Şimdi Ara

METRO 3'LÜ SET MATKAP+VİDALAMA+AVUÇ TAŞLAMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
20.016
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar metro'da 3 lü set 99 tl diyor. Matkap+vidalama+taşlama aleti Marka EINHELL çok kalitelimi dir bilmem.
    Matkap ve şarjlı vidalama aleti ihtiyacım var ev kullanım için.
    Koçtaş'ta ise şöyle bir kampanya var; Black decker 710 watt matkap sadece 100 tl yanında matkap ucu hediyeli ve çanta hediye .

Kararsız kaldım metrodaki 3'lü seti görünce yani bir matkap için 100 tl verilirmi yoksa 3 lü seti al aradaş o matkapta işini görür ev için mi dersiniz. Bilgisi olan arkadaşlar yardım...( yani evde ne kadar lazım olursa kullanacağım ama uzun yıllar kullanmak isterim.)

koçtaş link bu dur :http://www.koctas.com.tr/U/B-and-D-CD714CRESKA-Darbeli-Matkap/710-W/58141?R=101

METRO 3'LÜ SET  MATKAP+VİDALAMA+AVUÇ TAŞLAMA

• Uzun süre kullanmak istersen markalı ürün al derim şahsen...Bosch'un da uygun fiyatlı ürünleri var...
  • hocam nikinin konuyla alakalı oldu güldüm yaa...
    koçtaş'taki ürün için nedersin 710 wat 100 tl bulamazsın dedi bir arkadaş ondan dolayı black deckre'yazdım. Bosh 550 watt olanı 80-100 arası ondan dolayı koçtaştaki bir fırsat mı bilemedim
  • Marka hakkında fazla bilgin yok ama bence iyigibi. ( Matkap darbeli diye bir yazı görmedim, ama resimde üst tarafta yeri var gerçi başka bir şey olabilir, alacak varsa sorup öğrensin.) Geçen sene alpha 5li set 100 tl den başkabir yer kampanya yapmıştı, matkap ve avuçiçi taşlama bozulmuş, bi arkadaş almıştı, gerçi 500w matkaptı.
    Buradaki ürün 650w matkap beton üzerinde iş görür aman aman olmasada görür, 500w avuç içi taşlama zorlamaz yada kiremit kesmeye kalkmazsanız minimum anlamda iş görür. 14.4w vidalama ve yedek batarya çok iyi, zaten bu set'i albeni yapan bencede o. Markalı matkap aldım daha ilk kullanımda yastık yaktı, daha az önce servise tekrar gittim ucları düzgün tutmuyor sıyırıyor diye, garantiye girmez yinede soralım dediler mandren nekadar diye sordum 15 tl dediler bidaha git gel yapmayayım deyip orjinal olmasada mandren taktırdım. Yani bu tip arızalar markalı ürünlerde olmuyor değil.

NOT: Vidalama için uc önerisi. Titanyum alaşımlı uc öneririm tr standartları 2 yani ph2 dir 1 ve 3 de kullanılır, markalı uc 2 tl titanyum alaşımlı olan 4 tl dir ama hakkını verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 4 Ocak 2011; 16:49:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gkmnbrc

hocam nikinin konuyla alakalı oldu güldüm yaa...
    koçtaş'taki ürün için nedersin 710 wat 100 tl bulamazsın dedi bir arkadaş ondan dolayı black deckre'yazdım. Bosh 550 watt olanı 80-100 arası ondan dolayı koçtaştaki bir fırsat mı bilemedim

Ben de güldüm...
    Black Decker'de fena bir marka değil...Alınır...
  • Akülü vidalamayı şarjsız bırakmazsanız pilini en fazla 5 yıl dayandırabilirsiniz.

100 liraya alınabilir, ancak amatör kullanmak şartıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sereye

Akülü vidalamayı şarjsız bırakmazsanız pilini en fazla 5 yıl dayandırabilirsiniz.

bu tüm şarjlı vidalama aletlerinde geçerli bir şeymi yoksa, bu marka özelinde mi söylediniz. Ayda bir şarj bitirip tekrardan şarz et mi diyorsunuz ? Evet amatör olarak evde kullanmak amacıyla alacağım... bu akşam yada yarın alacağım inşallah..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sereye

Akülü vidalamayı şarjsız bırakmazsanız pilini en fazla 5 yıl dayandırabilirsiniz.

bu tüm şarjlı vidalama aletlerinde geçerli bir şeymi yoksa, bu marka özelinde mi söylediniz. Ayda bir şarj bitirip tekrardan şarz et mi diyorsunuz ? Evet amatör olarak evde kullanmak amacıyla alacağım... bu akşam yada yarın alacağım inşallah..

ben de bunu merak ediyorum, sanırım ben de alacağım

• İnternette aradım ürün hakkında bilgi fazla bir şey bulamadım ama bir sitede fiyatlara bakınca tek tek almaya kalkınca 187 tl mal oluyor. 87tl karlı bir kazanç görünüyor.

http://www.sadecehirdavat.com/urun_5957_EINHELL-BAG-115-AVUC-TASLAMA-500-W.html

http://www.sadecehirdavat.com/urun_5955_EINHELL-BCD-18-AKULU-VIDALAMA-18-Ah.html

http://www.sadecehirdavat.com/urun_5951_EINHELL-BID-650-E-DARBELI-MATKAP-650-W.html

• sıcak bir kanpanaya bence
  • Ben ayırttım az önce metrodan, garantisi varmış ve şarjlı vidalama aletinin çantası varmış gayet iyi, diğerlerinin yokmuş bilginize...
  • Bu tür aletlerde, amatör kullanımda cihazın hiç önemi yok, esas iş gören uçların kaliteli olmasına dikkat etmek lazım.
    15 yıldır çeşitli ucuz matkap, vidalama, taşlama vs cihazlar kullandım, kullanıyorum. 1 kere avuçiçi taşlama diş sıyırdı. (aşırı zorlamaktan). Başka cihaz sorunu yaşamadım, ama akülere dikkat;
    Aküden çok çektiğim için Bosch psr 12 vidalama almıştım, çok memnundum. Şarjda unutmaktan 2 aküde öldü. Cihaz sağlam ama akü alamıyorum, çünkü aküler printer kartuşu gibi: cihazdan daha pahalı.
    Şimdi yine ucuz olan Einhell akülü vidalama aldım ama aküsü Li-Ion. Çok memnunum, istersen devamlı şarjda kalsın aküye birşey olmuyor. Akülü ne alırsanız alın ama aküsü Li-Ion olsun.
    Marka diyenler de eğer servis sorunlarını aktarırsa daha anlamlı olur. Ben akülü Black and Decker çapalama makinesi almıştım. 15 dakikada şarjı bitiyordu. Servise götürdüm, şarj cihazı bozukmuş deyip değiştirdiler. Sorun çözülmeyince Bursa servisi merkezi aradı, " 15 dakika gidiyorsa öpüp başına koysun" dediler. Ben de depoya attım duruyor. 8-9 tane black and decker cihazım vardı, bu sonuncusu oldu.
    Her gördüğümde B&D ye hayır(!) dualar ediyorum.

• bende almak istiyorum arkadaşlar ama metro kartım falan yok sorun olur mu ? boşuna okadar yol gitmeyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuc

bende almak istiyorum arkadaşlar ama metro kartım falan yok sorun olur mu ? boşuna okadar yol gitmeyeyim.

Gideceğiniz mağazanın telefonunu arayın...Durumunuzu söyleyin...Günlük geçici kart veriyor olmaları lazım...Malın olup olmadığını da sorun...Boşuna gitmiş olmazsınız...

http://www.metro-tr.com/servlet/PB/menu/1005100_l8/index.html
  • Bir ara KOÇTAŞ'ta çok uçlu küçük boy vidalama aygıtı satılıyordu. Ucuzluğuna aldanıp satın aldım. Sırf evdeki 2 kanepeyi tamir edeceğim diye. 5-6 tane küçük ağaç civatasını sıktım. Daha 10 demeden ucu sıyrıldı ve bu arada cihazın dişlilerinden acaip sesler gelmeye başladı. Aldıktan 2 gün sonra mağazaya geri gidip iade ettim. Memnun kalmadığımı söyledim ve paramı geri aldım.

Biraz paraya kıyıp Bosch ya da Black&Decker alsanız bence daha iyi olur. Ömürlük olur. Bunlara para yetiremeyenler için de bazı mağazalarda daha ucuz olup kaliteli gibi görünen markalar (TorQ gibi) var onları denemelerini tavsiye ederim. Ama siz siz olun, üzerinde CE damgası gördüğünüz her cihaza aldanmayın. Çin mallarının çoğunda bile CE damgası var artık.

Edit: Bahsettiğim kalitesiz vidalama cihazı Koçtaşta "PP 4.8 V Şarjlı Vidalama" diye geçiyor. Benim aldığım bu 4.8v aletin çanta içerisinde çok uçlu olarak satılan versiyonuydu.
    http://www.koctas.com.tr/imagearea/products/2000012701.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇakırEfe -- 5 Ocak 2011; 13:21:01 >

• Alan soran arkadaş oldumu, matkap darbelimi, vidalama pil li-on mu, benimde aklıma yatmıyor değil haber bekliyorum.
  • Einhell dekupaj testere kullanıyorum, klasik Çin malı, Alman taklidi yaptığına bakmayın
    3 parçanın 100 TL olması fırsat değil, geçen Koçtaş Performance Power (Çin malları arasında en iyilerindendir) 40 TL'ye matkap+akülü vidalama 14.4 V veriyodu sanırım devam ediyodur.
    Ayda yılda bir kullanıyosanız bi tane ucuz matkap alın ama uçlarını mutlaka kaliteli alın, (Bosch, Dewalt ya da Piranha)
    Watta da çok bakmayın prof makineler hariç çoğunun watt değerleri atmasyon, 15 liraya aldığım matkapta 800Watt yazıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Einhell dekupaj testere kullanıyorum, klasik Çin malı, Alman taklidi yaptığına bakmayın
    3 parçanın 100 TL olması fırsat değil, geçen Koçtaş Performance Power (Çin malları arasında en iyilerindendir) 40 TL'ye matkap+akülü vidalama 14.4 V veriyodu sanırım devam ediyodur.
    Ayda yılda bir kullanıyosanız bi tane ucuz matkap alın ama uçlarını mutlaka kaliteli alın, (Bosch, Dewalt ya da Piranha)
    Watta da çok bakmayın prof makineler hariç çoğunun watt değerleri atmasyon, 15 liraya aldığım matkapta 800Watt yazıyordu

değmez mi diyorsun bu sete 100 tl vermeye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Alan soran arkadaş oldumu, matkap darbelimi, vidalama pil li-on mu, benimde aklıma yatmıyor değil haber bekliyorum.

Beni çağıran mı oldu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Einhell dekupaj testere kullanıyorum, klasik Çin malı, Alman taklidi yaptığına bakmayın

değmez mi diyorsun bu sete 100 tl vermeye ?

Taşlama ne kadar işinize yarar orası önemli, yoksa sırf kampanya diye alacaksanız gerek yok.
    Sık şarz etmiyosanız einhell setindeki şarzlı matkabın şarzı taş çatlasa 2 yıl gider, bende DBK var 2 yılı geçti ve artık şarz tutmuyor çünkü ben de sık kullanmıyorum.
    Şöyle bir ürün tavsiye ederim, yanına da alttaki Dewalt matkap ucu setini alın yıllarca kullanırsınız.

http://www.koctas.com.tr/U/PP-ENS550-550-W-Darbeli-Matkap-+-48-V-Sarjli-Vidalama/-/57409?R=101
    http://www.koctas.com.tr/U/Dewalt-6952-Beton-Uc-Seti/-/43969?R=94

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.