Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

bi iso bulmustum onu hıc kabul etmemıstı program , buda 2. baska bır ıso bundada işlemleri yaptıgımda en son bunu söluyor , problem nedir fikir vericek olan varmı ?
     **WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

Arkadaşım wintoflash programı ile sorunun ortadan kalkar. Bu program her dosyayı kabul etmiyor. Biraz sıkıntılı. Sen dediğim programı kullan bak nasıl olacak gör.

ilgin için çok tşkler kardeş, uğrastım fakat yapamayınca oncekı sayfaların birisinde bır arkadasımız msdos komutları ile cd den kopyalayıp usb ye yapıstırınca oldu . sorunu çözdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

ilgin için çok tşkler kardeş, uğrastım fakat yapamayınca oncekı sayfaların birisinde bır arkadasımız msdos komutları ile cd den kopyalayıp usb ye yapıstırınca oldu . sorunu çözdum.

Önemli değil. Sorunun çözüldüyse sorun yok demektir artık.
  • Windows 8 için de aynı şeyleri yapabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinamith

Windows 8 için de aynı şeyleri yapabilir miyiz?

Evet yapabilirsin. Ben yaptım sonuç olumlu. Windows 7 yi bu program ile yapamadım. Onu wintoflash programı ile yaptım fakat windows 8'i windowsun kendi programınla yaptım. Durum bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Windows 8 için de aynı şeyleri yapabilir miyiz?

Evet yapabilirsin. Ben yaptım sonuç olumlu. Windows 7 yi bu program ile yapamadım. Onu wintoflash programı ile yaptım fakat windows 8'i windowsun kendi programınla yaptım. Durum bu.

Tamam. Teşekkürler.
  • Ya arkadaşlar ben iso dosyasını bulamıyorum. Benimki orjinal windows değil sorun ordan mı kaynaklanıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinamith -- 1 Haziran 2013; 17:29:06 >
  • dvd'ye çekeyim dedim %99 da hata verdi, elimde harici hard disk var şu 1tblıklardan acaba onunla windowsu kursam, sonra harici hard diskimi biçimlendirip kullanabilirmiyim tekrardan sorunsuz ? yada dvd ye çekmek için hangi programı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musicfellas

dvd'ye çekeyim dedim %99 da hata verdi, elimde harici hard disk var şu 1tblıklardan acaba onunla windowsu kursam, sonra harici hard diskimi biçimlendirip kullanabilirmiyim tekrardan sorunsuz ? yada dvd ye çekmek için hangi programı önerirsiniz?

İmageburn programını kullanabilirsin dvd ye çekmek için. İso kalıbını dvd ye yazdır seçeneğini kullanacaksın. Eğer .iso şeklinde değilse, yine programın yardımınla önce dosyalarını ,isoya çevir sonra yazdır dvd ye. Bugüne kadar 7-8 tane kurulum dvd si hazırladım hiç birinde dvd arıya gitmedi.
  • quote:

Ya arkadaşlar ben iso dosyasını bulamıyorum. Benimki orjinal windows değil sorun ordan mı kaynaklanıyor acaba?

Kurulum dosyalarını imageburn programı ile iso dosyası şekline çevirmelisin önce. Veya bir başka iso programı. Farketmez hangisi olduğu.
  • Teşekkür ederim sağol. @youngeagle_3
  • Arkadaşlar merhabalar...konuda daha önce sorulduysa kusura bakmayın şimdiden özür dilerim. Benim acer laptopum var, içerisinde kurtarma bölümü mevcut özel bir programı sayesinde pc kendine format atıp windows yüklüyor...ben win7 ultimate yüklemek istiyorum bu yüzden pc me kendim format atacağım...sorum şu;
    formatı attığımda benim kurtarma bölümümde bu formatla beraber silinecek mi? yani acerin bana vermiş olduğu lisanslı windows 7 mi yi kaybedecek miyim? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • arkadaşlar ben bi türlü yapamadım yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peşimist -- 9 Haziran 2013; 19:34:53 >
  • http://img812.imageshack.us/img812/3198/20130609024232.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/3572/20130609024250.jpg

arkadaşlar denilenlerin hepsini yapıyorum restart ta flashı seçiyorum boot menusunden kuruluma giriyor sonra bu ekranlar çıkıyor ne yapmam gerekli?? lütfen yardım

• Asus P8Z77-V PRO biostan hangi ayarı nereden ayrlıyoruz ki win 7 kurmasını usb den başlatsın teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanli -- 23 Haziran 2013; 22:57:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

[size=3]Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Windows 7 USB DVD Download Tool

Daha sonra (elinizde bulunduğunu varsayıyorum) ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyamız için UltraISO veya herhangi bir imaj alma programını yüklüyoruz.Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükleyin.Küreğini felan siz halledersiniz.

[size=4]UltraISO

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yapınız.

[size=4]1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

[size=4]2-Daha sonra Win7 USB programımızı açalım ve Browse diyelim.

[size=4]3-Win7 iso dosyamızı programa gösterelim ve seçelim.

[size=4]4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

[size=4]5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp beklemeye başlayalım.

[size=4]6- Ve sonunda böyle olması lazım.

[size=4]7- Burasıda flash diskin görünümü.

[size=4]Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

Sağol çok yardımcı oldun !

• Mac için indirme yokmu ??
  • Dediğiniz gibi yapıyorum ama usb böyle görünüyor 3 kere biçimlendirip denedim :(

edit: wintoflash programıyla format attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madman999 -- 6 Temmuz 2013; 12:16:51 >
  • işe yaradı
  • Güzel anlatım işe yarayacak bir konu olmuş teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carnage86

quote:

Orijinalden alıntı: Carnage86

bu programla hazırladığım kurulum flash belleği boot edebiliyor ancak şu ekranda bilgisayar donuyor:

şu an bilgisayarda windows 7 kurulu durumda ve hazırladığım belleği test için usb'den boot ettim. sorun win 7'nin kurulu olmasından mı kaynaklanıyor yoksa iso dosyasının bozukuluğu/program hatası gibi bir durum mu var?

Bunun dışında poweriso ile oluşturduğum kurulum flashında da aynı sorun var.

bahsettiğim sorun hakkında fikri olan?

Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum.Hatta bunun için yeni konu bile açtım.Bende de şu an windows 7 yüklü.Sorunla ilgili çözüm önerisi olan yok mu?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.