Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Noldu niye üst konu olmaktan çıkarıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

İş bios'un usb-hdd boot desteklemesi flash disk yada ıvır zıvır program ve araçlarla alakası yok flash belleği Fat32 olarak biçimlendirip win7 dvd içeriğini aynen kopyalayın bu kadar basit aynen kuruma geçer yok bilmem ne komutuymuş yok şuymuş buymuş :)

Hocam,Allah senden razı olsun.Vallahi dediğin yöntem işe yaradı.Kaç yöntem denediysem olmadı.Dün Çin'den sipariş ettiğim tablet pc elime geçti ve windows 7 yüklüydü,fakat usb'den bitürlü format atamadım.Sizin yöntemi denedim işe yaradı.Sırf size teşekkür etmek ve bu yöntemin işe yaradığını örnek göstermek için bu mesajı yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefadrin -- 22 Aralık 2012; 3:27:42 >
  • yeni aldığım pc de eski pc den kalan lisanslı xp kurmak zorunda kaldım elimde başka cd yoktu şimdi bu şekilde deneyeceğim ayrıca xp de program çalışıyor sadece güncelleme gerektiriyor.
  • bendede boş hdd li netbook var işletim sistemi filan yüklü değil ve xp cd si var bunu flash a atıp nasıl yükleriz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafcuf_06

bendede boş hdd li netbook var işletim sistemi filan yüklü değil ve xp cd si var bunu flash a atıp nasıl yükleriz ...

Yakın zamanda bende böyle bir durumla karşı karşıya geleceğim. Tahminim şu ; İşletim sistemi yüklü normal bir pc de bu anlatılanlari yerine getirerek Usb yi bootable hale getirdikten sonra o boş dediğimiz işletim sistemi yüklü olmayan pc de Bios da Boot Menusune gelerek Usb seçilecek ve o şekilde yüklenecek. Belki başka arkadaşlar da yardımcı olabilir bekleyip görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosda boot menüsünde 3 seçenek var

-floppy
    -cd-rom
    -hdd

olmaz mı benim anakart ile bu işlem ?
  • bence sağlıklı değil herkesin pc sinde başka arıza veriyor
    birisine yardım etsek beceremeyiz kalırız
    en iyisi dvd den boot etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

Biosda boot menüsünde 3 seçenek var

-floppy
    -cd-rom
    -hdd

olmaz mı benim anakart ile bu işlem ?

olur sorun yok

en başta floop
    cdroom
    hdd yazar

ama sen usb den flası tak ve pc yi o zaman çalıştır

usb takılı olduğu için

floop
    cdroom
    hdd yazar

........en altta burda bir şey daha belirir buraya gir

burda hdd ve kingston yazar
    sen 1 e kingstonu al
    sonra esc ile bir geri gel

o zaman

floop
    cdroom
    kingston yazar

yani kingstonu hdd gibi algılar,sen yerlerini değiştirdinmi tamamdır

sonra sılama yap

kingston
    floop
    cdroom gibi

• bende win xp 2002 kurulu ve usb den win 7 denedim
    pc açılışa kingston usb ayarladım,usb gördü ama ekran siyahken hata verdi kurmadı
    windows boot manager hatası verdı durdu,win 7 yi iso halındeyken usb ye çıkardım ama acaba bende taban program xp ondanmıdır sp2 var
    kingston fat 32 de sanırım
    usb ıcındekı programı dvd ye kaydettım o zaman kurdu nedense usb okumadı

Windows 7 USB DVD Download Tool kullanmıstım
  • arkadaşlar win 7 ultimate iso dosyasını usb tool ile kopyalıyorum %99 da kalıyo bu neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

[size=3]Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Windows 7 USB DVD Download Tool

Daha sonra (elinizde bulunduğunu varsayıyorum) ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyamız için UltraISO veya herhangi bir imaj alma programını yüklüyoruz.Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükleyin.Küreğini felan siz halledersiniz.

[size=4]UltraISO

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yapınız.

[size=4]1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

[size=4]2-Daha sonra Win7 USB programımızı açalım ve Browse diyelim.

[size=4]3-Win7 iso dosyamızı programa gösterelim ve seçelim.

[size=4]4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

[size=4]5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp beklemeye başlayalım.

[size=4]6- Ve sonunda böyle olması lazım.

[size=4]7- Burasıda flash diskin görünümü.

[size=4]Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

dvd dowloand tool indiriyorum ama çalıştırmıyor

• Hocam eline saglık oldukca başarılı

Bende ultraiso kullanıyorum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin__sari

quote:

[size=3]Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Daha sonra (elinizde bulunduğunu varsayıyorum) ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyamız için UltraISO veya herhangi bir imaj alma programını yüklüyoruz.Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükleyin.Küreğini felan siz halledersiniz.

[size=4]UltraISO

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

[size=4]1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

[size=4]4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

[size=4]Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

dvd dowloand tool indiriyorum ama çalıştırmıyor

başka bir siteden indirin.

• quote:

[size=4]UltraISO

"NTLDR eksik" hatası alıyorum.

• uzman sorusu kurulum için en hızlı 4 gb flas hangisidir..ben kingstone data travel kullanıyorum..en hızlısı arıyorum ...bilen ?
  • allah razı olsun çok yardımcı oldun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlamamki

neyse hallettım sonunda win7 ıso dosyasını 8 lık dıske, bıostan verdım oncelıgı ona takır takır kurdum

Dostum nasıl yaptın biraz daha açarmısın ? Yardımını bekliyorum aynı hata bendede var.
  • Beyler iso dosyasını açıp içindekileri usb ye atıyorum sorun olurmu ?!?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

uzman sorusu kurulum için en hızlı 4 gb flas hangisidir..ben kingstone data travel kullanıyorum..en hızlısı arıyorum ...bilen ?

sandisk extreme serisine bakın derim.usb 3.0 olursa tadından yenmez.tabi anakartınız destekliyorsa.
  • Soruma cevap arıyorum up
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.