Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese slm, sıfır masaüstü bilgisayarıma brsinden aldğım usb den win7 kurmaya çalşyrum ancak aşağıdaki hatayı alyrum yardımcı olblirmsiniz "Reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a key" bu hatayı bios sfırlma ile geçtim ancak şimdi de "missing operating system" hatası alyrum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikdeniz -- 22 Aralık 2014; 23:35:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Bende bi deniyim dediydim ilk adımda invalid iso file hatası veriyo, şimdi başka 1-2 yol var onları deniyecem

Evet,her iso dosyasını kabul etmiyor sanırım MD5 numarasını kontrol ediyor.

program her iso yu kabul etmiyo. sebebi udf kontrolü yapması...

çözüm için ufak bir araştırma yaptım ve denediğimde oldu işe yarıyor...

poweriso gerekli bunun için. küreğini falan halletmek gerekiyor ancak...

programı açıp içine iso yu atın.

sonra aynen resimde yaptığım gibi
     **WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

dosya-kalıp özellikleri-general kısmında udf kısmı işaretli değil normalinde. ama işaretleyip yani tik koyup iso yu farklı kaydet deyip kaydediyoruz. kaydettiğimiz yeni iso ile usb download tool kullanıyoruz..usb ye atacağımız zaman hata vermiyor..

bu kadar. ben yabancı bir forumda görüp yapmıştım. çalışıyor ve invalid iso file hatası vermedi.

umarım işinize yarar...

bahsettiğin program kullanılarak usb ye kopyalama yapılabilir. Ben şu an onu kullanıyorum farklı kaydettiğim dosyayı diğer program görmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem_max

Merhabalar
    bende usb den win7 yükleyebilmek istiyorum. win7 tool denen programı indirdim. elimde 3-4 tane win7 iso su var. ancak hepsinde de we were unable copying .... hatası veriyor. start over çıkıyor. ne yapmalıyım acaba ???

Ben bu sorunu çözdüm sanıyorum.
    Belki gözden kaçırmışımdır çözenler yada cevaplayanlar olmuştur ama yine hatırlatayım dedim...
    USB DVD tool ile bootable win yapmak isterseniz eger flash bellek bosta olmali baska bir program tarafindan kullanilmamali.
    DVD tool bu hatayi vermiyor ve sadece we were unable copying hatasi veriyor. Drobbox, onedrive, google drive, yandex disk gibi yazilimlar arka planda flash iniz icini surekli taradigi ve upload edilecek veri aradigi icin sistemsel sorun oluyor.
    Eger disk programlarini ve varsa flash belleginizi kullanan diger programlari kapatip denerseniz sorun çözülüyor.
    Yine mi olmadi... yine de sorunu çözemediniz mi??? Ozaman RUFUS la deneyin...

• Anlatım için teşekkürler.Kardeşimin pc ye format atıcaktım.DVD sürücüsü bozulmuş.Bu yöntemi deneyerek format atıcam bakalım.
  • mesajım buralarda kalsın yakın zamanda ihtiyacım olacak gibim.
  • power iso nun 5.5 versiyonunda bootable USB yapma seçeneği mevcut.Elimdeki win7 nin iso sunu alıp sonra burdaki seçenekten yaptım.sorunsuz kurdum,ilgilenen olursa alternatif bir yöntem.
     **WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** **WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

• Ya arkadaş başka bir yazılımla win7 den xp ye rahatça flash ile formatımı atmıştım. Ama xp den şu yolla bi win7 64 bit kuramadım. Boot ekranında kalıyor.

• Bende usbden win 8.1 kurmayı denedim, Windows 7 USB DVD Download Tool'u kullandım. Bilgisayarıma girdiğimde herhangi bir sorun olmadan Çıkrabilir Disk işareti dahi geldi. Fakat pcyi yeniden başlatıp biostan First Boot'u usb, Second'ı ise usbfdd seçtim fakat pc açılırken usbyi görmedi. Tekrar başlattım bu sefer pc açılırken F12ye basarak boot ekranına ulaştım. Buradan USB HDD'yi seçtiğimde "Invalid Partition Table" hatası verdi. Başka bir usbde deneme şansım olmadı henüz ama ilk etapta neden boot olarak usbyi görmedi. Hatta başka bir program indirip onunla yapmaya çalıştım. Usb'nin adını IRC_CCS gibi karışık bi isim verdi fakat aynı şekilde o da işe yaramadı. winTousb diye bir program gördüm fakat anlamadığım kopyalama işlemi devam ederken usbinin içine girdim Program Files falan oluşmuştu :) Sanırım o usbnin içine window kurup usbden windowsu çalıştırma gibi bir şey. Her neyse arkadaşlar kısacası bu işi nasıl çözerim 16gb lik yeni bir usb aldım sırf format atıcam diye onu da görmemişti açılışta, fakat ilk başta belirttiğim gibi F12ye basarak denemedim o yuzden Invalid Partition Table hatası verecek mi vermeyecek mi bilemiyorum.

Bir de bazı arkadaşlar yeni usblerin booable olmadığını yazmışlar. Usb diskin bootable olup olmadığını anlamayla alakalı bir yöntem ya da program var mıdır?

• Fikir verecek veya çözüm önerisi olan yok mudur acaba?
  • Bir sorum olacak.

Lenovo G510 Dizüstü bilgisayar aldım. Bilgisayar freedos olarak gelecek. 500 GB HDD + 8 GB SDD mevcut içerisinde. Tahmin ve mantığıma göre ssd olan bölüme windows 7 kurmam imkansız. Ben normal hdd ye kuracağım sanırım. SSD zaten HDD ile tümleşik olduğu için sık kullanılan programların hızlı çalışmasını sağlama gibi işlere mi yarayacak?

İkinci sorum. Freedos gelen bilgisayarda normalde tüm diskleri birleştirip tekrar bölme olayını yapsak bi sıkıntı olur mu hem garanti hemde kullanım açısından?

Şimdiden teşekkürler.
  • paylaşan arkadaşın eline sağlık

• başlatırken bir tuşa basınca otomotik çıkoydu bio değil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn2332

başlatırken bir tuşa basınca otomotik çıkoydu bio değil ama

Del'e yada F2'ye bas durmadan :)
  • Ateistanbul kullanıcısına yanıt
    odeyyil ya shiftle bi tuşa basıyoduk otomotik flaş dick açılıyodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgivingpresident35

Arkadaşım ben yapıcam yanlız işlem özelliklerim uyarmı??? (Vistadan geçicem bu arada) 250 gb HDD 120 GB BOŞ HDD İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ:Soket AM3 (AM2+ geriye uyumlu)
    Çarpan 16 (Kilitsiz)
    Revision C2
    Çekirdek Sayısı : Quad Core - 4 Çekirdek
    Çekirdek Hızı (Core Clock) : 3.2 GHz
    HyperTransport (HT) Bus : 2000MHz
    Thermal Güç : 125 W
    Max Temps (C) : 62'C
    L1 Cache Size (KB) : 128
    L1 Cache Count : 4
    L2 Cache Size (KB) 512
    L2 Cache Count : 4
    L3 Cache Size (KB) : 6144
    Üretim Teknolojisi : 45 nm
    64 Bit Desteği : Evet
    32 Bit Desteği : Evet
    Hyper-Transport Desteği : Evet
    Virtualization Technology Desteği : Evet
    Voltaj : 0.875 - 1.5 V
    Soğutma Tipi : Heatsink ve Fan İçerir...
    MMX
    SSE
    SSE2
    SSE3
    Enhanced 3DNow!
    Cool'n'Quiet
    HyperTransport 3.0
    SSE4a

ANAKART:DrMOS ve Green Power onanımsal olarak enerji tasarrufu,
    APS :İhtiyacınız doğrultusunda fazların aktif hale gelmesini sağlar.
    True Blu-Ray :HD Audio chipi sayesinde çok daha kaliteli ses çıkışı,
    Power eSATA :Bu giriş sayesinde hem veri hemde güç aktarımı tek bir porttan yapılıyor.
    OC Dial :Anakart üzerindeki bu tuş ile kolay Over clock imkanı,
    M-Flah :Biosunuzun yedeğini cebinizde saklayın,
    4 Adet PCI EX16 :4 tane ekran kartını 16x16x8x8 hızında çalıştırabilirsiniz.
    Debug LED (D-LED2) onanımsal hataların kaynağını anakart üzerindeki ledlerle tespit edebilme.

· Chipset :AMD® 790FX+SB750
    · İşlemci Desteği :AMD Phenom II, Athlon X4/X3/X2
    · Soket Tipi :Soket AM3
    · Veriyolu Hızı :5200MT/2
    · Bellek Desteği DR3
    · Bellek Hızı : 800/1066/1333/1600*/1800*/2133*(OC)
    · Bellek Sayısı :4 adet
    · Maksimum Bellek :16 GB
    · PCI Yuva :2 adet
    · PCI Express x1 :1 adet
    · PCI Express x16 :4 adet
    · PCI Express x16 hızı :16x16x8x8
    · DrMOS :Var
    · APS :Var
    · Ethernet :2 x Gigabit
    · Tümleşik Ses : 8 kanal ses Coax/Optik SPDIF ses çıkışı
    · Sabit Disk (ATA) :1 adet
    · Sabit Disk (SATA) :8 adet SATAII
    · Esata :1 adet
    · Raid :0/1/5/10/JBOD
    · USB 2.0 :11 adet
    · Cross Fire :Var
    · Form yapısı :ATX
    · Ölçüler (GxYxD) :30.4 x 24.5 cm

4.00 GB RAM

Seri numaran uymuyo kardeş olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konu eski ama bi sorum olacak ben flaşa isoyu boot ettim ama format atmadan usb den kurulumu nasıl yapabilirim ?
  • windows 8.1 pro için yeter mi ? kasma olur mu
    Host Name: YUNUSCAN
    OS Name: Microsoft Windows 8 Pro
    OS Version: 6.2.9200 N/A Build 9200
    OS Manufacturer: Microsoft Corporation
    OS Configuration: Standalone Workstation
    OS Build Type: Multiprocessor Free
    Product ID: 00178-70000-00011-AA353
    Original Install Date: 8.10.2014, 21:48:38
    System Manufacturer: OEM
    System Model: OEM
    System Type: X86-based PC
    Processor(s): 1 Processor(s) Installed.
    [01]: x64 Family 6 Model 23 Stepping 10 GenuineIntel
    ~1998 Mhz
    BIOS Version: Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG, 15.10.2009
    Windows Directory: C:\Windows
    System Directory: C:\Windows\system32
    Boot Device: \Device\HarddiskVolume1
    System Locale: tr;Türkçe
    Input Locale: tr;Türkçe
    Time Zone: (UTC+02:00) İstanbul
    Total Physical Memory: 3.070 MB
    Available Physical Memory: 905 MB
    Virtual Memory: Max Size: 6.142 MB
    Virtual Memory: Available: 3.299 MB
    Virtual Memory: In Use: 2.843 MB
    Page File Location(s): C:\pagefile.sys
    Domain: WORKGROUP
    Logon Server: \\MicrosoftAccount
    Hotfix(s): 196 Hotfix(s) Installed.
    Network Card(s): 1 NIC(s) Installed.

• İlk defa usb.den kurdum başarılı oldum. Anlatım için teşekkürler.Pc yi ilk usb den başlat seçtim kısa sürede formatladı. Ancak İlk restart dan sonra usb den belleği çıkartmak gerekiyor, yoksa kurulum ekranına yönlendiriyor. Konu sahibi bunu eklemeli. Usb çıkarınca pc otomatik hdd başlatmayı kendisi tanımlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

İlk defa usb.den kurdum başarılı oldum. Anlatım için teşekkürler.Pc yi ilk usb den başlat seçtim kısa sürede formatladı. Ancak İlk restart dan sonra usb den belleği çıkartmak gerekiyor, yoksa kurulum ekranına yönlendiriyor. Konu sahibi bunu eklemeli. Usb çıkarınca pc otomatik hdd başlatmayı kendisi tanımlamış.

İlk mesajın son cümlesinde belirtmiştim aslında ama sizin dediğiniz gibi de oluyor. Aynı yola çıkıyor yani.

İLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.
  • Hocam emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.