DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İnternet üzerinden Ygs başvurusu
36
Cevap
0
Favori
7.311
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> İnternet üzerinden Ygs başvurusu
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      03 Ocak 2011 23:36:45
      Arkadaslar varmı internet üzerinden başvuru yapabilen yani parayı yatırdıktan sonra sadece bilgileri güncellesek yetermi ?

• Yarbay
      6759 Mesaj
      03 Ocak 2011 23:51:31
      Eğer sınava ilk girişin değilse, yani daha önceki yıllarda da en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuşsan, bilgilerin zaten ÖSYM'deki aday hesabında duruyor. Senin yapman gereken durumun (son sınıfta, mezun, üniversiteye kayıtlı, disiplinden atılmış vb.), Sınavsız Geçiş sistemine girip girmeme isteğin, boyun, kilon, e-posta adresin, sınava giriş yeri tercih vb. ile ilgili bilgileri vermen. Zaten girebileceğin, güncelleyebileceğin, değiştirebileceğin bilgiler aktif hâlde, açık. Değiştiremeyeceğin bilgilerin olduğu bölümler de pasif. Sayfada göreceksin.

Steam || Origin & Epic Games: teoska || Social Club || Spotify
      HTC 10 || MONSTER TULPAR T5 V8.1.1 15.6" Full HD + Logitech G300S Optical Gaming Mouse + Logitech G240 Gaming Mousepad + Steam Controller + Windows 10 Pro Redstone
      11 yıldır üye || GALATASARAY || Virgo
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Ocak 2011 01:23:05
      EYwallah kardeş cok sagol.Evet daha önce girmiştim üniversiteye yerleşmiştim sonraki senede başvurdum ama sınava girmedim.Suanda üniversite 2.sınıftım ama kayıdımı sildirdim sanırım lise mevzunu olarak basvuru yapmam gerekiyor.Extra yapacagım birşey warmı pekı kardeş bunları yapsam yetermi :)

• Yarbay
      6759 Mesaj
      04 Ocak 2011 01:25:30

quote:

Orijinalden alıntı: celiksweet

EYwallah kardeş cok sagol.Evet daha önce girmiştim üniversiteye yerleşmiştim sonraki senede başvurdum ama sınava girmedim.Suanda üniversite 2.sınıftım ama kayıdımı sildirdim sanırım lise mevzunu olarak basvuru yapmam gerekiyor.Extra yapacagım birşey warmı pekı kardeş bunları yapsam yetermi :)

Başvurunu tamamladıktan sonra yapacağın şey sınava giriş belgesinin gelmesini beklemek. :)

HTC 10 || MONSTER TULPAR T5 V8.1.1 15.6" Full HD + Logitech G300S Optical Gaming Mouse + Logitech G240 Gaming Mousepad + Steam Controller + Windows 10 Pro Redstone
      04 Ocak 2011 02:00:41

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Alıntıları Göster

Başvurunu tamamladıktan sonra yapacağın şey sınava giriş belgesinin gelmesini beklemek. :)

Eywallah kardeş sagolasın.

• Yarbay
      2619 Mesaj
      04 Ocak 2011 03:31:41
      hacı peki bu diplomanın resmi onaylı vs olayı ne? Ben internetten yapıcam başvuruyu ekstradan diplomamı birilerine mi göstermeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      999 Mesaj
      04 Ocak 2011 17:40:54

quote:

Orijinalden alıntı: TechN9ne

hacı peki bu diplomanın resmi onaylı vs olayı ne? Ben internetten yapıcam başvuruyu ekstradan diplomamı birilerine mi göstermeliyim?

??

• Yarbay
      6759 Mesaj
      04 Ocak 2011 17:50:08

quote:

Orijinalden alıntı: TechN9ne

ftp://dokuman.osym.gov....GILERI/2011_OSYS_ABF.pdf

Eğer yukarıdaki başvuru formunun "Öğrenim Bilgileri" bölümündeki 12., 13., 14., 15., 16., 17. ve 18. maddelerde (lisen ve lisedeki öğrenciliğin ile ilgili bilgiler) bir değişiklik yoksa diplomaya gerek yok. Parayı bankaya yatırdıktan sonra Internet üzerinden başvurunu yapabilirsin.

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      04 Ocak 2011 17:53:22
      Parayı yatırdım ama açılmamış. Ne zaman açılır ?

• Yarbay
      6759 Mesaj
      04 Ocak 2011 17:54:48

quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Parayı yatırdım ama açılmamış. Ne zaman açılır ?

Parayı doğru hesaba yatırdın, değil mi? Yarını bekle, yarın açılabilir. (Aslında hemen açılıyor diye biliyordum.)

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      04 Ocak 2011 18:08:31
      Arkadaşımla aynı anda yatırdık saat 4 e doğru. Onun açılmış,başvuru yaptı. Ama benimki kapalı

• Yarbay
      6759 Mesaj
      04 Ocak 2011 18:16:11

quote:

Arkadaşımla aynı anda yatırdık saat 4 e doğru. Onun açılmış,başvuru yaptı. Ama benimki kapalı

Eğer yarın da açılmazsa parayı yatırdığınız şubeye gidip soruşturmanı öneririm.

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Ocak 2011 18:43:54
      Bir Sorum Olcak Ben Geçen Sene Lise'den Mezun Oldum Ancak Çeşitli Sebeblerden Dlayı Geçen Sene Sınava Giremedim Bu Sene Girmek İstiyorum Parayı Bankayı Yatırdım Başvuruyu İnternet Üzerindenmi Yapıcam Yoksa Okuldanmı

• Yarbay
      2619 Mesaj
      04 Ocak 2011 18:46:22
      otomatik sistem diye biliyorum yahu ordan adam tuşa basıp tamamladığı an açılması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      6759 Mesaj
      04 Ocak 2011 19:15:25

quote:

Orijinalden alıntı: Enqrue*

Bir Sorum Olcak Ben Geçen Sene Lise'den Mezun Oldum Ancak Çeşitli Sebeblerden Dlayı Geçen Sene Sınava Giremedim Bu Sene Girmek İstiyorum Parayı Bankayı Yatırdım Başvuruyu İnternet Üzerindenmi Yapıcam Yoksa Okuldanmı

Lise son sınıftayken de mi başvurmadın? Yani ilk defa mı ÖSYM'ye başvuru yapacaksın?

Böyle bir durumda ÖSYM'nin resmî Web sitesinde yayınlanan 2010-ÖSYS Aday Bilgi Formu'nu (YGS başvuru formunu) çıkartıp doldur, lise diplomanı ve makbuzunu da alıp herhangi bir liseye veya ÖSYM bürosuna (ÖSYM bürosuna gitmeni öneririm, daha sağlam.) gidip başvurunu yap. Internet üzerinden başvurunu yapabilmen için daha önce de en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuş olman gerekiyor; çünkü bilgilerinin, fotoğrafının ÖSYM'deki aday hesabında saklı olması gerekiyordu. Ancak anlattığına göre ilk kez başvuracaksın.

• Emekli Yönetici
      2435 Mesaj
      04 Ocak 2011 19:24:43
      konuyla ilgili değil ama dikkatimi çekti :AlacaKaranlık: arkadaşımızın ilgisi saolasın senin gibi birini burada görmek güzel

04 Ocak 2011 19:43:20
      benimde babam yatırmış parayı
      başvuruyu şimdi yapıp yapmamak arasında kararsızım
      açıkçası hata yapmaktan korkuyorum
      gerçi bir başkasınada hiç güvenemiyorum
      babam yerlerini seçip başvuruyum
      geçen sene ilk okulda ve lisede girdim

üniversitede girmek istemiştim
      gerçi lisede girmek daha güzel alışkın olduğum yer

karar veremiyorum

belki boyumu 5-10 santim uzun olarak yazarım herkes öyle yapıyo
      ilkokul felan çıkmasın diye
      sıralar gerçekten küçük oluyo

neyse hadi sonumuz hayırlı olsun

göz attım başvuruyada

şimdi ben mezunum
      bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ösymce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım
      bunumu seçeceğim

yanlış olmasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonso... -- 4 Ocak 2011; 19:46:11 >

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Ocak 2011 19:57:31

quote:

Alıntıları Göster

Lise son sınıftayken de mi başvurmadın? Yani ilk defa mı ÖSYM'ye başvuru yapacaksın?

Böyle bir durumda ÖSYM'nin resmî Web sitesinde yayınlanan 2010-ÖSYS Aday Bilgi Formu'nu (YGS başvuru formunu) çıkartıp doldur, lise diplomanı ve makbuzunu da alıp herhangi bir liseye veya ÖSYM bürosuna (ÖSYM bürosuna gitmeni öneririm, daha sağlam.) gidip başvurunu yap. Internet üzerinden başvurunu yapabilmen için daha önce de en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuş olman gerekiyor; çünkü bilgilerinin, fotoğrafının ÖSYM'deki aday hesabında saklı olması gerekiyordu. Ancak anlattığına göre ilk kez başvuracaksın.

Evet ilk Defa Başvurucağım Teşekkür Ederim.

• Emekli Yönetici
      2435 Mesaj
      04 Ocak 2011 19:58:29

quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

benimde babam yatırmış parayı
      başvuruyu şimdi yapıp yapmamak arasında kararsızım
      açıkçası hata yapmaktan korkuyorum
      gerçi bir başkasınada hiç güvenemiyorum
      babam yerlerini seçip başvuruyum
      geçen sene ilk okulda ve lisede girdim

üniversitede girmek istemiştim
      gerçi lisede girmek daha güzel alışkın olduğum yer

karar veremiyorum

belki boyumu 5-10 santim uzun olarak yazarım herkes öyle yapıyo
      ilkokul felan çıkmasın diye
      sıralar gerçekten küçük oluyo

neyse hadi sonumuz hayırlı olsun

göz attım başvuruyada

şimdi ben mezunum
      bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ösymce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım
      bunumu seçeceğim

yanlış olmasında

gülmeleri ortak paranteze alsaydın daha derli toplu görünürdü

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      04 Ocak 2011 20:11:26
      Başvuru yapanlar; sisteme tc no ve geçen seneki şifre ile girmiyorlar mı? Benim şifreye yanlış diyor

Ekleme: Yok böyle olmuyor,şifre hatalı diyor. Herhangi bir liseden başvuru yapabilir miyiz? Ve liseden başvuru yapmak için ayrıca gerekli olan birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 4 Ocak 2011; 20:38:53 >

04 Ocak 2011 21:04:57
      @samsungstar10
      haklısın
      fazla konuşmuşum zaten

quote:

Başvuru yapanlar; sisteme tc no ve geçen seneki şifre ile girmiyorlar mı? Benim şifreye yanlış diyor

Ekleme: Yok böyle olmuyor,şifre hatalı diyor. Herhangi bir liseden başvuru yapabilir miyiz? Ve liseden başvuru yapmak için ayrıca gerekli olan birşey var mı?

bi arkadaş var onunda hatalı diyo
      okula gidip şifre alabilirsin evden kendin yapabilirsin
      yada başvurunu okldan yapabilirsin
      ösym nin sitesindeki formu çıkartıp doldurman gerek
      kimlik götürceksn bide
      okadar diye hatırlıyorum

• Onbaşı
      26 Mesaj
      04 Ocak 2011 22:03:15
      şimci dostum ben gecen sene başvurdum bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bi bilgiyi değiştircem bireysel başvuru yapamamıyormuyum

04 Ocak 2011 22:09:19

quote:

Orijinalden alıntı: c3nq

şimci dostum ben gecen sene başvurdum bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bi bilgiyi değiştircem bireysel başvuru yapamamıyormuyum

neyi değiştireceksin

öğrenim durumunu değiştirdim bi
      sınav yeri felan seçtim
      boy kilo
      okadar

• Onbaşı
      26 Mesaj
      04 Ocak 2011 22:23:57
      usta öğrenim bilgimi işte bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bunu değiştircem bireysel yapabiliyormuyum bunu yoksa illa bi merkezi okula filan mı gitme kzorundayım cünkü diploma cart curt diye okudumda

04 Ocak 2011 22:36:32
      quote:

usta öğrenim bilgimi işte bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bunu değiştircem bireysel yapabiliyormuyum bunu yoksa illa bi merkezi okula filan mı gitme kzorundayım cünkü diploma cart curt diye okudumda

değiştirebeiliyosun

yani yanlış görmediysem o tarz bir seçenek vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonso... -- 4 Ocak 2011; 22:38:05 >

• Onbaşı
      26 Mesaj
      04 Ocak 2011 22:55:19
      usta sana zahmetbaksna bi ya bu arada cok teşekküredeirm

04 Ocak 2011 22:58:58

quote:

usta sana zahmetbaksna bi ya bu arada cok teşekküredeirm

bakmıştım ama göremiyorum şimdi ben başvuru yaptığım için o yer kapalı
      sen parayı yatır evden bakarsın eğer yoksa başvuru yerine gidersin
      yada burdan başka birisi varsa başvuru yapmayan o bakabilir

• Yüzbaşı
      672 Mesaj
      04 Ocak 2011 23:30:59
      Ya gidin okulun birine ne olur ne olmaz.. Bırakın sorumluluk okulda kalsın bir yanlıslıkta erken fark ettiginde degistirme sansın olur resmiyette kalsın işin.. Ne demiş yıllar önce Demirel: '' Burası Türkiye''. Ne olacagı belli olmaz..

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      05 Ocak 2011 19:49:18

quote:

Alıntıları Göster

Eğer yarın da açılmazsa parayı yatırdığınız şubeye gidip soruşturmanı öneririm.

Açılmış. Şimdi başvuruyorum

06 Ocak 2011 16:36:16
      ee ben geçen sene üniversite okuyorum bir yüksekögretim kurumunun bilmemneyinde okumaktayım işaretletmiştim.Şimdi kayıt sildirdim mezun mu yapacagım birde diplomaya ihtiyac warmı warsa kime vermem gerekiyor xD

• Yarbay
      4206 Mesaj
      06 Ocak 2011 17:07:43

Geçen sene ek tercihlerden bir yeri kazanıp, o üniversiteye kaydını yaptıran, sonra o kaydı sildiren biri hangisini seçecek ? (Şuan hiçbiryerde okumuyor yani)

Alttan 2. olarak düşündüm ama hata olmasın, bilen biri var mı ?

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.
      06 Ocak 2011 18:45:23

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Geçen sene ek tercihlerden bir yeri kazanıp, o üniversiteye kaydını yaptıran, sonra o kaydı sildiren biri hangisini seçecek ? (Şuan hiçbiryerde okumuyor yani)

Alttan 2. olarak düşündüm ama hata olmasın, bilen biri var mı ?

Aynen kardeş sagol yardım ettıgın için %99 böyle olacak ama genede rehberlik ögretmeninden yardım alırım.Olmazsa okuldan başvuru yaparım ısım garanti olsun.

• Onbaşı
      26 Mesaj
      07 Ocak 2011 23:49:27
      geçen sene okulu bitirdim bu sene yerleşmedim 4 cü seceneğimi yapıyoz kenksler :S

• Çavuş
      63 Mesaj
      11 Ocak 2011 21:50:41
      Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!

parayı bankaya bugun saat 11 de yatırdım ama daha açılmadıı neden olabilir meraklandım açıkcası

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      11 Ocak 2011 22:49:16
      ilk kez başvuryorsanız ya da iki seneden uzun zaman geçtiyse kaydı netten yapamıyorsunuz başvuru merkezinin yapması gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 11 Ocak 2011; 22:50:43 >

• Yarbay
      3490 Mesaj
      16 Ocak 2011 17:18:40
      Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!
      Bende bu hatayı alıyorum geçen yıl kazandım ama kayıt yaptırmadım aynı zamanda aöf kaydımı sildirdim bu ekim ayında.
      ilk kez başvurmuyorum ve daha geçen yıl netten kayıt yaptm

• Onbaşı
      30 Mesaj
      11 Ocak 2012 20:03:40
      Merhaba ben geçen sene sınava girdim puanım kötü geldi bende Fotoğrafçılık ve Kameranlık tercihi yaptım(açıköğretim).Ama aöf için bankaya para yatırmadım .
      Bu sene tekrar sınava gireceğim Öğrenim Durumunu ne yapayım Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ene5 -- 11 Ocak 2012; 20:13:52 >

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_72382157/mpage_1/f_/key_//tm.htm
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> İnternet üzerinden Ygs başvurusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.