Şimdi Ara

FujiFilm FinePix HS20 EXR; 16 MP BSI CMOS sensör, Full HD video, 30x optik zum bir arada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
63.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="FujiFilm FinePix HS20 EXR; 16 MP BSI CMOS sensör, Full HD video, 30x optik zum bir arada"

alt="FujiFilm FinePix HS20 EXR; 16 MP BSI CMOS sensör, Full HD video, 30x optik zum bir arada"

Dünyanın en büyük dijital kamera üreticilerinden FujiFilm, bugün birbirinden yeni modelleriyle hayatı dondurmayı, anı yakalamayı seven fotoğrafçıların karşısına çıktı. Bu modellerden en dikkat çekenlerden bir tanesi kuşkusuz 16 megapiksel çözünürlüğünde sensöre ve Full HD (1920x1080p) video kayıt yeteneğine sahip FinePix HS20 EXR oldu. Şimdi kameranın teknik detaylarına hep beraber kısaca bir göz atıyoruz.

130.6 x 90.7 x 126.0 mm ebatlarında ve batarya, bellek kartı dahil 730 gram ağırlığında (batarya, bellek kartı hariç 636 gram) tasarlanan HS20EXR, 1/2'' boyutunda BSI (Back Side Illuminated) CMOS sensör ile 24 - 720 mm'lik (35 mm formatına göre) objektifin desteğini arkasına almış. 30 kata kadar optik yakınlaştırma yapabilen objektife fotoğraflardaki istenmeyen bulanıklıkların önüne belli ölçüde geçilebilmesi için çift görüntü stabilizasyon sistemi eşlik ediyor. Günümüzde gitgide standart haline gelen yüz tanıma teknolojisi unutulmamış. Bunlara ek olarak yeni süper zum kameranın diyaframı geniş açıda f/2.8'e kadar, dar açıda f/5.6'ya kadar açılabiliyor; ISO değeri ortam koşullarına göre 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 arasında ayarlanabiliyor.

Sırasıyla 1920x1080@30 FPS, 1280x720@60 FPS, 640x480@80 FPS ve
    320 x 112@320 FPS değerlerinde H.264 formatında stereo video kaydı gerçekleştirebilen kamerada tercihe göre elektronik vizör veya hareket edebilen 3.0 inç boyutunda 460.000 piksel LCD ekran aracılığıyla çekim yapabiliyoruz. 4 tane AA bataryadan güç alan kamerada yaklaşık 20 MB dahili bellek bulunuyor, kapasiteyi
    SD / SDHC / SDXC kartlarla arttırabilme olanağı sunulmuş. Yaptığınız çekimleri ise
    HDMI Mini portu aracılığıyla LCD / Plazma televizyonunuzda izleyebiliyorsunuz.

FujiFilm HS20EXR'nin 2011 yılının mart ayında 499.95$ fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenirken kameranın objektifindeki kırmızı çemberin Canon'un L serisini bizlere anımsattığını belirtelim.

alt="FujiFilm FinePix HS20 EXR; 16 MP BSI CMOS sensör, Full HD video, 30x optik zum bir arada"

• ..Knight..
    konuyu açmakta benim gibi geç kalmışın

http://forum.donanimhaber.com/m_45739195/tm.htm
  • haber olduğu için mecbur açmak zorundalar ama konu öteki başlıktan devam edebilir bence de tabi
  • Video kayıt 1920x1080p denilmiş, interpolasyon oranı verilmemiş, ne anladım ben bu işten, düz mantık bakarsak düzmece bir durum var, belki de 640x480'dir aslı, yakışmıyor Fujiye.
  • bence bu model ortalığı sarsar kim nederse desin ''İYİ ÇEKİYORSA FUJİFİLM DİR''
  • 3 gündür sırf şu lanet olası BSI(backside illumination) vaya BI (back-illuminated sensor) olarak adlandırılan bu sensoru araştırırken esas merak ettiğim neden illa 1/2.33" ölçüsünde bu sensör? sorusunun cevabını da buldum. Beyler, bu sensörler aslında cep telefonları ile smartPhone ve I-Phone için geliştirilmiş. İmalatçılarıda artmış Toshiba ve Samsung aynı ölçülerde 14 Mp' ye kadar çıkmış. Diğer üreticiler Sony-OmniVision(İlk olarak bu sensörü 2008 de geliştiren ve Sony' e patent veren firma). 9-10 MP. pixel civarındalar. Pixel ölçüsü ise 1.45-1.75 mikron arası.(!) Burada amaç saniyede 60 adet fotograf çekebilmek yani video' yu iyileştirme Bu arada olursa da fotograf. O da işte bu kadar oluyor şimdilik. Yakında bu teknoloji ile ilgili bir makaleyi yazacağım epey döküman topladım.
    Ama ilk izlenimim fotograf adına Fotograf makinalarında bu ölçüde bir sensörden şimdilik olağanüstü bir şeyler beklemeyin.
    HS 20/HS22' de Objektifin etrafında Canon' un L serisi lenslerinde olduğu gibi kırmızı bir çember var. Fuji anladığım kadarıyla HS10' a göre iyileştirme yapmış. Detayı araştırıyorum. O kırmızı çember oraya sırf görüntü güzel olsun diye konulmaz. Unutmadan HS20 de Toshiba' nın sensörü kullanılmış (14.7 mpx) Bir fikir versin diye bu sensörün ölçüsü, başparmak tırnağı ile mukayese edelim dedik
    FujiFilm FinePix HS20 EXR; 16 MP BSI CMOS sensör, Full HD video, 30x optik zum bir arada

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bence bu model ortalığı sarsar kim nederse desin ''İYİ ÇEKİYORSA FUJİFİLM DİR''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 12 Şubat 2011; 10:45:24 >

• bende hs10 var.hs20 ile arasında çok fark olmamıs gördüğüm kadarıyla bi megapixsel artmış öle değil mi yoksa ben mi yanlış bılgıdeyım... açıkçası daha fazla şey beklıyordum.
  • Bipekkan hoca... Bunlar, sensör büyüklüğünü 1/2 diye yazmışlar... aslı 1/2,33 mü?

"....tasarlanan HS20EXR, 1/2'' boyutunda BSI (Back Side Illuminated) CMOS sensör..."

Eğer öyleyse, göz boyamayı geçip, yalanın da canına okudular demektir....
  • bu makinayı orjinal olarak nereden alabilirim.Güvenilir bir yer varmı.
  • deepo teknosaya gel ben sana yardımcı olurum adım ali emin ol bu makina on numara:))
  • ali bey fiyatı nedir teknosada
  • arkadaşlar ben bu makine konusunda çok fazla eleştiri duydum hem olumlu hemde olumsuz yönde. fakat en son sizin tavsiyeniz ne olur. yani bu makine alınır mı yoksa farklı model mi önerirsiniz.
  • nautilus teknosada 1499 tl.fiyat performans rakipsiz...
  • arkadaşalr merhaba bende hs10 u alcaktım baktım bir hafta içninde teknosaya hs20 gelcekmiş dediler bir hafta daha beklemeyi mantıklı buldum onuda görelim, bazen hs10 içnin olumsuz yorumlar görüyorum onun için biraz karamsar kaldım ...

hs10 ile hs20 arasındaki farklar nelerdir eger yazrsanız herkez faydalansın bilgiler payalşıldıkça güzelleşir teşekkur ederim
  • Hs20 darty'de var teşhirde sergileniyor, aradaki farkın sadece işlemci olduğu söyleniyor, stand görevlisi bütün özelliklerine baktığını işlemci haricinde bir fark göremediğini söyledi ama işi bilen arkadaşların bakmasında fayda var.
  • arkadaşlar HS 10 türkçe kullanma klavuzu lazım.nereden temin edebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.
    yawuz_nos@hotmail.com
  • Arkadaşlar bu makinayı kesinlikle tavsiye etmem titremeden çok etkileniyor keskinlik yok denicek kadar az gercek boyut yaptığınızda fark edersiniz benim tavsiyem canon sx30
  • arkadaslar forum sıtelerıne cok guvenmeyın fırmalar para verıyo urunlerı burdakı kısıler ovsun dıye fujıfılmden para alamadıkları ıcın demekkı ovmuyolar ben electroworlden yıgenıme hs20 aldı ve makıne ınanılmaz harıka benden tavsıyem makıne alcaksanız gıdın bı magazaya makıneyı elınıze alın ve orda ınceleyın burda onune gelen bıseyler sallıyo oyuzden fıyat performans ıstıyorsanz ELECTROWORLD derım tek lensle olay bıtıyo hs10dan cok cok basarılı bı cıhaz hs20 benden herkese tavsıyem forumdakıleere ınanmayın alacagınız makıneyı gıdın elınıze alın fotograf cekerek ınceleyın burdakı yorumlara bakılarak makıne alınmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FOTOCUMURAT

arkadaslar forum sıtelerıne cok guvenmeyın fırmalar para verıyo urunlerı burdakı kısıler ovsun dıye fujıfılmden para alamadıkları ıcın demekkı ovmuyolar ben electroworlden yıgenıme hs20 aldı ve makıne ınanılmaz harıka benden tavsıyem makıne alcaksanız gıdın bı magazaya makıneyı elınıze alın ve orda ınceleyın burda onune gelen bıseyler sallıyo oyuzden fıyat performans ıstıyorsanz ELECTROWORLD derım tek lensle olay bıtıyo hs10dan cok cok basarılı bı cıhaz hs20 benden herkese tavsıyem forumdakıleere ınanmayın alacagınız makıneyı gıdın elınıze alın fotograf cekerek ınceleyın burdakı yorumlara bakılarak makıne alınmaz

Biraz doğru biraz yanlış...
    Bu forumda fotoğraf makinesi konusunda (ki birçok konuda var aslında) bilgi sahibi olan insan var, şimdi sen bunlardan birkaçını küstürecek bir yorum yapmışsın...
    Ustalar geçenlerde de birisi böyle ilk mesajını kinayeli ve manidar bir şekilde yazmıştı siz boşverin bunları biz işimize bakalım...

• Valla helal ossun böle TOSUN' lara, Komisyonlar iyice artmış görülen o ki, Komisyonu LÜPLETEN, KOÇ GİBİ DALIYOR, DAHA İLK MESAJDA.....!
    Ama Firmalar böle tosunları seçerken, Türkçe bilip bilmediklerine bakmıyorlar anlaşılan. İlk cümleye bakalım, Nereye giriyor (!) lafın ucu...........
    "arkadaslar forum sıtelerıne cok guvenmeyın fırmalar para verıyo urunlerı burdakı kısıler ovsun dıye fujıfılmden para alamadıkları ıcın demekkı ovmuyolar" "CİYAAAAAK !" Demek ki bizim tosun FujiFilm' den iyi beslenmiş, "ben electroworlden yıgenıme hs20 aldı ve makıne ınanılmaz harıka benden tavsıyem"........ İyi beslenince "İYİ SALLANIR"..Hele hele "electroworld" ün tadı bi başka....."ınanılmaz harıka" Bi yiyen, bi da yiyor.....HS20 mucuk-mucuk !....
    Şimdik netcezzzzz?, Demekki makinaaaaa almaya karar verince, kime sorcaz?
    HACİMURAT' a.........
    "burdakı yorumlara bakılarak makıne alınmaz" Pekiyim Nassı alcaz ?
    "HACİMURAT" a sorcaz, öle alcaz.......
    Bir Soru' da "DH" yöneticilerimize,
    Bu aralar "DH misafiri" nicli UCUZ reklamlar türedi. Hemde "BEŞ YILDIZLI" kategorisinden
    Çoğuda Ucuz, zekâdan YOKSUN ve <Türkçe' si de kıt> bir takım REKLAM mesajları dolaşıyor Forumda ve genellikle de YANLIŞ BİLGİLENDİRME içeriyor.
    - HABERDAR' mısınız?

quote:

Orijinalden alıntı: FOTOCUMURAT

arkadaslar forum sıtelerıne cok guvenmeyın fırmalar para verıyo urunlerı burdakı kısıler ovsun dıye fujıfılmden para alamadıkları ıcın demekkı ovmuyolar ben electroworlden yıgenıme hs20 aldı ve makıne ınanılmaz harıka benden tavsıyem makıne alcaksanız gıdın bı magazaya makıneyı elınıze alın ve orda ınceleyın burda onune gelen bıseyler sallıyo oyuzden fıyat performans ıstıyorsanz ELECTROWORLD derım tek lensle olay bıtıyo hs10dan cok cok basarılı bı cıhaz hs20 benden herkese tavsıyem forumdakıleere ınanmayın alacagınız makıneyı gıdın elınıze alın fotograf cekerek ınceleyın burdakı yorumlara bakılarak makıne alınmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 19 Mayıs 2011; 17:35:05 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.