Şimdi Ara

Beyaz Eşya Sorunları(GENEL) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
28.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

Geçen hafta aldığım SN26M282EU ile iki yıkama yaptık. kurutma problemi var sanırım. Bu tip problemle karşılaşan var mıdır? Makineye has kronik bir durum mudur normal midir?

Cevaplarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. zira çok can sıkıcı bir durum. Eğer çözümü yoksa değişim yoluna gidicem.
  • Önceden bu sorunla ilgili yazdıklarımı kopyalıyorum:

Kurutma perfomansını etkileyen etmenler:

-Program bitiminde kapak mümkün olduğunca çabuk olarak açılmalıdır. Kapak açmanın sebebi ilkel olarak kapak açık şekilde kurutma yapmak değil, makinenin içindeki buharı tahliye etmektir. Tahliye olan buhar sayesinde bulaşıkların üzerindeki nem oldukça çabuk olarak uzaklaşır. Kapı kısa bir süre açıldıktan sonra yaslı bir şekilde bırakılabilir.

-Deterjan ile parlatıcı ayrı kullanılıyorsa parlatıcı ayarı yükseltilmelidir. Kombine tabletin içindeki parlatıcı oranı veya ayrı olarak eklediğiniz parlatıcının dozajı makinenin kurutma performansını direkt etkilemektedir. Kombine tablet kullanıyorsanız az dozajda parlatıcı veya elma sirkesi eklemeyi deneyebilirsiniz.

-Makinenizde olası kurutma memnuniyetsizliğine karşı ekstra kurutma fonksiyonu mevcuttur. Kullanma kılavuzunda açıklaması var, yapamadıysanız ben de tarif edebilirim. Ekstra kurutma fonksiyonunda son durulamanın sıcaklığı yükseltilerek kurutma performansı artırılır. Bunun yanında makinenizdeki intensive eco programı da A sınıfı enerji harcayarak yüksek yıkama ve kurutma performansı sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Önceden bu sorunla ilgili yazdıklarımı kopyalıyorum:

Kurutma perfomansını etkileyen etmenler:

-Program bitiminde kapak mümkün olduğunca çabuk olarak açılmalıdır. Kapak açmanın sebebi ilkel olarak kapak açık şekilde kurutma yapmak değil, makinenin içindeki buharı tahliye etmektir. Tahliye olan buhar sayesinde bulaşıkların üzerindeki nem oldukça çabuk olarak uzaklaşır. Kapı kısa bir süre açıldıktan sonra yaslı bir şekilde bırakılabilir.

-Deterjan ile parlatıcı ayrı kullanılıyorsa parlatıcı ayarı yükseltilmelidir. Kombine tabletin içindeki parlatıcı oranı veya ayrı olarak eklediğiniz parlatıcının dozajı makinenin kurutma performansını direkt etkilemektedir. Kombine tablet kullanıyorsanız az dozajda parlatıcı veya elma sirkesi eklemeyi deneyebilirsiniz.

-Makinenizde olası kurutma memnuniyetsizliğine karşı ekstra kurutma fonksiyonu mevcuttur. Kullanma kılavuzunda açıklaması var, yapamadıysanız ben de tarif edebilirim. Ekstra kurutma fonksiyonunda son durulamanın sıcaklığı yükseltilerek kurutma performansı artırılır. Bunun yanında makinenizdeki intensive eco programı da A sınıfı enerji harcayarak yüksek yıkama ve kurutma performansı sağlar.

Haftasonu servis geldi ve aynı sizin dediklerinizi önerdiler. Kurutma şu an daha normal. Sepet ve kapakda su damlası ve sanırım buharla alakalı nemlenme bulunmakta. ama tabak çanak gayet kuru ve temiz.

İlginiz için teşkkür ederim. Sorun çözüldü diyebiliriz.

• istanbula döndüm ve buzdolabını çalıştırdım. Sıcaklık ayarlarını yaptım. Bi müddet sonra lcd panelden ayarları degiştrmk istedim ama hiçbi tuş çalışmadı. Sonra fişi çıkarttım ve tekrar taktım. Birkez daha denedim. Dokunmatik tuşlar çalıştı ama 3-4 dk sonra trkrar denefiğimde yine çalışmadı.
    Dolap 1 ay boyunca fişi çekili ve kapakları açık kaldı bu arada.
    Ne yapmk lazım ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gncl
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

istanbula döndüm ve buzdolabını çalıştırdım. Sıcaklık ayarlarını yaptım. Bi müddet sonra lcd panelden ayarları degiştrmk istedim ama hiçbi tuş çalışmadı. Sonra fişi çıkarttım ve tekrar taktım. Birkez daha denedim. Dokunmatik tuşlar çalıştı ama 3-4 dk sonra trkrar denefiğimde yine çalışmadı.
    Ne yapmk lazım ki?

Geçmiş olsun.Servisi aradınızmı?Umarım yazılım atarak düzelecek bir problemdir.
  • ARKADAŞLAR BOSCH 3320 NO FROST BUZDOLABIM VAR ÜST BÖLÜM -18 GAYET GÜZEL ÇALIŞIYOR FAKAT ALT BÖLÜM 11 DERECE OLUYORDU SENSÖR PATLAMIŞ (PETEKLERDEKİ)DEĞİŞTİRDİM YİNE PATLADI ÜSTELİK PETEKLEDE BUZLANMA OLUYOR ALT TARAFA SOĞUK HAVA GEÇİŞİNİ ENGELLİYOR RESİSTANSLARI ÖLÇTÜM 322kOHM VE 244KOHM GELDİ ÜSTELİK KARTI ARIZALIDIR DİYE KARTINA BAKTIRDIM ONADA SAĞLAM DEDİLER NE YAPMAM GEREKİR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
  • ARKADAŞLAR BOSCH 3320 NO FROST BUZDOLABIM VAR ÜST BÖLÜM -18 GAYET GÜZEL ÇALIŞIYOR FAKAT ALT BÖLÜM 11 DERECE OLUYORDU SENSÖR PATLAMIŞ (PETEKLERDEKİ)DEĞİŞTİRDİM YİNE PATLADI ÜSTELİK PETEKLEDE BUZLANMA OLUYOR ALT TARAFA SOĞUK HAVA GEÇİŞİNİ ENGELLİYOR RESİSTANSLARI ÖLÇTÜM 322kOHM VE 244KOHM GELDİ ÜSTELİK KARTI ARIZALIDIR DİYE KARTINA BAKTIRDIM ONADA SAĞLAM DEDİLER NE YAPMAM GEREKİR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: economist52

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

istanbula döndüm ve buzdolabını çalıştırdım. Sıcaklık ayarlarını yaptım. Bi müddet sonra lcd panelden ayarları degiştrmk istedim ama hiçbi tuş çalışmadı. Sonra fişi çıkarttım ve tekrar taktım. Birkez daha denedim. Dokunmatik tuşlar çalıştı ama 3-4 dk sonra trkrar denefiğimde yine çalışmadı.
    Ne yapmk lazım ki?

Geçmiş olsun.Servisi aradınızmı?Umarım yazılım atarak düzelecek bir problemdir.

tşk ederim. Sanırım 1 ay boyunca kapalı kaldıgı için oldu. Çalıştırdıktan 4 gün sonra düzeldi. Servisi aramıştım ama duzelince iptl ettim. Olan bana oldu. Tam 4 gn boyunca üzldm baya.

• Candogan bey benim de bir sorum var. Ben de Bosch SMS 58M92 EU model bulasik makinesi var. Bulaşıklar yıkandıktan sonra bardakların üstünde su kalıyor ama sorun şu suyun rengi beyaz yani süt gibi.
    Prill in jel deterjanını kullanıyorum şu an bunda tablet deterjanlara göre daha beyaz kalıyor su. Deterjan erimiyor desem jelde böyle olmaması lazımdı. Makinenin süzgecini temizlemek için açıyorum orda ki su da beyaz oluyor. Sorunumun sebebi hakkında bir fikriniz var mı acaba ? Çok canımı sıktı bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 30 Ekim 2011; 19:24:59 >
  • Merhaba. 8 ay önce aldığım model numarasını unuttuğum Bosch Marka Logixx 8 Kiloluk Vario Perfect çamaşır makinasında dün pompa arızası uyarısı aldım. Bugün servisi aradım ama kendiniz temizleyebilirsniz dediler. Kullanım klavuzu bir şekilde kaybolmuş. Sizce kendim mi temizlemeliyim yoksa servisi mi çağırayım? Bir de makinanın pompa filtresi nerede ve kendim elimle çıkarıp, temizleyip tekrar takarken herhangi bir sorun yaşar mıyım?
    Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamer84

Merhaba. 8 ay önce aldığım model numarasını unuttuğum Bosch Marka Logixx 8 Kiloluk Vario Perfect çamaşır makinasında dün pompa arızası uyarısı aldım. Bugün servisi aradım ama kendiniz temizleyebilirsniz dediler. Kullanım klavuzu bir şekilde kaybolmuş. Sizce kendim mi temizlemeliyim yoksa servisi mi çağırayım? Bir de makinanın pompa filtresi nerede ve kendim elimle çıkarıp, temizleyip tekrar takarken herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Pompayı kendiniz rahatça temizleyebilirsiniz. Talimatını ekledim. Bir sorun olursa yazarsınız.
     Beyaz Eşya Sorunları(GENEL)

• quote:

quote:

Merhaba. 8 ay önce aldığım model numarasını unuttuğum Bosch Marka Logixx 8 Kiloluk Vario Perfect çamaşır makinasında dün pompa arızası uyarısı aldım. Bugün servisi aradım ama kendiniz temizleyebilirsniz dediler. Kullanım klavuzu bir şekilde kaybolmuş. Sizce kendim mi temizlemeliyim yoksa servisi mi çağırayım? Bir de makinanın pompa filtresi nerede ve kendim elimle çıkarıp, temizleyip tekrar takarken herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Pompayı kendiniz rahatça temizleyebilirsiniz. Talimatını ekledim. Bir sorun olursa yazarsınız.

Candoğan Bey çok teşekkürler fakat temizlememe rağmen yine pompa tıkalı uyarısı verdi. 7 aylık bir makinanın böyle sorun çıkarması biraz can sıkıyor ama servisi çağıracağım artık, gelip yapsınlar.

• Arçelik 4100 makinemden çok rahatsız edici bir demir kesme sesi geliyor. Motor dönerken bu ses geliyor, sanki iki metal birbirine sürtüyormuş gibi bir ses. Sıkma esnasında dayanılmaz bir hal alıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Candoğan Bey çok teşekkürler fakat temizlememe rağmen yine pompa tıkalı uyarısı verdi. 7 aylık bir makinanın böyle sorun çıkarması biraz can sıkıyor ama servisi çağıracağım artık, gelip yapsınlar.

Kazan altı körüklü hortuma da para vb. kaçmış olabilir. Pompa kapağı açıkken boşaltma programını çalıştırdığınızda iç pervane dönüyorsa bir yerde tıkanıklık vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Arçelik 4100 makinemden çok rahatsız edici bir demir kesme sesi geliyor. Motor dönerken bu ses geliyor, sanki iki metal birbirine sürtüyormuş gibi bir ses. Sıkma esnasında dayanılmaz bir hal alıyor.

Arka kapağı söktükten sonra kayışı çıkarın ve makineyi sıkma programına alın. Aynı ses devam ediyorsa motorun bakıma girmesi gerekiyor.
  • benim problemim termosifon.ariston shape premium 65 lt.digital ekranlı.programla 24 saat acık ve 65 derecede.sıcaklık kaybı dört saatte iki üç derece.bu şekilde calışıyor ve elektrik faturam üçe katladı.termosifon kullanan arkadaşlar varsa digital veya ledli farketmez kullanım şekli ve ödedikleri fatura hakkında yazarlarsa sevinirim.
  • termosifon kullanan yok sanırım forumda.sıcak suyu banyo ve mutfakta sürekli kullanılıyor.bu tip ürünler saatte kaç kw enerji harcar,ısı kaybı ne kadardır vs gibi teknik bilgileri forumda bilgisi olan arkadaşlar cevap olarak yazsınlar lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evren79

termosifon kullanan yok sanırım forumda.sıcak suyu banyo ve mutfakta sürekli kullanılıyor.bu tip ürünler saatte kaç kw enerji harcar,ısı kaybı ne kadardır vs gibi teknik bilgileri forumda bilgisi olan arkadaşlar cevap olarak yazsınlar lütfen.

Elektrik tüketimi normal kullanımda 0,87/24 saat, sürekli kullanımda 1,02kw/24 saat
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.