Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnGErD

Merhabalar hala düzgün çalışan türkçe klavye uygulamasını bulamadım :S
    sizin kullandıklarınız neler ve telefon için antivirüs gibi bir şey kullanmaya gerek var mı malum işcep falan kullanıyoruz teşekkürler

Açtığım konuyu takip et, hepsi burda var

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=48976010
  • NRG mp3 player 1.0.3.b full eklenmiştir.. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=48976010

Albüm, Artist , Şarkılar ve Dosyalar sekmesi ile istediğiniz dosyadaki müziği seçme imkanı,şarkılar arası geçişte buffer size desteği (3 ile 20 saniye arası) ,3 farklı başarılı widget desteği ve en önemlisi E.Q DESTEĞİ arabirimi çok güzel ve çok stabil çalışıyor
  • Arkadaşlar bu widget i nereden bulabiliriz?
    Hava durumu ve saat bilgileri çok net.
     ★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★

Veya buna benzerde varsa paylaşabilirmiyiz?
  • ekran koruyucusu kullanan varmı? insivible shield tarzı? telefonun ekranı gorilla glass galiba? samsung un verdiği özelliklerde yazmıyor ama gorilla glass ın sitesinde yazıyor. koruyucu kullanmayıp ekranı çizilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 7 Haziran 2011; 15:50:19 >
  • Anahtar ve bilimum metal aletle denedim çizilmiyor. Görenler de sürtmediğimi zannediyor.

@Şehr-i Hüzün

Kulaklık tavsiyenizi gördüm, teşekkürler. Fotoları da birazdan eklerim. Şahsen ben pek kaliteli bulmuyorum ama fena değil. En azından flaş ve oto odak sayesinde güzel kareler yakalamak mümkün. Renk kalitesi, siyah kalitesi ve beyaz dengesi çok iyi değil gibi. Sonuçta telefon ama.

Gündüz:

Gece, karanlık, flaşlı, mesafeli:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 7 Haziran 2011; 16:09:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyy

Arkadaşlar bu widget i nereden bulabiliriz?
    Hava durumu ve saat bilgileri çok net.

Veya buna benzerde varsa paylaşabilirmiyiz?

Birkaç sayfa önce semender44 linki vermişti. LP sense olması lazım adı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Anahtar ve bilimum metal aletle denedim çizilmiyor. Görenler de sürtmediğimi zannediyor.

teşekkürler. cesaretinde iyiymiş vallahi, ben hayatta deneyemem.

telefon hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum.

bir önceki telefonum samsung d900i idi. 2007 yılında almıştım, ondan sonra hiç takip etmedim piyasayı, teknolojiyi. ace hakkında ilk izlenimlerim,

gmail bölümüden gmail hesabımı sorunsuz kurdum
    email bölümüden hotmail hesabımı sorunsuz kurdum
    wifi ayarımı sorunsuz yaptım
    turkcell 3g için 2222 ye 3g yazıp mesaj attım otomatik 3g ye geçti, ekranda 3g yazdı
    slide me, samsung apps ve ''samsung başarı andorid market'' olarak 3 tane uygulama indirme bölümü var
    ekran dokunmatiğinde şuana kadar sorun yaşamadım.

inşallah flash desteğide gelir yakın zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 7 Haziran 2011; 15:58:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkd66

inşallah flash desteğide gelir yakın zamanda.

İnşallah flash desteği hiç gelmez diyorum ben de. Çünkü işlemci mimarisi nedeniyle desteklemiyor zaten. Adobe zorlama bir destek sunacak. Peki tek çekirdekli, eski mimarili, 800mhz işlemci ile flash içerik nasıl görüntülenecek dersiniz? Ben hiç umutlu değilim. Zaten şimdiye kadar bir sorun da tekil etmedi benim için.

Ama illa gerekli diyorsanız, gelsin en azından destek veriyor deriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 7 Haziran 2011; 16:09:24 >

• Benim ekranımda çok ta minik olsa bir çizik olmuş. Nasıl olduğu hakkında fikrim yok ama ekran koruyucu ve kılıfa yönelmeye karar verdim :)

Benim şöyle enteresan bir sorunum var. Wifi uzun süre açık olarak telefon bekleme konumundayken telefon kitleniyor. Daha doğrsu simsiyah ekran, çalışmayan tuşlar. Amma velakin aradığınızda çalıyor, yani karşı tarafa açık gözüküyor. Bunu birde gene aynı şekilde pil seviyesi %25 - % 15 arasında mutlaka bir kere yapıyor. Pili takıp çıkarınca düzeliyor alet. Başına gelen oldu mu ki??
  • yav şu android marketin nasıl bir çalışma prensibi var anlamadım haa telefonun çalıştırabildiği bir çok oyunu desteklemezmiş gibi göteriyor bilgisayardan girip bakıyorum telefonumma yükle dediğimde telefon seçmem için bir ekran çıkıyor onda da ace aktif görünmüyor pasifte kalıyor halbuki daha önce ben bu oyunları oynadım sevgili market severler....
  • arkadaşlar telefona pc den apk uzantılı dosyaları nasıl atıyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErTeN811

arkadaşlar telefona pc den apk uzantılı dosyaları nasıl atıyoruz ?

Kopyla yapıştır.

1- Önce USB Bağlantısını kurun
    2- Ekranın en üstündeki kayan sekmeyi açın (Wifi, Gps vb şeylerin oldugu alan.)
    3- USB Bağlandıya tıkla
    4- USB depolamayı aç de uyarıya tamam de

Bu işlemden sonda bilgisayarında USB flaş disk takılmış gibi açma penceresi gelir. Dosya yöneticisi ile açıp APK ları buraya kopyalamanız yeterli. (ben yerim bol oldugundan APK diye bir klasör yarattım ve içinde yedekledim.)

6 -USB Depolama birimini kapat.
    7- Telefondaki dosya yöneticisini aç ve SD kartın içindeki az önce APK tı yüklediğin yere gel. Tıkla ve APK yı çalıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErTeN811

arkadaşlar telefona pc den apk uzantılı dosyaları nasıl atıyoruz ?

Merhaba hem size cevap olması bakımından hem pek buraya yazan biri olmadan bu telefonu seçtikten sonraki tecrübelerimi belki bu telefonu almaya çalışnlara da yol göstermesi açısından yazıyorum.

Öncelikle sizin cevabınıza gelince telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağladığınızda ana ekranda yukarıdan aşağıya parmağınızı sürdüğünüzde wi-fi - gsm ve açıklama menüsü geliyor oradan USB bağlantısı yap'ı seçerek aktif edin. USB bellek olarak göründükten sonra bilgisayarımdan sürücüye girin DCMI bölümüne klasör yaratıp msial Uygulamalar Oyunlar .apk dosyalarını atın daha sonra Dosyalar bölümünden telefonunuzun bu apk dosyalarına tıklayın kurulduğunu göreceksiniz bu akdar basi beğenmediğinizde Ayarlar/ Uygulmalar/ Uygulamaları Yönetten Yüklü Uygulamalar içinden kolayca kaldırabilirsiniz.

Ben telefonu almadan bu forumu çok gezdim her başıkta tonlarca serzenişşikayet ve memnuniyetsizlik gördüm zaten bu beklenendi açıkçası fiyata göre beklentim uygun HTC WildfireSamsung Galaxy ACE ve Samsung WAve modellerii gördüm.

Özellikle iş hayatında kullanacağımdan Samsung Galaxy Pro adlı hafif Blackberry çakması modeli daha çok istesemde bu ACE te karar kıldım. Kimi arkadaşların aksine ben modein piyasada görülen 700TL skalasını sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum :)
    Şarj sıkıntısını 3 günden sonra uyulama sayesinde aştım.Telefon ile ilk defa Android kullanmamarağmen yapamadıklarım hala:

1- Android market bende başarı tarafından yapılmış bir sürüm sanırım sdece türk programar var ÇOK AZ program yüklü ayrıca market.android.com dan üye girişi yapınca gmail hesabımı sağolsun TANIMIYOR indiremiyorum
    2- ROot hala yapamadım detaylı anlatılsa belki çünkü app2sd programı yetersiz diğer programda root olunmasını istiyor.

telefonumu aldıktan sonrayüklediğim ve benim çok memnun olduğum programları buraya yazmak istiyorum.

Laputa Pro:
    E-book okumak için iphone'dakine benzer sayfa açış animasyonları gerekse basitçe epub dosyalarını import edim kütüphanesine alması ile beni çok memnun etti. Türkçe veingilizce özellikle torrent ile iphone için yaratılmış epub yüzlerce dökümanı çok rahat kullanıyorum . gerçekten çok kullanışlı.

http://www.youtube.com/watch?v=DAD6XGlwGoQ

Adobe PDF Reader:
    Pdf dosyalarını açmak ve işlem için bence bulunması gereken bir program ve android sürümü gerçekten ÇOK HIZLI çaışıyor.

QuickOffice

Açıkçası beni en memnun eden program seri çalışması pdfteaçabilmesi office dosyalarında işlem kolaylığı kesinlikle gelen maillerle varsayılan program yapınca gmailden gelen her office dosyasını gün içinde bununla açıp değiştirip kolayca geri mail atıyorum endfessss
    http://www.youtube.com/watch?v=Yo5_HktEWlI

OYUNLAR:

Kurduğum ve performansından Çok memnun olduğum oyunlarda şunlar:

Need for Speed Shift

http://www.youtube.com/watch?v=3UMHCzwDvmo

Bu oyunu kurdum ve inanılmaz müzikleri ara videoları ve özellikle ayarlardan kalibrasyon hassasiyetini arttırınca yarışlarda ılgın atabiliyorsunuz. Çok eğlenceli hiç LAG olmadı ve şarjımıda abartı sömürmedi gayet güzel öneririm :)

Plants vs Zombies

http://www.youtube.com/watch?v=LcdT2XjEEd4

Al sana otobslerde ve işte arada kaçamak oynadığım diğer bomba buda android ile süper oynanışa sahip ekranın dokunmatiğide bana güzel geldi diğer arkadaşta bu oyun pek akmıyor gibi bizde ise oyun gayet akıcı ve seri Öneririm.

Ancak hala menüde programların yerlerini değiştirsemde birçok PROGRAMI kaldıramıyorum örneğin SAMSUNG APP'ı kaldırmak istiyorum. dediğim gibi Android markette yazdığım sorunum var . Ayrıca internette gezmeyi sevenlere de ACE i öneririm kendinden gelen iyi bir browser ama skyfire'dı sanırım burada da önerildi onu kurduğunuzda her videoyu açıyor en azından benim girdiğim ayrıcasitelerde yataydayken gezmek çok zevkli birde bu android'in Wi-Fi'yını gören iğer telleride görsün nolur ben bu kadar kolay wifi girmedim sadece şifreyi yazdım gerisi tık girdi her noktada wifi gördümmü sömürüyom evde de telefonun wifi yını açıyom ben sürekli. :) Şarja gelince kesinlikle büyük sorun her gün gece şarja takıyorum telefonu maalesef :( buna da kısa vadede şarj tüketimini düşürdüğü söylenen bir android programı yükledim ve orunum %30 falan diyeyim azaldı artık işte bir gün ayrıca diğerinin akşamı takıyorum ama hala 2 gün değil :(

• Resim kalitesi görmek isteyen arkadaşlara fikir verir umarım.

Ankara Bahçelievler 7. Cadde Saat 19.30 civarı
    Resim kalite ayarı ve çözünürlük ayarı orta ayarlarda. (640x480 miydi neydi.)

%40 civarı bir işitme kaybım var. Zaman zaman cihaz kullanıyorum. Aceyi her zaman işitme cihazım olmadan kullandım. ses seviyesi bana yeterli geliyorsa herkese yeterli gelebilir. Aletin sesi için sorulan sorulara fikir verir
  • arkadaşlar facebook videolarını önceden izleyebiliyordum fakat şimdi flash istiyor böyle problem oldu mu kimsede.
  • Acil yardım:
    Odin'le Rom atmaya çalışıyorum ama invalid image type hatası veriyor. Samfirmware'den ne indirdiysem öyle oldu. Ne yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHD

Acil yardım:
    Odin'le Rom atmaya çalışıyorum ama invalid image type hatası veriyor. Samfirmware'den ne indirdiysem öyle oldu. Ne yapacağım?

Odin versiyonu ile ilgiliymiş sanırım, yenisini yükledim, çalışıyor. Hadi bakalım, bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

Benim ekranımda çok ta minik olsa bir çizik olmuş. Nasıl olduğu hakkında fikrim yok ama ekran koruyucu ve kılıfa yönelmeye karar verdim :)

Benim şöyle enteresan bir sorunum var. Wifi uzun süre açık olarak telefon bekleme konumundayken telefon kitleniyor. Daha doğrsu simsiyah ekran, çalışmayan tuşlar. Amma velakin aradığınızda çalıyor, yani karşı tarafa açık gözüküyor. Bunu birde gene aynı şekilde pil seviyesi %25 - % 15 arasında mutlaka bir kere yapıyor. Pili takıp çıkarınca düzeliyor alet. Başına gelen oldu mu ki??

Aynı problem bendede var hocam, wifi ilemi alakalı deneyemedim ama bazen ekran gidiyor neye basarsam basayım görüntü gelmiyor. Mecburen pilini cıkarıp tekrar takıyorum. Siz rom yükledinizmi? Acaba yüklenen Rom yüzünden yapıyor olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_Arslan -- 7 Haziran 2011; 23:37:58 >

• Arkadaşlar alsammı almasam mı hala aradayım. Bugun bir arkadaşımla görüştüm android marketi kullanıyorum bugun program indirdim kurdum dedi :o siz olmuyor diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_Arslan

quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

Benim ekranımda çok ta minik olsa bir çizik olmuş. Nasıl olduğu hakkında fikrim yok ama ekran koruyucu ve kılıfa yönelmeye karar verdim :)

Aynı problem bendede var hocam, wifi ilemi alakalı deneyemedim ama bazen ekran gidiyor neye basarsam basayım görüntü gelmiyor. Mecburen pilini cıkarıp tekrar takıyorum. Siz rom yükledinizmi? Acaba yüklenen Rom yüzünden yapıyor olabilirmi?

Wifi açık değilken başıma hiç gelmedi bu kitlenme olayı ama wifi açıkken aktif olan arka planda çalışan birşeylerde tetikliyor olabili.

Rom yüklü değil ama rootlu telefon. Birde sanırım semender44 vermişti, prog. sd karta kurma uygulaması kurulu, hani en baba müdahaleler bunlar telefona. Bende anlamadım sebebini . Güncellemer ile düzelir diye düşünüyorum ama bakalım.

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.