Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6.074
Cevap
129
Favori
1.619.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sertac-73

quote:

Orijinalden alıntı: bekir_sahin_38

quote:

bendede bişeyler var ama hala çözemedim çatlattıktı patlattıkmı 2 güne bir wc ye giriyorum girdimmide keşke girmeseydim diyorum

19,09,2012 günü ameliyat oldum hemoroid + anal fissür den

öncelikle geçmiş olsun..

biraz detay verirseniz sıkıntısı olanlara fayda sağlayabilir.

ameliyat ne kadar sürüyor.

özel mi devlet hastanesimi,

ağrı sızı ne durumda. vs. vs.

yukardaki mesajımı editledim bazı şeyleri yazdım oraya

lazerle ameliyat ettiler ameliyat kısa sürüyor 15-20 dk bişey galiba genel anestezi yaptılar süreyi tam olarak bilmiyorum 4-5 saat hastanede yattım özel hastanede oldum baharattan kesinlikle uzak durun sıkıntı olduğu zaman bol bol kuru kayısı hoşaf fln için beyaz ekmeği azaltın her sabah 1 bardak ılık su veya şekersiz ılık süt için benim diyetimde sabah uyanınca 1 kaşık marmelat + ılık su içip kahvaltıdan önce 15-30 dk spor var tabi sporu her zaman yapamıyor insan beyaz ekmek yasak 1-2 dilim kepekli ekmek lifli yiyecekleri artırıyoruz sebze yemeklerini fln ekşili şeylerden uzak duruyoruz limon ekşili elma gibi peynir 1 kibrit kutusu bol bol sıvı şeyler tüketmeye dikkat ediyoruz ha bide unutmadan ılık suya oturma olayı çok rahatlatıyor ağrı sızı olduğu zaman kesinlikle oturun ılık suya 15 dk fln
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bendede bişeyler var ama hala çözemedim çatlattıktı patlattıkmı 2 güne bir wc ye giriyorum girdimmide keşke girmeseydim diyorum

19,09,2012 günü ameliyat oldum hemoroid + anal fissür den

öncelikle geçmiş olsun..

biraz detay verirseniz sıkıntısı olanlara fayda sağlayabilir.

ameliyat ne kadar sürüyor.

özel mi devlet hastanesimi,

ağrı sızı ne durumda. vs. vs.

yukardaki mesajımı editledim bazı şeyleri yazdım oraya

lazerle ameliyat ettiler ameliyat kısa sürüyor 15-20 dk bişey galiba genel anestezi yaptılar süreyi tam olarak bilmiyorum 4-5 saat hastanede yattım özel hastanede oldum baharattan kesinlikle uzak durun sıkıntı olduğu zaman bol bol kuru kayısı hoşaf fln için beyaz ekmeği azaltın her sabah 1 bardak ılık su veya şekersiz ılık süt için benim diyetimde sabah uyanınca 1 kaşık marmelat + ılık su içip kahvaltıdan önce 15-30 dk spor var tabi sporu her zaman yapamıyor insan beyaz ekmek yasak 1-2 dilim kepekli ekmek lifli yiyecekleri artırıyoruz sebze yemeklerini fln ekşili şeylerden uzak duruyoruz limon ekşili elma gibi peynir 1 kibrit kutusu bol bol sıvı şeyler tüketmeye dikkat ediyoruz ha bide unutmadan ılık suya oturma olayı çok rahatlatıyor ağrı sızı olduğu zaman kesinlikle oturun ılık suya 15 dk fln

Alıntıları Göster
    bende bi ara ağrı sızı vardı ama şimdi yok.kabızlıkta yok ama makatta hafif dışarı çıkma oluyor ihtiyaç halinde.

ve makatta ıslaklık. bizede ameliyat yolu görünüyor. ücret nedir acaba.
  • quote:

bende bi ara ağrı sızı vardı ama şimdi yok.kabızlıkta yok ama makatta hafif dışarı çıkma oluyor ihtiyaç halinde.

ve makatta ıslaklık. bizede ameliyat yolu görünüyor. ücret nedir acaba.

Alıntıları Göster
    sigorta karşıladı hocam ilk defa işe yaradı şu genel sağlık sigortası o dışarı doğru çıkmayı daflon diye bir hap var o hafifletiyor biraz önce içtim şimdi de kayısı hoşafı içiyorum
  • quote:

sigorta karşıladı hocam ilk defa işe yaradı şu genel sağlık sigortası o dışarı doğru çıkmayı daflon diye bir hap var o hafifletiyor biraz önce içtim şimdi de kayısı hoşafı içiyorum

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar perianal fistül olan var mı aranızda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

bu arada, tuvaletinizi yaptığınızda kesinlikle kuru tuvalet kağıdıyla silmeyin oradaki kılcal damarlar tahriş oluyomuş bol bol sulayın sonra dokunuşlar yaparak kurulayın

her gün düzenli olarak tuvalete çıkın kabız ve çok ishal olmakdan uzak durun tam kıvamında olsun, tuvalette fazla beklemeyin zaten düzene girince oldu bittiye geliyor iş

acılı yemeyin

benim tavsiyelerim bunlar, benim yok ama hassas olabilirim pc başında çok oturma yaparmı onu merak ettim

bu arkadaşın dediğine kulak verin. bende sadece mendille silerdim tahriş oldu yıkmaya baslayınca gecti yara.

Arkadaşlar size cok büyük bir tavsiye veriyorum ictiğiniz su bunu değiştiriyor ben eriklisinden pınarına kadar bütün suları denemişimdir hep kabız yapıyordu beni, birgün gittim güzelpınar diye bir marka su aldım. Bu suyun 5 litresini 3 gün kullandıktan sonra baktımki kabız olmuyorum tuvalette rahatlamaya basladım ogün bugündür rahatım. Suyunuza bile dikkat edin
  • Bende de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Bende de var.
    başlığı okur okumaz girdim konuya.. çünkü makatımı seviyorum.. evet seviyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

başlığı okur okumaz girdim konuya.. çünkü makatımı seviyorum.. evet seviyorum

Alıntıları Göster
    Bugün doktora gittim bendede çatlak varmış.
    Anestol pomad, Fito krem, proctolog fitil ve duphalac verdi.
    BUnların hepsini kullanmak ölüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Bugün doktora gittim bendede çatlak varmış.
    Anestol pomad, Fito krem, proctolog fitil ve duphalac verdi.
    BUnların hepsini kullanmak ölüm

Alıntıları Göster
    beyler aynısı bende var gıbıydı makatımda kıraz çekirdeğinden biraz kucuk şişiklik vardı eti nin lıfalif diye yulaf ezmesı var 4 aydır onu yıyorum sabah kahvaltıda + 4 aydır spor yapıyorum ALLAHA şükür şu anda sorun yok gıbı çok rahat çıkıyorum wc ye arada sırada da çiğ köftemi acısız olmak şartıylA yıyorum ALLAH herkesın yardımcısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanakattak

beyler aynısı bende var gıbıydı makatımda kıraz çekirdeğinden biraz kucuk şişiklik vardı eti nin lıfalif diye yulaf ezmesı var 4 aydır onu yıyorum sabah kahvaltıda + 4 aydır spor yapıyorum ALLAHA şükür şu anda sorun yok gıbı çok rahat çıkıyorum wc ye arada sırada da çiğ köftemi acısız olmak şartıylA yıyorum ALLAH herkesın yardımcısı olsun

Alıntıları Göster
    Konu hakkında ayrıntlı bilgi :

Arkadaşlar ek olarak bilgi:

1- Yiyecek Ve Alışkanlıkların Değişimi:
    Anal fissürlü hastaya yaklaşımda özellikle hastayı kabızlıktan ve ishalden uzak tutmanız gerekmektedir. Çünkü bilindiği üzere aşırı kabızlık ve aşırı ishal anal fissürün başlıca nedenlerı arasındadır. Bu dengeyi tuturabilmek hekim ve hasta arasında tam bir uyumla gerçekleşebilir.
    Kaynak:http://www.tibbiyardim.com/anal-fissur.html
  • Arkadaslar

Bende de kanama sorunu var. Eger ishal felan olduysam diski rahat cikarsa kanama olmuyor yada 1 damla felan oluyor

.Zorlarsam ilki seferde kan miktari artiyor.Ayrica bazen fena kasinti oluyor.Birde ic camasiri islaniyor ama kan felan olmuyor sadece diski oluyor azcik.

Bazende igne gibi battigini hissediyorum.

Simdi bende ne var.doktora gitsem nasil muayene eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mucuklu Sucuk

Arkadaslar

Bende de kanama sorunu var. Eger ishal felan olduysam diski rahat cikarsa kanama olmuyor yada 1 damla felan oluyor

.Zorlarsam ilki seferde kan miktari artiyor.Ayrica bazen fena kasinti oluyor.Birde ic camasiri islaniyor ama kan felan olmuyor sadece diski oluyor azcik.

Bazende igne gibi battigini hissediyorum.

Simdi bende ne var.doktora gitsem nasil muayene eder.
    Arkadaşlar bende bir kaç sorun var.Makattan kan gelmesi problemi öncelikle , ayrıca kaşıntı felanda oluyor.Yarın 9 da doktora gidiceğim bakalım ne olacak. Büyük ihtimal doktora domalıcaz Ne kadar zorda olsa sağlık önemli malesef. Önceden bu şekilde muayene olan var mı ? tecrübeleri alayım

not: konu dışında felan makara yapıyorum yapıyoruz. Lütfen bu konu hakkında makara yapmayın sağlıktan önemli bişi yoktur şu hayatta

Güncelleme : 05.11.2012

Merhaba arkadaşlar

Dün açtığım konuda dediğim gibi kanama , kaşıntı gibi sorunlar nedeni ile devlet hastanesi genel cerrahi politikasına gittim.Hastane tıklık tıklımdı.İçim zaten orada acayip sıkıldı.Hastane havası beni acayip bunaltmıştı.Neyse sıra bana geldi.İçeri bir girdim ne göreyim. Doktor ve yanında biri 20 yaşlarında diğer 30 yaşlarında iki bayan. Aha dedim oğlum ..... dötü görecek sayısı arttı.Neyse doktor neyin var dedi.Hocam dedim anal fissür den şüpheleniyorum. Direk söyleyemedim kanama felan var diye sonuçta bayanlar var orada.Neyse anal fissürü teşhisini doktor mu koydu dedi yok dedim kendim koydum.Neyse gel muayene edelim dedi. Aha dötü gösterme vakti geldi dedim içimden.Neyse ALLAHtan içeri girdik bayanlar dışarıda kaldı.Sol omuzumun üstüne sedyeye boydan baya uzantım.Doktor aç dedi.Aha dedim doktor heralde ..... :D Pantolonun düğmesini çıkardım ve indirdim.Doktor elinde eldiven olmadan parmağı dötüme soktu.Biraz gezdirdi.Biraz bastırdı acıyor mu dedi evet dedim.Sonra biraz daha gezdirdi. ( Alışınca insan zevk bile alıyor :) ) Tamam dedi kalktım dötümü kapattım.Doktor sabunla elini yıkladı İçeriği girdik. Anal fissür ve dış basur var dedi. Dış basur başlangıç aşamasındaymış. SOnra ilaç ve krem verdi. İlaçları 15 gün kullancaz. İlk 5 gün 3 adet sonra 2 şer adet içiçez. Birde krem verdi iki tane. Birini dötün çevresine diğerini dötün içine sürücez. Sıcak suya otur felan dedi sonra sür kremleri dedi.Birde acı felan fazla yeme bol su iç dedi. 15 güne düzelir dedi. Dedim düzelmesse ameliyat olurum o da ameliyata gerek yok dedi.

Doktorun verdiği ilaçları da yazayım. Aman sakın ha gidip alıp kullanmayın doktor yazmadan zaten reçetesiz vermezler

Venotrex
    Bepanthen Plus krem döt dışına
    Procto Glyvenol krem döt içine
  • quote:

Arkadaşlar bende bir kaç sorun var.Makattan kan gelmesi problemi öncelikle , ayrıca kaşıntı felanda oluyor.Yarın 9 da doktora gidiceğim bakalım ne olacak. Büyük ihtimal doktora domalıcaz Ne kadar zorda olsa sağlık önemli malesef. Önceden bu şekilde muayene olan var mı ? tecrübeleri alayım

not: konu dışında felan makara yapıyorum yapıyoruz. Lütfen bu konu hakkında makara yapmayın sağlıktan önemli bişi yoktur şu hayatta

Merhaba arkadaşlar

Dün açtığım konuda dediğim gibi kanama , kaşıntı gibi sorunlar nedeni ile devlet hastanesi genel cerrahi politikasına gittim.Hastane tıklık tıklımdı.İçim zaten orada acayip sıkıldı.Hastane havası beni acayip bunaltmıştı.Neyse sıra bana geldi.İçeri bir girdim ne göreyim. Doktor ve yanında biri 20 yaşlarında diğer 30 yaşlarında iki bayan. Aha dedim oğlum ..... dötü görecek sayısı arttı.Neyse doktor neyin var dedi.Hocam dedim anal fissür den şüpheleniyorum. Direk söyleyemedim kanama felan var diye sonuçta bayanlar var orada.Neyse anal fissürü teşhisini doktor mu koydu dedi yok dedim kendim koydum.Neyse gel muayene edelim dedi. Aha dötü gösterme vakti geldi dedim içimden.Neyse ALLAHtan içeri girdik bayanlar dışarıda kaldı.Sol omuzumun üstüne sedyeye boydan baya uzantım.Doktor aç dedi.Aha dedim doktor heralde ..... :D Pantolonun düğmesini çıkardım ve indirdim.Doktor elinde eldiven olmadan parmağı dötüme soktu.Biraz gezdirdi.Biraz bastırdı acıyor mu dedi evet dedim.Sonra biraz daha gezdirdi. ( Alışınca insan zevk bile alıyor :) ) Tamam dedi kalktım dötümü kapattım.Doktor sabunla elini yıkladı İçeriği girdik. Anal fissür ve dış basur var dedi. Dış basur başlangıç aşamasındaymış. SOnra ilaç ve krem verdi. İlaçları 15 gün kullancaz. İlk 5 gün 3 adet sonra 2 şer adet içiçez. Birde krem verdi iki tane. Birini dötün çevresine diğerini dötün içine sürücez. Sıcak suya otur felan dedi sonra sür kremleri dedi.Birde acı felan fazla yeme bol su iç dedi. 15 güne düzelir dedi. Dedim düzelmesse ameliyat olurum o da ameliyata gerek yok dedi.

Doktorun verdiği ilaçları da yazayım. Aman sakın ha gidip alıp kullanmayın doktor yazmadan zaten reçetesiz vermezler

Venotrex

öncelikle geçmiş olsun. baya stresli bir süreç (her yönüyle).

aynı sorunları bizzat yaşıyorum 6 aydır. doktor amcaya sizin gibi cesareti toplayıp gidemedim henüz. inşallah giderim. paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.bir çok insanın işine yarayacaktır.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Venotrex

öncelikle geçmiş olsun. baya stresli bir süreç (her yönüyle).

aynı sorunları bizzat yaşıyorum 6 aydır. doktor amcaya sizin gibi cesareti toplayıp gidemedim henüz. inşallah giderim. paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.bir çok insanın işine yarayacaktır.

sağolasın hocam

ciddiyim git doktora utanma sıkılma kafan rahat olur en azından
  • quote:

.Doktor elinde eldiven olmadan parmağı dötüme soktu.Biraz gezdirdi.Biraz bastırdı acıyor mu dedi evet dedim.Sonra biraz daha gezdirdi. ( Alışınca insan zevk bile alıyor :) ) Tamam dedi kalktım dötümü kapattım.Doktor sabunla elini yıkladı.............

İnandırıcı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

quote:

.Doktor elinde eldiven olmadan parmağı dötüme soktu.Biraz gezdirdi.Biraz bastırdı acıyor mu dedi evet dedim.Sonra biraz daha gezdirdi. ( Alışınca insan zevk bile alıyor :) ) Tamam dedi kalktım dötümü kapattım.Doktor sabunla elini yıkladı.............

İnandırıcı değil

abicim adam elini yıkadı sabunla sonra kolonyalı mendille felan sildi. sence eldiven takmıs olsa bu kadar temizlermiydi. eldiven olsa hisserdim adamın teni değdi dötüme hissettim resmen

bu arada öm atmıstın sende mi var bu sorun
  • quote:

quote:

quote:

İnandırıcı değil

abicim adam elini yıkadı sabunla sonra kolonyalı mendille felan sildi. sence eldiven takmıs olsa bu kadar temizlermiydi. eldiven olsa hisserdim adamın teni değdi dötüme hissettim resmen

bu arada öm atmıstın sende mi var bu sorun

Alıntıları Göster
    ben hala çekiyorum, doktor ameliyat yapmayız dedi ama ara sıra fena azıyor

tek çözümü var, yeme içme alışkanlığını sağlıklı yöne çekmek

tabi birde dışardan tahrip olması, kuru mendille silmek, ıkınmak tuvalette çok beklemek vs.

daha öncede yazmıştım hatırlatma olsun,
  • quote:

tabi birde dışardan tahrip olması, kuru mendille silmek, ıkınmak tuvalette çok beklemek vs.

kanama oluyormu?
  • quote:

quote:

kanama oluyormu?

çok çok nadir, acılı etli karışık bişeyler yersem epey canımı yakıyo, ama kan çok olmadı bende Allah a şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: herhangibirey

quote:

quote:

kanama oluyormu?

çok çok nadir, acılı etli karışık bişeyler yersem epey canımı yakıyo, ama kan çok olmadı bende Allah a şükür

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende tuvalette kan damladığını gördüm ama peçete ile silerken birşey yoktu ? Acaba paranoya mı oldum ? yoksa bu çatlakta ve dış basurda kan damlama olayı olur mu ?

ha birde ben selpak ile temizlerken ayağa kalkıyordum tam temizlenmiyormuş :) acaba tuvalette biraz ıkınıca ( çıksın diye zorlama yok ) ondan mı kan damlamış olabilir. sanırım ayağa kalkıp sildiğim içinde peçeteye kan gelmedi.

ayrıca çatlak ve dış basur başlangıcı var bende doktor teşhisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mucuklu Sucuk -- 7 Kasım 2012; 15:34:02 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.