Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1000 TL. civarında kombi almak istiyorum. Bunun için en uygunu Demirdöküm Atron 24 görünüyor. Adana'da yaşadığımız için öyle yoğuşmalı vs. pahalı kombilere burda ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum. atron veya bu fiyata yakın başka kombileri kullanan arkadaşlar görüşlerini bildirirlerse çok memmun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Arkadaşlar 1000 TL. civarında kombi almak istiyorum. Bunun için en uygunu Demirdöküm Atron 24 görünüyor. Adana'da yaşadığımız için öyle yoğuşmalı vs. pahalı kombilere burda ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum. atron veya bu fiyata yakın başka kombileri kullanan arkadaşlar görüşlerini bildirirlerse çok memmun olurum.

baymak falke fx var
    7 yıl garantili
    sıcak su verimi çok iyi,1 dk da 13,7 litre sıcak su hazırlayabiliyor ve çift eşanjörlü
    kullanım suyu eşanjörü paslanmaz çeliktir
    anti blokaj sistemi var
    ayrıca opsiyonel olarak dış hava sensörü de takılabiliyor
    ama bence en önemli özelliği 7 yıl garanti
    konvansiyonel kombilerde kolay kolay verilmiyor bu garanti
    internette 1000lira civarında

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Arkadaşlar 1000 TL. civarında kombi almak istiyorum. Bunun için en uygunu Demirdöküm Atron 24 görünüyor. Adana'da yaşadığımız için öyle yoğuşmalı vs. pahalı kombilere burda ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum. atron veya bu fiyata yakın başka kombileri kullanan arkadaşlar görüşlerini bildirirlerse çok memmun olurum.

baymak falke fx var
    7 yıl garantili
    sıcak su verimi çok iyi,1 dk da 13,7 litre sıcak su hazırlayabiliyor ve çift eşanjörlü
    anti blokaj sistemi var

Cevabın için teşekkürler. Hemen internetten araştırdım, fiyatı 1100 Lira civarında demirdökümden daha mantıklı görünüyor. Bu kombiyi internetten siparişini verip alırsam servis kurulumu yaparmı?..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

baymak falke fx var
    7 yıl garantili
    anti blokaj sistemi var

Cevabın için teşekkürler. Hemen internetten araştırdım, fiyatı 1100 Lira civarında demirdökümden daha mantıklı görünüyor. Bu kombiyi internetten siparişini verip alırsam servis kurulumu yaparmı?..

bence de kesinlikle demirdökümden daha mantıklı

reklam gibi olacak ama şu sitede 1020 lira

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BAYMAK%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=282&urun=BAYMAK%20FALKE%20FX%2020.000

kombi kurulumunu servis yapmaz.adana da önce kombinizi monte edecek bir doğalgaz firması bulmanız lazım
    firma montajını yapıp servise yönlendirecek
    servis sadece kombinin ilk açılışını yapıp 7 yıl garanti belgesini onaylayacak

ayrıca daha önemlisi baymak ın adana da 7x24saat görev yapan yetkili servisi var
    herhangi bir arıza durumunda,acil müdahele için bu da çok büyük bir artı

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Şubat 2012; 22:35:29 >

• sevgili yeniçeri kardeşim mesajını şimdi görebildim kusura bakma cevaplamakta geciktim. ben bu sayfada mümkün olduğunca cihaz tavsiyesinde bulunmak yerine cihazı kullananlardan memmuniyetleri ve memmuniyetsizliklerini öğrenmeyi amaçlıyorum. en son birisine kombi önerdim kartı yandı türbini bozuldu oda kendi annemdi o günden sonra hem markanın bayiliğini hemde cihaz önerme işini kendi adıma kapattım. baymakın bahsedilen cihazının katoloğ değerleri güzel tabi gerçekleri yansıttıysa yada diğerleride yansıtıyorsa bu kadar emek verilmiş bir cihazada kötü demek bana biraz abes geliyor. saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkancop

çorumda ikamet ediyorum. evim tek daire üzerine 4. kat(ara kat) 8mm dış ylıtım var duvarlar 20 lik tuğla. kat aralarında asmolen tavan var .yalıtımlı dediler.

oda kullanım metre karelerini yaklaşık yazıyorum petek boylarını ölçülerinide

mutfak güney batı cepeli 19 m.kare 100 cm petek canım önünde kapının yanın da
    salon kuzey batı 30m.kare 2 tane 130cm petek cam önlerinde
    orturma odası kuzey 17 m. kare 100 cm petek fransız can yanı duvarda
    1. çocuk odası kuzey 15 m.kare 100 cm petek cam önü
    yatak odası kuzey dogu 20 m.kare 120 cm petek
    2. çocuk odası dogu güney 9 m.kare 120 cm petek cam önü balkon yanı
    ara hol de 810 cm petek giriş kapısı çaprazı

petekler eca marka
    tesisat fırat boru beyaz olanlarda su borusu gibi
    binanın 4 tarafı açık tek daire üzerine
    bildiklerim bunlar

160 metre kare eve 24 kw kombi yeterli gelmez oyguşmadan verim alamazsınız demişsiniz. bende evin oda ve petek büyüklüklerini yazdım.

baymak falke cadense 24 kw almaya karar verdim

ikinci tercihim baymak attivo lambert 24 kw
    sizcede uygunmudur.

28 kw önermişsiniz fazla değilmi? yakıt tüketimi fazlalaşmaz mı?
    cevabınız için çok teşekkür edrim tekrardan

evimdeki petek uzunluğu 9 metre ve birde havlu pan var toplam 10 metreye yakın oluyor.

ben baymak düşünüyorum. baymak falke condense modellerinden ( %109 verimli premix modellerinden) ama hangi boyunu alacağımı bilemiyorum
    24 kw sı yeter diyende var. yok 28 kw al senin ev büyük daha iyi verim alırsın diyende var.

bana 18000-2000 kcal/h arası enerji veren bir premix kombi yeter mi?
    yoksa 22000-24000 kcal/h arası enerji veren bir kombimi alayım?

Selamlar,

Çorum , 4. kat ara daire ve dış cephede 8cm lik yalıtım levhası var. Çorum için Proje değeri -15 derecedir ve eğer gerçekten xps veya eps olsun 8 cm lik yalıtım levhası kullanıldıysa , öncelikle inşaat firmasını tebrik etmek gerekiyor.
    Tavan yüksekliği 2,75 düşünülürse.
    mutfak güney batı cepeli 19 m.kare 100 cm petek canım önünde kapının yanın da mutfaklar için hedef sıcaklı 18 derecedir buna göre belirttiğiniz yalıtım için bile 1,2 olması gerekir.
    salon kuzey batı 30m.kare 2 tane 130cm petek cam önlerinde mevcut petekler 22 derece ortam için yeterlidir.
    orturma odası kuzey 17 m. kare 100 cm petek fransız can yanı duvarda 20 derece ortam için en az 1,1 mt olması gerekir. (17*2,75*35=1636/1475= 1,1 mt)
    1. çocuk odası kuzey 15 m.kare 100 cm petek cam önü 22 derece ortam için mevcut yeterli (15*2,75*35= 1444/1405= 1 mt)
    yatak odası kuzey dogu 20 m.kare 120 cm petek 20 derece ortam için en az 1,3 mt olmalı
    2. çocuk odası dogu güney 9 m.kare 120 cm petek cam önü balkon yanı mevcut 22 derece ortam için fazlasıyla yeterli buradaki ölçü ile mutfak veya oturma odası değiştirilebilir.
    ara hol de 800 cm petek giriş kapısı çaprazı m2 belirtilmemiş ama muhtemel olarak 12 m2 dersek 20 derece ortam için mevcut yeterli. Firmayı ayrıca holede petek koyduğu içinde tebrik etmeli bir çok firma bunu yapmıyor. Camlarınızda ısıcam yapılmıştır.

petekler eca marka Piyada DD plustan sonra en iyi peteklerden biridir. Üretim tek. DD Plus ile aynıdır . Ancak ECA birde daha ucuz alt grup peteğide var.
    tesisat fırat boru beyaz olanlarda su borusu gibi Muhtemelen oksijen bariyerli değil.
    binanın 4 tarafı açık tek daire üzerine Tamamen serbest korumasız ortam özelliğinde

Bu değerlere göre 110 m2 ye geldik 12 m2 hol dedik , banyo kaç m2 dir . Zira 160 m2 ye daha ulaşamadık. Bu konuda en çok gözden kaça husus net ısıtma m2 dir. Zira genelde müteahhit, emlakçı ve tapuda yazan değerler brüt değerler olup . Hatta bunlara merdiven sahalıkları bile dahil edilebiliyor. Net m2 ye balkonlar ve küçük wc , kiler, çamaşır odası gibi ısıtma yapılması düşünülmeyen yerlerde dahil olabileceğinden, ısıtma yapılan alanların tek tek ölçülerek hesabın buna göre yapılması çok önemlidir.

Mevcut şartlara düşünürsek 160 m2 neti olan bir dairenin yaklaşık ısıtma m2 si en az 145 m2 dir. Buna göre kabaca 14000 kcal yeterli olur.
    pkkp22 h:60 peteklerden 10 mt si 75-65 derecelik işletme için yeterli olacaktır. Ancak sizin şu an banyo hariç 8,8 mt peteğiniz var. Banyoda bulunan havlupan aslen ısıtma amaçlı değildir, dekoratif bir ürün olup , ismi üzerinde olduğu gibi havlu , bornoz vb. kurutma amaçlıdır. TR havlupanların ısıtma amaçlı kullanılması çok yaygınlaştı ama 500-1200 ölçüden ortalama bir u profil oval havlupanın ısıtma gücü ancak pkkp22 h:60 bir peteğin 0,2 mt si kadardır. Bu nedenle bu ürünlerin dış cepheye bağlantısı olmayan daha ziyade 3-4 m2 aşmayan alanlarda kullanılması uygundur.
    Banyoların olması gereken hedef sıcaklıkları 24-26 derece aralığıdır. Sizdeki havlupanın ölçüsünü bilmiyorum ama muhtemelen 7-8 m2 den küçük olmayan banyonuz için bu ısıtmayı yapması mümkün değil.
    Mevcut petek boylarınız 75-65 derecelik işletmeye göre ayarlanmaya çalışılmış. Bu nedenlede yoğuşmalı bir ürün kullandığınızda yoğuşmadan her daim tam verim almanızda mümkün olmayacaktır.
    Ayrıca tesisatında oksijen bariyerli olamadığı ihtimalinide dikkate alırsak, en uygun ürünlerin melez modeller olan , üç eşanjörlü olarak tabir edilen ürünler olduğunu söyleyebilirim.
    Bunlarda buderus gb012, bosch condanse 2000w , baymağın , arıstonun ürünleri olabilir. Ya da riske girip uygun fyatlı tam yoğuşmalı bir ürün tercih edebilirsiniz. Ama oksijen emilinden dolayı markayada bağlı olarak ürünün eşanjör ömrü 8-9 seneyi geçmez.
    Yoğuşmalı ürün için gereken 55-45 işletmeleye uygun petek boyu için dairenizde pkkp22 h:60 peteklerden en az 19 metre kullanmanız gerekir ki bu zaten fiziksel olarak mümkün değil.
    Benim önerim , petek boylarına dokunmanız mümkün değil ise ilk önerdiğim tarzdaki melez modellerden seçmenizdir. Petek boylarında 12 mt civarına bile çıkarsanız muhtemelen üç çeyrek olan dağıtım hattınızda ki uzak peteklerde sirkülasyon sorunu oluşacak. Bu nedenle 8cm lik yalıtımınıza güvenmek durumundasınız. Ayrıca petek arkalarına yalıtım levhaları ve pencerelerde, daire kapısında sızdırmazlık kontrolüde yapmanızı öneririm. Peteklere takılacak termostatik vanalarda hem ekonomi hemde konfor sağlayacaktır. Oda termostadınıda kesinlikle öneririm.
    Yalıtım tarafında eğer bir zayıflık söz konusu ise bu şartlarda mevcut peteklerinizin vereceği değerler 75-65 derecelik işletmede 20 derece için 13000 kcal 90-70 derecelik işletmede ise 20000 kcal olcaktır. Mevcutlara göre 20-24 kw aralığındaki tüm ürünler size rahatlıkla yeterli olurlar. Dairenizin yalıtım zafiyeti olması durumunda ki ısıl ihtiyacı ise en fazla 20000 kcaller civarına çıkabilir. Bu durumda 26 ,28 veya 30 kw ürün almanızı öneririm. Yalıtım konusunda ki tespitiniz doğruysa 20- 24 kw aralığında ki ürünler rahatlıkla yeterli olur.Ama sıcak su kullanımıda dikkate alındığında 24 kw lık ürünün daha doğru olacağını söyleyebilirim.

Birde yazmayı unutmuşum, %109 %107 verim bunlara çok takılmayın, bu değerler izafi verimler olup , reel verimler değildir. Bu gün en teknolojik yoğuşmalı bir kombinin reel verimi %98 den fazla değildir. Bu durum doğal gazın alt ve üst ısıl değer farkından ortaya çıkan bir durum olup , gerçeği yansıtmaz. Dünyada, yanmadan olan çevrimde %99,9 üzerinde (salt yanma laboratuvar şartlarında) verim alınmaz . Bunu istediğiniz uzmana sorabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle bir kombide düşük tüketim için yanma veriminin yanı sıra modülasyon aralığınada kesinlikle bakılmalıdır.
    Zaten tam yoğuşmalı ürünlerin nerdeyse tamamı premix karışım teknolojine sahipler. Melez modellerinde bazılarında var. Konvansiyonel yoğuşmasız ürünlerde ise kademeli veya modülasyonlu fan kullanılabiliyor bu tür ürünlerde yanma veriminde daha iyi netice alırlar. Ama sabit fan hızlı klasik kombiler için brülör modülasyonu diğer sistem bileşenleri ile tüketime direkt etki eder.
    Bu nedenle konvansiyonel ürünler arasında da farklar olabiliyor. Aynı şekilde 7 sene garanti gibi satış argümeni olan , ifadelerde ilk etapda dikkate alınmamalı ve bu 7 yıl garantinin içeriği incelenmelidir. Bunlar parça dahil , koşulsuz garanti mi yoksa bazı firmaların yaptığı gibi sınırlı koşullu garanti mi?
    Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 2 Mart 2012; 10:55:18 >

• Sayın Konuya Hakim Arkadaşlarım

Kısmet olursa hazian ayında evlenecegim, suan evim tadilat halinde, ev net 90 m2, tavan 2,75, toplam petek boyum 6m civarında, petekler eski model dokum peteklerden,evi yeni aldım ve icerisindeki mevcut petekleri kullanmaya karar verdim, kombim balkonda olacak, salon en uzak nokta olarak kaldıgı için salonun soguk olacagını soylediler termostatik vana kullanmamada fayda olacagını dusundum, dunfoss marka 5 ad vana elimde mevcut.Dış yalıtımım yok, daire apartmanın en ust katı, sag ve solundaki binalar bulundugum binadan 1 er kat kadar daha yuksek, ew 5 aydır boş oldugu ve hicbir ısıtma sisemi calıstırılmadıgı halde icerisi kalın bir kazak ile oturulabilecek vaziyette (1 erkek olarak kar yagıslı gunde degerlendirdim, şans eseri oradaydım ufak bi degerlendirme yapmıs oldum) Binanın sadece on ve arka cephesi acık, bina İstanbul / Şişli / Kurtuluşta bulunuyor.Kombinin su tesisatı bildigimiz pimaş 3/4 borular ile yapıldı ve daire zeminine gomuldu.Konuyla ilgili elimden geldiği kadar araştırma yaptım, yaptıkça kafam daha cok karıştı, çift şanjörmü tek eşanjörmü hangisi bana uygun olacak bir turlu karar veremedim,

Kombiyi konvansiynel almaya karar verdim, petek boyum yoğuşmaya uygun değil zannedersem ..yani en azndan okudugum kadarıyla ben oyle anladım. Aklımda olan ürünler şöyle..

1- Baymak Falke 24 HCY bu çift eşanjörlü (7 Yıl Garanti Aklımı Çeliyor)
    2- Bosch Classic Plus 24 B1RDW2491H Tek Eşanjör sanırım
    3- Buderus U042 24 Tek eşanjör

Bu markalar haricindede yardım ve verebileceginiz tüm fikirlerinize acıgım, Bu Hafta İcerisinde Kombiyi almam lazım yardımcı olursanız cok sevinirim, iyi aksamlar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Massnoise

Sayın Konuya Hakim Arkadaşlarım

Kısmet olursa hazian ayında evlenecegim, suan evim tadilat halinde, ev net 90 m2, tavan 2,75, toplam petek boyum 6m civarında, petekler eski model dokum peteklerden,evi yeni aldım ve icerisindeki mevcut petekleri kullanmaya karar verdim, kombim balkonda olacak, salon en uzak nokta olarak kaldıgı için salonun soguk olacagını soylediler termostatik vana kullanmamada fayda olacagını dusundum, dunfoss marka 5 ad vana elimde mevcut.Dış yalıtımım yok, daire apartmanın en ust katı, sag ve solundaki binalar bulundugum binadan 1 er kat kadar daha yuksek, ew 5 aydır boş oldugu ve hicbir ısıtma sisemi calıstırılmadıgı halde icerisi kalın bir kazak ile oturulabilecek vaziyette (1 erkek olarak kar yagıslı gunde degerlendirdim, şans eseri oradaydım ufak bi degerlendirme yapmıs oldum) Binanın sadece on ve arka cephesi acık, bina İstanbul / Şişli / Kurtuluşta bulunuyor.Kombinin su tesisatı bildigimiz pimaş 3/4 borular ile yapıldı ve daire zeminine gomuldu.Konuyla ilgili elimden geldiği kadar araştırma yaptım, yaptıkça kafam daha cok karıştı, çift şanjörmü tek eşanjörmü hangisi bana uygun olacak bir turlu karar veremedim,

Kombiyi konvansiynel almaya karar verdim, petek boyum yoğuşmaya uygun değil zannedersem ..yani en azndan okudugum kadarıyla ben oyle anladım. Aklımda olan ürünler şöyle..

1- Baymak Falke 24 HCY bu çift eşanjörlü (7 Yıl Garanti Aklımı Çeliyor)
    2- Bosch Classic Plus 24 B1RDW2491H Tek Eşanjör sanırım
    3- Buderus U042 24 Tek eşanjör

Bu markalar haricindede yardım ve verebileceginiz tüm fikirlerinize acıgım, Bu Hafta İcerisinde Kombiyi almam lazım yardımcı olursanız cok sevinirim, iyi aksamlar dilerim

kombiyi balkona koyacaksanız kombiyi soğuktan izole etmeniz gerekir.eğer kombiyi bir dolaba koyacaksanız
    yakıt tüketiminiz artar.kombiyi mümkünse evin içine,mesela mutfağa monte edin
    eğer bu maliyetli bir iş olacaksa balkonda kombiyi pvc çift cam ısıcamla kapatın
    yani kısacası balkonda kombi demek:tüketimin artması demek.aklınızda bulunsun

buderus u 42 fiyatına göre pahalı ve donanımsız bir kombi,internette 1350lira
    sıcak su verimi 2 yıldız,2 tam modülasyon yapıyor.bosch taki muadili bosch classic plus

bosch classic plus ve buderus u42 genel olarak benzer özellikler gösteren kombiler
    her iki kombide bitermik eşanjörlü,sıcak su verimleri 2 yıldız,ve oda sıcaklığında modülasyon yapabilme özellikleri yok
    zaten ikisi de beko-arçelik gibi aynı şirket grubuna bağlı kombiler

tek eşanjörlü kombilerin kendine göre avantaj-dezavantajı var
    çift eşanjörlü kombilerin kendine göre avantaj-dezavantajı var

benim size önereceğim 2 kombi var

ferroli domitech: 1250lira 5 yıl garanti
    %30 - %100 geniş modülasyon aralığına sahiptir (bu modülasyon aralığı her kombide olan bir özellik değildir)

ferroli patentli bitermik eşanjörlü:1 dk da 13,7 litre sıcak su hazırlar

bitermik eşanjörlü olduğu için bu kombilerde 3 yollu vana olmaz.

(3 yollu vana fiyatı ucuz olan çift eşanjörlü kombilerde uzun vadede bozulan bir parça)
    oda sıcaklığında modülasyon yapabilir.domitech in kartının yazılımı bu özelliği destekler
    ( her kombide kolay kolay olmayan bir özellik:bu özelliğini aktif hale getirebilmek için ferroli modülasyonlu digital termostatı almanız gerekir:opsiyonel)

bitermik eşanjörlü olduğu için kalorifer devresi iyi çalışan bir kombidir

en önemli özelliği ise sorunsuzdur.son 2 yılda çevremde önermediğim kimse kalmadı
    birçok insan sayemde bu kombiyi kullanıyor,kesinlikle sorunsuz bir kombidir
    zaten kendimde bu kombiyi alacaktım.sonra vazgeçtim
    ferroli domitech'in yoğuşmalı versiyonu: bitermik eşanjörlü ferroli domicondense yoğuşmalı kombi aldım

baymak falke fx:internette 1020lira :7 yıl garanti
    anti blokaj sistemi var
    ama bence en önemli özelliği: 7 yıl garanti

kombi alırken uzun vadeli düşünün.uzatılmış garantiye inanlardanım

kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Mart 2012; 22:24:59 >

• Onerileriniz.icin.cok.tesekkur ederim, termostatik vanalar icin.diyeceginiz bisey warmi acaba? Birde siz olsaniz ferolliyimi yoksa bahsi gecen baymak imi alirdini, balkonum kapali, yinede kombi dolabina.koyacagim kombiyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onerileriniz.icin.cok.tesekkur ederim, termostatik vanalar icin.diyeceginiz bisey warmi acaba? Birde siz olsaniz ferolliyimi yoksa bahsi gecen baymak imi alirdini, balkonum kapali, yinede kombi dolabina.koyacagim kombiyi
  • quote:

Onerileriniz.icin.cok.tesekkur ederim, termostatik vanalar icin.diyeceginiz bisey warmi acaba? Birde siz olsaniz ferolliyimi yoksa bahsi gecen baymak imi alirdini, balkonum kapali, yinede kombi dolabina.koyacagim kombiyi

termostatik vanaları çok kullanmadığınız ve soğuk kalmasını istemediğiniz odalar için
    ayrıca mutfak gibi yerlere öneririm
    ilk tercihim ferroli domitech olurdu

bu arada maddi gücünüz varsa evinize yalıtım yaptırın

mesela evin içinden en az 3cm dow strafor uygulayın.yalıtım ile doğalgaz tüketiminiz ve faturalarınız azalır
  • Ewin icerisi icin gec kaldım artık, ama seneye dış cephe kaplaması yapılacak binanın bildigim kadarıyla, yanlız ben ferrolli domitech i bahsedilen fiyat ve 5 yıl garantili olarak hicbiryerde bulamadım, garantisi 3 yıl ve ortalama fiyatı 1350 TL
  • quote:

Ewin icerisi icin gec kaldım artık, ama seneye dış cephe kaplaması yapılacak binanın bildigim kadarıyla, yanlız ben ferrolli domitech i bahsedilen fiyat ve 5 yıl garantili olarak hicbiryerde bulamadım, garantisi 3 yıl ve ortalama fiyatı 1350 TL

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=FERROL%DD%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=234&urun=FERROL%DD%20DOM%DDTECH%2020.000

1250lira
    internet sitelerine garanti için takılmayın,son 3 yıldan beri bütün ferroli kombiler 5 yıl garantilidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Mart 2012; 23:50:25 >

• quote:

Onerileriniz.icin.cok.tesekkur ederim, termostatik vanalar icin.diyeceginiz bisey warmi acaba? Birde siz olsaniz ferolliyimi yoksa bahsi gecen baymak imi alirdini, balkonum kapali, yinede kombi dolabina.koyacagim kombiyi

Var sevgili kardeşim. DİKKATTTT evinde termostatik vana kullanan kullanıcılarımız veya odalarının bazı peteklerini kullanan kullanıcılarımızın en az 2 peteğinin açık olması gerekmekte eğer oda termostatı kullanıyorsa kesinlikle termostatın takıldığı odaya termostatik vana bağlanmaması gerekmektedir. bütün vanalarımız aynı olsun yada estetik olsun diye düşünmemelidir. kombi pompa ayarı fabrikasyon olarak 3.cü konumda olduğundan ikiden az çalıştırılan petekler pompanın zorlanarak ısınmasına ve daha fazla elektrik harcamasına neden olacaktır. ayrıca seste yapmaya başlayacaktır. mümkünse bu tip düşüncesi olanların pompa ayarını 2 ye hatta 1 e almaları gerekmektedir. bu hem gaz hem elektrik tasarrufu sağlayacaktır. gelelim termostatik vananın neden evin her odasına takılamayacağına. termostatik vanalar bulundukları ortam ısısına göre ayarlandıkları dereceye ulaştıklarında kombiden habersiz radyatörün sıcak su girişini kapadıklarından kombi ısıttığı veya ısıtıyor olduğu suyu gönderirken birden bire devir dayim kesilecek pompa zorlanmaya olduğu yerde patinaj çekmeye başlayacaktır. ısıtılan su cihazın dışınada itilemediğinden kombi içinde bir ısı yığılması oluşacak sanki kombi pompası bloke olmuş gibi birden bire saniyeler içinde ısı değerleri 50-60-70-80 derecelere çıkı verecektir. cihaz kendisini aşırı ısınma korumasına alarak içindeki su soğumadan yada resetlemeden bu arızadan çıkmayacaktır. eğer emniyet termostatıda arızalı ise kombi sönmeyecek ve kazanı patlatana kadar yada en zayıf boru bağlantılarından içeride bir yeride parçalayana kadar yanacaktır. termostatik vana kullanmak çok faydalıdır ama mutlaka en az 2 radyatöre takılmadan kullanılmalıdır. eğer termostatik vana taktırdığınız halde bazı odaları kullanmayacaksanız donma koruması konumunda ayarını bırakmalısınız bu vananın üzerinde kar işareti sembolüyle işaretlenmiştir, radyatörünüzün donmasını engelleyecektir. ısı çok düştüğünde açacak ve 5 derecelere geldiğinde radyatörü kapayarak bu odanın peteğinin gereksiz ısınmasınıda engelleyerek yakıt tasarrufu ve koruma sağlayacaktır. bu bilgide aklınız bir köşesinde bulunsun istedim sevgi ve saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombici06 -- 2 Mart 2012; 19:35:19 >

• Sevgili üstadlar, Sanırım 1991 den beri kullandığım Baymak hermatik kombi, ömrünün sonuna geldi... 120 metrekarelik evde kullanabileceğim, en kaliteli ve fonksiyonel, fiyat üst sınırı olmamak kaydıyla, yani pahalı da olabilir,bir kombi tavsiye ederseniz minnettar kalırım... Sonuçta bir kere alınıyor bu cihazlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Sevgili üstadlar, Sanırım 1991 den beri kullandığım Baymak hermatik kombi, ömrünün sonuna geldi... 120 metrekarelik evde kullanabileceğim, en kaliteli ve fonksiyonel, fiyat üst sınırı olmamak kaydıyla, yani pahalı da olabilir,bir kombi tavsiye ederseniz minnettar kalırım... Sonuçta bir kere alınıyor bu cihazlar...

sanırım istanbul da sınız?
    evinizde yalıtım var mı?

eğer yoksa binanıza içten veya maddi durumuna göre dıştan mantolama yaptırmanızı öneririm.

yalıtım kombi seçimi kadar hatta daha önemli,doğalgaz faturalarında çok farkediyor

bütçede sıkıntı yoksa ferroli econcept

internette 2200-2300lira civarındadır,premix yoğuşmalı,5 yıl garantilidir

baymak kullanmışsınız, baymak tan memnun kaldıysanız baymak luna 3 duo tec öneririm

premix yoğuşmalı ve 7 yıl garantilidir fiyatı 2100-2200 lira civarındadır

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_677_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

• Evet, İstanbuldayız... Baymaktan çok memnunduk, son zamanlarda duşa gelen su ısısında sürekli dalgalanmalar ve istikrarsızlık bizi değişime yönlendirdi, yoksa herhangi bir izolasyon olmayan evimizi resmen cehenneme çevirebiliyor hala :)
    Dediğiniz gibi yalıtım veya mantolama yok, kombi mutfakta duruyor, petekler 1987 den kalma oldukça ağır cinsten :) Ferroli en iyisi diyorsanız hemen değerlendireceğim, tekrar tekrar teşekkür ederim, kısa ve açıklayıcı cevabınız için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Evet, İstanbuldayız... Baymaktan çok memnunduk, son zamanlarda duşa gelen su ısısında sürekli dalgalanmalar ve istikrarsızlık bizi değişime yönlendirdi, yoksa herhangi bir izolasyon olmayan evimizi resmen cehenneme çevirebiliyor hala :)
    Dediğiniz gibi yalıtım veya mantolama yok, kombi mutfakta duruyor, petekler 1987 den kalma oldukça ağır cinsten :) Ferroli en iyisi diyorsanız hemen değerlendireceğim, tekrar tekrar teşekkür ederim, kısa ve açıklayıcı cevabınız için...

ferroli econcept mükemmel bir kombidir (alternatif olarak baymak luna3 duo teci de araştırın)

kombinin resimlerini yayınlayayım ben değil,ferroli econcept konuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

quote:

çorumda ikamet ediyorum. evim tek daire üzerine 4. kat(ara kat) 8mm dış ylıtım var duvarlar 20 lik tuğla. kat aralarında asmolen tavan var .yalıtımlı dediler.

petekler eca marka
    tesisat fırat boru beyaz olanlarda su borusu gibi
    binanın 4 tarafı açık tek daire üzerine
    bildiklerim bunlar

160 metre kare eve 24 kw kombi yeterli gelmez oyguşmadan verim alamazsınız demişsiniz. bende evin oda ve petek büyüklüklerini yazdım.

baymak falke cadense 24 kw almaya karar verdim

ikinci tercihim baymak attivo lambert 24 kw
    sizcede uygunmudur.

28 kw önermişsiniz fazla değilmi? yakıt tüketimi fazlalaşmaz mı?
    cevabınız için çok teşekkür edrim tekrardan

evimdeki petek uzunluğu 9 metre ve birde havlu pan var toplam 10 metreye yakın oluyor.

ben baymak düşünüyorum. baymak falke condense modellerinden ( %109 verimli premix modellerinden) ama hangi boyunu alacağımı bilemiyorum
    24 kw sı yeter diyende var. yok 28 kw al senin ev büyük daha iyi verim alırsın diyende var.

bana 18000-2000 kcal/h arası enerji veren bir premix kombi yeter mi?
    yoksa 22000-24000 kcal/h arası enerji veren bir kombimi alayım?

Selamlar,

Çorum , 4. kat ara daire ve dış cephede 8cm lik yalıtım levhası var. Çorum için Proje değeri -15 derecedir ve eğer gerçekten xps veya eps olsun 8 cm lik yalıtım levhası kullanıldıysa , öncelikle inşaat firmasını tebrik etmek gerekiyor.
    mutfak güney batı cepeli 19 m.kare 100 cm petek canım önünde kapının yanın da mutfaklar için hedef sıcaklı 18 derecedir buna göre belirttiğiniz yalıtım için bile 1,2 olması gerekir.
    salon kuzey batı 30m.kare 2 tane 130cm petek cam önlerinde mevcut petekler 22 derece ortam için yeterlidir.
    orturma odası kuzey 17 m. kare 100 cm petek fransız can yanı duvarda 20 derece ortam için en az 1,1 mt olması gerekir. (17*2,75*35=1636/1475= 1,1 mt)
    1. çocuk odası kuzey 15 m.kare 100 cm petek cam önü 22 derece ortam için mevcut yeterli (15*2,75*35= 1444/1405= 1 mt)
    yatak odası kuzey dogu 20 m.kare 120 cm petek 20 derece ortam için en az 1,3 mt olmalı
    2. çocuk odası dogu güney 9 m.kare 120 cm petek cam önü balkon yanı mevcut 22 derece ortam için fazlasıyla yeterli buradaki ölçü ile mutfak veya oturma odası değiştirilebilir.
    ara hol de 800 cm petek giriş kapısı çaprazı m2 belirtilmemiş ama muhtemel olarak 12 m2 dersek 20 derece ortam için mevcut yeterli. Firmayı ayrıca holede petek koyduğu içinde tebrik etmeli bir çok firma bunu yapmıyor. Camlarınızda ısıcam yapılmıştır.

petekler eca marka Piyada DD plustan sonra en iyi peteklerden biridir. Üretim tek. DD Plus ile aynıdır . Ancak ECA birde daha ucuz alt grup peteğide var.
    tesisat fırat boru beyaz olanlarda su borusu gibi Muhtemelen oksijen bariyerli değil.
    binanın 4 tarafı açık tek daire üzerine Tamamen serbest korumasız ortam özelliğinde

Bu değerlere göre 110 m2 ye geldik 12 m2 hol dedik , banyo kaç m2 dir . Zira 160 m2 ye daha ulaşamadık. Bu konuda en çok gözden kaça husus net ısıtma m2 dir. Zira genelde müteahhit, emlakçı ve tapuda yazan değerler brüt değerler olup . Hatta bunlara merdiven sahalıkları bile dahil edilebiliyor. Net m2 ye balkonlar ve küçük wc , kiler, çamaşır odası gibi ısıtma yapılması düşünülmeyen yerlerde dahil olabileceğinden, ısıtma yapılan alanların tek tek ölçülerek hesabın buna göre yapılması çok önemlidir.

Mevcut şartlara düşünürsek 160 m2 neti olan bir dairenin yaklaşık ısıtma m2 si en az 145 m2 dir. Buna göre kabaca 14000 kcal yeterli olur.
    pkkp22 h:60 peteklerden 10 mt si 75-65 derecelik işletme için yeterli olacaktır. Ancak sizin şu an banyo hariç 8,8 mt peteğiniz var. Banyoda bulunan havlupan aslen ısıtma amaçlı değildir, dekoratif bir ürün olup , ismi üzerinde olduğu gibi havlu , bornoz vb. kurutma amaçlıdır. TR havlupanların ısıtma amaçlı kullanılması çok yaygınlaştı ama 500-1200 ölçüden ortalama bir u profil oval havlupanın ısıtma gücü ancak pkkp22 h:60 bir peteğin 0,2 mt si kadardır. Bu nedenle bu ürünlerin dış cepheye bağlantısı olmayan daha ziyade 3-4 m2 aşmayan alanlarda kullanılması uygundur.
    Banyoların olması gereken hedef sıcaklıkları 24-26 derece aralığıdır. Sizdeki havlupanın ölçüsünü bilmiyorum ama muhtemelen 7-8 m2 den küçük olmayan banyonuz için bu ısıtmayı yapması mümkün değil.
    Mevcut petek boylarınız 75-65 derecelik işletmeye göre ayarlanmaya çalışılmış. Bu nedenlede yoğuşmalı bir ürün kullandığınızda yoğuşmadan her daim tam verim almanızda mümkün olmayacaktır.
    Ayrıca tesisatında oksijen bariyerli olamadığı ihtimalinide dikkate alırsak, en uygun ürünlerin melez modeller olan , üç eşanjörlü olarak tabir edilen ürünler olduğunu söyleyebilirim.
    Bunlarda buderus gb012, bosch condanse 2000w , baymağın , arıstonun ürünleri olabilir. Ya da riske girip uygun fyatlı tam yoğuşmalı bir ürün tercih edebilirsiniz. Ama oksijen emilinden dolayı markayada bağlı olarak ürünün eşanjör ömrü 8-9 seneyi geçmez.
    Yoğuşmalı ürün için gereken 55-45 işletmeleye uygun petek boyu için dairenizde pkkp22 h:60 peteklerden en az 19 metre kullanmanız gerekir ki bu zaten fiziksel olarak mümkün değil.
    Benim önerim , petek boylarına dokunmanız mümkün değil ise ilk önerdiğim tarzdaki melez modellerden seçmenizdir. Petek boylarında 12 mt civarına bile çıkarsanız muhtemelen üç çeyrek olan dağıtım hattınızda ki uzak peteklerde sirkülasyon sorunu oluşacak. Bu nedenle 8cm lik yalıtımınıza güvenmek durumundasınız. Ayrıca petek arkalarına yalıtım levhaları ve pencerelerde, daire kapısında sızdırmazlık kontrolüde yapmanızı öneririm. Peteklere takılacak termostatik vanalarda hem ekonomi hemde konfor sağlayacaktır. Oda termostadınıda kesinlikle öneririm.
    Yalıtım tarafında eğer bir zayıflık söz konusu ise bu şartlarda mevcut peteklerinizin vereceği değerler 75-65 derecelik işletmede 20 derece için 13000 kcal 90-70 derecelik işletmede ise 20000 kcal olcaktır. Mevcutlara göre 20-24 kw aralığındaki tüm ürünler size rahatlıkla yeterli olurlar. Dairenizin yalıtım zafiyeti olması durumunda ki ısıl ihtiyacı ise en fazla 20000 kcaller civarına çıkabilir. Bu durumda 26 ,28 veya 30 kw ürün almanızı öneririm. Yalıtım konusunda ki tespitiniz doğruysa 20- 24 kw aralığında ki ürünler rahatlıkla yeterli olur.Ama sıcak su kullanımıda dikkate alındığında 24 kw lık ürünün daha doğru olacağını söyleyebilirim.

Birde yazmayı unutmuşum, %109 %107 verim bunlara çok takılmayın, bu değerler izafi verimler olup , reel verimler değildir. Bu gün en teknolojik yoğuşmalı bir kombinin reel verimi %98 den fazla değildir. Bu durum doğal gazın alt ve üst ısıl değer farkından ortaya çıkan bir durum olup , gerçeği yansıtmaz. Dünyada, yanmadan olan çevrimde %99,9 üzerinde (salt yanma laboratuvar şartlarında) verim alınmaz . Bunu istediğiniz uzmana sorabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle bir kombide düşük tüketim için yanma veriminin yanı sıra modülasyon aralığınada kesinlikle bakılmalıdır.
    Zaten tam yoğuşmalı ürünlerin nerdeyse tamamı premix karışım teknolojine sahipler. Melez modellerinde bazılarında var. Konvansiyonel yoğuşmasız ürünlerde ise kademeli veya modülasyonlu fan kullanılabiliyor bu tür ürünlerde yanma veriminde daha iyi netice alırlar. Ama sabit fan hızlı klasik kombiler için brülör modülasyonu diğer sistem bileşenleri ile tüketime direkt etki eder.
    Bu nedenle konvansiyonel ürünler arasında da farklar olabiliyor. Aynı şekilde 7 sene garanti gibi satış argümeni olan , ifadelerde ilk etapda dikkate alınmamalı ve bu 7 yıl garantinin içeriği incelenmelidir. Bunlar parça dahil , koşulsuz garanti mi yoksa bazı firmaların yaptığı gibi sınırlı koşullu garanti mi?
    Kolay gelsin.

slm cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.

evin satın alırken bize söylenen bürütü 160 m2 kullanım alanı 110m2 + 3-4 m2 banyo+10-11 m2 hol= 120-125 m2 kullanım alanı
    camlar plastik doğrama
    borular alüminyum folyolu denilenlerden

gb 012 almayı düşündüğüm kombiydi fakat 7 yıl garanti beni baymağa yöneltti. birde premix olsun istemiştim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus
    quote:

petekler eca marka tesisat fırat boru beyaz olanlarda su borusu gibi binanın 4 tarafı açık tek daire üzerine bildiklerim bunlar
    baymak falke cadense 24 kw almaya karar verdim ikinci tercihim baymak attivo lambert 24 kw sizcede uygunmudur.
    28 kw önermişsiniz fazla değilmi? yakıt tüketimi fazlalaşmaz mı?cevabınız için çok teşekkür edrim tekrardan
    bana 18000-2000 kcal/h arası enerji veren bir premix kombi yeter mi?yoksa 22000-24000 kcal/h arası enerji veren bir kombimi alayım?

Selamlar,

Kolay gelsin.

slm cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.
    evin satın alırken bize söylenen bürütü 160 m2 kullanım alanı 110m2 + 3-4 m2 banyo+10-11 m2 hol= 120-125 m2 kullanım alanı
    camlar plastik doğrama
    borular alüminyum folyolu denilenlerden

gb 012 almayı düşündüğüm kombiydi fakat 7 yıl garanti beni baymağa yöneltti. birde premix olsun istemiştim.

Selamlar,

Belirttiğiniz yeni değerlere göre her şey değişiyor. Brüt 160 m2 ise , net kullanım alanı 125 m2 civarında olur. net ısıtma alanı ise 110 m2 civarındadır.
    Net kullanım alanına banyo+hol+antre+balkonlar dahildir. Net ısıtma alanında ise balkonlar, küçük wc, kiler odası gibi yerler dahil değildir.
    Bence kesin emin olmanız için ısıttığınız her alanı ölçmenizde fayda var. Benim şu an oturduğum dairede 4+1 ve brüt 160 m2 olup 110 m2 net ısıtma alanı ile 122 m2 net kullanım alanı var.
    125 m2 net ısıtma alanı için düşünürsek 12000 kcal yeterli olur. Bu yeni değerlere mevcut 8,8 mt petek 75-65 derecelik işletmede tam ölçüsündeler.
    Banyo 3-4 m2 ise önceden belirttiğim ölçülerdeki bir havlupan 24-26 aralığı olmasada 22 dereceye kadar yükseltebilir. Yinede banyoda dış cepheye bakan duvar varsa pkkp 21 h:40 olarak 0,5 mt petek kullanmanızı öneririm.
    Tesisat alm folyolu ise güzel , tam yoğuşmalı bir kombi kullanmanızda sorun olmaz. Tam yoğuşmalı kombilerin hepsi markaya bakmaksızın premix özelliğindedir.
    buderus gb012 tam yoğuşmalı ve premix özellikte değildir ama modülasyonlu fanı olduğu için premix teknolojili olmasada , yanma verimi yüksektir. premixde ideal hava-gaz karışı önceden hazırlanıp brülöre gönderilirken, gb012 benzeri ürünlerde , brülerden gelen gaz uygun hava ile yanma odasında karşılaşır. Buradan çok fazla bir verim kaybı olmaz ama yoğuşmadan olacak kazanımdaki fark daha yüksektir.
    7 yıl garanti konusunda ki hususları belirttim.
    Baymak tercihiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.