DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
tuş kilidini unuttum
23
Cevap
0
Favori
13.067
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> tuş kilidini unuttum
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 12:28:09
      arkadaşlar iphone 4 e koyduğum tuş kilidini unuttum şu anda açamıyorum telefon kilitlendi yardımcı olursanız sevinirim
      iphone 4 jailbr 4,1

• Yarbay
      5803 Mesaj
      10 Ocak 2011 13:17:02
      Yanlış anlamayın da günde bilmem kaç kere girdiğiniz şifreyi nasıl unutuyorsunuz?

• Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 14:04:36

quote:

Orijinalden alıntı: konman4245

Yanlış anlamayın da günde bilmem kaç kere girdiğiniz şifreyi nasıl unutuyorsunuz?

İlk defa şifre koyuyordum koyarken yanlış şifre koymuşum onu bulamıyorum yoksa yıllardır aylardır günlerdir kullandığım şifreyi unutmuş değilim, ilk şifrelerken yanlış şifrelemişim

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Ocak 2011 14:56:38

quote:

Orijinalden alıntı: serkem

Alıntıları Göster

İlk defa şifre koyuyordum koyarken yanlış şifre koymuşum onu bulamıyorum yoksa yıllardır aylardır günlerdir kullandığım şifreyi unutmuş değilim, ilk şifrelerken yanlış şifrelemişim

iyide aynı şifreyi 2 kere kodlayarak yapılmıyor mu bu işlem ? 2 kere de yanlış şifre nasıl girilir ?

• Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:27:39

quote:

Orijinalden alıntı: güneşlenenyarasa

Alıntıları Göster

iyide aynı şifreyi 2 kere kodlayarak yapılmıyor mu bu işlem ? 2 kere de yanlış şifre nasıl girilir ?

oldu bi yanlışlıkk işte iki kere yanlış şifreyi girmişim dikkatsizlikten oldu

• Yarbay
      2391 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:33:52

quote:

Alıntıları Göster

hocam adam belliki unutmus ne sorular soruyorsun?
      hocam tek caresi restore yapmak ve ya yeni bir iphone olarak itunese kayd ettirmek

PSN : KRML_KNN
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:37:30

quote:

Orijinalden alıntı: KRML_KNN

Alıntıları Göster

hocam adam belliki unutmus ne sorular soruyorsun?
      hocam tek caresi restore yapmak ve ya yeni bir iphone olarak itunese kayd ettirmek

eyvallah teşekkür ederim yardımın için, başka çeresi yoksa gidecek herşey sağolasın.

• Yarbay
      2391 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:38:43

quote:

Orijinalden alıntı: serkem

Alıntıları Göster

eyvallah teşekkür ederim yardımın için, başka çeresi yoksa gidecek herşey sağolasın.

gidecek derken zaten bakcuplarin varsa geri gelir ama yeni iphone olusdurursan bazi kayidlarin gider sms ler notlar ve ayarlar gibi

PSN : KRML_KNN
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:57:08
      yalnız sadece restore yapamıyor muyuz çünkü i tunes te restore ye tıkladığımda update and restore yazıyor. telefonumun 4,1 versiyon kalmasını istiyorum.

• Yüzbaşı
      448 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:00:51
      SHSH kaydın varsa 4.1 için firmware'ı indirip Shift+Restore tuşuna basarak 4.1'e restore edebilirsin.

PSN: Berkayy6
    • Yüzbaşı
      743 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:04:42
      tek çare restore.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeLancoliq MeLody -- 10 Ocak 2011; 19:20:40 >

• Yüzbaşı
      664 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:05:57
      Kilidi Açan TuşlarÖnce, tuş kilidini açmak istediğinizde karşınıza çıkan nümerik klavyede bulunan acil arama tuşuna basmalısınız. Daha sonra üç kere kare (#) tuşuna basın. Arama tuşuna basıp, üst kısımdaki kilit tuşuna hemen basarsanız şifreli tuş kilidinin açıldığını göreceksiniz.Bu sayede adres defterine ulaşmak ve geçmiş aramaları görebilmek mümkün oluyor.

Bahsi geçen açığın sadece iOS 4.1'de olduğunu hatırlatmak gerek.

Ben böyle açmıstım sadece 4.1 için geçerli

◄★♣IPHONE 5♣★►
      iPhone5 32GB 6.1 | Gamecenter:__BERKAY__
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:11:06

quote:

Orijinalden alıntı: __BeRkAy__

Kilidi Açan TuşlarÖnce, tuş kilidini açmak istediğinizde karşınıza çıkan nümerik klavyede bulunan acil arama tuşuna basmalısınız. Daha sonra üç kere kare (#) tuşuna basın. Arama tuşuna basıp, üst kısımdaki kilit tuşuna hemen basarsanız şifreli tuş kilidinin açıldığını göreceksiniz.Bu sayede adres defterine ulaşmak ve geçmiş aramaları görebilmek mümkün oluyor.

Bahsi geçen açığın sadece iOS 4.1'de olduğunu hatırlatmak gerek.

Ben böyle açmıstım sadece 4.1 için geçerli

onu yapıyorum da bir türlü beceremedim telefon kilitleniyo tekrar olmuyo maalesef

• Yüzbaşı
      664 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:13:04
      valla ben bu yöntem ile açmıştım

◄★♣IPHONE 5♣★►
      iPhone5 32GB 6.1 | Gamecenter:__BERKAY__
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:15:11

quote:

Orijinalden alıntı: MeLancoliq MeLody

hiç inandırıcı gelmedi bana. telefonun kilidini kırıp kullanmayı hedeflemek yerine, polise gidip iphone bulduğunuzu imei numarasından vs. sahibine ulaşmaya çalışırsanız; vicdanen rahatlarsınız.

sen kimsin nerden biliyorsun sen benim bu telefonu nasıl aldığımı, böyle iddada nasıl bulunuyorsun nasıl böyle bi iddayla beni yargılıyorsun. bir yanlışlık yaptım onunla uğraşıyorum, senin ne işin var bu konuda yardımcı olmayacaksan.

• Yüzbaşı
      743 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:21:12
      editledim bu kadar çoşmanıza gerek yok. sakin ol şampiyon.

• Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:25:43

quote:

sabahtan beri telefon kullanamıyorum belki anlarsın neden olduğunu. jailbreak gitmesin diye çareler arıyorum burda.

• Teğmen
      184 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:30:16

quote:

Alıntıları Göster

Bu kadar soru soruyorsun bari bişey bilmiyorsan sus. Arkadasım benimde kilitlenmişti ben servise götürdüm orda düzelttiler

Nikon D5100 +18-55+70-300
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:32:44

quote:

Orijinalden alıntı: GidekGaffur.

Alıntıları Göster

Bu kadar soru soruyorsun bari bişey bilmiyorsan sus. Arkadasım benimde kilitlenmişti ben servise götürdüm orda düzelttiler

telefonda jailbreak varda yani restore edilmesini istemiyorum, eğer bu şartlarda düzeltirlerse yarın giderim teknik servise

• Teğmen
      157 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:47:37

quote:

Artık dayanılmaz hale geldiniz, siz ve sizin gibiler. Vatandaşı hırsızlıkla suçluyorsunuz, tepki gösterince de "şampiyon" diye küçümser tavır takınıyorsunuz. İnanılır gibi değil. Hele bazıları bu forumda sadece "kalp kırmak ve fırça çekmek" gibi bir misyon edinmiş kendisine. Bu forumda hiç mi moderator yok, anlayamıyorum, lütfen artık müdahele edin.

Her topic'te ayrı bir rezillik, ayrı bir saygısız. Hiç bir alakam olmamasına rağmen bunu da görünce artık sinir patlaması oldu bende.

HP PAVILION DV6-1241et KULLANANLAR KULÜBÜ
      Core2Duo P8800(2,66GHz)|4 GB DDR2 RAM|500 GB SATA HDD
    • Teğmen
      135 Mesaj
      10 Ocak 2011 19:52:12

quote:

Orijinalden alıntı: parmalat

Alıntıları Göster

Artık dayanılmaz hale geldiniz, siz ve sizin gibiler. Vatandaşı hırsızlıkla suçluyorsunuz, tepki gösterince de "şampiyon" diye küçümser tavır takınıyorsunuz. İnanılır gibi değil. Hele bazıları bu forumda sadece "kalp kırmak ve fırça çekmek" gibi bir misyon edinmiş kendisine. Bu forumda hiç mi moderator yok, anlayamıyorum, lütfen artık müdahele edin.

Her topic'te ayrı bir rezillik, ayrı bir saygısız. Hiç bir alakam olmamasına rağmen bunu da görünce artık sinir patlaması oldu bende.

gereksiz insanlar bunlar, forum daki amacın dışına çıkıp böyle sağ sola sataşıp, insanların sorunlarını çözmeyle alakası olmayan, sadece orda pc başına oturup kendi yaptığı gereksiz şeylerle gereksiz haz alan insanlar bunlar.

• Binbaşı
      1572 Mesaj
      11 Ocak 2011 00:30:57
      Jailbreak'li ise restore'ye gerek yok. Yeterki ya openssh yada ifunbox gibi bir programla dosya sistemine erişebiliyor ol.

/private/var/Keychains/keychain-2.db dosyasını sil. Şifre kalması gerekiyor. %100 emin değilim ama.

Tabi bu dosyayı silince tüm şifreler ve çoğu ayarlar gidiyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdsev -- 11 Ocak 2011; 0:37:51 >

iPhone 7 Plus 128GB Jet Black |iPad mini 3 64GB WiFi| Watch 2 Stainless Steel
      Synology DS213 with WD 2x4TB Red IntelliPower™
    • Binbaşı
      1951 Mesaj
      26 Ocak 2012 14:41:34
      hiçbir yargılama vs yapmaksızın ben de merak etmiyor değilim arkadaşlar; haydi girdiğim şifreyi unuttum dersin de yanlış şifre girdim demek de ne demek? 2 kere yanlış şifre girilmez, girilen şifre hatırlanamayabilir(başıma geldi) fakat kusura bakmayın sonuçta ithamda bulunmaksızın bunu burdan yazmak da herkesin hakkı.

• Yüzbaşı
      637 Mesaj
      26 Ocak 2012 15:04:49
      "iPhone'unuza şifre koydunuz ve şifreyi hatırlamıyorsanız ihtiyacınız olan USB kalbonuz ve bir iTunes...

Önemli Not: bu işlem tamamlandığında cihazınızı iTunes üzerinen Restore etmeniz gerekmektedir. Önceden yedeklenmiş olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde tüm uygulama telefon rehberi vb. uygulamalarınız tamamen kaybolur. Kullanıcıdan kaynaklanan veya cihazda olabilecek hatalardan sitemiz sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda lütfen cihazınızı uzman bir kişiye teslim ediniz.

Şifre girilmiş ekran koruyuculu cihazlar iTunes'a bağladığınızdada iTunes tarafından şifrenin kaldırılması gerektiği uyarısını verir. Yapmanız gereken Power tuşuna basılı tutup cihazınızı komple kapatın. Bilgisayarınızdan iTunes'u açın.

Daha sonra telefonunuzu açmadan önce elinizi HOME düğmesine basılı tutun ve bir ucu bilgisayarınıza bağlı olan USB kablosuna takın. Telefonunuz üzerine usb kablo resmi çıkacaktır. Aynı zamanda iTunes tarafından gelen uyarıları Cancel(iptal) ile geçebilirsiniz.

Artık iTunes cihazınızı gördü ancak Restore yapmanızı isteyecek. Böylece cihazınızı en son yedeklenmiş ve şifresiz haline döndürebileceksiniz.

Kullanıcıdan kaynaklanan veya cihazda olabilecek hatalardan sitemiz sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda lütfen cihazınızı uzman bir kişiye teslim ediniz."

Youtube Videosu (İngilizce)

Kaynak: iOyna.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedommaker -- 26 Ocak 2012; 15:06:01 >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> tuş kilidini unuttum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.