Şimdi Ara

150000 de araç alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de forumdaki birçok kullanıcı gibi araba değiştirmeyi düşünüyorum. 150000 km de 2004 model bir bora trendline buldum. Araba servis bakımlı en ufak bir problemi yok. Yakın bir tanıdığımın arabası. Daha servisten yeni çıktı bütün bakımları yapıldı. Aracın 150000 de olmasının nedeni hergün aynı güzergahı gidip gelmiş (Çerkezköy-İstanbul). Bu model boraların piyasası 24-29 milyar arasında değişiyor. Bu araba bana 19-20 milyar gibi bir fiyata gelicek. BU ARABA ALINIR MI? 150000 de olması çok büyük bir sorun mu? Bu kilometrede olması fiyatını ne kadar düşürür?

Anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese teşekkür ederim.

• 150000 de araba alan tanıdığım var adam arabaya binmiyo artık

yani sana diyeceğim almaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

150000 de araba alan tanıdığım var adam arabaya binmiyo artık

yani sana diyeceğim almaaaaa
    Yuh be. Sahibi taksicilik yapsa onla o kadar yol yapamaz...Vay anasını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsx

Yuh be. Sahibi taksicilik yapsa onla o kadar yol yapamaz...Vay anasını...

Alıntıları Göster
    Benzinli arabalar ortalama 500.000 - 600.000 Km sorunsuz gidebilir fakat

150.000 Km deki arabalarda rutin değişiklikler yapılmalıdır Triger - Debriyaj Balatası vs gibi bunlarda ortalama 1000 - 2000 YTL arası bir ekstra masraf demektir. Ayrıca Arabayı satarken de çok sorun yaşarsın.

Bence Değmez 3000 - 4000 lira için böyle bir araba almaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fosters

Benzinli arabalar ortalama 500.000 - 600.000 Km sorunsuz gidebilir fakat

150.000 Km deki arabalarda rutin değişiklikler yapılmalıdır Triger - Debriyaj Balatası vs gibi bunlarda ortalama 1000 - 2000 YTL arası bir ekstra masraf demektir. Ayrıca Arabayı satarken de çok sorun yaşarsın.

Bence Değmez 3000 - 4000 lira için böyle bir araba almaya.

Alıntıları Göster
    bencede değmez alma.biraz para ekle daha az kmde bir araç al...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mygokhan

bencede değmez alma.biraz para ekle daha az kmde bir araç al...

Alıntıları Göster
    ben tam 4 kez 150binin üstünde araba aldım. yeni araba almaktan kat kat iyidir. ama vw tehlikeli marka. arabayla ilgili her sorunu giderecek bir ustan bir de yedek parçacın olması lazım. yetkili servis öldürür seni. bu km de ancak japon alınır.
    ...ve alınır! alınmaz diye bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nlty2000

ben tam 4 kez 150binin üstünde araba aldım. yeni araba almaktan kat kat iyidir. ama vw tehlikeli marka. arabayla ilgili her sorunu giderecek bir ustan bir de yedek parçacın olması lazım. yetkili servis öldürür seni. bu km de ancak japon alınır.
    ...ve alınır! alınmaz diye bir şey yok.

Alıntıları Göster
    ben olsam almazdım

3-4 alırken kar edecen satarken nolacak zaten jetta geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_247

ben olsam almazdım

Alıntıları Göster
    alma bence o kadar km yapmıs arabalar aldıktan bi süre sonra belli etmeye baslıyo kendini, ilk basta farketmedigin arızalar cıkıyo yani! istisna olabilir bahsettigin arac yinede iyi düsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_247

ben olsam almazdım

Alıntıları Göster
    bence de 150 binde otomobil alınabilir ama bu vw olmamalı.yedek parçası daha uygun olan bir araç olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzy16

bence de 150 binde otomobil alınabilir ama bu vw olmamalı.yedek parçası daha uygun olan bir araç olmalı.

Alıntıları Göster
    alınabiir tabiki ama kelepir olmalı ben 190 bınde opel cdx aldım 2500 motor 10 mılyar verdım bu arabanın sıfırını almaya kalksam 80 milyar 1 mılyar masraf ettım nerdeyse herşeyi yenilendi ama senın alacagın arabanın pek bır artısı yok bence daha az kılometrelı almalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniadministrator

alınabiir tabiki ama kelepir olmalı ben 190 bınde opel cdx aldım 2500 motor 10 mılyar verdım bu arabanın sıfırını almaya kalksam 80 milyar 1 mılyar masraf ettım nerdeyse herşeyi yenilendi ama senın alacagın arabanın pek bır artısı yok bence daha az kılometrelı almalısın

Alıntıları Göster
    araba sürekli uzun yolda kullanılmışsa...
    kullanan kişi efendi efendi arabayı kullanmışsa...
    bütün bakımları yetkili serviste düzgün bir şekilde yapılmışsa...
    periyodik bakımlarda değişmesi gereken parçaların tümü değişmişse...
    arabanın mekaniğinde ve elektroniğinde herhangi bir problem yoksa....
    yetkili servis haricinde, sanayide sağlam, gerçekten sağlam bir ustan varsa...

150 binde de alınır 200 binde de...
    ama tabii ki iyi bir fiyat avantajı olması lazım...
    misal 50 binde Bora 25 milyar ise, 150 binde aynı Bora en azından 20 milyar falan olmalı ki alınsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniadministrator

Alıntıları Göster
    bu kısa sürede çok yormuşlar arabayı fazla yaşamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ba2khan

bu kısa sürede çok yormuşlar arabayı fazla yaşamaz

Alıntıları Göster
    normal bir kullanımla bir kişi ortalama 15-20 bin km yapar senede... senin arkadaşın 1 sene de 7 senelik bir eskime gerçekleştirmiş araçta. yani model 2004 olsa bile o araba şua nda 1997 model olmuş... yani 20 milyara daha az eskimiş bir araba almak daha akıllıca olur... 2000-2001 model 40 bin 50 bin gibi km yapmış araçlar almak daha iyidir....mesela benim bir arkadaşım 2001 laguna 1.6 satıyordu kendisi sıfır almıştı araba daha 22 binde... bu ne demek oluyor....model eski ama araba daha sıfır demek oluyor....ama gene de 150 bin km fazla bir km değil.... mesela benim kullandığım araba 270 binde hala taş gibi... iyi düşünmek lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: grkn

normal bir kullanımla bir kişi ortalama 15-20 bin km yapar senede... senin arkadaşın 1 sene de 7 senelik bir eskime gerçekleştirmiş araçta. yani model 2004 olsa bile o araba şua nda 1997 model olmuş... yani 20 milyara daha az eskimiş bir araba almak daha akıllıca olur... 2000-2001 model 40 bin 50 bin gibi km yapmış araçlar almak daha iyidir....mesela benim bir arkadaşım 2001 laguna 1.6 satıyordu kendisi sıfır almıştı araba daha 22 binde... bu ne demek oluyor....model eski ama araba daha sıfır demek oluyor....ama gene de 150 bin km fazla bir km değil.... mesela benim kullandığım araba 270 binde hala taş gibi... iyi düşünmek lazım...

Alıntıları Göster
    Şiddetle katılıyorum ki, bu tamamen kullanım şekli ve etkenlerine bağlı..Şehir içinde kullanılan 150.000 km deki araca ne kadar da kalite marka olsa motordan gariplikler gelmeye başlar..Kimse aksini iddia etmesin..Araç bu km yi şehir dışında bile yapmış olsa 1 yılın içinde yapmış ortalama GÜNDE 411 KM EDER.. Ayrıca Aracın sadece motoru yıpranmaz ..Tüm yürür aksamı ön düzeni göz önüne getirin..Oldukça masraf çıkaran kısımlardır buraları..

• quote:

Orijinalden alıntı: Claymore

Şiddetle katılıyorum ki, bu tamamen kullanım şekli ve etkenlerine bağlı..Şehir içinde kullanılan 150.000 km deki araca ne kadar da kalite marka olsa motordan gariplikler gelmeye başlar..Kimse aksini iddia etmesin..Araç bu km yi şehir dışında bile yapmış olsa 1 yılın içinde yapmış ortalama GÜNDE 411 KM EDER.. Ayrıca Aracın sadece motoru yıpranmaz ..Tüm yürür aksamı ön düzeni göz önüne getirin..Oldukça masraf çıkaran kısımlardır buraları..

Alıntıları Göster
    alına bilir ama akıllı bir secim olmaz...
    istersen birazda paran cıkısıyorsa 24 miylara fln 70k da fln bora bulabilirsin zaten 2.el piyasası ölu durumda...
    hiç olmadı 2000 model opel vectra cdx alabilirsin ama opelin 2. elini tavsiye etmiyorlar opel cabuk yıpranan bir arabaymıs diye duydum (bilmiyorum ama öyle diyorlar)...
    2. elde en iyi arabalar gercektende japon arabaları...
    km si ne olursa olsun cidden motor yapısı bunu kaldıracak sekilde tasarlanmıs pistonları hala sapa sağlam oluyorlar...
    2. elde yuksek km li ama yeni model araba almak demek zaten dusuk km li eski model araba almak ile aynı sey...
    cok kelepir (ucuz) dusuk model ama yeni gibi 20k 50k arası arabalar var tavsiyem arastırma yapmandır...
    cunku o bora yapila bilecek en iyi secim gibi görunmuyor ve sende en iyi secimi yapmak istiyorsan arastırmalısın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Slazer

alına bilir ama akıllı bir secim olmaz...
    istersen birazda paran cıkısıyorsa 24 miylara fln 70k da fln bora bulabilirsin zaten 2.el piyasası ölu durumda...
    hiç olmadı 2000 model opel vectra cdx alabilirsin ama opelin 2. elini tavsiye etmiyorlar opel cabuk yıpranan bir arabaymıs diye duydum (bilmiyorum ama öyle diyorlar)...
    2. elde en iyi arabalar gercektende japon arabaları...
    km si ne olursa olsun cidden motor yapısı bunu kaldıracak sekilde tasarlanmıs pistonları hala sapa sağlam oluyorlar...
    2. elde yuksek km li ama yeni model araba almak demek zaten dusuk km li eski model araba almak ile aynı sey...
    cok kelepir (ucuz) dusuk model ama yeni gibi 20k 50k arası arabalar var tavsiyem arastırma yapmandır...
    cunku o bora yapila bilecek en iyi secim gibi görunmuyor ve sende en iyi secimi yapmak istiyorsan arastırmalısın...

Alıntıları Göster
    Benim eniştem şu zamana kadar Japon araç çok aldı ve 1 yılda 90bin km. yi deviriyor. 170bin gibi aracı elinden çıkarıyor. Şu ana kadar aldığı Japonlar 93 Corolla 97 Corolla 2000 Civic 2003 Civic , şimdiki Civic i kısmetse seneye Mercedes C200 le değiştirecek. NEyse hikaye kısmını geçelim aracını işte bujiydi falan dışında servise sokup bakım yaptırmaz , diyo zaman önemlidir benim için ve 150bine kadar araç sorun çıkarmaz diyor ama 150binden sonra satarım diyor. Usta kapılarında bekleyemem falan diyor işi gereği 150binden sonra Trigerdi ön takımdı bi sürü masraf çıkarıyor diyor o yüzden 150yi devirdimi satacaksın diyor. Yoksa o araçların 300bin km. rahat kullanırsın ama dediğim gibi masraf çıkarır sana....

• forgotten2006

Bende 2000 model focus var, 1.6 Ambiente sedan, buz yeşili, 62.000km, kazasız, full servis bakımlı.

-Sadece lastikleri kabak.

Şirket bana araba verdiği için satıyorum, aslında hala düşünüyorum.

Benim diye sölemiyorum, pırıl pırıl araba. Düşünür müsün?

quote:

Orjinalden alıntı: forgotten2006

Arkadaşlar herkese selamlar.

Ben de forumdaki birçok kullanıcı gibi araba değiştirmeyi düşünüyorum. 150000 km de 2004 model bir bora trendline buldum. Araba servis bakımlı en ufak bir problemi yok. Yakın bir tanıdığımın arabası. Daha servisten yeni çıktı bütün bakımları yapıldı. Aracın 150000 de olmasının nedeni hergün aynı güzergahı gidip gelmiş (Çerkezköy-İstanbul). Bu model boraların piyasası 24-29 milyar arasında değişiyor. Bu araba bana 19-20 milyar gibi bir fiyata gelicek. BU ARABA ALINIR MI? 150000 de olması çok büyük bir sorun mu? Bu kilometrede olması fiyatını ne kadar düşürür?

Anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focuss -- 4 Kasım 2005, 0:44:55 >

• vw bora kaliteli arabadır ama 150.000 de araba almak için iyi bir nedenin olması gerekir.
    kendi kendine bu soruyu sor, haklı bir gerekçen varsa tabi alınır.
    ama ben olsam almazdım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: url

vw bora kaliteli arabadır ama 150.000 de araba almak için iyi bir nedenin olması gerekir.
    kendi kendine bu soruyu sor, haklı bir gerekçen varsa tabi alınır.
    ama ben olsam almazdım...
    belli olmaz iide çıkabilir kötüde . riske girersin . benim arkadaş aldı onada alma dedik sabahları çalışmıo die gitti servise geçen hafta motoru yenilediler 2milyar tuttu o da bazı parçaları orjinal değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

belli olmaz iide çıkabilir kötüde . riske girersin . benim arkadaş aldı onada alma dedik sabahları çalışmıo die gitti servise geçen hafta motoru yenilediler 2milyar tuttu o da bazı parçaları orjinal değilmiş.

Alıntıları Göster
    arkadaşta 150.000 de almıştı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.