Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • param var ama 150 lira fark değer mi ondan emin değilim. Bir de bir özellik vardı camera nın gps özelliği camerayla gps i kullanabiliniyordu videoda görmüştüm tab ın bundada var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kediciler

param var ama 150 lira fark değer mi ondan emin değilim. Bir de bir özellik vardı camera nın gps özelliği camerayla gps i kullanabiliniyordu videoda görmüştüm tab ın bundada var mı ?

kameranın gps özelliği gio dada var acede niye olmasın. pronun çözünürlük düşük, kamera düşük, ekran 262 renk, böyle renk kaldımıki artık.

eğer alabiliyosan ikinci el HTC DESİRE al 800 ila 900 arası idi sanırsam.
  • quote:

iki telefon arasında kaldım lütfen bir fikrinizi alabilirmiyim ?

SAMSUNG GALAXY ACE S 5830

FİYATI 700 LİRA CİVARI

/>

Ekran 3.5 / TFT / 320x480 piksel / 16.000.000 renk / Dokunmatik
    Garanti Süresi 24 Ay
    Telefon Hafızası 150 MB
    Arttırılabilir Hafıza MicroSD Artırılabilir Hafıza (32 GB a kadar)
    Rehber Dahili hafıza ile sınırlı telefon defteri
    Kamera 5,0 Megapiksel Flaşlı Kamera
    MP3-MP4 Evet
    TV Hayır
    Mesajlaşma SMS, MMS
    Video Özellikleri Sesli Video Kaydedici (MPEG4), Video Oynatıcı (MPEG4, H.263, H.264)
    Eller Serbest Evet
    İşletim Sistemi Android 2.2 İşletim Sistemi
    Bluetooth Evet
    WiFi Wi-Fi 802.11 b/g/n
    GPRS GPRS Class 10
    Navigasyon/GPS Dahili GPS Alıcısı
    EDGE EDGE ile hızlı Internet
    3G/Görüntülü Konuşma Evet
    E-Mail Evet
    WAP WAP 2.0
    PC Senkronizasyonu USB ile Bilgisayar Bağlantısı
    Boyut/Ağırlık 59,9 x 112,4 x 11,5 mm / 113 gr
    Pil Li-ion, 1500 mAh
    Telefon Tipi Bar
    Çift Hat Hayır
    Şebeke Quad-Band (GSM 850-900-1800-1900 MHz), 3G Hızında İnternet (UMTS 2,1 GHz), HSDPA (7.2 Mbps)

SAMSUNG GALAXY PRO

FİYATI 550 LİRA

/>

Telefon Tipi Bar
    Çift Hat Hayır
    Şebeke Quad-Band (GSM 850-900-1800-1900 MHz), 3G Hızında İnternet (UMTS 2,1 GHz)
    Ekran 2.8 / TFT / 320x240 piksel / 262.144 renk / Dokunmatik
    Garanti Süresi 24 Ay
    Telefon Hafızası 512 MB Dahili Hafıza
    Arttırılabilir Hafıza MicroSD Artırılabilir Hafıza (32 GB a kadar)
    Rehber Dahili hafıza ile sınırlı telefon defteri
    Kamera 3,0 Megapiksel Kamera
    MP3-MP4 Evet
    TV -
    FM radyo Evet
    Mesajlaşma SMS, EMS, MMS
    Video Özellikleri Sesli Video Kaydedici (MPEG4) , Video Oynatıcı (MPEG4, H.263, H.264, WMV, RV, Xvid )
    Eller Serbest Evet
    Ses kayıt Evet
    İşletim Sistemi Androis 2.2 İşletim Sistemi
    Bluetooth Evet
    WiFi Evet WiFi b/g/n
    GPRS GPRS Class 10
    EDGE EDGE ile hızlı Internet
    3G/Görüntülü Konuşma -
    E-Mail POP3/İMAP4/EXCHANGE
    WAP WAP 2.0
    PC Senkronizasyonu USB ile bağlantısı
    Oyun QWERTY Klavye
    Boyut/Ağırlık 66,7 x 108,6 x 10,65 mm / 103 gr
    Pil Li-ion, 1350 mAh

aralarında 150 lira fark var.
    bu qwerty klavyeli modelin ekranı dokunmatik ve android s5830 gibi. kamerası 3mp sizce 150 lira fark verilip s5830 almaya değer mi yoksa qwerty klavyeli samsung galaxy pro da işimi görür mü ? Benim için internete girsin ve gps i olsun yeter. Birsürü uygulama yükleyip telefonu oyun oynamak için almıycam sonuçta mesajlaşma, gps arama benim yapacaklarım bunlar.

Samsung galaxy pro nun ekranının dokunmatik oluşu blackberry almaktansa bu ürünü almaya beni iteliyor :) ama bu iki telefon arasında kaldım ve görüşlerinizi merak ediyorum

kendin de söylemişsin zaten GPS i olsun diye karşılaştırma yaptığın telefonlardaki en bariz farkta bu birinde GPS yok
    not:yada var ama yukarıda yazmıyor bilmiyorum

• PRO VE ACE de GPS ikisindede var, alabiliyosan git Huawei x5 al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

param var ama 150 lira fark değer mi ondan emin değilim. Bir de bir özellik vardı camera nın gps özelliği camerayla gps i kullanabiliniyordu videoda görmüştüm tab ın bundada var mı ?

kameranın gps özelliği gio dada var acede niye olmasın. pronun çözünürlük düşük, kamera düşük, ekran 262 renk, böyle renk kaldımıki artık.

eğer alabiliyosan ikinci el HTC DESİRE al 800 ila 900 arası idi sanırsam.

Bu bahsettiğiniz özellik nasıl bişey ne işe yarar daha önce duymamıştım

• Cevap bu alıntıdır.

güzel özellikmiş bende yeni öğrendim.

Kamerada GPS nedir
    Dijital makinalar ile çekilen fotoğraflarda direkt olarak göremediğiniz exif adı verilen bilgiler de yüklenir.Bu bilgiler yardımcı programlar ile görüntülenir.Samsung bu özelliği koymuşsa çok hoş olmuş zira profesyonel makinalara harici gps alıcılar takılıp konum bilgisi eklenir ki genel de bunu doğa fotoğrafçıları,fotomuhabirler(fotoğraftan para kazanan kişiler) kullanırlar.Çok artı bir özellik bence tadını çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 14 Haziran 2011; 10:57:44 >
  • quote:

Cevap bu alıntıdır.

güzel özellikmiş bende yeni öğrendim.

Kamerada GPS nedir
    Dijital makinalar ile çekilen fotoğraflarda direkt olarak göremediğiniz exif adı verilen bilgiler de yüklenir.Bu bilgiler yardımcı programlar ile görüntülenir.Samsung bu özelliği koymuşsa çok hoş olmuş zira profesyonel makinalara harici gps alıcılar takılıp konum bilgisi eklenir ki genel de bunu doğa fotoğrafçıları,fotomuhabirler(fotoğraftan para kazanan kişiler) kullanırlar.Çok artı bir özellik bence tadını çıkarın

mantıklı böylece fotografın nerede hangi bölgede çekildiğini harita üzerinde görme şansımız olur fotoğrafın sahte olup olmadığıda anlaşılır sanırım bu yöntemle farklı bir özellikmiş ama gizliliğe önem verenlerin pekte istemiyeceği bir durumda söz konusu sanırım.

• Arkadaşlar bu telefonu alma ihtimalim var ne düşünüyorsunuz hakkında güzelmi donma kasma varmı memnunmusunuz kısacası kullanıslımı ?
  • Artık dayanamıyorum garantı vs attım bı kenara ve 2.3.4 yuklemeye karar verdımmmmmmmmmmmmmm hadi hayırlısı ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieforu84

Artık dayanamıyorum garantı vs attım bı kenara ve 2.3.4 yuklemeye karar verdımmmmmmmmmmmmmm hadi hayırlısı ;)

işlem tamam ama 2.3.4 ü kurdugumu sanırken 2.3.3 oldu :))) neyse ılk deneme için buda bır gelişme sanırım :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849
    semender44 telefonun dahili hafızasını arttırma yolu biliyorsan anlatabilirmisin isterse bozulsun umrumda değil ne olursa olsun deneyeceğim.

pasa1849 için özeldir. XXKPH 2.3.4 üzerine inşa edilmiştir.

Şimdi en az clas 4 bir hafıza kartı gerekiyor. Linkteki adresten programı indiriyorsun.
    http://download.cnet.com/Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-6285158&subj=dl&tag=button İndirdiğin programı kuruyorsun. Hafıza kartını kart okuyucusu ile bilgisayara takıp programı açıyorsun. Eğer bilgisayarında tek bir harddisk varsa hafıza kartı Disk 2 olarak görünür. Buna sağ tıklayıp "move/resize" seçtiyoruz. Kartın yüzde onu kadar en sağdaki küçük ücgeni sola doğru çekerek yer açıyoruz. Şimdi unalocated şeklinde tanımsız bir alan var. Buraya create new partition deyip dosya türünü ext2 olarak seçiyoruz. Sağ üstteki apply butonuna basıp işlemlerin bitmesini bekliyoruz. Şimdi birincisi fat32 ikincisi ext2 iki bölümümüz oldu. Her ikiside primary olmalı değilse sağ tıklayıp modifie seçeneğinden primary olarak ayarla. her ikisinede sağ tıklayıp format seç birincisi gene dosya türü fat32 ikincisinin ext2 olsun apply tuşla ve bitmesini bekle. bitince programı kapat kartı bilgisayardan ayır.

Şimdi ctrl+alt+del yapıp işlemler bölümünden kies'e ait çalışan iki dosya var kies.exe, kiesdplr, kies update gibi içinde kies geçen bütün uygulamaları kapat.
    http://www.mediafire.com/?ir4zlqias6gv520 adresindeki dosyayı indir. Küçük olması için 7zip ile sıkıştırılmış winrar ile açılır. Bunları bir klasörün içerisine açıyorsun.
    Odini çalıştır, yükleme dosyalarını açtığımız klasörden
    OPS kısmına dosyaların ya da programın yanında çıkan "Cooper_v1.0.ops" dosyasını
    BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,
    Phone kısmına MODEM dosyasını,
    PDA kısmına PDACODEROM dosyasını, (bir hata mesajı gelecek tamam de geç)
    CSC kısmına ise CSC dosyasını gösteriyoruz.

Telefonumuzu kapatıyoruz. Hafıza kartı ve simkartı çıkartıyoruz. Menü+ses aşağı+güç basarak ekranda downloading yazısını görünce usb ile bilgisayara bağlıyoruz. Odin sağ üst penceresinde sarı şekilde bağlandığımız port yazacaktır. Bismillah deyip START'a basıyoruz ve sağ üst pencerede yeşil olan kısmın tamamen mavi olup içerisinde PASS yazana kadar bir şeye el sürmeden bekliyoruz.

Mavi pass yazısını görünce telefonu bilgisayardan ayırıp ayarlar kısmından dili türkçe yapıyor ve gizlilik kısmından fabrika ayarlarına dön yapıyoruz. kapanıp açılıyor. Şimdi tekrar telefonu kapatıyoruz. Hafıza kartımıza http://www.filesonic.com/file/1218732234 adresinden indirdiğimiz apk dosyasını kopyalayıp sim kartımız ile telefona takıyor ve telefonun açılmasını bekliyoruz. İlginç bir açılış olacaktır (değişik animasyonlar ve biraz uzun sürmesi gibi, bunlar normal) telefon açılınca dosyalarım uygulamasını kullanarak karta yüklediğimiz terminal programını kuruyoruz. Şimdi bunu çalıştıralım.
    Mavi bir ekran çıktı altında klavye var.
    Klavyeyi kullanarak şu komutu verin
    su
    Şimdi superuser olmanız gerekiyor diyecek "allow" seçin" devam edin
    df
    a2sd cachesd

Bu iki satırı yazınca uzunca bir liste çıkacak bu esnada ana sistem dosyaları hazırladığımız hafıza kartına aktarılıyor bekliyoruz ve rebooting yazıp kendiliğinden kapanıp açılıyor. Buraya kadar gelebildiysen herşey yolunda gitmiş demektir. Ayarlar kısmından baktığında uygulamalar için 178 MB boş yerin olduğunu göreceksin. Yüklediklerinde burayı azaltmayacak. telefonun dodex+root edilmiş darkemor a2sd yüklü clockwork mod, ve sistem kurtarma yedek alma yüklü 2.3.4 versiyonlu bir şey oldu. Kapat butonuna bastığında yeni menüler göreceksin, yeni uygulamalar sürprizler vs. Ace dünyasında bundan iyisi ve güvenlisi yok. Bunları başarabildiysen artık ext2 için yüklediğin alan kadar mesela 8 gb kart için 800 MB boş yerin var isterse dünyayı yükle.
    testleri yapan selmanselek çömezime teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 14 Haziran 2011; 13:48:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor
    quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849
    semender44 telefonun dahili hafızasını arttırma yolu biliyorsan anlatabilirmisin isterse bozulsun umrumda değil ne olursa olsun deneyeceğim.

pasa1849 için özeldir. XXKPH 2.3.4 üzerine inşa edilmiştir.

Şimdi en az clas 4 bir hafıza kartı gerekiyor. Linkteki adresten programı indiriyorsun.
    http://download.cnet.com/Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-6285158&subj=dl&tag=button İndirdiğin programı kuruyorsun. Hafıza kartını kart okuyucusu ile bilgisayara takıp programı açıyorsun. Eğer bilgisayarında tek bir harddisk varsa hafıza kartı Disk 2 olarak görünür. Buna sağ tıklayıp "move/resize" seçtiyoruz. Kartın yüzde onu kadar en sağdaki küçük ücgeni sola doğru çekerek yer açıyoruz. Şimdi unalocated şeklinde tanımsız bir alan var. Buraya create new partition deyip dosya türünü ext2 olarak seçiyoruz. Sağ üstteki apply butonuna basıp işlemlerin bitmesini bekliyoruz. Şimdi birincisi fat32 ikincisi ext2 iki bölümümüz oldu. Her ikiside primary olmalı değilse sağ tıklayıp modifie seçeneğinden primary olarak ayarla. her ikisinede sağ tıklayıp format seç birincisi gene dosya türü fat32 ikincisinin ext2 olsun apply tuşla ve bitmesini bekle. bitince programı kapat kartı bilgisayardan ayır.

Şimdi ctrl+alt+del yapıp işlemler bölümünden kies'e ait çalışan iki dosya var kies.exe, kiesdplr, kies update gibi içinde kies geçen bütün uygulamaları kapat.
    http://www.mediafire.com/?ir4zlqias6gv520 adresindeki dosyayı indir. Küçük olması için 7zip ile sıkıştırılmış winrar ile açılır. Bunları bir klasörün içerisine açıyorsun.
    Odini çalıştır, yükleme dosyalarını açtığımız klasörden
    OPS kısmına dosyaların ya da programın yanında çıkan "Cooper_v1.0.ops" dosyasını
    BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,
    Phone kısmına MODEM dosyasını,
    PDA kısmına PDACODEROM dosyasını, (bir hata mesajı gelecek tamam de geç)
    CSC kısmına ise CSC dosyasını gösteriyoruz.

Telefonumuzu kapatıyoruz. Hafıza kartı ve simkartı çıkartıyoruz. Menü+ses aşağı+güç basarak ekranda downloading yazısını görünce usb ile bilgisayara bağlıyoruz. Odin sağ üst penceresinde sarı şekilde bağlandığımız port yazacaktır. Bismillah deyip START'a basıyoruz ve sağ üst pencerede yeşil olan kısmın tamamen mavi olup içerisinde PASS yazana kadar bir şeye el sürmeden bekliyoruz.

Mavi pass yazısını görünce telefonu bilgisayardan ayırıp ayarlar kısmından dili türkçe yapıyor ve gizlilik kısmından fabrika ayarlarına dön yapıyoruz. kapanıp açılıyor. Şimdi tekrar telefonu kapatıyoruz. Hafıza kartımıza http://www.filesonic.com/file/1218732234 adresinden indirdiğimiz apk dosyasını kopyalayıp sim kartımız ile telefona takıyor ve telefonun açılmasını bekliyoruz. İlginç bir açılış olacaktır (değişik animasyonlar ve biraz uzun sürmesi gibi, bunlar normal) telefon açılınca dosyalarım uygulamasını kullanarak karta yüklediğimiz terminal programını kuruyoruz. Şimdi bunu çalıştıralım.
    Mavi bir ekran çıktı altında klavye var.
    Klavyeyi kullanarak şu komutu verin
    su
    Şimdi superuser olmanız gerekiyor diyecek "allow" seçin" devam edin
    df
    a2sd cachesd

Bu iki satırı yazınca uzunca bir liste çıkacak bu esnada ana sistem dosyaları hazırladığımız hafıza kartına aktarılıyor bekliyoruz ve rebooting yazıp kendiliğinden kapanıp açılıyor. Buraya kadar gelebildiysen herşey yolunda gitmiş demektir. Ayarlar kısmından baktığında uygulamalar için 178 MB boş yerin olduğunu göreceksin. Yüklediklerinde burayı azaltmayacak. telefonun dodex+root edilmiş darkemor a2sd yüklü clockwork mod, ve sistem kurtarma yedek alma yüklü 2.3.4 versiyonlu bir şey oldu. Kapat butonuna bastığında yeni menüler göreceksin, yeni uygulamalar sürprizler vs. Ace dünyasında bundan iyisi ve güvenlisi yok. Bunları başarabildiysen artık ext2 için yüklediğin alan kadar mesela 8 gb kart için 800 MB boş yerin var isterse dünyayı yükle.
    testleri yapan selmanselek çömezime teşekkürler.

bu gio icin oluyormu acaba

• @semender44 bir şey soracam bu en sonkihttp://www.mediafire.com/?ir4zlqias6gv520 adresindeki paylaştığın rom XXKPH mi yoksa XXKPH nin üzerine yüklenmesi gereken bir rom mu?
  • quote:

quote:

Artık dayanamıyorum garantı vs attım bı kenara ve 2.3.4 yuklemeye karar verdımmmmmmmmmmmmmm hadi hayırlısı ;)

işlem tamam ama 2.3.4 ü kurdugumu sanırken 2.3.3 oldu :))) neyse ılk deneme için buda bır gelişme sanırım :))))

2.3.4 un linkini verebilecek bi arkadas varmı ? ben sam sıteden ındırdım ılk denemeden sonra yıne 2.3.3 oldu ?? terslık nerde ???
  • quote:

bu gio icin oluyormu acaba

gio için olmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo
    @semender44 bir şey soracam bu en sonkihttp://www.mediafire.com/?ir4zlqias6gv520 adresindeki paylaştığın rom XXKPH mi yoksa XXKPH nin üzerine yüklenmesi gereken bir rom mu?

XXKPH üzerine inşa edilmiş yeni bir rommu dersin versiyonmu dersin ne dersen. Telefonunda yüklü sistemin bir önemi yok bunu kurduğunda 2.3.4 olacak.

quote:

2.3.4 un linkini verebilecek bi arkadas varmı ? ben sam sıteden ındırdım ılk denemeden sonra yıne 2.3.3 oldu ?? terslık nerde ???

http://forum.donanimhaber.com/m_46231174/mpage_58/key_/tm.htm#msglink_49765975
    Demekki boşuna yazıyoruz, kimse okumuyormu nedir.

• Ama samsung Pro ile ace arasında 200 tl neredeyse fark var bu fiyat az buz değil yani düşününce. Ben yurt dısına gideceğim 1 yıllık gps onun için gerekli ayrıca Facebook twitter gibi uygulamalarida kullanacağım ama gercekten pişman olmayacağım bir karar vermeliyim
  • Hala ÖM gödremeyiorum email olarak cevapladım amma gördünmü bilmem. dieforu84 arkadaşım mesajdaki üç linkten başka bir şey indirmene kurmana gerek yoktur. Tam tekmil hepsi hazır.
  • Bende herşey birbirine girdi :)

Şimdi 2.3.4 froyo mu yoksa ginger romu var en son ? Şu XXKPH 2.3.4 isimli dosya?

Şu telefonu superman e çevirin rom hangisi?

bunu kurunca kartatası çalışıyor mu yoksa yeni romla ana bellekte daha fazlamı yer kalıyor.

Son romla root yapılabiliyor mu hala?

Kısaca özetlese biri :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal
    Bende herşey birbirine girdi :)
    Şimdi 2.3.4 froyo mu yoksa ginger romu var en son ? Şu XXKPH 2.3.4 isimli dosya?
    Şu telefonu superman e çevirin rom hangisi?
    bunu kurunca kartatası çalışıyor mu yoksa yeni romla ana bellekte daha fazlamı yer kalıyor.
    Son romla root yapılabiliyor mu hala?
    Kısaca özetlese biri :)

Siftah biiir. Kafası karışan karışana. Arkadaşlar pasa1849 arkadaşım "isterse yansın telefon ben deniyecem dedi bizde onun için anlattık. Yoksa herkesin yapması gereken bir şey değildir. Onun içindirki başına Özeldir dedik.
    Kardeş üstteki konuyu soruyorsan şöyle diyim tecrüben yoksa hele şimdilik deneme diyicem inşallah kızmazsın.
    Yok 2.3.4 diye froyo olmaz. Froyo 2.2.x sürümlerinin kod adı. 2.3.x olunca gingerbread oluyor. KPH de gingerbread.
    xxKPH için Rot moot hepsini anlattım iki sayfa geride hepi topu.

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

Hala ÖM gödremeyiorum email olarak cevapladım amma gördünmü bilmem. dieforu84 arkadaşım mesajdaki üç linkten başka bir şey indirmene kurmana gerek yoktur. Tam tekmil hepsi hazır.

Hocam sen şu yukardaki hafıza kartına aktarma işini denedin mi, ya da deneyen oldu mu?
    Ben hangi yöntemi denediysem hafıza kartına aktarma yapmayı başaramadım, bunu da deneyeyim anasını satayım. Bununla beraber üç günde üçüncü defa telefonu flashlamış olacağım, her yaptığımda tırsıyorum, elektrik melektrik gider diye.
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.