Şimdi Ara

İşten evdeki CCTV kamerayı nasıl takip edebilirim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben eve bir tane CCTV güvenlik kamerası almayı düşünüyorum. Bunu evdeki bilgisayara baglayıp net üzerinden işteki bilg da ya da telefonumdan izlemek istiyorum. Bunun için ne tür ekipmanlara ihtiyacım olucak? Bana yardımcı olabilir misiniz?

• Evdeki bilgisayara ve iş yerindeki bilgisayara Team Viewer adlı programı kurarsan iki bilgisayar arasında rahatlıkla bağlantı kurabilir ve iş yerinden evdeki bilgisayarını yönetebilirsin. Kullanımı gayet basit zati. Bir sorun olursa yazarsın cevaplamaya çalışırım.

Kolay gelsin.
  • dvr kayıt cihazı alırsanız bunu yapabilirsiniz.programlar birlikte veriliyor.
  • İlginiz için teşekkürler! Bana bir de buna uygun bir camera modeli ve dvr modeli önerebilir misiniz?

Dvr almak yerine 1TB lık evdeki ethernete bağlı harddiski kullanmak mümkün müdür? Fiyatlar ne civarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nailefendi -- 25 Ocak 2011; 12:09:30 >
  • DVR, kamera takılan güvenlik amaçlı cihazdır.
    "bilgisayarımı kullanabilirmiyim" diye soruyorsanız, olabilir..
    "dvr kart" takılacak yada webcam kullanan güvenlik amaçlı programlar var.
    ama bilgisayarın devamlı açık olması lazım.
    en uygun çözüm DVR cihazıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gece görüşü

Evdeki bilgisayara ve iş yerindeki bilgisayara Team Viewer adlı programı kurarsan iki bilgisayar arasında rahatlıkla bağlantı kurabilir ve iş yerinden evdeki bilgisayarını yönetebilirsin. Kullanımı gayet basit zati. Bir sorun olursa yazarsın cevaplamaya çalışırım.

Kolay gelsin.

bu team viewer ı web cam ile de kullanabilir miyim? Ben aslında kaydetmekten çok arada telefonumdan ulaşıp görmek istiyorum.
  • Team Viewer programı bilgisayarı sanki başında oturuyormuş gibi uzaktan kullanmayı sağlar. Evdeki bilgisayarın ekranını iş yerindeki bilgisayarınızın ekranına taşıyabilirsiniz. Eğer ki bilgisayardan webcamı açarsanız, işyerinde de webcamdaki görüntüyü görebilirsiniz tabii ki. :)

Edit: Telefon demişsiniz. Telefondan webcam'daki görüntüye ulaşabileceğiniz br yöntem bilmiyorum maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gece görüşü -- 25 Ocak 2011; 14:35:47 >
  • internetten nete girebilen bir telefondan ulaşamaz mıyım? Team Viewer uzaktan erişim gibi kullanılıyor sanırım. Telefona kurulamıyor gibi.. web tabanlı bir program kullanmak ve şifreli ulaşım ile sanırım telefondada çalışır gibi. Bu şekil bir uygulama bulabilirsem iphone dan int e girerek sadece kameraya ulaşabilmek. Biraz baktığım da IP si olan cihazlar var ama ben bunu web cam ile uygun bir şekilde nasıl çözerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eloko

DVR, kamera takılan güvenlik amaçlı cihazdır.
    "bilgisayarımı kullanabilirmiyim" diye soruyorsanız, olabilir..
    "dvr kart" takılacak yada webcam kullanan güvenlik amaçlı programlar var.
    ama bilgisayarın devamlı açık olması lazım.
    en uygun çözüm DVR cihazıdır.

@eloko; Bilg kapalı olduğunda bu DVR cihazı kaydetmeye devam ediyor mu? Sanırım bunun için web cam ın dışında bir kamera almak gerekicek.Eger DVR almaya karar verirsem Bana uygun fiyatlı bir DVR modeli ve ona uygun kamera önerebilir misin) Bir tane yeterli olucak şu an için.

Bir de int baktığım kadarıyla "Balun Transceiver" gibi cihazlar var bunlar nedir? benim ihtiyacım olucak mı?
  • DVR cihazı ayrı bir cihazdır,bilgisayara gerek yok....
    IP kamerada bir çözüm olabilir, doğrudan adsl ethernet bağlantısı ile
    uzaktan izlenebilir..(bilgisayarsız...)
    değişik modeller var, perpa ya bir uğrayın...
  • Perpa için vaktim olmadığından internetten sipariş vereceğim;

http://www.pimfg.com/Product-Detail/DVR-MP-4S-500G

bu cihaz işimi görür mü?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.