Şimdi Ara

ülkelerin f 16 savaş uçağı sayıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
81.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ülkelerin f 16 savaş uçağı sayıları

* Bahreyn Bayrağı Bahreyn: Bahreyn Kraliyet Hava Kuvvetleri (33)
    * Belçika Bayrağı Belçika: Belçika Hava kuvvetleri (90) ilk siparişi 116 (96 tek ve 20 çift kişilik), 1988'de 44 ek sipariş (40 tek - ve 4 çift kişilik) 90'a indirildi (72 aktif hizmette,18 yedekte)
    * Şili: Şili Hava Kuvvetleri (28)
    * Danimarka Bayrağı Danimarka: Danimarka Kraliyet Hava Kuvvetleri (60)
    * Mısır Bayrağı Mısır: Mısır Hava Kuvvetleri (195)
    * Yunanistan Bayrağı Yunanistan: Yunan Hava Kuvvetleri (148)
    * Ürdün Bayrağı Ürdün: Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri (58)
    * Endonezya Bayrağı Endonezya: Endonezya Hava Kuvvetleri (12; F-16A/B'den F-16C/D versiyonuna yülkseltme planlanıyor, ayrıca ellerinde bulunan F-5E/F'leri F-16C/D ile değiştirme opsiyonu üzerindede duruluyor)
    * İsrail Bayrağı İsrail: İsrail Hava Kuvvetleri (362)
    * İtalya Bayrağı İtalya: İtalya Hava Kuvvetleri (34; USAF'dan Kiralandı)
    * Fas Bayrağı Fas: Fas Kraliyet Hava Kuvvetleri (24 F-16 C/D sipariş edildi)
    * Hollanda Bayrağı Hollanda: Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri (100)
    * Norveç Bayrağı Norveç: Norveç Kraliyet Hava Kuvvetleri (76)
    * Umman Bayrağı Umman: Umman Kraliyet Hava Kuvvetleri (12)
    * Pakistan Bayrağı Pakistan: Pakistan Hava Kuvvetleri (114)
    * Polonya Bayrağı Polonya: Polonya Hava Kuvvetleri (48)
    * Portekiz Bayrağı Portekiz: Portekiz Hava Kuvvetleri (45)
    * Singapur Bayrağı Singapur: Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (76)
    * Flag of the Republic of China.svg Çin Cumhuriyeti: Çin Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (150)
    * Güney Kore Bayrağı Güney Kore: Güney Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (170; F-16C/D 40, KF-16C/D 140 ; KF-16C/D Lisanslı olarak Korean Aerospace Industries tarafından üretildi.)Toplam 170 adet vardır.
    * Thayland Bayrağı Tayland: Tayland Kraliyet Hava Kuvvetleri (61)
    * Türkiye Bayrağı Türkiye: Türk Hava Kuvvetleri (210, +30 adet Blok 50+) 210 adet F-16 lisanslı olarak Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından üretildi. 30 adet Blok 50+ direkt olarak ABD'den sağlanacaktır.İlk emekli uçak 2009'da müzeye kaldırıldı.
    * Birleşik Arap Emirlikleri Bayrağı Birleşik Arap Emirlikleri: Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri (79)
    * Amerika Birleşik Devletleri Bayrağı Amerika Birleşik Devletleri
    o ABD Hava Kuvvetleri (1,245): → F-16A Block 15 (1), F-16C/D Block 25 (197), F-16C/D Block 30 (350), F-16C/D Block 32 (51), F-16C/D Block 40 (222), F-16C/D Block 42 (174), F-16C/D Block 50 (198), F-16C/D Block 52 (52).
    + Ulusal Hava Muhafızları - 490
    + Yedekte - 54
    o ABD Donanması (40)
    * Venezuela Bayrağı Venezuela: Venezuela Hava Kuvvetleri (21)

İsrailin uçak sayısı dikkatimi çekdi diğer ülkelerin nüfusuna oranla daha çok uçağı var adamların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_emir07 -- 8 Ocak 2011; 21:38:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

ek olarak bir yanlış daha var türkiye bugüne kadar 270 adet F-16 siparişi vermiştir.Bunların 240ı üretilmiştir.30 a yakın kaza/kırım yaşandı ve CCIP modernizasyonundakileride sayıdan çıkartırsak bugün elimizde 205 ile 210 sayıları arasında F-16 bulunmaktadır.;

232 adeti TAI tesislerinde üretildi
    8 adeti direk satın alındı (ilk uçaklarımız)
    30 adet 2011-2012 yılları arasında üretilecek.

eğer kaynak olarak wikiyi kullanıyorsanız lütfen 2 kere düşünün

yok wikipedia değil internette bi sitede görmüşdüm

www.f-16.net i tavsiye ederim veritabanı oldukça güzel bu uçak hakkında herşey orda mevcut

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

quote:

ek olarak bir yanlış daha var türkiye bugüne kadar 270 adet F-16 siparişi vermiştir.Bunların 240ı üretilmiştir.30 a yakın kaza/kırım yaşandı ve CCIP modernizasyonundakileride sayıdan çıkartırsak bugün elimizde 205 ile 210 sayıları arasında F-16 bulunmaktadır.;

232 adeti TAI tesislerinde üretildi
    8 adeti direk satın alındı (ilk uçaklarımız)
    30 adet 2011-2012 yılları arasında üretilecek.

eğer kaynak olarak wikiyi kullanıyorsanız lütfen 2 kere düşünün

yok wikipedia değil internette bi sitede görmüşdüm

www.f-16.net i tavsiye ederim veritabanı oldukça güzel bu uçak hakkında herşey orda mevcut

uuu güzelmiş burası hemde her ülkeyi ayrıntılı bir şekilde yazıyor uçak sayılarını

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zweihanderr

Dostum sen çok biliyorsun anlaşıldı bilgine saygı duyarım ama şunuda söleyim MIG 29 ilk etapta avcı uçağı idi uçuş menzilleri kısa olduğu için fakat son dönemdeki versiyonlarında uçuş menzilleri arttırıldı ve önleme görevlerinde de kullanılıyorlar benim demek istediğim bu idi ayreten motor sayısına göre kıyaslama yapıyorum diye birşeyde demedim ha birde şu var MIG 29 un karşıtı F 16 dır demek durumu tam açıklamaz SU-27 de üretilirken F-14 Tomcat, F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, ve F/A-18 Hornet olmak üzere birebir rakip olarak üretilmiştir melsela. MiG-29 aynı zamanda ilk turbofan motorlu hava muharebe uçağıdır. Tek kişilik ve çift motorlu bu uçağın NATO ve batıdaki karşılıkları F-15,F-16,F-18 dir.

Hocam sen bildiğin yanlış gelmişsin. Hatta bayağı yanlış gelmişsin. Konuya uygun terimleri yanyana koyup rasgele sıralamışsın gibi olmuş. Usturuplu sallamanın da bir adabı var değil mi ? Bir kere turbofan nedir ? Mig-29 ilk turbofan motorlu savaş uçağı ise F-14,F-18,F-15,F-16 pervaneli uçak oluyor o zaman değil mi ? Bilgin olsun diye söylüyorum ilk turbofan motor 1943 yılında geliştirilen Daimler-Benz DB 670 motorudur. İlk turbofan savaş uçakları ise F-111 ve A-7'dir. Diğer yanda F-16'ya av bombardıman uçağı diyerek bombayı koymuşsun zaten.

http://tr.wikipedia.org/wiki/MiG-29 arkadaşım ben sana burayyı okumanı tavsiye ediyorum ... Ham zeminli pistlerden kalkış yaparken yerden fırlayan yabancı cisimlerin motora zarar vermemesi için ön hava emişlerini kapatıp gövde üstünde, kokpitin iki yanındaki klapeleri açarak emiş yapar.MiG-29 aynı zamanda ilk turbofan motorlu hava muharebe uçağıdır. Tek kişilik ve çift motorlu bu uçağın NATO ve batıdaki karşılıkları F-15,F-16,F-18 dir... Bak aynen böyle yazıyor biz sallamayız emin ol savunma sanayinde yer alan bir tek sen değilsin ;) ama karşındakini küçümseme lütfen herzaman senden iyi bilen çıkabilir yanlış bilmekte ayıp değildir.Sohbet için teşekür ederim eyvallah :)

• quote:

quote:

quote:

Dostum sen çok biliyorsun anlaşıldı bilgine saygı duyarım ama şunuda söleyim MIG 29 ilk etapta avcı uçağı idi uçuş menzilleri kısa olduğu için fakat son dönemdeki versiyonlarında uçuş menzilleri arttırıldı ve önleme görevlerinde de kullanılıyorlar benim demek istediğim bu idi ayreten motor sayısına göre kıyaslama yapıyorum diye birşeyde demedim ha birde şu var MIG 29 un karşıtı F 16 dır demek durumu tam açıklamaz SU-27 de üretilirken F-14 Tomcat, F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, ve F/A-18 Hornet olmak üzere birebir rakip olarak üretilmiştir melsela. MiG-29 aynı zamanda ilk turbofan motorlu hava muharebe uçağıdır. Tek kişilik ve çift motorlu bu uçağın NATO ve batıdaki karşılıkları F-15,F-16,F-18 dir.

Hocam sen bildiğin yanlış gelmişsin. Hatta bayağı yanlış gelmişsin. Konuya uygun terimleri yanyana koyup rasgele sıralamışsın gibi olmuş. Usturuplu sallamanın da bir adabı var değil mi ? Bir kere turbofan nedir ? Mig-29 ilk turbofan motorlu savaş uçağı ise F-14,F-18,F-15,F-16 pervaneli uçak oluyor o zaman değil mi ? Bilgin olsun diye söylüyorum ilk turbofan motor 1943 yılında geliştirilen Daimler-Benz DB 670 motorudur. İlk turbofan savaş uçakları ise F-111 ve A-7'dir. Diğer yanda F-16'ya av bombardıman uçağı diyerek bombayı koymuşsun zaten.

http://tr.wikipedia.org/wiki/MiG-29 arkadaşım ben sana burayyı okumanı tavsiye ediyorum ... Ham zeminli pistlerden kalkış yaparken yerden fırlayan yabancı cisimlerin motora zarar vermemesi için ön hava emişlerini kapatıp gövde üstünde, kokpitin iki yanındaki klapeleri açarak emiş yapar.MiG-29 aynı zamanda ilk turbofan motorlu hava muharebe uçağıdır. Tek kişilik ve çift motorlu bu uçağın NATO ve batıdaki karşılıkları F-15,F-16,F-18 dir... Bak aynen böyle yazıyor biz sallamayız emin ol savunma sanayinde yer alan bir tek sen değilsin ;) ama karşındakini küçümseme lütfen herzaman senden iyi bilen çıkabilir yanlış bilmekte ayıp değildir.Sohbet için teşekür ederim eyvallah :)

Hocam ben seninle ugrasamayacagim. Vikipediyi ustelik turkce olani bana kaynak diye gosteren biri ile ne derece ileri teknik muhabbeti edilebilir ki. Inan bana bunu baska forumda yapsan dalga konusu olursun. Oradaki bilgileri edit fonksiyonu ile 5 yasindaki biri bile yazmis olabilir. Ilk turbofan motorlu savas ucagini gectim, F-111i A-7 yi bilmiyor olabilirsin saygi duyarim ama Mig-29 dan daha once gelistirilen F-16 yi da mi bilmiyorsun hani ge f110 turbofan motor kullanan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SAVAŞ JETLERİ : F-16 FIGHTING FALCON

>>https://youtu.be/NKKwFvJAcnA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.