Şimdi Ara

KULAKLIK TERCİH REHBERİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.218
Cevap
53
Favori
133.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.

Firmalar bedavaya ürün gönderse de kesinlikle yorumları iyi yazmanız vs. konusunda baskı yapmıyor. (En azından benim karşılaştıklarım) Sadece çok geç kalırsanız, hadi artık yapmayacak mısın diye sorabiliyorlar...

Manipüle felan olduğunu sanmam yani..

Havamı da atarım diyosuunn..
  • DBA-02, CK10 ile aynıyken düşürmüş. Sanırım ses anlayışı değişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

DBA-02, CK10 ile aynıyken düşürmüş. Sanırım ses anlayışı değişti

DBA ya ses yönünden 10 tam puan vermişken, denediği SM3 vs. üst düzey kulaklıklardan sonra puanlarda ayarlama yapıyor..
    Normal bir yerde.. Custom a geçti arkadaş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Orijinalden alıntı: SE_GuRu

quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

Bence asıl Radius u çok çabuk eklemiş..
    Ben ön sipariş vermiştim (ki ilk sipariş verenlerden biriyim) benimki daha elime geçmedi..

Haklısın hocam bence westone 4'üde çabuk eklemiş sebebide, her zaman listesinin altında testte olanları ve planlananları yazıyor ben bu iki listede hiç görmedim bu iki kulaklıklığı.

Bu iki kulaklığı hangi ara planladı hangi ara teste aldı şaşırdım doğrusu, bir şekilde aceleye getirildi, belkide satışları körüklemek için yapılan hızlı bir manipülasyon olabilirde

Westone 4 hali hazırda piyasada zaten.. Amerika da bizim gibi tedarik sıkıntısı yok.. Birisinden ödünç almış inceleme yapmak için..
    Radius daha piyasaya gireli 1 hafta oldu..
    Westone un manipülasyon a ihtiyacı yok ama Radius için bir destek yada öncelik almış gibi.. En azından tedarik açısından..
    Gerçi o da normal sayılır çünkü adam head-fi ın en ünlü incelemecisi.. Bana göndericek halleri yok ya..

quote:

Firmalar bedavaya ürün gönderse de kesinlikle yorumları iyi yazmanız vs. konusunda baskı yapmıyor. (En azından benim karşılaştıklarım) Sadece çok geç kalırsanız, hadi artık yapmayacak mısın diye sorabiliyorlar...

Manipüle felan olduğunu sanmam yani..

Yorumlarınızda haklısınız diyecek lafım yok, ama benim düşüncem biraz hızlı incelendi, aceleye getirildi gibi. Neyse biz sonuçlara bakalım Bence sadece bu iki kulaklıklığı karşılaştırmıl olsak fiyatına göre Radius daha bir alınası duruyor

• Burn-in olduktan sonra oturulduğunda max. 4-5 saatte inceleme çıkabilir. Önemli olan başına oturabilmek

quote:

Orijinalden alıntı: SE_GuRu

Yorumlarınızda haklısınız diyecek lafım yok, ama benim düşüncem biraz hızlı incelendi, aceleye getirildi gibi. Neyse biz sonuçlara bakalım Bence sadece bu iki kulaklıklığı karşılaştırmıl olsak fiyatına göre Radius daha bir alınası duruyor

• w4 sm3 ü geçmiş görünüyor bu son incelemeye bakarsak.
  • Hangi açıdan?

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

w4 sm3 ü geçmiş görünüyor bu son incelemeye bakarsak.
  • w4 ün bassları nasılmış sm3 e göre ?? midlerde cok iyi deniyor basslarda nasıl acaba ?
  • basları filtresiz sm3 gibi mis. normal sm3 den düşükmüs öyle duydum
  • quote:

Hangi açıdan?

quote:

w4 sm3 ü geçmiş görünüyor bu son incelemeye bakarsak.

tablo açısından.fazla heyecan yapma
  • Ne benim heyecan yaptığım var, ne de W4'ün SM3ü geçtiği.

quote:

• quote:

Ne benim heyecan yaptığım var, ne de W4'ün SM3ü geçtiği.

quote:

sen öyle diyosan öyledir paşam

• quote:

sen öyle diyosan öyledir paşam
  • ah be forumdan biri alamadı gitti şu w4 ü o yüzden böyle polemikler yaşamıyo ..bi aralar ben kesin düşünüyordum ama araya kulak rahatsızlığı ve hobi değişikligi girdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: s&y

ah be forumdan biri alamadı gitti şu w4 ü o yüzden böyle polemikler yaşamıyo ..bi aralar ben kesin düşünüyordum ama araya kulak rahatsızlığı ve hobi değişikligi girdi :)

hobiyi değiştirme yaa müzik dinlemek her zaman iyidir
  • Polemiğe gerek yok, ben W4 çıkmadan önce de söylüyordum, halen söylüyorum. Tabloya bakınca da görünüyor.

SM3ün kaybettiği kısımlar Comfort, Build ve Accessory.
    Comfort konusunda SM3ün ne kadar rahat olduğunu herkes bilir. Tamamen göreceli birşeydir. Westone 1, 2 ve 3 kullanmış biri olarak çok rahat bir şekilde eşit hatta ben SM3 ile daha rahat ettim diyebilirim.
    Build konusunda SM3ün kasası evet biraz dandik.
    Accessory konusunda Westone yarışılmaz fakat SM3ün uçları da zaten yeterli.

Bunun yanında W4'ün SM3ten 70$ daha pahalı olduğunu ve SM3ün sürekli olarak indirime girdiği düşünülürse (Ki biz vergi ödemediğimizden bizim için aradaki fark daha büyük) aradaki fiyat farkı bayağı var.

Bunun yanında Westone 4 sürücü ile 9.7 alıp, bas sevmeyen joker gidip gene 3 sürücülü SM3'e 9.7 veriyorsa (ki filtreli olarak yapılmış inceleme hatırladığım kadarıyla) ben bu değerleri Westone'un başarısızlığı olarak görürüm.

Polemik felan yok yani, basit gerçekler bunlar.

Direk tabloya bakacak olursanız da 250$lık CK10un birinci olduğunu görürsünüz, Westone 4'ün değil.

Yanlı düşünecekseniz tam düşünün, düşünmeyecekseniz düşünmeyin. Neymiş W4, SM3ü geçmiş. Nasıl? Bana bunun cevabını verin. Verebiliyorsanız.
    quote:

Orijinalden alıntı: s&y

ah be forumdan biri alamadı gitti şu w4 ü o yüzden böyle polemikler yaşamıyo ..bi aralar ben kesin düşünüyordum ama araya kulak rahatsızlığı ve hobi değişikligi girdi :)

• ya hocam sanırım senin de kulak da arıza cıkmıstı bi ara ondan sonra insan ister istemez soğuyo .bide benim sistemim hayalimdeki sistem di .ya costum yapmam lazım di kı yapmak istemiyordum .yada mp3 u amfilerle desteklemem gerekiyordu onu da istemezdım taşınabilir olarak ben üst seviye ye ulaşmış tım .kulak sağlığı araya girince soğudum hobi değiştirdim yani
  • W4 vs. SM3 konusunda karar verebilmek için filtresiz SM3 ile denemek gerekir..
    Şu an yorumlardan tiz yönünden W4 daha önde gibi anlıyorum ama SM3 de filtreler takılı ise bu zaten normal..
    Bir W4 alıp sonucu kendim görücem gibi..
  • Tabloya bakarsak ikisi de aynı puanı almış ses kalitesinde. Tabi kişisel görüşü incelemeyi yapan kişinin ve ben çok fazla güvenmiyorum jokere. Görünüşe göre sm3'ü satıp da alınacak kulaklık olmamış w4. Sebebi ise fiyatının daha fazla olması, 4 driverlı ve sm3'den sonra çıkmasına rağmen ses kalitesinde bariz üstünlüğü olmaması.
  • Bas konusunda biraz eksik kalmasa sm3 den sonra da tercih edilebilir bence.. Beni tek dusunduren tarafi bu..
    Hemen hemen denk gibi goruyorum ikisini..
    Aradaki 70 dolar fark kisisel zevkler icin aman aman bir meblag degil..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.