Şimdi Ara

Beyaz Eşya Sorunları(GENEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
28.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, buraya Beyaz Eşyalarınızda oluşan arızaları ve sorunları rahatça yazabilirsiniz, sorunları hep birlikte çözeceğiz.
    Buzdolabı, Çamaşır, Kurutma, Bulaşık Makineleri, Fırın ve Ankastre Eşyalar ile ilgili sorunlarınızı artık buraya yazabilirsiniz..

• Benim sorunum yok ama bir sorum var :

Bosch sphera 30 süpürgemiz var ama hava çıkışında filtre yok.Piyasadaki Çin malı süpürgelerde bile hava çıkış filtresi var. Acaba servisten siteğe bağlı filtre alınabiliyor mu? Kılavuzda da bir bilgi verilmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Benim sorunum yok ama bir sorum var :

Bosch sphera 30 süpürgemiz var ama hava çıkışında filtre yok.Piyasadaki Çin malı süpürgelerde bile hava çıkış filtresi var. Acaba servisten siteğe bağlı filtre alınabiliyor mu? Kılavuzda da bir bilgi verilmemiş.

Eğer modele uyumlu ise filtre alınabilir, eğer modele uygun filtre yoksa filtre yerine 2 kat peçete koyabilirsiniz peçete çok işe yarıyor, ilk süpürgemiz Simteldişu ayaklarında hortum olan model ondan sonra Arçelik almıştık 1350W onda filtre yoktu annemde iki kat peçete koymuştu çok işe yaradı peçeteyi 2-3 haftada bir değiştirmek yeterli oluyor..
  • arçelik 3650 fd 7kg lık çamaşır makinam yumuşatıcıyı alması gereken zaman da değilde anında alıyor bi öneriniz varmı veya problemin neden kaynaklandığını açıklayabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: transport30

arçelik 3650 fd 7kg lık çamaşır makinam yumuşatıcıyı alması gereken zaman da değilde anında alıyor bi öneriniz varmı veya problemin neden kaynaklandığını açıklayabilirseniz sevinirim

Eğer döktükten hemen sonra veya yıkamaya başladığı zaman alıyorsa, yumuşatıcıyı Max seviyesine kadar dolduruyorsanız sifon yapıp gidebilir başka başka bir sorun yoktur. Sıkma esnasında da titreşimden dolayı sifon yapabilir.Size önerim max seviyesine kadar yumuşatıcı doldurmayın..
  • TEŞEKKÜRLER Bİ DENEYELİM BAKALIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Eğer modele uyumlu ise filtre alınabilir, eğer modele uygun filtre yoksa filtre yerine 2 kat peçete koyabilirsiniz peçete çok işe yarıyor, ilk süpürgemiz Simteldişu ayaklarında hortum olan model ondan sonra Arçelik almıştık 1350W onda filtre yoktu annemde iki kat peçete koymuştu çok işe yaradı peçeteyi 2-3 haftada bir değiştirmek yeterli oluyor..

Torbalarla verilen filtreyi kesip üst kısma yerleştirmiştim ama tam oturmadı, sürekli yerinden çıktı. Peçete kalın gelmesin? Olmazsa ince sünger de olabilir diye düşündüm.
  • quote:

quote:

quote:

Torbalarla verilen filtreyi kesip üst kısma yerleştirmiştim ama tam oturmadı, sürekli yerinden çıktı. Peçete kalın gelmesin? Olmazsa ince sünger de olabilir diye düşündüm.

Peçete dediğim kağıt havlu iki kat kağıt havludan birşey olmaz..
  • Arkadaslar biz Altus al-434 4 programlı bulaşık makinesi aldık. Ürün dün geldi servis kurdu anlattı gitti. Ürüne bulaşıkları dizdik tabletini koyduk baslattık bitti ışığı yandı açtık makinenin kapağını bulaşıklar ıslak kurutma yapmamış. 2-3 kere dağa farklı programlarda yıkadık fakat yine aynı kurutma yapmıyor bardaklar falanda soguk suyuda ısıtmıyor anlaşılan sizce neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark0fk1ng

Arkadaslar biz Altus al-434 4 programlı bulaşık makinesi aldık. Ürün dün geldi servis kurdu anlattı gitti. Ürüne bulaşıkları dizdik tabletini koyduk baslattık bitti ışığı yandı açtık makinenin kapağını bulaşıklar ıslak kurutma yapmamış. 2-3 kere dağa farklı programlarda yıkadık fakat yine aynı kurutma yapmıyor bardaklar falanda soguk suyuda ısıtmıyor anlaşılan sizce neden olabilir ?

Tablet deterjan kullanımında böyle sorunlar II.-III. sınıf bulaşık makinelerinde çok oluyor.Birde Toz deterjan+tuz+parlatıcı ile deneyin makine son durulamayı yaparken kapısını açın eğer su sıcak ise ısıtmada bir problem yok ve bulaşıklar kurur Ayrıca Önemli birşey söyliyim bende Miele var 6000TL lik makine ancak o da bazen ıslak çıkarıyor bulaşıkları ve ıslak olan bulaşıklar sadece plastik parçalar tüm bulaşık makinelerinde plastik eşyalar ve bazı teflonlar ıslak kalır..
  • bulaşık makinasının programını tamamlamısıhdan sonra kapağı açtığımızda deterjan kapağı açık ancak deterjanda yarı tükenmiş vaziyette durmakta bu durum bir iki kez oldu şimdilerde olmuyor amam neden oldu ?servise sorduk yıkama anında voltaj düşüklüğü olmuştur dediler,bana pek inandırıcı gelmedide bu bakımdan birde size sorayım istedim teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

bulaşık makinasının programını tamamlamısıhdan sonra kapağı açtığımızda deterjan kapağı açık ancak deterjanda yarı tükenmiş vaziyette durmakta bu durum bir iki kez oldu şimdilerde olmuyor amam neden oldu ?servise sorduk yıkama anında voltaj düşüklüğü olmuştur dediler,bana pek inandırıcı gelmedide bu bakımdan birde size sorayım istedim teşekkür ediyorum.

Voltaj düşüklüğü ile alakası yok çok kısa programlarda bazen oluyor. Ya da deterjan kapağı geç açılırsada olur. Makinenizin modeli ne?
  • quote:

quote:

bulaşık makinasının programını tamamlamısıhdan sonra kapağı açtığımızda deterjan kapağı açık ancak deterjanda yarı tükenmiş vaziyette durmakta bu durum bir iki kez oldu şimdilerde olmuyor amam neden oldu ?servise sorduk yıkama anında voltaj düşüklüğü olmuştur dediler,bana pek inandırıcı gelmedide bu bakımdan birde size sorayım istedim teşekkür ediyorum.

Voltaj düşüklüğü ile alakası yok çok kısa programlarda bazen oluyor. Ya da deterjan kapağı geç açılırsada olur. Makinenizin modeli ne?

bulaşık makinası bize buz dolabının hediyesi olarak geldi,(arçelik 6220 f )olarak ,ancak bu gün bir dostumda sizin gibi kısa programlarda yapabileceğini belirtti ,ilginize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 27 Ocak 2011; 0:43:31 >
  • quote:

quote:

quote:

bulaşık makinası bize buz dolabının hediyesi olarak geldi,(arçelik 6220 f )olarak ,ancak bu gün bir dostumda sizin gibi kısa programlarda yapabileceğini belirtti ,ilginize teşekkürler.

6220F'de kısa program yok Ekonomi 50'C ve Yoğun 65'C programı var bu programlarda eritmemesi imkansız tablet bulaşıkların arasında düştüysede olabilir..
  • Merhaba, ben daha önce candy kullanıyordum,sonra LG 1247 aldım,candy de yazliga gidecek.Fakat bir şey farkettim ki benim candy son zamanlarda çamaşırları pek temiz yıkamıyor,lekeleri çıkarmıyordu.bu nedenle ben de her seferinde çamaşır suyu vs.kullanıyordum ve yine de olumlu sonuc alamıyordum.bunu simdi LG yi kullanmaya başladıktan sonra daha da iyi anladım.su an çok az bir deterjanla hatta on yikama bile yapmadan çok iyi sonuc alıyorum.üstelik yine eski kullandığım deterjani kullanıyorum.sorum su ki acaba benim candy de ne gibi bir sorun olabilir,acaba benim çözeceğim bir seymidir.çünkü durum boyleyse hic bosuna yazliga tasimaya calismayip İkinci el bir makina alayım daha iyi.gorusleriniz için şimdiden teşekkürler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

Merhaba, ben daha önce candy kullanıyordum,sonra LG 1247 aldım,candy de yazliga gidecek.Fakat bir şey farkettim ki benim candy son zamanlarda çamaşırları pek temiz yıkamıyor,lekeleri çıkarmıyordu.bu nedenle ben de her seferinde çamaşır suyu vs.kullanıyordum ve yine de olumlu sonuc alamıyordum.bunu simdi LG yi kullanmaya başladıktan sonra daha da iyi anladım.su an çok az bir deterjanla hatta on yikama bile yapmadan çok iyi sonuc alıyorum.üstelik yine eski kullandığım deterjani kullanıyorum.sorum su ki acaba benim candy de ne gibi bir sorun olabilir,acaba benim çözeceğim bir seymidir.çünkü durum boyleyse hic bosuna yazliga tasimaya calismayip İkinci el bir makina alayım daha iyi.gorusleriniz için şimdiden teşekkürler ...

Makine 10 yaşından büyük ise deterjan kutusunu söküp temizlemeniz gerekir ayrıca pompayıda söküp boruları temizlemek gerekiyor, eğer memnun değilseniz 2.EL beyazeşya satan biyerde takas yapabilirsiniz Candy'i verip yerine Arçelik 2100-2200 veya 2300 alabilirsiniz, memnun kalacağınızdan eminim. Ayrıca İstanbul'da yaşıyorsanız Eskidji-Bit Pazarına gitmenizi öneririm..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

Merhaba, ben daha önce candy kullanıyordum,sonra LG 1247 aldım,candy de yazliga gidecek.Fakat bir şey farkettim ki benim candy son zamanlarda çamaşırları pek temiz yıkamıyor,lekeleri çıkarmıyordu.bu nedenle ben de her seferinde çamaşır suyu vs.kullanıyordum ve yine de olumlu sonuc alamıyordum.bunu simdi LG yi kullanmaya başladıktan sonra daha da iyi anladım.su an çok az bir deterjanla hatta on yikama bile yapmadan çok iyi sonuc alıyorum.üstelik yine eski kullandığım deterjani kullanıyorum.sorum su ki acaba benim candy de ne gibi bir sorun olabilir,acaba benim çözeceğim bir seymidir.çünkü durum boyleyse hic bosuna yazliga tasimaya calismayip İkinci el bir makina alayım daha iyi.gorusleriniz için şimdiden teşekkürler ...

Makine 10 yaşından büyük ise deterjan kutusunu söküp temizlemeniz gerekir ayrıca pompayıda söküp boruları temizlemek gerekiyor, eğer memnun değilseniz 2.EL beyazeşya satan biyerde takas yapabilirsiniz Candy'i verip yerine Arçelik 2100-2200 veya 2300 alabilirsiniz, memnun kalacağınızdan eminim. Ayrıca İstanbul'da yaşıyorsanız Eskidji-Bit Pazarına gitmenizi öneririm..

Söylediklerinizi deneyeceğim,ilginiz için cok tesekkurler...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

6220F'de kısa program yok Ekonomi 50'C ve Yoğun 65'C programı var bu programlarda eritmemesi imkansız tablet bulaşıkların arasında düştüysede olabilir..

ilk soru yazımda belirttiğim gibi tabletin düşmesi falan yok yıkama anında deterjan kapağı açılmış ancak deterjan tamamen kullanılmamış halde kalıyor,imkansız demişsin olayı resimlememmi gerekti,neyse yinede teşekkür ediyorum.
  • Bir kaç ay önce aldığım Arçelik SBS NF 8844 buzdolabından, düzeyi çok rahatsız edici olmasa da, devamlı bir ses geliyor. Buzdolabının kapakları açıldığında bu ses kesiliyor. Gelen servis, bunun fan sesi olduğunu, bu sistem dolapların bu şekilde çalıştığını ve bunun normal olduğunu söyledi.

Ürünün 7 yıl garantisi var ve (yanlış hatırlamıyorsam) 10 yıllık ömrü var diye satılıyordu. Bu işlerden hiç anlamam, ama bir fanın hiç durmadan 7-10 yıl çalışmasını pek aklım almadı

Bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena01 -- 28 Ocak 2011; 10:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sena01

Bir kaç ay önce aldığım Arçelik SBS NF 8844 buzdolabından, düzeyi çok rahatsız edici olmasa da, devamlı bir ses geliyor. Buzdolabının kapakları açıldığında bu ses kesiliyor. Gelen servis, bunun fan sesi olduğunu, bu sistem dolapların bu şekilde çalıştığını ve bunun normal olduğunu söyledi.

Ürünün 7 yıl garantisi var ve (yanlış hatırlamıyorsam) 10 yıllık ömrü var diye satılıyordu. Bu işlerden hiç anlamam, ama bir fanın hiç durmadan 7-10 yıl çalışmasını pek aklım almadı

Bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

Bu fan sadece soğutma esnasında çalışır.Gelen ses komresör sesi olarak bazı SBS modelleri çift komresörlüdür.1 i normal diğeri ise küçük olandır.Küçük kompresör devamlı çalışır..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.