Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn Memint verdiğiniz bilgiler benim ve diğer arkadaşlar açısından çok değerli bilgiler.+ 6 dereceden daha düşük sıcaklıklarda Ferroli Econcept tec 25c ile aynı yakan bir kombi İmmergaz Victrix 26 2 I sonucunu çıkardık artık.
    Meteoroloji istatistiklerinden yola çıkarak Mart 15-Mayıs 15 arası ----Ekim 15-Kasım 15 arası bu İmmergaz kombiden çok faydalanacağım anlamına geliyor.Öteki aylarda da yararlanıyorum. Belki Ferroli Econcept Tec e göre değil ama diğer kombilere göre avantajım olacak.Demekki Isparta yerine Mersin,Samsun,İzmir,Denizli,Aydın vs gibi şehirlerde yaşamış olsaydım Ve bu kombiyi kullanmış olsaydım kat kat kazancım olacağını da söylemekten çekinmeyecektim.Ben bu konuyu size sordum ve cevabımı aldım size çok teşekkür ediyorum.Diğer arkadaşlarımıza da konu çok yararlı olacağı kanısındayım.O marka olmuş şu marka olmuş önemli değil;yeter ki kombi sorunsuz,servisi iyi,parçası ucuz,yakıt ve elektrik tüketimi iyi olduktan sonra başka ne istenebilir ki.Yalnız şu da bir gerçek İtalya da bir numara olan bu markanın Türkiye de pek tanınmamasına da şaşırıyorum.Tercih meselesi işte.
    Modülasyonlu oda termostatına ilave dış hava termostatı takmak + avantaj sağlar mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Sn Memint verdiğiniz bilgiler benim ve diğer arkadaşlar açısından çok değerli bilgiler.+ 6 dereceden daha düşük sıcaklıklarda Ferroli Econcept tec 25c ile aynı yakan bir kombi İmmergaz Victrix 26 2 I sonucunu çıkardık artık.
    Meteoroloji istatistiklerinden yola çıkarak Mart 15-Mayıs 15 arası ----Ekim 15-Kasım 15 arası bu İmmergaz kombiden çok faydalanacağım anlamına geliyor.Öteki aylarda da yararlanıyorum. Belki Ferroli Econcept Tec e göre değil ama diğer kombilere göre avantajım olacak.Demekki Isparta yerine Mersin,Samsun,İzmir,Denizli,Aydın vs gibi şehirlerde yaşamış olsaydım Ve bu kombiyi kullanmış olsaydım kat kat kazancım olacağını da söylemekten çekinmeyecektim.Ben bu konuyu size sordum ve cevabımı aldım size çok teşekkür ediyorum.Diğer arkadaşlarımıza da konu çok yararlı olacağı kanısındayım.O marka olmuş şu marka olmuş önemli değil;yeter ki kombi sorunsuz,servisi iyi,parçası ucuz,yakıt ve elektrik tüketimi iyi olduktan sonra başka ne istenebilir ki.Yalnız şu da bir gerçek İtalya da bir numara olan bu markanın Türkiye de pek tanınmamasına da şaşırıyorum.Tercih meselesi işte.
    Modülasyonlu oda termostatına ilave dış hava termostatı takmak + avantaj sağlar mı acaba?

Dikkat ettiyseniz sizin eviniz için yaklaşık +6C veya üstündeki dış sıcaklıklarda ısı ihtiyacınızın 5000kcal/saat veya altında olacağından bahsederek 3Kw min. ısıl güç tasarrufunun +6C ile +18C arasında geçerli olabileceğini söyledim. Yoksa tüm iller ve tüm mekanlar için bu genellemeyi yapmadım, yapamayız...
    Dış hava sensörü doğrudan kombi gidiş suyu sıcaklığına müdahale ederek gerekli en düşük kazan sıcaklığını sağlar. Kesinlikle öneririm. Modülasyonlu oda termostatı ile iyi bir kombinasyondur.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Sn Memint verdiğiniz bilgiler benim ve diğer arkadaşlar açısından çok değerli bilgiler.+ 6 dereceden daha düşük sıcaklıklarda Ferroli Econcept tec 25c ile aynı yakan bir kombi İmmergaz Victrix 26 2 I sonucunu çıkardık artık.

Dikkat ettiyseniz sizin eviniz için yaklaşık +6C veya üstündeki dış sıcaklıklarda ısı ihtiyacınızın 5000kcal/saat veya altında olacağından bahsederek 3Kw min. ısıl güç tasarrufunun +6C ile +18C arasında geçerli olabileceğini söyledim. Yoksa tüm iller ve tüm mekanlar için bu genellemeyi yapmadım, yapamayız...
    Dış hava sensörü doğrudan kombi gidiş suyu sıcaklığına müdahale ederek gerekli en düşük kazan sıcaklığını sağlar. Kesinlikle öneririm. Modülasyonlu oda termostatı ile iyi bir kombinasyondur.

Haklısınız sayın Memint ben daha önce size evimin planı ve yalıtımıyla ilgili bilgi vermiştim.
    Dış hava sensörünü de alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_alkan

quote:

Orijinalden alıntı: altila

BAYMAK FALKE CONDENSE'YE BURDAKİ FİRMA MONTAJ DAHİL 1850 DİYOR.SİZ MONTAJI NASIL YAPTIRDININ BEN DE WEB'DEN ALSAM SORUN OLUR MU?1850 FAZLA DEĞİL Mİ?

benim aldığım yerde falke condense 1525 tl,montaj içinde 200 tl verseniz 1725 tl yapar.50 tl de kargo ücreti verseniz 1775 tl civarında para tutar 75 lira kadar kar yapabilirsiniz yada kafa kafaya gelebilir.ben henüz montaj yaptırmadım çünkü tesisat döşenmedi daha...

montajınızı yaptırdınız mı,memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matis01

Brüt 215 metrekare (neti belki 170-180 metrekaredir), 4+1, 4. kat. (Bina 6 katlı) üç cepheli, mantolama yapılmış ve petek boyu yaklaşık 11 metre. Sıfır bina ilk biz oturacağız.

Aşağıdaki kombilerden(veya listede olamayanda olabilir) hangisini önerirsiniz.

ARİSTON Genus Premium Hermetik Yoğuşmalı Kombi (25800kcal/h) 30kw
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Genus-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(25800kcal/h)-30kw-25800--52

BUDERUS Basicplus GB012 Hermetik Yoğuşmalı Kombi (23400kcal/h) 27,2 kw
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BUDERUS-Basicplus-GB012-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(23400kcal/h)-27,2-kw-23400--10177

VIESSMANN Vitodens 100-W Hermetik Yoğuşmalı Kombi (22360kcal/h) 26kw
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=VIESSMANN-Vitodens-100-W-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22360kcal/h)-26kw-22360--94

Baymak & Brötje Heizung Star Bridge 310Fİ Yoğuşmalı Kombi 31 kw
    http://www.beyazesyamerkezi.com/Baymak-Brotje-Heizung-Star-Bridge-310Fi-Yogusmali-Kombi_10201.html?ref=akakce&v=1.39.3#0

Baymak & Brötje Heizung Star Bridge Üç Eşanjörlü imiş ne işe yararsa artık.
    http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/baymak-brotje-heizung-star-bridge-yogusmali-kombi__.baymak?c=672&m=310

Yardımlarınızı bekliyorum.

yazdığınız kombilerin arasında en iyi tercih

ariston genus premium
    hem premix yoğuşmalı
    hem de modülasyon aralığı geniştir
    minimum ısıl güçte diğer kombilere göre daha az tüketir
    opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir
    ayrıca kombinin üstünde geniş türkçe lcd ekran var.bu ekranda kombinin tüm fonksiyonları izlenebilir
    ayrıca kombinin üstünde hatfalık program saati var.
    ayrıca kombide otomatik su doldurma özelliği var
    kısacası çok verimli çok donanımlı ve sorunsuz bir kombidir

buderus gb12 ve brötje star bridge düz yoğuşmalı kombilerdir (condens yoğuşma)

baymak'ın 3 eşanjörlü kombileri,kombiye düz (klasik) yoğuşma yaptırır
    viessmann vitodens ise modülasyon aralığı geniş değildir
    ayrıca oda sıcaklığına göre modülasyon yapamaz

alternatif olarak: baymak luna 3 duo tec öneririm

premix yoğuşmalı ve tam 7 yıl garantilidir
    ayrıca modülasyon aralığı viessmann vitodens'e göre daha geniştir
    minimum ısıl güçte daha az gaz tüketir

http://www.beyazesyamerkezi.com/Baymak-LUNA3-DUO-TEC-330-Yogusmali-Kombi-28-380-Kcal-h-_12683.html#0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Mayıs 2012; 8:38:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

Merhaba arkadaşlar
    İstanbul Pendikteyim.Yeni bir ev satın aldım.Ev dubleks ancak sadece alt katı tamamlanmış üst kat inşaat halinde(4duvar ve çatı var ancak tuğla hallinde).alt ve üst katın bağımsız girişleri var.Alt katta mantolama çift ısıcam var

Şimdi gelelim problemime yaklaşık 1,5-2 sene üst katı yapamıcam.Ancak kombi alırken 2 katıda düşünerek almayı düşünüyorum(bir zararı olmayacağını söylediler)Üst kat net alanı yaklaşık 45 m2.Yan komşum 26binlik yoğuşmalı kombi kullanıyor.Borular normal ve petek yerleri belli ama petek yok ben taktıracağım.

Bu bilgiler ve paintte hazırladığım plana göre ;
    1)Kaç kcal/h lik kombi almalıyım?
    2)Petek boyları kaç olmalı?
    3)Önerdiğiniz kombi yada kombileri en uygun nereden alabilirim(Kombi bütçe aralığım 1600-2000)

Not : Planda sarı olarak gösterilenler pencerelerdir

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

kesinlikle ama kesinlikle PREMİX YOĞUŞMALI kombi alın

ariston clas premium öneririm

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

veya ariston genus premium

her iki kombide premix yoğuşmalıdır

modülasyon aralığı geniştir
    minimum ısıl güçte: 6 kw tüketir
    ayrıca oda sıcaklığında göre modülasyon yapabilir. o zaman tasarrufu daha da artar
    sirkülasyon pompası modülasyonlu olduğu için elektrik tüketimi azdır ve çok sessiz çalışır
    çok verimli çok donanımlı sorunsuz kombilerdir
    ariston genus'un ilave birkaç özelliği daha vardır

1) kombide çok geniş türkçe lcd ekran vardır.bu ekranda kombinin bütün fonksiyonları izlenebilir
    kombiye müdahele edilebilir
    2) bu lcd ekranda haftalık program saati vardır
    3) kombide yarı otomatik su doldurma özelliği vardır

ariston clas premium 1500lira
    ariston genus premium 1700lira civarındadır
    2 yıl garantilidir

en uygun kombileri genelde bu başlıkta linki verilen internet sitelerinden alabilirsiniz
    bu siteler istanbulda.şahsen gidip alabilirsiniz

baymak falke condens veya baymak brötje novadens extra öneririm

bu kombiler premix yoğuşmalı ve tam 7 yıl garantilidir

baymak falke condens internette 1500lira civarında
    brötje novadens extra ise 200-300lira daha pahalıdır
    ama teknik anlamda aynı kombilerdir
    minimum ısıl güçte: 7.4 kw tüketir
    sessiz ateşleme ve ateşleme sağlayan yeni ses geçirmez brülör ile üretilmiştir
    ayrıca baymak'ın istanbulda 7x24 saat teknik servisi vardır
    kombi alırken uzun vadeli düşünün.yarın birgün kombi bozuldu mu müdahele için beklemek zorunda kalmazsınız

baymak brötje novadens extra

petek boyları için net bir rakam yazamam.
    ortalama bir rakam yazarım,sizi yanıltabilirim
    yalnız petek boylarını uzun tutun.ve

büyük bir evde faydasını çok görürsünüz

en iyi hesaplanma için bir mühendislik hizmeti almanız gerekir

bu arada petekleri çapraz bağlatın
    özellikle 100cm den büyük peteklerin hepsini çapraz bağlatın
    peteklerin arkasına izopan alüminyum levhası koyun

ve kombiyi balkona yani dışarıya monte etmeyin,kombi dışarda olursa kombinin verimi düşer
    ayrıca kombinin ömrü azalır
    kombiyi
    mümkünse evin içine monte edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Mayıs 2012; 11:03:00 >

• quote:

Merhaba arkadaşlar
    İstanbul Pendikteyim.Yeni bir ev satın aldım.Ev dubleks ancak sadece alt katı tamamlanmış üst kat inşaat halinde(4duvar ve çatı var ancak tuğla hallinde).alt ve üst katın bağımsız girişleri var.Alt katta mantolama çift ısıcam var

Şimdi gelelim problemime yaklaşık 1,5-2 sene üst katı yapamıcam.Ancak kombi alırken 2 katıda düşünerek almayı düşünüyorum(bir zararı olmayacağını söylediler)Üst kat net alanı yaklaşık 45 m2.Yan komşum 26binlik yoğuşmalı kombi kullanıyor.Borular normal ve petek yerleri belli ama petek yok ben taktıracağım.

3)Önerdiğiniz kombi yada kombileri en uygun nereden alabilirim(Kombi bütçe aralığım 1600-2000)

Merhabalar,

1.Evinizin net ısıtılacak alanı yaklaşık (2 kat toplamı) 136 m2. Üst katın da ısı yalıtım uygulamaları dahil tamamlanmış halini dikkate alarak maksimum ısı kaybınızın yaklaşık 15000Kcal/h olacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla 18000-22000kcal/h aralığındaki tüm kombiler yeterlidir. Bir diğer ifadeyle 22-24-25-26Kw güçteki kombiler hem ısıl kapasite hem de dubleks tesisatta sirkülasyon bakımından yeterlidir.

2.PKKP 22/600 panel radyatör olarak;
    Oda-1……….140cm
    Mutfak………90cm
    Oda-2……….90cm
    Antre………...100cm
    Salon………...90cm + 80cm (1 termostatik vana)
    Oda-3………..80cm
    Banyo………..60x120 havlupan
    şeklinde petek dağılımı düşünülebilir.

3.Kombi olarak premiks yoğuşmalı ürünleri öneririm:
    Ferroli Econcept Tech 25C (26Kw)
    Bosch Classic Condens (22Kw)
    ECA Confeo Premix-S (24Kw)
    Ariston Clas Premium (24Kw)

Hepsi de 3 tam modülasyonlu (kalorifer suyu sıcaklığı, kullanım suyu sıcaklığı ve oda sıcaklığına göre alev modülasyonu yapar.)
    Modülasyonlu oda termostatları ile uyumludur. (Kombilerin oda sıcaklığı modülasyonu yapabilmesi için modülasyonlu oda termostatları ile kullanılması gerekir.)
    Uzun yıllardan bu yana kullanılagelen, çözümsüz sorunu olmayan, forumda en çok önerdiğimiz F/P cihazlardır.
    Bunların dışında düşündüğünüz kombi varsa değerlendirme yapabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba arkadaşlar

resimdeki plan sadece alt kat ise yaklaşık 165m2 alan cıkıyor
    üst kat ilave edilince size 24kw kombi yetmez

30kw / 25800kcal ariston genus premium öneririm.fiyatı 1900 lira civarındadır
    premix yoğuşmalı
    çok verimli çok donanımlı sorunsuz bir kombidir
    en uygun kombileri genelde bu başlıkta linki verilen internet sitelerinden alabilirsiniz

ayrıca 28kw / 24000kcal baymak falke condens öneririm

yalnız petek boylarını uzun tutun.ve kesinlikle ama kesinlikle PREMİX YOĞUŞMALI kombi alın

bu kadar büyük bir evde faydasını çok görürsünüz

ve kombiyi balkona yani dışarıya monte etmeyin

Yorumlarınız için teşekkürler disintegration

Sizin de söylediğiniz gibi premix yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum.Eve keşif yaptırdım birkaç firmadan 26 - 28 binlik kombiler önerdiler.Peteklerin boruları çapraz ve kombi yeri mutfakta(yoğuşmalıya uygun).

Baymak firmasını keşife getirdim novadens extra veya falke condense önerdi.Bu 2 komdi arasında ciddi fiyat farkı var ama bu fiyat farkını oluşturan faktörler nedir?
    Bilgilendirmenizle Ariston firmasıylada irtibata geçiyorum hemen...

Birde firma bayisi ile bir yapı market arasında aynı kombide 300-400 Tl fark oluyor.Kombi nereden alınır?Bu 3 kombiyi uygun fiyatlandıran bir yer yada bir site önerebilirmisiniz.

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Merhabalar,

1.Evinizin net ısıtılacak alanı yaklaşık (2 kat toplamı) 136 m2. Üst katın da ısı yalıtım uygulamaları dahil tamamlanmış halini dikkate alarak maksimum ısı kaybınızın yaklaşık 15000Kcal/h olacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla 18000-22000kcal/h aralığındaki tüm kombiler yeterlidir. Bir diğer ifadeyle 22-24-25-26Kw güçteki kombiler hem ısıl kapasite hem de dubleks tesisatta sirkülasyon bakımından yeterlidir.

Oda-1……….140cm
    Mutfak………90cm
    Oda-2……….90cm
    Antre………...100cm
    Oda-3………..80cm

Hepsi de 3 tam modülasyonlu (kalorifer suyu sıcaklığı, kullanım suyu sıcaklığı ve oda sıcaklığına göre alev modülasyonu yapar.)
    Modülasyonlu oda termostatları ile uyumludur. (Kombilerin oda sıcaklığı modülasyonu yapabilmesi için modülasyonlu oda termostatları ile kullanılması gerekir.)
    Uzun yıllardan bu yana kullanılagelen, çözümsüz sorunu olmayan, forumda en çok önerdiğimiz F/P cihazlardır.

Yorumunuz için teşekkürler memint

Her keşife gelen 26-28 binlik kombi öneriyor.Bunu biraz daha araştırayım
    radyatör hesabı : m3 x 50 / 1800 = ?cm şeklinde olmuyormu her gelen farklı hesap yapıyor.

önerdiğiniz kombi markalarında Ferroli pahalı diye biliyorum ,Bosch düşünmüyorum , Eca ve Ariston alternatiflerimin arasında.

Sizede sorayım sayın memint kombi nereden alınır?Önerebileceğiniz yer varmı?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

resimdeki plan sadece alt kat ise yaklaşık 165m2 alan cıkıyor
    üst kat ilave edilince size 24kw kombi yetmez

30kw / 25800kcal ariston genus premium öneririm.fiyatı 1900 lira civarındadır
    premix yoğuşmalı
    çok verimli çok donanımlı sorunsuz bir kombidir

ayrıca 28kw / 24000kcal baymak falke condens öneririm

yalnız petek boylarını uzun tutun.ve kesinlikle ama kesinlikle PREMİX YOĞUŞMALI kombi alın

bu kadar büyük bir evde faydasını çok görürsünüz

ve kombiyi balkona yani dışarıya monte etmeyin

Yorumlarınız için teşekkürler disintegration

Sizin de söylediğiniz gibi premix yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum.Eve keşif yaptırdım birkaç firmadan 26 - 28 binlik kombiler önerdiler.Peteklerin boruları çapraz ve kombi yeri mutfakta(yoğuşmalıya uygun).

Baymak firmasını keşife getirdim novadens extra veya falke condense önerdi.Bu 2 komdi arasında ciddi fiyat farkı var ama bu fiyat farkını oluşturan faktörler nedir?
    Bilgilendirmenizle Ariston firmasıylada irtibata geçiyorum hemen...

Birde firma bayisi ile bir yapı market arasında aynı kombide 300-400 Tl fark oluyor.Kombi nereden alınır?Bu 3 kombiyi uygun fiyatlandıran bir yer yada bir site önerebilirmisiniz.

baymak falke condens ile baymak brötje novadens extra arasında teknik açıdan
    hiçbir fark yok
    iki kombiyi yanyana getirip kapaklarını açtığınızda kombilerin içinin aynı olduğunu görürsünüz
    yani teknik açıdan aynı kombiler

brötje novadens extra'da kombinin üstünde çıkarılabilen kumanda paneli var
    bu panel aynı zamanda bir kablo aracılığıyla oda termostatı görevi de yapıyor
    istemezseniz kombinin üstünde durabilir
    (baymak brötje novadens modeli de var.bu modelde düğmeler çevirmelidir
    benim söz ettiğim model: novadens "extra" modelidir)

brötje'nin uluslararası saygın bir ismi olduğu için+çıkartılabilen kumanda paneli olduğu için baymak falke condens ile fiyat farkı oluyor
    brötje,almanya kökenli saygın bir kombi markasıdır.almanyada ödüllü kombileri vardır

falke condens'in düğmeleri çevirmeli ve kombinin üstünde "falke" logosu var.
    baymak o yüzden bu kombinin fiyatını ucuz tutuyor
    aslında

baymak falke condens
    baymak luna 3 duo tec
    baymak brötje novadens
    baymak brötje novadens extra birebir aynı kombiler

ariston premix yoğuşmalı kombileri de araştırmanızı öneririm
    kombiyi mutfağa monte edince kombide verim kaybı yaşamazsınız
    ayrıca kombi balkonda olmayacağı için yağmur,toz gibi dış faktörlere maruz kalmayacaktır
    petek bağlantısında en iyisi çapraz bağlantıdır.çapraz bağlantının faydasını göreceksiniz
    özellikle 100cm den büyük peteklerde

premix yoğuşmalı kombi alacağınız için petek boylarını uzun tutun

örneğin bir odaya 100cm petek yetiyorsa o odaya 120cm petek alın
    çünkü yoğuşmalı kombiler için petek boylarını dizayn ederken olması gereken petek boyundan %15-20 daha uzun tutulması gerekir

kombiyi en ucuz kombi sitelerinden alabilirsiniz.

reklam gibi olacak ama
    not: bu sitelerle hiçbir ilgim yoktur.siz istediğiniz için linkleri ekliyorum

www.kombi.com
    www.kombitoptancisi.com
    www.bykombi.com

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-falke-condense-yogusmali-7-yil-garantili-kombi-72623544/pasif-ilan/#classifiedTitle

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi-72430223/detay

http://www.sanalpazar.com/Baymak-Falke-Condense-240fi-Yogusmali-Kombi__isp3020877

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Mayıs 2012; 12:08:48 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Merhabalar,

Oda-1……….140cm
    Mutfak………90cm
    Oda-2……….90cm
    Antre………...100cm
    Oda-3………..80cm

Yorumunuz için teşekkürler memint

Her keşife gelen 26-28 binlik kombi öneriyor.Bunu biraz daha araştırayım
    radyatör hesabı : m3 x 50 / 1800 = ?cm şeklinde olmuyormu her gelen farklı hesap yapıyor.

önerdiğiniz kombi markalarında Ferroli pahalı diye biliyorum ,Bosch düşünmüyorum , Eca ve Ariston alternatiflerimin arasında.

Sizede sorayım sayın memint kombi nereden alınır?Önerebileceğiniz yer varmı?

Verdiğiniz alanları toplayınca 136 m2 (üst kat dahil) ediyor. Tavan yüksekliğini h=2,7m ve 1 m3 hacim başına ısı kaybını q=40kcal/h (İstanbul için orta izolasyona sahip, çatı katı olmayan mekanlarda 30-35kcal/h alınabilir.) olarak aldığımızda yaklaşık ısı kaybınız 15000Kcal/h eder.
    (Q = 136 m2 x 2,7m x 40kcal/h.m3)

Diğer yandan 1m3 hacim başına ısı kaybı kuzey cepheye bakan alanlarda, fazla pencereli alanlarda diğerlerine göre daha fazla olur. Sizde güney ve batı cepheli odalarda 32-35kcal/h, kuzeyde ve antrede ise 38-42 kcal/h alınabilir. Yalnız petek hesaplama formülünde paydaya yazdığınız 1800 (birimi kcal/h.m) yerine 1m 22/600 peteğin 65C/50C kalorifer işletmesindeki yaklaşık ısıl verimi olan 1200 kcal/h değerinin kullanılması isabetli olur. Böylece yoğuşmalı kombiye yetecek miktarda petek hesaplanmış olur. Formüle edecek olursak (PKKP 22/600 için);

METRE CİNSİNDEN PETEK MİKTARI = A (m2) x h (m) x q (kcal/h.m3) / 1200 (kcal/h.m)

Size 26000kcal/h kombi önerenlere bunun ayrıntılı gerekçesini sorun ve ısı kaybınızı detaylı olarak hesaplamalarını isteyin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fozdenak

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar.

Evim 83+83 m2 (net) dublex.204 m2 brüt büyüklüktedir.2 tarafı açık (kuzey ve güney),doğu tarafına 4m uzalıkta dükkan vardır.Yalnızca batı cephesi kapalıdır.(ikiz dublex) Ayrıca 4mm 'lik mantoloma yapılmıştır.Şu kombilerden hangisi uygundur ve eğer bilen varsa birbirlerine üstünlükleri nelerdir?Ayrıca çalışırken çıkardıkları ses düzeyleri hakkında bilgisi olan var mı? Evim Trakya'dadır.

-----------FERROLİ--------------------

» Modeli: Econcept Tech Yoğuşmalı kombi
    » Ürün kodu: 35C
    » Kapasitesi ( kw ): 35.0 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 29412 kcal/h
    » Amacı: Bireysel Isıtma + Sıcak su ihtiyacı
    » Entegre Boyler: Yok
    » İkinci Eşanjör: Var ( Çift Eşanjörlü )
    » Tipi: Yoğuşmalı
    » Baca Tipi: Hermetik işletmeli baca
    » Kullanılabilecek Yakıt Tipi: Doğalgaz ve LPG uyumlu
    » Yakma verimi ( 50/30 °C ): %109.1
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 3.27 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 140 W
    » Standart Baca Çapı: 60/100 mm
    » Paket Baca Uzunluğu: 80 cm
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 4.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 36.0 kg
    » Yüksekliği: 700 mm
    » Genişliği: 450 mm
    » Derinliği: 330 mm
    » Isıtabileceği maksimum Daire alanı: 240-320 m2 ( Orta izolasyona sahip, dublex, triplex her daire için )

FİYATI : 2660 TL (kombi.com'da)

---------------ECA--------------------

Ürün Detayları
    » Modeli: Confeo Premix S Yoğuşmalı kombi
    » Ürün kodu: CP 30 HM S
    » Kapasitesi ( kw ): 30.0 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 25800 kcal/h
    » Yakma verimi ( 50/30 °C ): %107.5
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.91 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 115 W
    » Paket Baca Uzunluğu: 75 cm
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 6.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 43.0 kg
    » Yüksekliği: 750 mm
    » Genişliği: 454 mm
    » Derinliği: 365 mm
    » Isıtabileceği maksimum Daire alanı: 160-240 m2 ( Orta izolasyona sahip, dublex, triplex her daire için )

FİYATI : 1890 TL (kombi.com'da)

-------------DEMİRDÖKÜM---------------

» Modeli: Nitromix Yoğuşmalı Kombi
    » Ürün kodu: 0010013166
    » Kapasitesi ( kw ): 37.5 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 32250 kcal/h
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 3.64 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 150 W
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 8.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 35.5 kg
    » Yüksekliği: 740 mm
    » Genişliği: 425 mm
    » Derinliği: 340 mm
    » Isıtabileceği maksimum Daire alanı: 240-320 m2 ( Orta izolasyona sahip, dublex, triplex her daire için )

FİYATI : 2210 TL (kombi.com'da)

Demirdöküm'ü biraz sesli çalışıyor diye duydum ama sizlerin görüşleri de benim için çok önemli.Çıkabileceğim maksimum fiyat 2500 TL +/- 250 TL.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

dd nitromix sesli çalışmıyor
    biraz sesli çalışan eca confeo premix tir (ama abartılı değildir)

yazdığınız 3 kombide alınabilir
    ama
    aralarında en iyisi ferroli econcept tir
    ferroli econcept'in modülasyon aralığı daha geniştir
    ferroli econcept'te ferroli patentli döküm eşanjör vardır
    ferroli'nin sıcak su verimi daha iyidir
    ayrıca hem ısıtma suyunda hem kullanım suyunda kademesiz modülasyon özelliğine sahiptir

ve bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapar (ferroli romeo termostat ile)
    ve diğer bir avantajı 5 yıl garantilidir

modülasyon aralığında ikinci sırada dd nitromix vardır
    ama bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapamaz
    2 yıl garantilidir

eca confeo premix'in modülasyon aralığı diğer iki kombiye göre biraz dardır
    ama bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapar
    bu kombi 3 yıl garantilidir

bu forumda eca confeo premix ve dd nitromix'in kullanıcıları ve "sevenleri" fazladır.

kombi alırken servis durumunu da araştırın.hangisinin servisi daha iyiyse o kombiye yönelin

servis olayı çok çok önemlidir.kombi seçimi kadar önemlidir

Merhaba disintegration;

Bugün evime keşif yaptırdım. 9.80 m petek uzunluğu mevcut.Ben Kırklareli/Babaeski'de oturuyorum.Ve burada kombi teknik servisi bakımından yukarıda verdiğim kombilerden ferroli'den vazgeçtim.Çünkü bana en yakın teknik servis uzaklığı 80 km.Keşifi yapan arkadaş bana 20 kW'lık ucu ucuna yeter 24 kW'lık 14 m petek uzunluğuna kadar ısıtma sağlıyor.Bana, ileride kuzey cephesinin peteklerini büyütmek istersen 24 kW lık al dedi.Ve Buderus GB012'yi önerdi.Başka bir kombici ise Viessmann Vitodens 100' ü önerdi.Viessmann'ın verimi %107.8 Buderus'un %103.Sence Demirdöküm Nitromix,ECA Promix S,Buderus GB012 ve Viessmann Vitodens 100'den hangisini tercih etmeliyim?Veya bunlar haricinde senin önereceğin kombiler nelerdir?Buderus'ta ayrıca oda termostatı da verilecekmiş.Teşekkür ederim.

80km çok uzakmış,servis uzaklığı nedeniyle ferroli den vazgeçmek en iyisi.en mantıklısı.doğru karar verdiniz
    ferroli econcept mükemmel bir kombidir.teknik özelliklerine bakacak olursak bana göre buderus gb22 ayarında bir kombidir.
    ama servis uzak,yapacak bişey yok

bütçede sorun yoksa

buderus gb22 veya buderus gb72 + buderus rc 10 modülasyonlu termostat

fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi:fiyatı 2000lira nın altında
    (bölgenizde ariston servisi evinize yakınsa)

1) ariston genus premium + ariston rcw modülasyonlu termostat

2) eca confeo premix + fb ot modülasyonlu termostat
    3) baymak brötje novadens extra (kombinin üstünde çıkartılabilen kumanda paneli var) bu kombi 7 yıl garantilidir

viessmann vitodens,minimum ısıl güçte tüketimi 2400-2500 liralık premix bir kombiye yakışmayacak düzeyde fazla
    ayrıca vitodens oda sıcaklığına göre modülasyon yapmıyor.
    2500lira gibi bir bütçeyle premix yoğuşmalı kombi alacaksanız,donanımlı bir kombi alın. kombinin adına logosuna (viessmann) para vermeyin

buderus gb12,düz yoğuşmalı bir kombidir.yukarda saydığım premix kombilere göre en son seçenek olsun

Sevgili disintegration;

Öncelikle zaman ayırıp yardım ettiğin için sana çok minnettarım.Çok teşekkür ederim.Başını ağrıttım ama sence;

ariston genus premium'mu buderus GB072'mi veya ECA Confeo Premix S mi?Aralarında çok fark var mı?Ve ayrıca Buderus GB072'nin modülasyon aralığı ve
    modülasyon çeşitliliği nasıl?Bi de Ferroli Econcept ile Buderus GB072'yi karşılaştırırsan çok sevinirim.

Çok çok teşekkürler.

eca confeo premix ve ariston genus premium gibi kombiler buderus gb72'ye göre farklı kategorideki kombilerdir
    kullanılan malzeme kalitesi ve teknik verimlilikleri farklıdır

buderus gb72 üst segment bir kombidir.buderus gb72'yi daha çok viessmann vitodens,ferroli econcept ve vaillant 286 gibi kombilerle karşılaştırmak gerekir

ferroli servisi evine çok uzakmış.
    yerinde olsam evine 80km uzakta yetkili servisi olan bir kombiyi evime sokmazdım

buderus gb72 çok iyi bir kombidir ve buderus gb22'nin geliştirilmiş versiyonudur

merhabalar disintegration;

Yaşadığım yere servis yakınlığı ve senin tavsiyelerin sayesinde Ariston Genus Premium 30FF aldım.Yanında rcw modülasyonlu oda termostatı al
    demiştin.Hangisi olduğunu bi türlü bulamadım.Bunun ürün kodu ile birlikte gönderir misin?Bir de alacağım yer bana General HT300 SET oda termostatı
    önerdi.Ama baktım ki made in P.R.C ve fiyatını 250 TL dedi.Bu ürün Bluetooth'lu.Acaba kalibrasyonu nasıl ve modülasyonlu mu?modülasyonlu
    olup olmaması çok önemli mi?Teşekkür ederim.

• Merhaba Arkadaşlar,

Müstakil orta yalımtaki evim için kombi seçimi yapacağım,
    Evimiz 2,5 katlı, yalıtım seviyesi orta derecede diyebilirim.
    Toplam 185 m2 ısıtılacak alanı bulunmakta, ve 17,5 metretül petek bulunmaktadır.
    Bu bağlamda forumda uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucu 30Kw 26000 kcal gücündeki bir kombinin işimi göreceğini düşünmekteyim. aşağıda model ve linklerini verdiğim ürünler arasında seçim yapmayı düşünüyorum.
    Konu ile ilgili tecrubeli arkadaşların seçim yapmamda yardımcı olmalarını rica ederim.

1 - ECA Confeo Premix S ----http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Confeo-Premix-S-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2825800kcal/h%29-30kw-25800--36

2 - Ariston Genus Premium ---- http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Genus-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2825800kcal/h%29-30kw-25800--52

3 - Ferroli Dominocondense - http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Domicondense-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824940kcal/h%29-29kw-24940--10210

4 - Ferroli Econcept Tech 24,6Kw -http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2821156kcal/h%29-24,6kw-21156--132

4. kalemdeki Ferroli econcept işimi görebilmesi bakımında şüphelerim var ama teknik olarak içime en çok sinen model olduğu için değerlendirmelerinize eklemenizi rica ediyorum.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar.

Evim 83+83 m2 (net) dublex.204 m2 brüt büyüklüktedir.2 tarafı açık (kuzey ve güney),doğu tarafına 4m uzalıkta dükkan vardır.Yalnızca batı cephesi kapalıdır.(ikiz dublex) Ayrıca 4mm 'lik mantoloma yapılmıştır.Şu kombilerden hangisi uygundur ve eğer bilen varsa birbirlerine üstünlükleri nelerdir?Ayrıca çalışırken çıkardıkları ses düzeyleri hakkında bilgisi olan var mı? Evim Trakya'dadır.

-----------FERROLİ--------------------

» Modeli: Econcept Tech Yoğuşmalı kombi
    » Ürün kodu: 35C
    » Kapasitesi ( kw ): 35.0 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 29412 kcal/h
    » Yakma verimi ( 50/30 °C ): %109.1
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 3.27 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 140 W
    » Paket Baca Uzunluğu: 80 cm
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 4.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 36.0 kg
    » Yüksekliği: 700 mm
    » Genişliği: 450 mm
    » Derinliği: 330 mm

FİYATI : 2660 TL (kombi.com'da)

---------------ECA--------------------

Ürün Detayları
    » Modeli: Confeo Premix S Yoğuşmalı kombi
    » Ürün kodu: CP 30 HM S
    » Kapasitesi ( kw ): 30.0 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 25800 kcal/h
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.91 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 115 W
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 6.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 43.0 kg
    » Yüksekliği: 750 mm
    » Genişliği: 454 mm
    » Derinliği: 365 mm
    » Isıtabileceği maksimum Daire alanı: 160-240 m2 ( Orta izolasyona sahip, dublex, triplex her daire için )

FİYATI : 1890 TL (kombi.com'da)

-------------DEMİRDÖKÜM---------------

» Modeli: Nitromix Yoğuşmalı Kombi
    » Ürün kodu: 0010013166
    » Kapasitesi ( kw ): 37.5 kw
    » Kapasitesi ( kcal/h ): 32250 kcal/h
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 3.64 m³/h
    » Elektrik tüketimi: 150 W
    » Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 8.0 m
    » Kombinin ağırlığı: 35.5 kg
    » Yüksekliği: 740 mm
    » Genişliği: 425 mm
    » Derinliği: 340 mm

FİYATI : 2210 TL (kombi.com'da)

Demirdöküm'ü biraz sesli çalışıyor diye duydum ama sizlerin görüşleri de benim için çok önemli.Çıkabileceğim maksimum fiyat 2500 TL +/- 250 TL.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

dd nitromix sesli çalışmıyor
    biraz sesli çalışan eca confeo premix tir (ama abartılı değildir)

yazdığınız 3 kombide alınabilir
    ama
    aralarında en iyisi ferroli econcept tir
    ferroli econcept'in modülasyon aralığı daha geniştir
    ferroli econcept'te ferroli patentli döküm eşanjör vardır
    ferroli'nin sıcak su verimi daha iyidir
    ayrıca hem ısıtma suyunda hem kullanım suyunda kademesiz modülasyon özelliğine sahiptir

ve bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapar (ferroli romeo termostat ile)
    ve diğer bir avantajı 5 yıl garantilidir

modülasyon aralığında ikinci sırada dd nitromix vardır
    ama bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapamaz
    2 yıl garantilidir

eca confeo premix'in modülasyon aralığı diğer iki kombiye göre biraz dardır
    ama bu kombi oda sıcaklığında modülasyon yapar
    bu kombi 3 yıl garantilidir

bu forumda eca confeo premix ve dd nitromix'in kullanıcıları ve "sevenleri" fazladır.

kombi alırken servis durumunu da araştırın.hangisinin servisi daha iyiyse o kombiye yönelin

servis olayı çok çok önemlidir.kombi seçimi kadar önemlidir

Merhaba disintegration;

Bugün evime keşif yaptırdım. 9.80 m petek uzunluğu mevcut.Ben Kırklareli/Babaeski'de oturuyorum.Ve burada kombi teknik servisi bakımından yukarıda verdiğim kombilerden ferroli'den vazgeçtim.Çünkü bana en yakın teknik servis uzaklığı 80 km.Keşifi yapan arkadaş bana 20 kW'lık ucu ucuna yeter 24 kW'lık 14 m petek uzunluğuna kadar ısıtma sağlıyor.Bana, ileride kuzey cephesinin peteklerini büyütmek istersen 24 kW lık al dedi.Ve Buderus GB012'yi önerdi.Başka bir kombici ise Viessmann Vitodens 100' ü önerdi.Viessmann'ın verimi %107.8 Buderus'un %103.Sence Demirdöküm Nitromix,ECA Promix S,Buderus GB012 ve Viessmann Vitodens 100'den hangisini tercih etmeliyim?Veya bunlar haricinde senin önereceğin kombiler nelerdir?Buderus'ta ayrıca oda termostatı da verilecekmiş.Teşekkür ederim.

80km çok uzakmış,servis uzaklığı nedeniyle ferroli den vazgeçmek en iyisi.en mantıklısı.doğru karar verdiniz
    ferroli econcept mükemmel bir kombidir.teknik özelliklerine bakacak olursak bana göre buderus gb22 ayarında bir kombidir.
    ama servis uzak,yapacak bişey yok

bütçede sorun yoksa

buderus gb22 veya buderus gb72 + buderus rc 10 modülasyonlu termostat

fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi:fiyatı 2000lira nın altında
    (bölgenizde ariston servisi evinize yakınsa)

1) ariston genus premium + ariston rcw modülasyonlu termostat

2) eca confeo premix + fb ot modülasyonlu termostat
    3) baymak brötje novadens extra (kombinin üstünde çıkartılabilen kumanda paneli var) bu kombi 7 yıl garantilidir

viessmann vitodens,minimum ısıl güçte tüketimi 2400-2500 liralık premix bir kombiye yakışmayacak düzeyde fazla
    ayrıca vitodens oda sıcaklığına göre modülasyon yapmıyor.
    2500lira gibi bir bütçeyle premix yoğuşmalı kombi alacaksanız,donanımlı bir kombi alın. kombinin adına logosuna (viessmann) para vermeyin

buderus gb12,düz yoğuşmalı bir kombidir.yukarda saydığım premix kombilere göre en son seçenek olsun

Sevgili disintegration;

Öncelikle zaman ayırıp yardım ettiğin için sana çok minnettarım.Çok teşekkür ederim.Başını ağrıttım ama sence;

ariston genus premium'mu buderus GB072'mi veya ECA Confeo Premix S mi?Aralarında çok fark var mı?Ve ayrıca Buderus GB072'nin modülasyon aralığı ve
    modülasyon çeşitliliği nasıl?Bi de Ferroli Econcept ile Buderus GB072'yi karşılaştırırsan çok sevinirim.

Çok çok teşekkürler.

eca confeo premix ve ariston genus premium gibi kombiler buderus gb72'ye göre farklı kategorideki kombilerdir
    kullanılan malzeme kalitesi ve teknik verimlilikleri farklıdır

buderus gb72 üst segment bir kombidir.buderus gb72'yi daha çok viessmann vitodens,ferroli econcept ve vaillant 286 gibi kombilerle karşılaştırmak gerekir

ferroli servisi evine çok uzakmış.
    yerinde olsam evine 80km uzakta yetkili servisi olan bir kombiyi evime sokmazdım

buderus gb72 çok iyi bir kombidir ve buderus gb22'nin geliştirilmiş versiyonudur

merhabalar disintegration;

Yaşadığım yere servis yakınlığı ve senin tavsiyelerin sayesinde Ariston Genus Premium 30FF aldım.Yanında rcw modülasyonlu oda termostatı al
    demiştin.Hangisi olduğunu bi türlü bulamadım.Bunun ürün kodu ile birlikte gönderir misin?Bir de alacağım yer bana General HT300 SET oda termostatı
    önerdi.Ama baktım ki made in P.R.C ve fiyatını 250 TL dedi.Bu ürün Bluetooth'lu.Acaba kalibrasyonu nasıl ve modülasyonlu mu?modülasyonlu
    olup olmaması çok önemli mi?Teşekkür ederim.

ariston genus premium gerçekten çok iyi tercih

ariston'un kombisi oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyorsa kendi adına ait modülasyonlu termostatları varken

başka termostat alınmamalı diye düşünüyorum

linkteki ürün ariston rsw modülasyonlu termostat

kombine oda sıcaklığında gör modülasyon yaptırır. ilave tasarruf demektir.faturalarınıza yansır

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-RS-W-Kablolu-modulasyonlu-oda-termostati-0--10009

• quote:

Orijinalden alıntı: blumer

Merhaba Arkadaşlar,

Toplam 185 m2 ısıtılacak alanı bulunmakta, ve 17,5 metretül petek bulunmaktadır.
    Bu bağlamda forumda uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucu 30Kw 26000 kcal gücündeki bir kombinin işimi göreceğini düşünmekteyim. aşağıda model ve linklerini verdiğim ürünler arasında seçim yapmayı düşünüyorum.
    Konu ile ilgili tecrubeli arkadaşların seçim yapmamda yardımcı olmalarını rica ederim.

1 - ECA Confeo Premix S ----http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Confeo-Premix-S-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2825800kcal/h%29-30kw-25800--36

2 - Ariston Genus Premium ---- http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Genus-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2825800kcal/h%29-30kw-25800--52

3 - Ferroli Dominocondense - http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Domicondense-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824940kcal/h%29-29kw-24940--10210

4 - Ferroli Econcept Tech 24,6Kw -http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2821156kcal/h%29-24,6kw-21156--132

4. kalemdeki Ferroli econcept işimi görebilmesi bakımında şüphelerim var ama teknik olarak içime en çok sinen model olduğu için değerlendirmelerinize eklemenizi rica ediyorum.

evinize daha çok 30kw civarında bir kombi yeterlidir

ariston genus premium 30kw ve eca confeo premix 30kw iyi bir tercih

ferroli econcept 25kw evinizdeki petekleri besleyemez,yetersiz kalır
    bir üst versiyon ise 35kw
    ara model 30kw yok

özellikle ariston genus premium'un modülasyon aralığı eca'ya göre daha geniştir
    minimum ısıl güçte daha az tüketim yapar

ferroli domicondens evimde kullanıyorum.condens yoğuşmalı kombiler içinde alınabilecek en iyi kombilerden biridir

ama premix yoğuşmalı kombilere yönelmenizi öneririm

yazdığım iki kombi haricinde:

baymak falke condens öneririm : 28kw+premix yoğuşmalı+7 yıl garantili

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Condense-28-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824080kcal/h%29-28kw-24080--215

• quote:

quote:

Brüt 215 metrekare (neti belki 170-180 metrekaredir), 4+1, 4. kat. (Bina 6 katlı) üç cepheli, mantolama yapılmış ve petek boyu yaklaşık 11 metre. Sıfır bina ilk biz oturacağız.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Genus-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(25800kcal/h)-30kw-25800--52

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BUDERUS-Basicplus-GB012-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(23400kcal/h)-27,2-kw-23400--10177

http://www.kombi.com/urun.php?prod=VIESSMANN-Vitodens-100-W-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22360kcal/h)-26kw-22360--94

http://www.beyazesyamerkezi.com/Baymak-Brotje-Heizung-Star-Bridge-310Fi-Yogusmali-Kombi_10201.html?ref=akakce&v=1.39.3#0

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/baymak-brotje-heizung-star-bridge-yogusmali-kombi__.baymak?c=672&m=310

ariston genus premium
    hem premix yoğuşmalı
    ayrıca kombinin üstünde geniş türkçe lcd ekran var.bu ekranda kombinin tüm fonksiyonları izlenebilir

http://www.beyazesyamerkezi.com/Baymak-LUNA3-DUO-TEC-330-Yogusmali-Kombi-28-380-Kcal-h-_12683.html#0

Öncelikle yorumlarınız için teşekürler.

Benim aklımda da ARİSTON Genus Premium vardı. Ama birkaç yerden kireç önleyici sistemin olmadığını bu yüzden kireçlenmeden dolayı sıkıntı olduğunu duydum bu doğrumudur yoksa aristonun diğer modellerindemi kireçle ilgili problem oluyor. Bu konu hakkında bilginiz varmı.

Birde vailantı önerdiler. Vailant hakkında da yorum yaparsanız sevinirim. Aşağıdaki modelini önerdiler. Sizce bu model bizim evi ısıtmaya yeterli mi?

VAİLLANT ecoTEC plus VUW TR 296/3-5 Hermetik Yoğuşmalı Kombi (21070kcal/h) 24,5kw
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=VAILLANT-ecoTEC-plus-VUW-TR-296/3-5-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21070kcal/h)-24,5kw-21070--68

Vailant satıcısı bu model için sıcak su için 24kw, ısıtıcı için 26kw çalışıyor ve sizin eve yeterli olur dedi. Bu doğrumudur?

• quote:

quote:

quote:

ariston genus premium
    hem premix yoğuşmalı

Benim aklımda da ARİSTON Genus Premium vardı. Ama birkaç yerden kireç önleyici sistemin olmadığını bu yüzden kireçlenmeden dolayı sıkıntı olduğunu duydum bu doğrumudur yoksa aristonun diğer modellerindemi kireçle ilgili problem oluyor. Bu konu hakkında bilginiz varmı.

Birde vailantı önerdiler. Vailant hakkında da yorum yaparsanız sevinirim. Aşağıdaki modelini önerdiler. Sizce bu model bizim evi ısıtmaya yeterli mi?

VAİLLANT ecoTEC plus VUW TR 296/3-5 Hermetik Yoğuşmalı Kombi (21070kcal/h) 24,5kw
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=VAILLANT-ecoTEC-plus-VUW-TR-296/3-5-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21070kcal/h)-24,5kw-21070--68

Vailant satıcısı bu model için sıcak su için 24kw, ısıtıcı için 26kw çalışıyor ve sizin eve yeterli olur dedi. Bu doğrumudur?

Vaillant 296-3-5: minimum ısıl güçte 9.6kw tüketiyor
    2400-2500liralık premix yoğuşmalı bir kombi için çok yuksek bir oran
    bu kombinin modülasyon aralığı da geniş değil
    ayrıca modülasyonlu termostatları çok pahalı
    vaillant,500liraya termostat satıyor

yarın birgün bu kombiye oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinden faydalanmak için modülasyonlu termostat almaya kalksanız
    500lira para vermeniz gerekecek
    modülasyondan yapacağınız tasarrufla 500lirayı amorti etmeniz imkansız

bütün kombilerde kireçlenme sorunu yaşanabilir.bu biraz da bulunduğunuz şehirdeki suyun kireciyle alakalı
    ariston ile ilgili verilen bilgiler yanlış

yapacağınız şey basit koçtaş'tan 50-60liraya manyetik kireç önleyici ekosu kelepçesi alıp kombinin soğuk su borusuna takacaksınız
    kombiniz kireç tutmaz

http://www.ekosu.com/list/list.asp?ktgr_id=354

ariston genus premium minimum da: 6kw tüketiyor

vaillant 296-3-5: 9.6 kw

para ve tercih sizin

• quote:

quote:

quote:

quote:

ariston genus premium
    hem premix yoğuşmalı

Vaillant 296-3-5: minimum ısıl güçte 9.6kw tüketiyor
    2400-2500liralık premix yoğuşmalı bir kombi için çok yuksek bir oran
    bu kombinin modülasyon aralığı da geniş değil
    ayrıca modülasyonlu termostatları çok pahalı
    vaillant,500liraya termostat satıyor

yarın birgün bu kombiye oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinden faydalanmak için modülasyonlu termostat almaya kalksanız
    500lira para vermeniz gerekecek
    modülasyondan yapacağınız tasarrufla 500lirayı amorti etmeniz imkansız

bütün kombilerde kireçlenme sorunu yaşanabilir.bu biraz da bulunduğunuz şehirdeki suyun kireciyle alakalı
    ariston ile ilgili verilen bilgiler yanlış

yapacağınız şey basit koçtaş'tan 50-60liraya manyetik kireç önleyici ekosu kelepçesi alıp kombinin soğuk su borusuna takacaksınız
    kombiniz kireç tutmaz

http://www.ekosu.com/list/list.asp?ktgr_id=354

ariston genus premium minimum da: 6kw tüketiyor

vaillant 296-3-5: 9.6 kw

para ve tercih sizin

Bizim sitede 286 3-3 alanlar var onun tüketimi nedir acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blumer

Merhaba Arkadaşlar,

evinize daha çok 30kw civarında bir kombi yeterlidir

ariston genus premium 30kw ve eca confeo premix 30kw iyi bir tercih

ferroli econcept 25kw evinizdeki petekleri besleyemez,yetersiz kalır
    bir üst versiyon ise 35kw
    ara model 30kw yok

özellikle ariston genus premium'un modülasyon aralığı eca'ya göre daha geniştir
    minimum ısıl güçte daha az tüketim yapar

ferroli domicondens evimde kullanıyorum.condens yoğuşmalı kombiler içinde alınabilecek en iyi kombilerden biridir

ama premix yoğuşmalı kombilere yönelmenizi öneririm

yazdığım iki kombi haricinde:

baymak falke condens öneririm : 28kw+premix yoğuşmalı+7 yıl garantili

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Condense-28-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824080kcal/h%29-28kw-24080--215

hocam çok teşekkür ederim,
    Baymak falke condens modeli, özellik bakımından ECA ve aristonla eşdeğer olması yanında 7 yıl garantisi insanı cezbediyor fakat marka olarak çevremdeki kötü referansları birazcık düşündürüyor.

Keşke Ferrolinin 30 Kw ara modeli olsa demekten kendimi geri alamıyorum, fakat tavsiyenize istinaden ciddi olarak Ariston genus premium modeli düşünmekteyim. Keşke garanti süresi daha uzun olsa.

Baymak falke condens modelinin 7 yıl garanti avantajını saymazsak Ariston Genus premium modeli ile iki arasında bir tercih yapacak olsak, sizin tercihiniz hangi markadan yana olurdu.

• Merhaba arkadaşlar

disintegration ve memint vermiş olduğunuz bilgiler ve yardımlar için teşekürler...

Sizin ve çevre araştırmalarıma göre tam bir çıkmazdayım
    1)Baymak Brötje Novadens Extra
    2)Ariston Genus Premium hatta belki Clas Premium
    3)ECA Confeo Premix
    4)memint söyleyene kadar hiç aklımda olmayan ama bugün içersinde ismini birkaç kez genel olarak olumlu duyduğum Bosch Classic Condens

ilk tercihim Baymak olacaktı ama çevreme baymak diyince kötü tepkiler aldım.Hatta arkadaşın kuzeni baymakta staj yapmasına rağmen kesinlikle baymak almasın dedi.Böylelikle hepsine aynı mesafedeyim ve yönlendirmelere açığım...

@memint benim getirdiklerim mi böyle bilmiyorum ama keşife gelenlerde bir profesyonelik göremedim(belkide çok çok profesyoneller).Mesela biri göz kararı odalara baktı 26 bin ve 9,5 mt petek dedi ,biri müteahhitin bıraktığı petek borularının yükksekliğini ölçtü 26 bin ve 7,4 mt petek dedi.Gelenlerin hepsine sordum neye göre nasıl hesapladın diye ama bakınca artık anlıyoruz şeklinde cevap aldım.Birde sayın memint Baymak Brötje Novadens Extra , Ariston Premium kombiler ve Bosch Classic Condens kıyasladığınızda nasıl bir sonuç ortaya çıkartırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FenerLee_ -- 4 Mayıs 2012; 1:24:36 >

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.