Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Orijinalden alıntı: gencmen

quote:

quote:

Saygıdeğer Üstatlarım;
    Hemen dönüş yaptığınız ve verdiğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yalnız size verdiğim bilgilerde bazı şeyleri atlamışım galiba. Bu bilgileri size daha önce veremediğim için özür diliyorum.

Şimdi; Katı yakıt kazanı bodrum katta ve onu iptal ettirmeyeceğim dolayısıyla kombi de aynı yere monte edilecek yani mutfaklara biraz uzak, ayrıca bodrum katta kızım, eşi ve 2 torunum, üst dublekste ise eşimle ben kalıyorum. Yani Bodrum katın girişi ayrı ve 3 oda, mutfak, tuvalet, banyosuyla ayrı bir daire ancak elektrik, su, sıcak su ve ısıtma merkezi sistem, yani müşterek. Bu durumda evde 2 mutfak 3 banyo tuvalet bulunmaktadır. Hali hazırda sıcak suyu evimdeki güneş enerji sistemiyle temin ediyorum ve bize fazlasıyla yetiyor.
    Acaba Ferroli kombiyle bu güneş enerji sistemi müşterek çalışabilir mi yani günısıdan kombiye ordan mutfağa ve banyoya sıcaksu dağıtımı olurmu?
    Ya da, Yeniçeri Hocamın dediği elektrikli termosifon kombiyle müşterek mi çalışacak yoksa sadece her iki mutfağa mahsus olarak banyolar hariç mi olacak? Ya da bu termosifonu günısı çıkışına bağlayarak 2 mutfak ve 3 banyoya da verebilecekmiyiz? (Gerçi bu durumda suyun tazyiki ne olur veya tazyiki artırmak için yapabilecek bişey var mı? onu bilemiyorum tabii.) Ya da sıcak su için verebileceğiniz başka bir öneri var mı?
    Verdiğiniz ve vereceğiniz tüm bilgiler için sonsuz teşekkürler.

Ferroli econtep tech güneş enerji sistemlerine uyumlu bir cihazdır satın alma ve montaj esnasında bununla ilgili düzenlemer için yetkili servisi bilgilendirmeniz yeterli olacaktır. Güneş enerjisi üretim yaptığı mütdetce kombi devreye girmeyecek hiç güneş olmadığı zamanlarda üretimin olmadığı zamanlarda kombi devreye girecektir. Termosifon fikrini sadece mutfak kullanımı için söylemiştim yoksa üç banyoyu ve iki mutfağı beslemesi mümkün değil banyo kısmını güneş enerjisi ve kombiyle idare edeceksiniz günlük mutfak kullanımı içinde termosifon kullanılabilir. Bu öneriyide mutfak mesafesinin çok uzak olabileceğini tahmin ederek yazıyorum uzak alanlara kombi ürettiği suyu göndermesi için öncelikle borulardaki soğuk suyun atılması gerekiyor gereksiz su tüketimine neden oluyor o nedenle kombi mesafesi çok çok uzak olacaksa termosifon fikri düşünülebilir.

Termosifon kombiyle müşterek çalışmayacak, o sadece mutfak kullanımı için mutfakta musluğa yakın bir yere monte edilecek ama sizde iki adet mutfak varmış bu bağlantı nasıl olur bilemiyorum. Bence siz ferroli düşünüyorsanız yada başka bir marka düşünüyorsanız yetkili servisini arayın, evinize keşif için gelsinler güneş enerjisi ve diğer uygulamaların nasıl olabileceğini, sizin ilave yapmanız gereken birşey olup olmayacağı konusunda sizi bilgilendirsinler. Endoğrusu bu şekilde olacaktır. Cihazla ilgili soracağınız şeylere gerektiğinde bizlerde cevap veririz kapsamlı bir uygulama yapmanız gerekecek biraz zahmetli gibi görünüyor ama işlemler bittikten sonra çok verimli bir sisteminiz olacağını tahmin ediyorum.

SAYIN YENİÇERİ ÜSTADIM;
    CİHAZIN GÜNEŞ ENERJİSİ UYUMU ÇOK İYİ OLDU. BU DURUMDA ÖNCELİKLİ TERCİHİM FERROLİ OLACAK GÖZÜKÜYOR.
    HER ŞEY İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    DİLERİM, BİZLERE YARDIMCI OLAN TÜM ÜSTATLARIN HERŞEY GÖNÜLLERİNE GÖRE OLSUN.
    HEPİNİZE ÖMÜR BOYU SAĞLIKLI, BAŞARILI VE MUTLU GÜNLER DİLİYORUM.

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygıdeğer Üstatlarım;
    Hemen dönüş yaptığınız ve verdiğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yalnız size verdiğim bilgilerde bazı şeyleri atlamışım galiba. Bu bilgileri size daha önce veremediğim için özür diliyorum.

Şimdi; Katı yakıt kazanı bodrum katta ve onu iptal ettirmeyeceğim dolayısıyla kombi de aynı yere monte edilecek yani mutfaklara biraz uzak, ayrıca bodrum katta kızım, eşi ve 2 torunum, üst dublekste ise eşimle ben kalıyorum. Yani Bodrum katın girişi ayrı ve 3 oda, mutfak, tuvalet, banyosuyla ayrı bir daire ancak elektrik, su, sıcak su ve ısıtma merkezi sistem, yani müşterek. Bu durumda evde 2 mutfak 3 banyo tuvalet bulunmaktadır. Hali hazırda sıcak suyu evimdeki güneş enerji sistemiyle temin ediyorum ve bize fazlasıyla yetiyor.
    Acaba Ferroli kombiyle bu güneş enerji sistemi müşterek çalışabilir mi yani günısıdan kombiye ordan mutfağa ve banyoya sıcaksu dağıtımı olurmu?
    Ya da, Yeniçeri Hocamın dediği elektrikli termosifon kombiyle müşterek mi çalışacak yoksa sadece her iki mutfağa mahsus olarak banyolar hariç mi olacak? Ya da bu termosifonu günısı çıkışına bağlayarak 2 mutfak ve 3 banyoya da verebilecekmiyiz? (Gerçi bu durumda suyun tazyiki ne olur veya tazyiki artırmak için yapabilecek bişey var mı? onu bilemiyorum tabii.) Ya da sıcak su için verebileceğiniz başka bir öneri var mı?

Ferroli econtep tech güneş enerji sistemlerine uyumlu bir cihazdır satın alma ve montaj esnasında bununla ilgili düzenlemer için yetkili servisi bilgilendirmeniz yeterli olacaktır. Güneş enerjisi üretim yaptığı mütdetce kombi devreye girmeyecek hiç güneş olmadığı zamanlarda üretimin olmadığı zamanlarda kombi devreye girecektir. Termosifon fikrini sadece mutfak kullanımı için söylemiştim yoksa üç banyoyu ve iki mutfağı beslemesi mümkün değil banyo kısmını güneş enerjisi ve kombiyle idare edeceksiniz günlük mutfak kullanımı içinde termosifon kullanılabilir. Bu öneriyide mutfak mesafesinin çok uzak olabileceğini tahmin ederek yazıyorum uzak alanlara kombi ürettiği suyu göndermesi için öncelikle borulardaki soğuk suyun atılması gerekiyor gereksiz su tüketimine neden oluyor o nedenle kombi mesafesi çok çok uzak olacaksa termosifon fikri düşünülebilir.

Termosifon kombiyle müşterek çalışmayacak, o sadece mutfak kullanımı için mutfakta musluğa yakın bir yere monte edilecek ama sizde iki adet mutfak varmış bu bağlantı nasıl olur bilemiyorum. Bence siz ferroli düşünüyorsanız yada başka bir marka düşünüyorsanız yetkili servisini arayın, evinize keşif için gelsinler güneş enerjisi ve diğer uygulamaların nasıl olabileceğini, sizin ilave yapmanız gereken birşey olup olmayacağı konusunda sizi bilgilendirsinler. Endoğrusu bu şekilde olacaktır. Cihazla ilgili soracağınız şeylere gerektiğinde bizlerde cevap veririz kapsamlı bir uygulama yapmanız gerekecek biraz zahmetli gibi görünüyor ama işlemler bittikten sonra çok verimli bir sisteminiz olacağını tahmin ediyorum.

SAYIN YENİÇERİ ÜSTADIM;
    CİHAZIN GÜNEŞ ENERJİSİ UYUMU ÇOK İYİ OLDU. BU DURUMDA ÖNCELİKLİ TERCİHİM FERROLİ OLACAK GÖZÜKÜYOR.
    HER ŞEY İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    DİLERİM, BİZLERE YARDIMCI OLAN TÜM ÜSTATLARIN HERŞEY GÖNÜLLERİNE GÖRE OLSUN.
    HEPİNİZE ÖMÜR BOYU SAĞLIKLI, BAŞARILI VE MUTLU GÜNLER DİLİYORUM.

Çok teşekkür ederim bizlerdende sizler gibi değerli forum üyelerine sevgi ve selamlar. Takıldığınız ve içinden çıkamayacağınızı düşündüğünüz her zaman bizlere yazabilirsiniz. Tabi cihaz tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Bizlerin bütün cihazları alıp kullanma şansımız yok bu noktada siz kullanıcıların tecrübelerine ihtiyacımız var.
    Görüşmek üzere...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

quote:

quote:

Sayın Üstatlarım; Mahallemize doğalgaz yeni geldi. Kısmet olursa abone olup biz de doğalgazın tadına bakacağız. Evim Isparta Işıkkent Mahallesinde müstakil (İkiz) 3 katlı. Benim evin Cephesi : DOĞU � GÜNEY � BATI. Halihazırda evimde kalorifer tesisatı mevcut. 45 KW Kalorifer kazanı var. Radyatörler : DD 22 plus tip panel radyatör (Tamamı 60 cm yüksekliğinde ve her katta dağıtım kollektörü mevcut). Mantolama Ve Çatı Isı Yalıtımı : Yapılmış. Geçen yıl kış uzun geçti ve yedi aya yakın kalorifer yaktık. Ortalama 50-55 derece kazan sıcaklığı ile 5 ton Rus kömürü yaktım ve fevkalade ısındık. (Bu arada zemin kat salonu, fazla misafir geldiği zaman kış boyu 3 veya 4 kez ısıttık diğer günler kapalıydı )
    Şimdi ise doğalgaza nasıl dönüşüm yapacağız yardımlarınızı bekliyorum.
    Torosgaz; Evimin abone bedelinin 2 kat tahsil edileceğini ayrıca da güvence bedeli alınacağını belirtiyor. Montaj Şirketleri ise Torosgazın koyduğu doğalgaz kutusundan kombiye kadar olan tesisat ve proje için ortalama 2300 TL istiyorlar. Kombinin takılma bedeli hariç. Size göre uygun mu?
    Evimin durumunu aşağıya yazdım. İnceleyip nasıl bir kombi almam lazım bana yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca önereceğiniz kombi Fazla Pahalı olmasın ama çok gaz yakan basit bir kombi de olmasın. Hem sıcak su üretimi hem de ısıtması güzel ve tasarruflu olsun.
    Her şey için şimdiden teşekkür ederim.

Saygıdeğer Üstatlarım;
    Hemen dönüş yaptığınız ve verdiğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yalnız size verdiğim bilgilerde bir şeyi atlamışım galiba, Katı yakıt kazanı bodrum katta ve onu iptal ettirmeyeceğim dolayısıyla kombi de aynı yere monte edilecek yani mutfağa biraz uzak ancak hali hazırda sıcak suyu evimdeki güneş enerji sistemiyle temin ediyorum ve bize fazlasıyla yetiyor.
    Ya da, Yeniçeri Hocamın dediği elektrikli termosifon kombiyle müşterek mi çalışacak yoksa sadece mutfağa mahsus olarak banyolar hariç mi olacak? yani o zaman kombiye uzak banyolar bu termosifondan yararlanabilecek mi?

Değerli @gencmen,

Kombiyi bodrum kata koyma gerekçenizi belirtmemişsiniz, başka yeriniz mi yok veya başka yerde ayak altı olur diye mi düşünüyorsunuz? Her ne olursa olsun, bodruma koymanız halinde, kombiniz 35 Kw olsa bile dahili sirkülasyon pompası suyu 9-10 metre yüksekliğe çıkarmakta zorlanacaktır. Ayrıca kombi gözden uzak olacağı için, herhangi bir hata uyarısını zamanında görüp müdahale etme şansı azalacaktır. Kombiyi mutfak veya balkona monte etmeniz daha uygundur.

Ferroli Econceopt 35C, ısıtma ve kullanma suyu devrelerine sahip olup güneş enerjisi sistemleriyle uyumlu çalışabilen bir kombidir. Sadece adaptasyon için bağlantı kiti takılması gerekir. Detayını servisten öğrenebilirsiniz. Kombiyi mutfağa veya yakındaki balkona koymanız durumunda elektrikli termosifon vb ihtiyacı kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Kolay gelsin!

SAYIN MEMİNT ÜSTADIM;
    KOMBİYİ BODRUMA KOYMAMIN AMACI SADECE KALORİFER KAZANININ ORADA OLMASI VE KAZANLA BAĞLANTI KURABİLMEM İÇİN. İLERİDE ÇOK FAZLA GAZ MASRAFI OLURSA YADA GAZ KESİLİRSE YA DA ISINAMAZSAK KOMBİYİ KAPATIP KALORİFER KAZANINI TEKRAR ÇALIŞTIRMAM İÇİN KOMBİNİN VANA İLE KAZANA BAĞLANTILI OLMASI İÇİN SADECE. BİR DE GİRİŞ KATTA DIŞ KAPININ HEMEN GİRİŞİNDE SOĞUK HAVAYI KESMESİ İÇİN 1,5X2M EBADINDA 80 CM DUVAR ÜSTÜ PVC PENCERELERLE KAPLI KAPALI BİR ALAN VAR BEN ORAYI ŞİMDİLİK AYAKKABILIK OLARAK KULLANIYORUM. BEN KOMBİYİ ORAYA KOYMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA EŞİM TEHLİKELİ OLUR DİYE KARŞI ÇIKIYOR. (GERÇEKTEN GİRİŞE TEHLİKELİ OLUR MU?)ASLINDA MUTFAĞIN YANINDAKİ BALKON DA MÜSAİT AMA GİRİŞİN TAM ARKA KISMI OLDUĞU İÇİN GAZIN, SUYUN ORAYA GİTMESİ VE ÇIKMASI İÇİN DIŞARDAN VE İÇERDEN BORU DÖŞENMESİ GEREKİYOR EŞİM EVİN İÇİNDE FAZLA BORU OLSUN İSTEMİYOR.ONUN İÇİN BAŞKA BİR AMACIMIZ YOK.
    HER ŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER

Sayın @gencmen,

Alıntıladığınız mesajımdan sonraki kısa mesajımda, sonradan eklediğiniz bilgilerle evinizin bodrum + 3 kat değil, zemin + 2 kat olduğunun anlaşılmasıyla, sizin bodrum katı dediğiniz bölüme kombinin monte edilebileceğini belirtmiştim. Bu durumda kombiyle dubleks 2.katındaki radyatör seviyesi arasında yaklaşık 6-7 metre düşey mesafe olur ki sirkülasyon pompasının bu yüksekliğe suyu çıkartması beklenir. Firmadan da teyit ettirip onay alırsanız kombinizi zemin kata koymanızda mahsur yok. Belki dubleks 2.kat banyoda duş aparatına sıcak su gelişi verimli olmayabilir. Kullanımda sorun yaşarsanız pratik elektrikli ısıtıcı düşünülebilir. 1.kat girişe kombiyi koymayı, zemin kat çözümünü uygulayamamanız durumunda alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Ferroli servisi veya bölgenizde bu tür sistem uygulamaları konusunda tecrübeli firmalar ile tüm detayları görüşmenizin isabetli olacağını hatırlatarak sağlıklı günler diliyorum.

• quote:

SAYIN MEMİNT ÜSTADIM;
    KOMBİYİ BODRUMA KOYMAMIN AMACI SADECE KALORİFER KAZANININ ORADA OLMASI VE KAZANLA BAĞLANTI KURABİLMEM İÇİN. İLERİDE ÇOK FAZLA GAZ MASRAFI OLURSA YADA GAZ KESİLİRSE YA DA ISINAMAZSAK KOMBİYİ KAPATIP KALORİFER KAZANINI TEKRAR ÇALIŞTIRMAM İÇİN KOMBİNİN VANA İLE KAZANA BAĞLANTILI OLMASI İÇİN SADECE. BİR DE GİRİŞ KATTA DIŞ KAPININ HEMEN GİRİŞİNDE SOĞUK HAVAYI KESMESİ İÇİN 1,5X2M EBADINDA 80 CM DUVAR ÜSTÜ PVC PENCERELERLE KAPLI KAPALI BİR ALAN VAR BEN ORAYI ŞİMDİLİK AYAKKABILIK OLARAK KULLANIYORUM. BEN KOMBİYİ ORAYA KOYMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA EŞİM TEHLİKELİ OLUR DİYE KARŞI ÇIKIYOR. (GERÇEKTEN GİRİŞE TEHLİKELİ OLUR MU?)ASLINDA MUTFAĞIN YANINDAKİ BALKON DA MÜSAİT AMA GİRİŞİN TAM ARKA KISMI OLDUĞU İÇİN GAZIN, SUYUN ORAYA GİTMESİ VE ÇIKMASI İÇİN DIŞARDAN VE İÇERDEN BORU DÖŞENMESİ GEREKİYOR EŞİM EVİN İÇİNDE FAZLA BORU OLSUN İSTEMİYOR.ONUN İÇİN BAŞKA BİR AMACIMIZ YOK.
    HER ŞEY İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER

Bodrum kata koymanızda hiçbir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ankara'da daha önce arkadaşlarımıza yaptığımız uygulamalarda, sirkülasyon pompası veya benzeri kaynaklı kullanım yada ısıtma suyu basmama sıkıntısına rastlamadık. Örneğin 4 kata yayılmış 200 m2 net villada 30.000 kcal/h Beretta yoğuşmalıda hiç sıkıntı olmadı. 35 kW Ferroli Econcept Tech'te problem yaratacağını sanmıyorum. Kaldı ki bodrumda eski tesisata yakın monte edilmesi, yeniden ek tesisat yapılması ihtimalini de ortadan kaldıracaktır. Optimum uygulama budur.
    Yine de Ferroli Yetkili Servisi sizi daha net yönlendirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 25 Haziran 2011; 22:40:22 >

• Hepinize çok çok teşekkür ediyorum Saygıdeğer Üstatlarım.
    Dilerim herşey gönlünüzce olur. Kendinize iyi bakın.
    Sevgi ve saygılarımla.
  • slm arkadaşlar
    sevgili ustalarıma yardımları için çok teşekür edyorum
    FERROLİ DOMİTECH 20.000 kombiyi almaya karar verdim kombinin interneten baktığım kataloglarında kabalosuz oda termostatı ile kullanılabileceği görünüyor.

ürünü satın alacağım bayide general marka oda termostatı var
    bu kombi ile sorunsuz uyum içinde çalışabilecek hem kabllolu hem kablosuz hangi termostatları tavsiye edersiniz? termostatlarda modülasyon özelliği olması gereklimidir?
    general marka oda termostatların modülasyon yapma özelliği varmıdır?ürün özelliklerinde böyle bir şey yazmıyor.

önerilerinizi bekliyorum ustalarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: impossible

slm arkadaşlar
    FERROLİ DOMİTECH 20.000 kombiyi almaya karar verdim kombinin interneten baktığım kataloglarında kabalosuz oda termostatı ile kullanılabileceği görünüyor.

bu kombi ile sorunsuz uyum içinde çalışabilecek hem kabllolu hem kablosuz hangi termostatları tavsiye edersiniz? termostatlarda modülasyon özelliği olması gereklimidir?
    general marka oda termostatların modülasyon yapma özelliği varmıdır?ürün özelliklerinde böyle bir şey yazmıyor.

Ferroli nin kendi markası olan yada desteklediği markaları tercih ediniz aksi halde cihazı garanti kapsamına çıkarabilirsiniz. Modülasyonlu oda termostatı almanız daha avantajlıdır En uygun modülasyonlu ferroli termostat 120 tl civarında kablosuz olanıda 240 tl civarında kombi com sitesini inceleyebilirsiniz.
    General marka termostatlarda modülasyon özelliği mevcut değildir. Kablolu kablosuz tercihi size kalmış birşey hiçbir artısı ve eksisi olmayan bir durum kullanıcı zevkine ve konforuna kalmış birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: impossible

slm arkadaşlar

Yeniçeri üstadın da dediği gibi Generale oda termostatları modülasyon yaptırmaz, kombi garantisi bakımından sıkıntı yaratır. Bunun yerine, mali durumunuza göre Firmanın da önerdiği aşağıdaki 1. ve 2. modülasyonlu oda termostatını tercih edebilirsiniz. 1. sıradaki Honeywell üretimi haftalık program yapmayan, uzaktan kumandası vb özellikleri olmayan basic modeldir. Romeo oda termostatı ise 100 TL daha pahalı (218 TL) ama yurt dışında da kullanılan, aşağıda detaylı özellikleri sayılan modelidir.
    Haftanın yedi günü 24 saat ısı programı yapma imkanı
    Oda sıcaklığını 0,5°C hassasiyette ve 7 ila 35°C arasında ayarlama
    Kablolu uzaktan kumanda ile kombini yanına gitmeden kombi üzerindeki her türlü çalışma parametrelerini inceleme ve değiştirme imkanı
    Modülasyon özelliği (0,1°C hassasiyetle oda sıcaklığını sabitleme özelliği)
    Arıza ve hataları bildirme özelliği
    Uzaktan reset özelliği
    Donma koruması
    Hafıza korumalı

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Modulasyonlu-Dijital-Oda-Termostati-(Oval)-0--10137
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Romeo-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-0--10133

• quote:

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum Saygıdeğer Üstatlarım.
    Sevgi ve saygılarımla.

Umarım siz de arzuladığınız faydayı sağlayan bir tesisat oluşturursunuz.
  • quote:

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum Saygıdeğer Üstatlarım.
    Sevgi ve saygılarımla.

Sistemin kurulumunu yaptıktan sonra detaylarını ve kullanım deneyimlerinizi de paylaşırsanız, yeni kullanıcı adayları için yol gösterici olur.
    Saygılarımla...
  • merhaba arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.sizden kombi konusunda tavsiyeler istiyorum.hangi marka kombiyi önerirsiniz.evim 120 m2 2.kat ısı yalıtımı mevcut yeni bina.eşimde bende çalışıyoruz sabah 8 de evden çıkıp akşam 7 de evde oluyoruz.hangi kombinin ne gibi özellikleri var.biz çalışanlar için ne tavsiye edersiniz.ilk defa kullanıcaz.tasarruflu olması için ne yapmalıyız.hangi markaların servisleri daha iyi.şuan kulaktan dolma bilgilerleyiz.ne yapçağımızı şaşırdık.herkes bir marka söylüyor.günlerdir araştırıyorum.bu sitede yazılan bütün yorumları okudum ve üye oldum bana yardımcı olmanız için.şimdiden teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkncyln

merhaba arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.sizden kombi konusunda tavsiyeler istiyorum.hangi marka kombiyi önerirsiniz.evim 120 m2 2.kat ısı yalıtımı mevcut yeni bina.eşimde bende çalışıyoruz sabah 8 de evden çıkıp akşam 7 de evde oluyoruz.hangi kombinin ne gibi özellikleri var.biz çalışanlar için ne tavsiye edersiniz.ilk defa kullanıcaz.tasarruflu olması için ne yapmalıyız.hangi markaların servisleri daha iyi.şuan kulaktan dolma bilgilerleyiz.ne yapçağımızı şaşırdık.herkes bir marka söylüyor.günlerdir araştırıyorum.bu sitede yazılan bütün yorumları okudum ve üye oldum bana yardımcı olmanız için.şimdiden teşekkürler.....

Merhaba şehir olarak nerde yaşadığınızı yoğuşmalı yada konvansiyonel nasıl bir kombi istediğinizi bütcenizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Gündüz evde kimse bulunmuyorsa kombiyle birlikte oda termostatı almanız sizin için faydalı olacaktır. Kombi servisleri bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir mesala istanbul için hemen hepsi aynı şekilde yaygın ve kolay ulaşılır demek yanlış olmaz. Siz yukarda sorduğum sorulara cevap verirseniz tercihinizde yardımcı olmaya çalışırız.

• quote:

Merhaba şehir olarak nerde yaşadığınızı yoğuşmalı yada konvansiyonel nasıl bir kombi istediğinizi bütcenizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Gündüz evde kimse bulunmuyorsa kombiyle birlikte oda termostatı almanız sizin için faydalı olacaktır. Kombi servisleri bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir mesala istanbul için hemen hepsi aynı şekilde yaygın ve kolay ulaşılır demek yanlış olmaz. Siz yukarda sorduğum sorulara cevap verirseniz tercihinizde yardımcı olmaya çalışırız.

Tekirdağ merkezde yaşıyorum.yoğuşmalı hakkında şöyle bişey duydum sözde petek boyu 12 metreyi geçmeyenlere tavsiye edilmiyormuş.bide evin 120m2 den büyük olması gerekiyormuş diye.bu ne kadar doğru peki.kullanan bi arkadaşım demirdöküm nitron kullanıyor ve çok memnun bana onu tavsiye ediyor yoğuşmalı değilmiş.aylık ödediği faturada gayet uygunmuş.onlarda çalışan gündüz evde yoklar.diğer arkadaşım viesmann diyor.biri yoğuşmalı diyor şaşırdım yani.oda termostatı alıcam onu daha öncede duymuştum.bütçeye gelince valla iyi bişey olsun beni yarı yolda bırakmasın hergün arızalanıpta aldığıma pişman etmesinde ne kadar olursa olsun yani.

• quote:

quote:

Tekirdağ merkezde yaşıyorum.yoğuşmalı hakkında şöyle bişey duydum sözde petek boyu 12 metreyi geçmeyenlere tavsiye edilmiyormuş.bide evin 120m2 den büyük olması gerekiyormuş diye.bu ne kadar doğru peki.kullanan bi arkadaşım demirdöküm nitron kullanıyor ve çok memnun bana onu tavsiye ediyor yoğuşmalı değilmiş.aylık ödediği faturada gayet uygunmuş.onlarda çalışan gündüz evde yoklar.diğer arkadaşım viesmann diyor.biri yoğuşmalı diyor şaşırdım yani.oda termostatı alıcam onu daha öncede duymuştum.bütçeye gelince valla iyi bişey olsun beni yarı yolda bırakmasın hergün arızalanıpta aldığıma pişman etmesinde ne kadar olursa olsun yani.

Soylenen şeyler tamamen uydurma 120 m2 alana 9 mt cıvarında petek ıhtıyacınız olacaktır bu her ıkı sıtem ıcınde yeterlıdır. Ozellıkle yalıtımlı bır konutunuzun olması sıze yogusmalı cıhazda avantaj saglayacaktır. Dusuk ısletme sıcaklıgında çalışan yogusmalı kombı yalıtımlı bınalarda tasarruflu tuketımını ust sevıyeye cıkaracaktır. Tesısat durumunuz nedır kurulu bır duzen varmı yenı bastanmı yaptıracaksınız. Kombı secımınde yogusmalı olarak ılk sırada onerdıgım kombı ferrolı econtep tech tır sonrasında butceye gore dıger markaları veya konvansıyonel cıhazları onerebılırım. Tesısat durumunuzada belırtın uzerınde konusalım.

• Orijinalden alıntı: yeniceri

Soylenen şeyler tamamen uydurma 120 m2 alana 9 mt cıvarında petek ıhtıyacınız olacaktır bu her ıkı sıtem ıcınde yeterlıdır. Ozellıkle yalıtımlı bır konutunuzun olması sıze yogusmalı cıhazda avantaj saglayacaktır. Dusuk ısletme sıcaklıgında çalışan yogusmalı kombı yalıtımlı bınalarda tasarruflu tuketımını ust sevıyeye cıkaracaktır. Tesısat durumunuz nedır kurulu bır duzen varmı yenı bastanmı yaptıracaksınız. Kombı secımınde yogusmalı olarak ılk sırada onerdıgım kombı ferrolı econtep tech tır sonrasında butceye gore dıger markaları veya konvansıyonel cıhazları onerebılırım. Tesısat durumunuzada belırtın uzerınde konusalım.

Ben evi anahtar teslim aldım 2 ay oldu oturuyorum.yeni bina bütün tesisatı hazır petek boyu 8 m toplamda.ferroli markanın servisi nasıl peki.tesisat hakkında başka ne bilgi verebilirim mesela.petek boruları kalın plastik beyaz borular.açıkçası çok fazla dikkat edip incelemedim..viesmann hakkında ne düşünüyosunuz.biz kullananlardan ve internetten araştırıp 4 marka üzerinde yoğunlaşmıştık eşimle.baymak,vaillant,viesmann ve demirdöküm..bide az biraz e.c.a takıldı aklımıza..bunların hakkında ne gibi bilgiler tavsiyeler verirsiniz...

• Orijinalden alıntı: srkncyln

Ben evi anahtar teslim aldım 2 ay oldu oturuyorum.yeni bina bütün tesisatı hazır petek boyu 8 m toplamda.ferroli markanın servisi nasıl peki.tesisat hakkında başka ne bilgi verebilirim mesela.petek boruları kalın plastik beyaz borular.açıkçası çok fazla dikkat edip incelemedim..viesmann hakkında ne düşünüyosunuz.biz kullananlardan ve internetten araştırıp 4 marka üzerinde yoğunlaşmıştık eşimle.baymak,vaillant,viesmann ve demirdöküm..bide az biraz e.c.a takıldı aklımıza..bunların hakkında ne gibi bilgiler tavsiyeler verirsiniz...

Plastık borular uzerınde yazan serı numaralarından boru cınsını tesbıt edebılrız. 8m petek boyu yeterlımı degılmı gormemız ıcın oda m2 lerını ayrı ayrı bılmemız gerekır. Genel anlamda yalıtımlı bır alan ıcın yeterlı gorunuyor yınede net alana gore ayrı ayrı bakmamızda fayda var.

Wiesmann hakkında vitopend 100 dısında ıyı dusunuyorum butcenız yetıyorsa dıger ust nodelelrı tercıh edebılırsınız. Vaillantın butun modelelrını baymak ve dd tercıhınde hangı model olduguna bakmak lazım. Eca premıx tercıh edebılırsınız. sız markada karar verın modelı bırlıkte secerız.

• quote:

Wiesmann hakkında vitopend 100 dısında ıyı dusunuyorum butcenız yetıyorsa dıger ust nodelelrı tercıh edebılırsınız. Vaillantın butun modelelrını baymak ve dd tercıhınde hangı model olduguna bakmak lazım. Eca premıx tercıh edebılırsınız. sız markada karar verın modelı bırlıkte secerız.

Kaç gün oldu hep bu kombilerle ilgileniyorum internette.bir sürü siteye girdim.sanırım dd ve baymak elendi.servislerinden vs. başka arızalradan pek bir şikayet var bunda.viessmann ve vaillantta takıldım şuan.bu markaları araştırıcam sürekli şimdi.bina projesi örneği evde fotokopisi var hangi odanın kaç m2 olduğu yazıyor.akşama eve gidince plastik borulardaki seri numaralara bi bakıyım burdan yine yazarım daha güzel karar veririz dimi.şunuda belirtiyim net oturduğumuz 113 m2 diye biliyorum.balkonla 120 m2.eşimde bende sürekli araştırıyoruz.o vaillant diyor ben viessmann.bakalım hangimizin dediği olcak

• quote:

quote:

Kaç gün oldu hep bu kombilerle ilgileniyorum internette.bir sürü siteye girdim.sanırım dd ve baymak elendi.servislerinden vs. başka arızalradan pek bir şikayet var bunda.viessmann ve vaillantta takıldım şuan.bu markaları araştırıcam sürekli şimdi.bina projesi örneği evde fotokopisi var hangi odanın kaç m2 olduğu yazıyor.akşama eve gidince plastik borulardaki seri numaralara bi bakıyım burdan yine yazarım daha güzel karar veririz dimi.şunuda belirtiyim net oturduğumuz 113 m2 diye biliyorum.balkonla 120 m2.eşimde bende sürekli araştırıyoruz.o vaillant diyor ben viessmann.bakalım hangimizin dediği olcak

İkiside alanında en ıyı fırmalar butce uygunsa neden olmasın bızım forumun temel amacı fıyat performans cıhazlar arasından tercıh yapılması oldugundan bızler dıger markalardanda onerı yapıyoruz. Hıcbır markayı one cıkarmadan şu an pıyasada mevcut en avantajlı cıhazları onerıyorum.Bazen marka adamı olmakla suclanıyorum ama temel amac kalıtelı olanı ucuza aldırmak. Vaıllant vıesmman su an 2 yıl garantı verıyor ferrolıde 5 yıl o nedenle kafasında marka sekıllenmemıs arkadaslara kendı onerımı yapıyorum oncelıklı ferrolı onerıyorum ama sız ıkı markaya yogunlasmıssınız o nedenle ıstedıgınız markalardan tercıh yapabılırız.

• quote:

quote:

En düşük ısıtma gücünde (22-24 kW) yoğuşmalı kombileri 12 m. petek üzerine önermezler zaten. Nasıl "12 m den fazla petek varsa yoğuşmalı kombi düşünün" diyebilirler? Ya bilgisizler yada ellerinde olanı satmaya çalışıyorlar. İki durum da tehlikeli, bence bunlarla iş yapmayın.
    Premix yoğuşmalı olarak düşündüğünüz markalardan ve önerdiklerimize bakın. Bunlar sağladıkları fayda bakımından benzer özelliklere sahiptirler. Fiyatları farklıdır. Tekirdağ'da kullanıcılardan servis hizmetlerini sizin sormanız daha akılcı. Bir yerde çok ilgili ve sorunu kısa sürede çözen aynı firmanın servisi bir diğer yerde daha duyarsız olabiliyor. "Kombi 1-2 gün bozulsa ne olur?" denilecek bir ürün değil. Bu nedenle dikkatle incelemek gerekir.
    Çalışan çift olduğunuz için mutlaka modülasyonlu oda termostatı ile almalısınız. Bu şekilde fazla yakıt sarfiyatından kurtulabilirsiniz. Evden ayrılırken ısıyı örneğin 20 dereceye getirir, eve geldiğinizde 22 derece yaparsnız. Gündüz ılık olduğunda kombiniz gereksiz yere çalışmaz. Kapatsanız, akşam eve geldiğinde buz gibi olur ev. Isınana kadar yatmak durumunda kalırsınız. Bu nedenle oda termostatı ile kombi toplam fiyatını karşılaştırmanız daha akılcı olacaktır.
    Sağlanan yarar aynı olduğu varsayımıyla, oda termostatı dahil uygun fiyatlıdan başlayarak şu modelleri tercih edebilirsiniz:
    1- Bosch Classc Condense 22 kW 1.900 TL taksitle + modülasyonlu oda termostatı 118 TL toplamı 12 taksit yada peşin daha ucuz.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BOSCH-Classic-Condense-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(18576kcal/h)-21,6kw-18576--236
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-FR10-Dijital-Gostergeli-Modulasyonlu-Oda-Termostati-0--351
    2- Ferroli Econcept Tech 24 kW 2.170 TL taksitle + modülasyonlu oda termostatı Honeywell 118 yada Romeo orjinal 218 TL
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21156kcal/h)-24,6kw-21156--132

Vaillant 296/3-5 veya Viessmann Vitodens 100 premix yoğuşmalılar internetten İstanbul dışına satılamadığından biraz daha pahalı olurlar. Örneğin Vaillant'ın fiyatı Ferroli'ye yakın olsa da, en ucuz modülasyonlu oda termostatı Calormatic 392 dir. Fiyatı 360 TL den ucuz bulamazsınız. 240 vb modelleri modülasyonlu değildirler.
    Sonuç olarak; 2.000 yada 2.300 TL lik yukardaki 2 kombiyi düşünebilirsiniz. Vaillant, Viessmann premixler için oda termostatları ile size 3.000 TL fiyat çekebilirler. Tabi montaj vb diğer masraf ayrık. Sİz de teklifleri kombi+ modülasyonlu oda termostatı ve diğer işler için ayrı ayrı yazılmasını isteyiniz. Bu firmaların (Vaillant, Viessmann, Ferroli, Bosch) Yetklili Bayilerini çağırın evinizi görerek teklif versinler. Gerekirse diğerlerinden de teklif alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

En düşük ısıtma gücünde (22-24 kW) yoğuşmalı kombileri 12 m. petek üzerine önermezler zaten. Nasıl "12 m den fazla petek varsa yoğuşmalı kombi düşünün" diyebilirler? Ya bilgisizler yada ellerinde olanı satmaya çalışıyorlar. İki durum da tehlikeli, bence bunlarla iş yapmayın.
    Premix yoğuşmalı olarak düşündüğünüz markalardan ve önerdiklerimize bakın. Bunlar sağladıkları fayda bakımından benzer özelliklere sahiptirler. Fiyatları farklıdır. Tekirdağ'da kullanıcılardan servis hizmetlerini sizin sormanız daha akılcı. Bir yerde çok ilgili ve sorunu kısa sürede çözen aynı firmanın servisi bir diğer yerde daha duyarsız olabiliyor. "Kombi 1-2 gün bozulsa ne olur?" denilecek bir ürün değil. Bu nedenle dikkatle incelemek gerekir.
    Çalışan çift olduğunuz için mutlaka modülasyonlu oda termostatı ile almalısınız. Bu şekilde fazla yakıt sarfiyatından kurtulabilirsiniz. Evden ayrılırken ısıyı örneğin 20 dereceye getirir, eve geldiğinizde 22 derece yaparsnız. Gündüz ılık olduğunda kombiniz gereksiz yere çalışmaz. Kapatsanız, akşam eve geldiğinde buz gibi olur ev. Isınana kadar yatmak durumunda kalırsınız. Bu nedenle oda termostatı ile kombi toplam fiyatını karşılaştırmanız daha akılcı olacaktır.
    Sağlanan yarar aynı olduğu varsayımıyla, oda termostatı dahil uygun fiyatlıdan başlayarak şu modelleri tercih edebilirsiniz:
    1- Bosch Classc Condense 22 kW 1.900 TL taksitle + modülasyonlu oda termostatı 118 TL toplamı 12 taksit yada peşin daha ucuz.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BOSCH-Classic-Condense-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(18576kcal/h)-21,6kw-18576--236
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-FR10-Dijital-Gostergeli-Modulasyonlu-Oda-Termostati-0--351
    2- Ferroli Econcept Tech 24 kW 2.170 TL taksitle + modülasyonlu oda termostatı Honeywell 118 yada Romeo orjinal 218 TL
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21156kcal/h)-24,6kw-21156--132

Vaillant 296/3-5 veya Viessmann Vitodens 100 premix yoğuşmalılar internetten İstanbul dışına satılamadığından biraz daha pahalı olurlar. Örneğin Vaillant'ın fiyatı Ferroli'ye yakın olsa da, en ucuz modülasyonlu oda termostatı Calormatic 392 dir. Fiyatı 360 TL den ucuz bulamazsınız. 240 vb modelleri modülasyonlu değildirler.
    Sonuç olarak; 2.000 yada 2.300 TL lik yukardaki 2 kombiyi düşünebilirsiniz. Vaillant, Viessmann premixler için oda termostatları ile size 3.000 TL fiyat çekebilirler. Tabi montaj vb diğer masraf ayrık. Sİz de teklifleri kombi+ modülasyonlu oda termostatı ve diğer işler için ayrı ayrı yazılmasını isteyiniz. Bu firmaların (Vaillant, Viessmann, Ferroli, Bosch) Yetklili Bayilerini çağırın evinizi görerek teklif versinler. Gerekirse diğerlerinden de teklif alırsınız.

arkadaşlar ben akşam bu plastik borulara baktım seri numaraları için ama hiçbir numara yazmıyor ki.direk yerden peteklere bağlanmış borular.hem ben petek boylarını yanlış biliyomuşum 8 m değil toplamda 6 metreymiş.peki bu petekler 110 113 m2 için yeterlimidir sizce.doğalgaz ana hatlarını döşeyen firma bize kombilerle ilgili fiyatlar verdi toplu olarak bütün daireler alırsa indirim olurmuş falan dediler de.asmış fiyatları viessmann vitodens 100 için yoğuşmalı kombi 2,530 tl fiyat vermiş.vaillant satmıyor.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.