Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

Saatlerdir bunla uğraşıyorum hocam vallahi kafa kalmadı artık :D dil paketi kurarken fark ettim yoksa hayatta görmezdim tekrar 32 bit kurmaya calısırdım

Neyse uğraşların boşa gitmedi en azından.
  • Aynen öyle hocam. Sizin sayenizde oldu tekrar çok teşekkür ederim ben artık yatayım yoksa yarına sağ çıkamayacam :) İyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

Aynen öyle hocam. Sizin sayenizde oldu tekrar çok teşekkür ederim ben artık yatayım yoksa yarına sağ çıkamayacam :) İyi geceler

Rica ederim kardesim sanada iyi geceler.
  • Beyler Windows 7 kurmak istiyorum freedos bilgisayar a fakat sürücüler bulunmuyor yükleme başlatilamiyor diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel paylaşım ellerinize sağlık.
  • Kafayı yiyeceğim.. Boot'dan Toshiba USB'yi seçiyorum ve başlangıç onunla oluyor. Ancak boot seçeneklerinde 2. sıraya imkanı yok HDD'yi koyamıyorum. Kendisi direkt DVD'yi atıyor...

Sonrasında problem olmadan kurulum başlıyor ancak Windows'u yükle dedikten sonra; "hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden....." diye devam ediyor.

Aradım taradım ama cevap yok. Kimisi demiş boot ayarlarından IDE yapın. Yaptım olmuyor.. Boot'a USB'yi atadığımda HDD olmuyor. HDD'yi getirdiğimde USB yok oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shario

Kafayı yiyeceğim.. Boot'dan Toshiba USB'yi seçiyorum ve başlangıç onunla oluyor. Ancak boot seçeneklerinde 2. sıraya imkanı yok HDD'yi koyamıyorum. Kendisi direkt DVD'yi atıyor...

Sonrasında problem olmadan kurulum başlıyor ancak Windows'u yükle dedikten sonra; "hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden....." diye devam ediyor.

Aradım taradım ama cevap yok. Kimisi demiş boot ayarlarından IDE yapın. Yaptım olmuyor.. Boot'a USB'yi atadığımda HDD olmuyor. HDD'yi getirdiğimde USB yok oluyor..

Laptop sanırım. Tek vidayla dvd okucuyucusu sök bir de öyle dene bios dan ayar yapmayı.
  • Bakalım hocam şimdi deneyeceğim söylediğiniz. Bir de bazı yerlerde "iso dosyanız eksiktir falan demişler. Yeni iso dosyası indiriyorum bakalım"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Kafayı yiyeceğim.. Boot'dan Toshiba USB'yi seçiyorum ve başlangıç onunla oluyor. Ancak boot seçeneklerinde 2. sıraya imkanı yok HDD'yi koyamıyorum. Kendisi direkt DVD'yi atıyor...

Laptop sanırım. Tek vidayla dvd okucuyucusu sök bir de öyle dene bios dan ayar yapmayı.

Evet Asus N53S laptop ama öyle tek vidayla sökülecek bir şeye benzemiyor hocam :)

• quote:

quote:

quote:

Evet Asus N53S laptop ama öyle tek vidayla sökülecek bir şeye benzemiyor hocam :)

Netten buldum senin makinada vida klavyenin altındaymıs. Eleman 20 saniyede cıkartıyor sürücüyü ama sen bilirsin. Bu arada bios da yanlıslık yapmadıgına eminsin dimi?

• Hayır hocam yapmıyorum.. Yani bios ekranında imkanı yok ikisi alt alta gelmiyor. şimdi yeni iso dosyası indiriyorum bakalım olacak mı. Olmadı açacağım bende. Kablo falan yok mu orada yahu? adam çekiyor direkt çıkıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Netten buldum senin makinada vida klavyenin altındaymıs. Eleman 20 saniyede cıkartıyor sürücüyü ama sen bilirsin. Bu arada bios da yanlıslık yapmadıgına eminsin dimi?

Şu an aynı şekilde söktüm ama bu seferde Boot options sadede 1'e düştü. Yani ya flash disk'i seçebiliyorum ya da hdd'yi..

Allahım yarabbim.

• Dvd'yi sökünce bir temizleyeyim dedim.. Yavaş yavaş temizledim şimdi çalışmaya başladı :) Sanırım oradan atacağım formatı.
  • Bir oğlum daha oldu..!

Dvd'den yüklemeye başlıyorum, Yükle diyince; "Girilen ürün anahtarı yükleme işleminde kullanılabilecek hiçbir Windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor. Farklı bir ürün anahtarı girin." hatası alıyorum ki daha yüklemeye başlayamadım bile...

• winxpde çalışan program var mıdır , konunu tamamını okuyamadım ?
  • en basit yöntem rufus
    diye program var http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus_v1.3.4.exe
    usb yi seçiyoruz
    daha sonra iso olucak(win 8-win 7-xp-linux tabanlı ubuntu beini,solydx hepsinde denenmiştir)seçiyoruz
    start diyoruz en son done yazdımı bootable kurulum hazır(not:rufus programı en başta internet bağlantısı kullanıyor)
  • malesef bende bir sorun oluyor flasa yazarken her seferinde başarılı diyor ama 1gb kopyalamış oluyor neden olabilir.
  • deneme 123..
  • usb hangi formata göre biçimlendircez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: selo133

usb hangi formata göre biçimlendircez..

Farketmez. Biçimlendirmesen bile olur program kendisi biçimlendiriyor.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.