Şimdi Ara

9 Parça seramik kaplama tencere tava seti 129 TL - TEKZEN-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
48.318
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu benim ilk indirim bildirimim
    Tekzenin indirim kataloğunun 19. sayfasındaki 9 parça seramik kaplı tencere tava setinin fiyatı çok uygun.
    Aynı sayfadaki seramik kaplı tava da uygun fiyatlı. İhtiyacı olan varsa, evdeki teflonlarından kurtulup seramik kaplamaya geçiş yapmak isteyenler için iyi bir fırsat diye düşünüyorum.

http://www.tekzen.com.tr/new/insertkatalog/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instructor12345 -- 10 Ocak 2011; 12:50:30 >

• güzelmiş diyecektim fakat bir markası var mı bunların veya kullanana ve evet iyidir bunlar bu fiyata diyecek kimse varmı?yoksa eğer normal tekzen in çine yaptırıp getirttiği dandik tavalarsa cem, mehtap veya tefalden çok mu ucuza diye sormak gerek...ve ucuza alınır mı tabi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhaba,
    Bu benim ilk indirim bildirimim

Teşekkürler bildirim için...
    Ayrıca hayırlı olsun...Daha çok bildirim bekliyoruz...
  • Seramiğin artısı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Seramiğin artısı nedir ?

Benim bildiğim kadarıyla teflon (ne kadar kaliteli olursa olsun) belli bir süre sonra yüzeyden ayrılıyor ve yemeklerin içine karışıyor ne derece doğru bilmemem ama bu durumun insan vücudu için kanserojen etki yarattığı söyleniyor . E mutfak gereçlerinin teflon olmaması onun yerine seramik kaplı olması bu sıkıntılardan sizi kurtarıyor ki; en temiz ve hijyen ortamı seramik ve cam ile oluşturmak mümkündür. İşte artısı bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: digimonster

quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Seramiğin artısı nedir ?

Benim bildiğim kadarıyla teflon (ne kadar kaliteli olursa olsun) belli bir süre sonra yüzeyden ayrılıyor ve yemeklerin içine karışıyor ne derece doğru bilmemem ama bu durumun insan vücudu için kanserojen etki yarattığı söyleniyor . E mutfak gereçlerinin teflon olmaması onun yerine seramik kaplı olması bu sıkıntılardan sizi kurtarıyor ki; en temiz ve hijyen ortamı seramik ve cam ile oluşturmak mümkündür. İşte artısı bu...

Benim de düşündüğüm ama bilgiye kesin sahip olmadığım için sormuştum. Peki Seramiğin bir handikapı varmıdır ? Ev hanımları , annelerimiz eşlerimiz neden seramiği tercih etmiyorlar ozaman ? Eğer bir handikapı , eksisi yok ise bi çatal biçak degmesinde kalkan teflon yerine bunları alıp kullanmak daha mantıklı . Ve renk olarakda güzel duruyor .

• Pahalı olması olabilir mi? Ya da ne bileyim, çabuk zarar görmesi, kırılıp dökülmesi, çizilmesi işlevsizleşmesi?
  • praktikerde 159tl ye benzer döküm tava-tencere seti vardı. Çok sağlam, kaliteli duruyordu. Markasını hatırlamıyorum. SEramik mi, döküm tava mı iyi acaba?
  • ilk bildirimin için seni kutluyoruz
  • Teflona göre kesinlikle seramik tavsiye ediyorum, 3 ay kadar önce esseden deneme amaçlı seramik tava aldım çok mennunum çizilme bozulma derdi yok en önemliside tabiki sağlık açısından bu arada 9 parça için çok uygun fiyat sadece pilav tenceresi seramik olan essede 60 tl idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seffaf1 -- 10 Ocak 2011; 20:44:49 >
  • Döküm ürünlerde oldukça kaliteli oluyor. Fiyat uygun olabilir ama malzeme kaliteside önemli. Markadan markaya fiyat kalite değişiyor. Seramikte zamanla çatlama olabilir gibime geliyor, benim tercihim dökümden yana olurdu.
  • ilk bildirimin için kutluyor yeni paylaşımlarını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

praktikerde 159tl ye benzer döküm tava-tencere seti vardı. Çok sağlam, kaliteli duruyordu. Markasını hatırlamıyorum. SEramik mi, döküm tava mı iyi acaba?

benim zaplarken gördüğüm kadarıyla avrupa, amerika yapımı bütün yemek programlarında neden bilmiyorum ama, döküm tava-tencere kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: storm

Döküm ürünlerde oldukça kaliteli oluyor. Fiyat uygun olabilir ama malzeme kaliteside önemli. Markadan markaya fiyat kalite değişiyor. Seramikte zamanla çatlama olabilir gibime geliyor, benim tercihim dökümden yana olurdu.

Dökümde iyi bir tercih olabilir
  • seramiğin kalınlıgı onemlı yoksa catal anında catlatır kaplamayı.teflonun bir artısıda yapışma yapmaması,seramık bıraz daha hassas
  • güzel bildirim olmuş ama artık çok geç. seramik çok pahalı gelince çelik tencere aldım yine. yakında tekzen olsa tutamazdım kendimi allahtan yok.bildirimlerin devamını bekliyoruz
  • Teflondan kurtulmak icin iyi bir alternatif dokum ya da seramik olayi ama kullanim kolayligi, dayaniklilik, cabuk pismesi, yapisma vs. gibi konulari da kullanmis olanlar paylasirsa daha iyi secimlerde bulunabiliriz.

Paylasim icin tesekkurler.
  • Kipa marketten seramik kapli aluminyum tava almistik (~28cm capinda 65TL) AlluFlon marka. Tum set bu fiyata oldukca uygun.

Bir seramik kapli tava kullanicisi olarak deneyimlerimi de yazayim:
    Seramik kaplama tencere ve tavalarin kullanimi tipki teflondaki gibi:
    cizilmemesi icin tahta kasik kullaniyoruz ve
    bunda ilave olarak mumkunse dusurmemeye calisiyoruz.
    temizligi bence teflondan daha kolay.

Yuzeyine hic yiyecek yapismiyor, tenceresinde rahatlikla pilav pisirilebilir.

Dokum tencere tavalarla seramik kaplama aluminyumlar aslinda farkli kategorideler.
    dokum demir agir metal ve gec isinip gec soguyor. yani yavas yavas pismesi ve sicak kalmasi uygun olan yiyecekleri pisirmek icin ideal (et yemekleri, bakliyat, vs gibi) yemek pisirirken yapilabilen hassas isi degisim manevralarini dokum demirde yapamazsiniz. (gunes yumurta kirdiniz mesela, tam kivaminda pisti kapattiniz ocagi ama tava hala sicak oldugundan yumurtanin sarisinin alt kismini pisirmeye devam edecektir. ve alti sert pismis gunes yumurtaniz olacaktir. veya pilav pisirdiniz, ocagi kapattiniz ama tencere sicak oldugundan pilavin dip kismi kitirli olacaktir... bir zaman sonra alisilir belki... bir de dokum tencerelerde kizartma yapilmaz- tencerelerin ustlerinde de bu uyari olur genelde) amaaa et yemeklerinde ve diger bahsettigim yemelerde cok kullanislidir.
    Dokum tencerelerin de ozel bir bakimi oluyor bu arada, yaglamak gerekiyor bu konu ile ilgili internetten ilgilenenler arastirma yapabilirler. pek cok dokum tencere tava kullanan blog yazari internette konuyla alakali detayli anlatim yapmis.

bir de dokum demirin seramik kaplilari oluyor, bunlar daha pahali oluyor. cunku dokum demir zaten nispeten daha pahali ve hecha nin yetkilisinin bir yazisinda okumustum dokum ve seramigin birlestirilmesi daha zahmetliymis.
    cin mali meselesine gelince. cinlilerin urunlerinden ister istemez kullaniyoruz ama en gonul rahatligiyla kullandigim cin porseleni ve boyasiz seramik urunleri. yiyecekle temas eden kisim tencerede boyasiz seramik malzeme.

seramik kaplama kullanmamis olanlar ve sirf tecrube etmek icin yuz kusur lira tum sete vermek istemeyenler en azindan deneyim olsun diye tavadan edinebilirler bence.

Bir ilave not daha:
    Bu arada bu seti annem satin aldi ve bana dedi ki , eger alacak olursan, almadan once elini tencere ve tavalarin ic yuzeylerinde gezdirmek suretiyle urunu kontrol et. cunku bazilarinda seramigin yuzeyinde puturlu kisimlar varmis..

• Güzel fırsat, teşekkürler. İnternetten de 12 taksitle alınabiliyor:
    http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-822765001-tencere_tava_set_9_parca_seramik_.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Kipa marketten seramik kapli aluminyum tava almistik (~28cm capinda 65TL) AlluFlon marka. Tum set bu fiyata oldukca uygun.

Bir seramik kapli tava kullanicisi olarak deneyimlerimi de yazayim:
    Seramik kaplama tencere ve tavalarin kullanimi tipki teflondaki gibi:
    cizilmemesi icin tahta kasik kullaniyoruz ve
    bunda ilave olarak mumkunse dusurmemeye calisiyoruz.
    temizligi bence teflondan daha kolay.

Yuzeyine hic yiyecek yapismiyor, tenceresinde rahatlikla pilav pisirilebilir.

Dokum tencere tavalarla seramik kaplama aluminyumlar aslinda farkli kategorideler.
    dokum demir agir metal ve gec isinip gec soguyor. yani yavas yavas pismesi ve sicak kalmasi uygun olan yiyecekleri pisirmek icin ideal (et yemekleri, bakliyat, vs gibi) yemek pisirirken yapilabilen hassas isi degisim manevralarini dokum demirde yapamazsiniz. (gunes yumurta kirdiniz mesela, tam kivaminda pisti kapattiniz ocagi ama tava hala sicak oldugundan yumurtanin sarisinin alt kismini pisirmeye devam edecektir. ve alti sert pismis gunes yumurtaniz olacaktir. veya pilav pisirdiniz, ocagi kapattiniz ama tencere sicak oldugundan pilavin dip kismi kitirli olacaktir... bir zaman sonra alisilir belki... bir de dokum tencerelerde kizartma yapilmaz- tencerelerin ustlerinde de bu uyari olur genelde) amaaa et yemeklerinde ve diger bahsettigim yemelerde cok kullanislidir.
    Dokum tencerelerin de ozel bir bakimi oluyor bu arada, yaglamak gerekiyor bu konu ile ilgili internetten ilgilenenler arastirma yapabilirler. pek cok dokum tencere tava kullanan blog yazari internette konuyla alakali detayli anlatim yapmis.

bir de dokum demirin seramik kaplilari oluyor, bunlar daha pahali oluyor. cunku dokum demir zaten nispeten daha pahali ve hecha nin yetkilisinin bir yazisinda okumustum dokum ve seramigin birlestirilmesi daha zahmetliymis.
    cin mali meselesine gelince. cinlilerin urunlerinden ister istemez kullaniyoruz ama en gonul rahatligiyla kullandigim cin porseleni ve boyasiz seramik urunleri. yiyecekle temas eden kisim tencerede boyasiz seramik malzeme.

seramik kaplama kullanmamis olanlar ve sirf tecrube etmek icin yuz kusur lira tum sete vermek istemeyenler en azindan deneyim olsun diye tavadan edinebilirler bence.

Bir ilave not daha:
    Bu arada bu seti annem satin aldi ve bana dedi ki , eger alacak olursan, almadan once elini tencere ve tavalarin ic yuzeylerinde gezdirmek suretiyle urunu kontrol et. cunku bazilarinda seramigin yuzeyinde puturlu kisimlar varmis..

yorum yapan kullanıcıları takdir ediyorum. tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. benim sormak istediğim:bir ürünün kullanım kılavuzunda bulaşık makinesinde kullanılabilir ama tavsiye etmiyoruz gibi bir uyarı görmüştüm. siz elde mi yıkıyorsunuz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.