Şimdi Ara

2+1 bilgisayarın hoparlörünü arabaya nasıl bağlarım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
1
Favori
37.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2+1 güzel bir hoparlörüm var. Bilgisayarda kullandığım bu hoparlörü arabada nasıl çalıştırırım yardımcı olrsanız sevinirim.

• bi fikrim yok ama niye koydun onu merak ettim durupdururken
  • Biraz zor ama imkansız değil. Bir kere onlar 220 voltta çalışmak üzere yapılmaştır, o zaman aküye bağlanan bir voltaj yükseltici almalısın (100-150 YTL arası), eğer yeypdeki müziği dinleyeceksen ve teybin üstünde çıkış yoksa bir de kabloları kesip bağlama derdi var, vazgeç bence.
    İşte kullanacağın ürün bu:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252871&productid=otm661105
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Biraz zor ama imkansız değil. Bir kere onlar 220 voltta çalışmak üzere yapılmaştır, o zaman aküye bağlanan bir voltaj yükseltici almalısın (100-150 YTL arası), eğer yeypdeki müziği dinleyeceksen ve teybin üstünde çıkış yoksa bir de kabloları kesip bağlama derdi var, vazgeç bence.
    İşte kullanacağın ürün bu:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252871&productid=otm661105

bende de 5+1 wardı bi ara düşünmüştüm
    ama en azından kendi hoparlorlerim için dediğin gibi yükselticiye ihtiyac olduğunu sanmıyorum
    çünkü 220 volta taktığın hoparlorler adaptor ile 12 v a iniyo zaten...

ama nasıl yapılır diosan bilemiyorum ://

• Ben ce sen bir doktora görün...Ben de debriyaj balatasını nasıl bilgisayarıma takarım diye düşünüyodum..İyi oldu üstüne geldi..
  • takamazsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

bi fikrim yok ama niye koydun onu merak ettim durupdururken

• quote:

Orjinalden alıntı: Claymore

Ben ce sen bir doktora görün...Ben de debriyaj balatasını nasıl bilgisayarıma takarım diye düşünüyodum..İyi oldu üstüne geldi..

ya gerjekten takamasmi. bence zorlarsa takar (2+1 i otosuna). çakmak ten elektirik alir line in girislerinden jack lardan teyp le 2+1 i balar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthavc -- 9 Kasım 2005, 15:25:10 >
  • Bugün bunu yapan yarın kulaklık takar arabada
  • Fantezi bölümüyok mu DH de?
  • "19'crt ekranımı nası takabilirim?" desen olurdu belki ama 2+1 imkansız
  • abartıyosunuz

bunda bu kadar dalga geççek ne war ??
    millet size anca sizin istediğiniz gibi sorular mı sorcak

size gereksiz geliyosa msg atmayın

sizin sorduğunuz sorular çoook mantıklıdır dimi ??
    siz sorarsınız bilgi almak istersiniz.. başka birisi aynı şeyi yaparsa alay edersiniz ?
    bu mudur forum kültürü ??
  • hakkaten çok iyi
    quote:

Orjinalden alıntı: Claymore

Ben ce sen bir doktora görün...Ben de debriyaj balatasını nasıl bilgisayarıma takarım diye düşünüyodum..İyi oldu üstüne geldi..
  • bende z2300 war 200 rms.hoparlor ztn 12v ıle calısıyo.sanayıye gotur ıyı kalıte kablo ıle taktır sıstemı.max 50 mılyon masrafı cıkar.hoparlor ztn kendınden amfılı.fıstık gıbı de ses werıor.yerı gogu ınletıor.
  • hakkaten fanteziler bölümü gibi oldu..

derdim dala geçmek değil ama niye yaw?

başka hiç mi alternatifin kalmadı.

walla torpido gözüne ufak bilgisayar yerleştiren duydum da seninki özellikle 2+1 hiç duymamıştım..
  • adam tesisat işini beleşe getiriyor işte. Bende de 5+1 war 70 rms, onu takim arabaya, hoperlorleri vidalarım tutamaçların oraya , wooferini da atarım bagaja, ohhh , bi Disco Ball umuz eksik. Onu da çaktım mı tepe lambasının oraya, of of of çılgınnn...
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

Bugün bunu yapan yarın kulaklık takar arabada

ben bazen takıyorum ne var bunda. dışarıdan gelen sesi engellemeyen kulaklıklar var.
  • 2+1 veya 5+1 sistemler arabaya takılamaz diyen arkadaşlar, elektronik veya elektrikten ne kadar anladığınızı çok merak ettim doğrusu.nasıl imkansız der, geçer gidersiniz anlamıyorum.

imkansız değil.yapılabilir.biraz teknik bilgi gerekiyor.2+1 veya 5+1 sistemler; biz onları 220V AC gerilime (şehir şebekesi) bağlasak bile, sonuçta kendi amplifikatörü içinde bulunanan besleme devresi vasıtasıyla daha düşük gerilim değerlerine düşürülürler.genelde 12,24,30,48V gibi.

arabada bu sistemleri çalıştırmak için devrenin beslemesini sağlamak gerekiyor. aküden alınanan 12 V DC gerilimin 2+1 sistemin beslemesi için uygun hale getirecek devre yapmak gerekiyor.bu işlemden sonrası zaten hoparlörlerin teyp çıkışına bağlanması.başka da birşey yok....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzy16 -- 10 Kasım 2005, 21:05:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nsx

adam tesisat işini beleşe getiriyor işte. Bende de 5+1 war 70 rms, onu takim arabaya, hoperlorleri vidalarım tutamaçların oraya , wooferini da atarım bagaja, ohhh , bi Disco Ball umuz eksik. Onu da çaktım mı tepe lambasının oraya, of of of çılgınnn...

• quote:

Orjinalden alıntı: muzy16

2+1 veya 5+1 sistemler arabaya takılamaz diyen arkadaşlar, elektronik veya elektrikten ne kadar anladığınızı çok merak ettim doğrusu.nasıl imkansız der, geçer gidersiniz anlamıyorum.

imkansız değil.yapılabilir.biraz teknik bilgi gerekiyor.2+1 veya 5+1 sistemler; biz onları 220V AC gerilime (şehir şebekesi) bağlasak bile, sonuçta kendi amplifikatörü içinde bulunanan besleme devresi vasıtasıyla daha düşük gerilim değerlerine düşürülürler.genelde 12,24,30,48V gibi.

arabada bu sistemleri çalıştırmak için devrenin beslemesini sağlamak gerekiyor. aküden alınanan 12 V DC gerilimin 2+1 sistemin beslemesi için uygun hale getirecek devre yapmak gerekiyor.bu işlemden sonrası zaten hoparlörlerin teyp çıkışına bağlanması.başka da birşey yok....

hatta bazılarının adaptörleri dışarıda oluyor, hoparlörlere sadece 9 volt veya 12 volt gerilim gidiyor, az bir uğraşma ile 2+1 hatta 4+1, 5+1 sistemler radyoya bağlanabilir. ama değer mi bilmem. Çünkü araç hoparlörlerinin çapı ve güçleri daha yüksek

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.