Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.906
Cevap
13
Favori
612.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tmr1967

Telefonu alalı yaklaşık 2 ay gibi bir zaman oldu.İlk zamanlar heves ederek almıştım ama yaşadığım sorunlar beni telefonumdan soğuttu.Başlıca sorunlarım telefonun sağ sol ve alt sağ sol köşelerinden boya atması yaptı (soyulmalar var) ve arka kapağı çıkartırken 2 dişlisi kırıldı ve yaşadığım bu olaylar beni fazlasıyla telefonumdan soğutturdu.Hem o kadar dikkat eder ve temiz kullanıyorum.Sorum şu yaşadığım bu problemleri garanti kapsamında değiştirirlermi? Eğer değiştirmezler telefonun ön ve arka kapağını nerden temin edebililrim? Kapakların fiyatları ortalama ne kadar olur ?

ilk defa böyle bir sorun duydum. bende yoğun olarak kullanıyorum fakat sensör çatlağından başkaca bir sorunu olmadı. kapak için ebay dan bulabilirsiniz ayrıca istanbulda yaşıyorsanız eminönü bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur0

quote:

Orijinalden alıntı: tmr1967

Telefonu alalı yaklaşık 2 ay gibi bir zaman oldu.İlk zamanlar heves ederek almıştım ama yaşadığım sorunlar beni telefonumdan soğuttu.Başlıca sorunlarım telefonun sağ sol ve alt sağ sol köşelerinden boya atması yaptı (soyulmalar var) ve arka kapağı çıkartırken 2 dişlisi kırıldı ve yaşadığım bu olaylar beni fazlasıyla telefonumdan soğutturdu.Hem o kadar dikkat eder ve temiz kullanıyorum.Sorum şu yaşadığım bu problemleri garanti kapsamında değiştirirlermi? Eğer değiştirmezler telefonun ön ve arka kapağını nerden temin edebililrim? Kapakların fiyatları ortalama ne kadar olur ?

ilk defa böyle bir sorun duydum. bende yoğun olarak kullanıyorum fakat sensör çatlağından başkaca bir sorunu olmadı. kapak için ebay dan bulabilirsiniz ayrıca istanbulda yaşıyorsanız eminönü bulabilirsiniz.

ugur0: Hocam resim için cok sagol. İşten ara bulursam denemek isterim :))

tmr1967: Hocam SE kullandıgım tüm modellerinde ben bu kapaklarda boya soyulması hep yaşadım :)) SE p910i, SE k.... , SE xperia arc !!! 3 modeldede sene 2006'dan beri hiç aksamadan soyulma yaşadım xD Morel bozma bu telefonun ekranı büyük soyuklar belli olmuyor. Eski p910i görcektin , savaş telsizi gibi olmuştu. Kapak olayına ebayda bakın ucuza bulursun. Burda gecmiş sayfalarda vardı 150tl diyorlardı galiba telefonun kasasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unix64 -- 20 Ocak 2012; 0:50:48 >

• beyler,elimde monster beats by.dre hd solo kulaklıgı var ,sony ericsonn xperia arc kullanıcısıyım,kulaklıgı telefona takınca aksesuar desteklenmiyo diyo,bilenler varmı beyler , bi aparat kullanarak veya bir yazılım yardımıyla bu sorunu çözebilirmiyiz ne dersiniz?
  • Arkadaşlar recovery modu bizim arclarda mevcut degilmiş xda'da recovery telefondan acmak için anlatım buldum.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364509 kafanız karışmasın yapıcaklar arkadaşlara anlayıtım.

linteki ''CWM install Download UPDATED*'' indirin.

rarlı dosyayı masa üstüne cıkartıp ''install-cwm1.cmd for Xperia Arc / Neo / Neo V'' dosyasını yükleyin. Telefon root olması gerek superuser yetki vericek.
    Egerki izin istemezse superuser girip işlem kaydına bakın Shell reddedilldi diyorsa
    Telefonu tekrardan acıp kapatın sonra ''install-cwm1.cmd for Xperia Arc / Neo / Neo V'' calıştırın bu sefer superuser yetkisi isticektir. İşlem bittikden sonra cmd sayfası kapatın. Telefondaki super user yetkisine bakın işlem kaydında shell izin verilen ve oluşturma diye 2 secenegin olması lazım.

Bunlar görünüyorsa telefonu kapatın. Tekrar acarken sony ericson yazını görünce ses kısmaya sürekli basın recovery ekranı cıkıcaktır.

Basitce bilmeyen arkadaşlara biraz tarif ediyim recovery mod nedir. Bu mod boot kilitli haldeyken ceşitli modları telefona kurmamıza yarar , sistem yedegi alma vs en azından benim eski htc'emde böyleydi. Bende böyle yüklendi. kolay gelsin.

• Bu telefonu deli gibi bekledim, çıktığı ili gün aldım çok severek kullandım ama kabullendim ki bu ram yetersiz, google currents i yükleyince telefon inanılmaz kasiyor, go launcher yükledim ics teması hoşuma gitti diye boşta ram kalmadı currentsi kaldırdım zaten, xperia s yeni favorim ama hem param yok hem de sony de samsung gibi yeni modelleri hemen üstüne ekleyecek galiba, inşallah ilerde bu telefonu iyi bi fiyata satabilirim diye umuyorum suan , bu arada bence oyun performansı da yetersiz ve büyük web sayfalarına girdikten sonra masaüstüne dönüşte kasması çok sinir bozucu bi hadise
  • quote:

Orijinalden alıntı: unix64

Arkadaşlar recovery modu bizim arclarda mevcut degilmiş xda'da recovery telefondan acmak için anlatım buldum.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364509 kafanız karışmasın yapıcaklar arkadaşlara anlayıtım.

linteki ''CWM install Download UPDATED*'' indirin.

rarlı dosyayı masa üstüne cıkartıp ''install-cwm1.cmd for Xperia Arc / Neo / Neo V'' dosyasını yükleyin. Telefon root olması gerek superuser yetki vericek.
    Egerki izin istemezse superuser girip işlem kaydına bakın Shell reddedilldi diyorsa
    Telefonu tekrardan acıp kapatın sonra ''install-cwm1.cmd for Xperia Arc / Neo / Neo V'' calıştırın bu sefer superuser yetkisi isticektir. İşlem bittikden sonra cmd sayfası kapatın. Telefondaki super user yetkisine bakın işlem kaydında shell izin verilen ve oluşturma diye 2 secenegin olması lazım.

Bunlar görünüyorsa telefonu kapatın. Tekrar acarken sony ericson yazını görünce ses kısmaya sürekli basın recovery ekranı cıkıcaktır.

Basitce bilmeyen arkadaşlara biraz tarif ediyim recovery mod nedir. Bu mod boot kilitli haldeyken ceşitli modları telefona kurmamıza yarar , sistem yedegi alma vs en azından benim eski htc'emde böyleydi. Bende böyle yüklendi. kolay gelsin.

Kardeş bunu yapınca cm9 ics kurabiliyormuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi Günler;
    Telefonun çekimlerine bakıyorum gayet güzel fakat birde ben çekiyorum 8mp değilmiş gibi bilgisayara attığımda anlaşılıyor ki berbat. Ayarlarda pek birşey bulamadım. Sizin kamera ayarlarınız ne durumda ? Değiştirdiniz mi yoksa geldiği gibi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome
    Kardeş bunu yapınca cm9 ics kurabiliyormuyuz?

Yok usta ice cream için güncellemeyi beklemek gerek. Bu sadece mod kurmaya yarar ve sistem yedegi almaya.
    Ama yinede varsada ben bilmiyorum xD [Olucagını pek sanmıyorum]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur0

quote:

Orijinalden alıntı: The_TaLos

Anlaşıldı bizim dişi-dişi aparatların neden çalışmadığı ((:

Elimde fazladan eski kodak makinama ait mikro usb var. Bir arkadaş yapılı basitçe anlatabilir mi otg kablo için?
    Nihayetinde kablo yol isimleri verilmiş, hangi yol hangi isimle çağırılıyor ne bilelim biz (:

Nette ufak bir araştırma yaptım, otg kablo yapımını anlatan bir konu varmış sitenin birinde, kilitlenmiş (: Anlamadım neden.

Yardımcı olabilecek biri var mı?

/>

Teşekkürler hocam (:

Ancak gerek kalmadı, baktım olacak gibi değil, gittim Çankaya'ya aldım bi tane cillop gibi kablo (:

USB bellek, klavye, maouse, kablosunuz mause+klavye (ikisi tek usb vericiden) hepsi çalışıyor (:
    Sadece kol çalışmadı, hayallerimde GTA III'u kolla oynamak vardı ama. Kısmet artık (:

• merhaba Arkadaşlar ;

bir sorum olacaktı, bu şarz biterken kırmızı , çağrı varken yeşil yanan kenar daki ışık var ya, bu sıralar kafasına göre günde 2-3 kere MAVİ ışık yanıp sönüyor, açıyorum bakıyorum herhangi birşeyde yok, kilidi açtığım anda da sönüyor zaten...

Ne alama geliyor bu mavi ışık bilen varmıdır ?
  • Merhaba arkadaşlar Sorularım olacak sizlere .
    1.Xperia Arc veya Arc S almak istiyorum aralarında hız dan başka fark varmı ?
    Yıllardır Symbian Kullanıcısıyım şaun N8 ve N79 um var . Arc / Arc S alırsam ilk Andorid telefonum olacak umarım zorlanmam .
    2.N8 deki gibi bu Arc lerde telefona Usb bellek bağlayabiliyormuyuz ? Arc'nin Kutu içeriği listesinde böyle bir aparat görmedim. Peki bendeki bu Nokia nın aparatı uyarmı Arc ye ?

3.Duyduğuma göre oyun uygulama vs. yüklemelerinde dahili hafızadan dolayı sıkıntı çıkartıyormuş doğrumudur ? Uygulama yüklenmeye çalışıldığında Nokia'daki gibi kartamı yüklenecek telefon hafızasınamı yüklenecek diye sormuyormu arc lerde ?
    4.Ücretsiz Garmin vs navigasyon yüklenebiliyormu veya Sony Ericsson un kendi ücretsiz haritası falan varmı ?
    5.Arc yi alışveriş merkezinde az buçuk incelemiştim mesaj yazmak için illa qwert vs. klavyesimi olmak zorunda , Numerik klavye seçeneği yokmu ?

Zaman ayırıp cevapladığınız için şimdiden teşekkür ediyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR_345241 -- 20 Ocak 2012; 22:22:59 >

• Sistem Android olduğu için istediğiniz özellikleri kullanmanızı sağlayacak uygulamalar illa ki vardır. Dediklerinizin çoğu arc/s için mevcut. Konu içinde arama yapabilirsiniz, çok konuşulan konular bunlar. Ama aldığınız zaman telefonu ve yardım istediğinizde tekrar anlatılır ben veya başka biri tarafından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Merhaba arkadaşlar Sorularım olacak sizlere .
    Yıllardır Symbian Kullanıcısıyım şaun N8 ve N79 um var . Arc / Arc S alırsam ilk Andorid telefonum olacak umarım zorlanmam .
    2.N8 deki gibi bu Arc lerde telefona Usb bellek bağlayabiliyormuyuz ? Arc'nin Kutu içeriği listesinde böyle bir aparat görmedim. Peki bendeki bu Nokia nın aparatı uyarmı Arc ye ?
    3.Duyduğuma göre oyun uygulama vs. yüklemelerinde dahili hafızadan dolayı sıkıntı çıkartıyormuş doğrumudur ? Uygulama yüklenmeye çalışıldığında Nokia'daki gibi kartamı yüklenecek telefon hafızasınamı yüklenecek diye sormuyormu arc lerde ?
    4.Ücretsiz Garmin vs navigasyon yüklenebiliyormu veya Sony Ericsson un kendi ücretsiz haritası falan varmı ?
    5.Arc yi alışveriş merkezinde az buçuk incelemiştim mesaj yazmak için illa qwert vs. klavyesimi olmak zorunda , Numerik klavye seçeneği yokmu ?

1. Hayır hız farkında başka fark yok
    2. Hemen 2 3 konu üste mi usb giriş ve micro usb kablolu bir fotograf var bu olayı anlatıyor ama tabi o yapımı 10 20 tl arasında bir para verip o kablodan alıp usb bellek baglanabiliyor ama bu kadar basit degildi sanırsam başka bir işcilikte vardı ama ben bilmiyorum.

3. Cogu android telefonda bellek sıkıntısı cekilir bunu harici programlarla hafıza kartına taşırsın.
    4. SE kendi ücretsiz haritası yok. Android ücretsiz haritalar prgoram mevcutmu bilmiyorum ama pek legal olmayan birsürü program nette mevcut.
    5. qwert şart degil buda sisteme yüklicegin bir prgoramla basitce degiştirilir.

Bu modeli alıcaksan bu modelde catlak sorunu vardır telefon catlama yapıyor. Gecmiş sayfalarda var resimleri. Bazı kişilerin catlama mevcut ama şahsen bende yok öyle bir sorun. 3 4 5 sorunların iste telefondan daha cok android'le alakalı :))

Linux gibi derin işleri kurcalamayı seviyorsan al androidli telefon . yok ben mac os gibi basit işlem seviyorum dersen işkence cekersin bu telefonda ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Merhaba arkadaşlar Sorularım olacak sizlere .

1) Hız farkı dışında, Arc S'de 3g görüntülü konuşma için telefonun ön kısmında bir kamere mevcut.
    2) N8 kablonu kullanabilirsin. Zira daha dün o kablodan aldım, kullanıyorum, memnunum (:
    3) Kullanıma bağlı olarak sorun olabilir fakat tonla uygulama bir o kadar da oyun olmasına karşın bir sıkıntı yaşamadım.
    4) SE'nin kendi navigasyonu yok ancak İgo, Garmin vs bu tür uygulamaların tamamına ücretsiz ulaşabilirsin.
    5) Numerik olarak klavyesi de mevcut. İstediğin gibi ayarlayabilirsin.

Rica ederim (:

• Izmir karsiyaka nerden bulabilirm usbotg kablosu arcdaslar ya bakmdigim yer kalmdi var mi bilen goren

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kronik catlak nedeniyle servise verdigimizde sadece ön kapakmı degişiyor? yoksa arka kapak da degiştiriliyormu acaba?

not: türkiyede yasayan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.
  • @e.caglar
    Gittigidiyor'dan satın al derim. Ben 15TL+kargo'ya 2 gün içinde sahip oldum. Kargo 3.75 tuttu (İstanbul-Konya). O kadar dolaşıp aradığıma değmedi. N8, E7 ve birçok telefonla aynı USB OTG kablosu kullanılıyor bu telefonda da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 21 Ocak 2012; 20:50:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

kronik catlak nedeniyle servise verdigimizde sadece ön kapakmı degişiyor? yoksa arka kapak da degiştiriliyormu acaba?

arka kapak değişmiyor önpanel değişiyor servis önpaneli kasdederken ekran değişiyormu bilmiyorum benim ekranda çizik vardı oda gitti ekranmı değişti yoksa yeni koruyucu filmmi taktılar bilemedim ama servis raporu ön panel değişti diyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: komplocu

quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

kronik catlak nedeniyle servise verdigimizde sadece ön kapakmı degişiyor? yoksa arka kapak da degiştiriliyormu acaba?

arka kapak değişmiyor önpanel değişiyor servis önpaneli kasdederken ekran değişiyormu bilmiyorum benim ekranda çizik vardı oda gitti ekranmı değişti yoksa yeni koruyucu filmmi taktılar bilemedim ama servis raporu ön panel değişti diyor...

benim ekranda cizik vardi telefonun kasa komple degisiyor..
  • Sony diğer Xperia serisi modellere de GLONASS navigasyon desteği getiriyor.Xperia arc, Xperia arc S, Xperia ray, Xperia neo, Xperia pro, Xperia PLAY, Xperia active ve Live with Walkman modellerine GLONASS desteği gelecek.
  • 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.