıslemden once koselerı guzelcene kenarlıklarla alçılamak gerekiyor.. bıraz karışık gıbı gorunuyor ama forumdaki arkadaşlarda yardımcı olursa bu ıs cozulur bırde yalıtım ıle alakalı forumlar fılan var ben sımdı gırdıgım sıtelerı hatırlamıyorum .. Youtube fılan buralardan arastırırak bulduk bır sekılde bırde yapımarkettekı arkadaşlar mesela maket hazırlamışlar oradan anlatarak aklımda bısıler oluştu ve sonunda yaptık :)

• quote:

quote:

Olacak o kadar .

eve geldiğimde 18 di ot dedimki 20 yapayım dışarıda -3 -4 arası yani 2.5 derecelik bir ısı sıcaklığıydı istediğim inanırmısınız 4 m3 e yakın bi tüketim oldu bu 2.5 derece için 60 derecede nerdeyse saat 4ten 8 e kadar yandı kombi normalmidir bu durum ne yapmalıyım sizce

• quote:

quote:

quote:

Olacak o kadar .

eve geldiğimde 18 di ot dedimki 20 yapayım dışarıda -3 -4 arası yani 2.5 derecelik bir ısı sıcaklığıydı istediğim inanırmısınız 4 m3 e yakın bi tüketim oldu bu 2.5 derece için 60 derecede nerdeyse saat 4ten 8 e kadar yandı kombi normalmidir bu durum ne yapmalıyım sizce

bir de diyelim ki termostatın evimize uygun olmadığını anladık nasıl devreden çıkarabiliriz

• Arkadaşlar malum sorunlarımı daha önceki sayfalarda okumuşsunuzdur.Adanada olup kombiyi 40c de çalıştırmama rağmen günlük ortalama 12m3 yakıyor. Pvc olmayan yerler için kapı pencere bandı öneren arkadaşlarımız oldu bu konuda yardımcı olabilirmisiniz hangi ürünü almalıyım.

kapı pencere bandı

• adsgokhan A kullanıcısına yanıt
    Isı yalıtımının olmadığı mekanlarda ısı kaybı fazladır, soğuklar arttıkça ısı kaybı daha da artar. Kombiyi bu durumlarda minimumda yakmak tasarruflu olmayabilir. Çünkü kombi evi ısıtamadığı için olağan çalışmaya geçemez ve sürekli uzun yanma kısa bekleme periyotlarıyla çalışır. Sonuçta hem sarfiyat fazla olur hem de ısınamayabilirsiniz...
    En azından akşam saatlerinde 50-55'de yakın, gece 40'da kullanın veya ılık havalarda kapatın. Sabah 40-45'de yakın, öğleyin 4-5 saat kapatın, ikindi 40-45, akşam 50-55'e devam edin...
    Bu şeklide kullanım için gündüz evde birinin olması gerekir, yoksa proğramlı oda termostatı düşünebilirsiniz...

Kapı-pencere bandı/fiitili kullanmanın faydası olur...

http://www.hepsiburada.com/liste/kapi-pencere-bantlari/department.aspx?categoryId=13003469

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

Isı yalıtımının olmadığı mekanlarda ısı kaybı fazladır, soğuklar arttıkça ısı kaybı daha da artar. Kombiyi bu durumlarda minimumda yakmak tasarruflu olmayabilir. Çünkü kombi evi ısıtamadığı için olağan çalışmaya geçemez ve sürekli uzun yanma kısa bekleme periyotlarıyla çalışır. Sonuçta hem sarfiyat fazla olur hem de ısınamayabilirsiniz...
    En azından akşam saatlerinde 50-55'de yakın, gece 40'da kullanın veya ılık havalarda kapatın. Sabah 40-45'de yakın, öğleyin 4-5 saat kapatın, ikindi 40-45, akşam 50-55'e devam edin...
    Bu şeklide kullanım için gündüz evde birinin olması gerekir, yoksa proğramlı oda termostatı düşünebilirsiniz...

Kapı-pencere bandı/fiitili kullanmanın faydası olur...

http://www.hepsiburada.com/liste/kapi-pencere-bantlari/department.aspx?categoryId=13003469

İlginiz için saolun. Bir ara denedim 50c de çalıştırmayı 2günde 32 m3 yaktı son 5gündür 24saat 40c de çalıştırıyorum bulunduğum bölge adana gündüz ortalama 15-20c geceleri 5-10c arası.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.